Skocz do zawartości


Zdjęcie

Amatorska Liga MMA


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
189 odpowiedzi w tym temacie

budo_kubuś puchatek
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 4530 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Skadinad

Napisano Ponad rok temu

Re: Amatorska Liga MMA
A teraz o moim Misku, czyli Marcinie. Startowal do 94 kg. Jak zobaczylem jego przeciwnika to... zadrzalem - wyszedl do niego bowiem znany mi z wielu obozow i seiminarii Pawel z MMA W-wa, jeden z najlepszych zawodnikow w graplingu, nie sklamie jak powiem w Polsce. Obydwaj mlodzi okolo 20-21 lat. Ale Pawel to osiem lat zapasow (czyli jest z selekcji), ponad trzy lata bjj i trening bokserski. Marcin wyzszy mniej krepy, kiedys karate kyokushin (swietnie kopie), a powiedzmy od roku boks, elementy muy thai i bjj. W boksie upatrywalem szanse dla Marcina. Niestety w momentach stresowych daja znac stare nawyki - Marcin na wstepie robi akcje jak w kykushin - buduje kacje noga wykroczna na glowe i... Pawel natychmiast to wykorzystuje i mamy klincz. Dosyc dlugo Pawel mimo doswiadczenia zapasniczego nie moze wyrwac z nog Marcina, w koncu wykorzustuje szanse i rzuca Marcina supelesem, (nota bene zdaje sie, ze byl zabroniony), na szczescie Marcin nie wyladowal na glowie. Trwa walka na ziemi, ze zmiennym powodzeniem, wielokrotnie sie przetaczaja. Ku mojego zdumieniu Marcinowi udaje sie nie raz, nawet byc dosyc dlugo na gorze w polgradzie, ale... zamiast bic przeciwnika po koncowkach zeber, wali po bicepsach, co wiadomo nie moze przyniesc rozstrzygniecia. Na koniec zadecydowala rutyna Pawla, udalo mu sie zalozyc i prawie w ostatnich sekundach walki wyciagnac Marcinowi balache. Wygral zasluzenie. Nie ma co gadac.
Ale niech nie spi spokojnie, nastepnym razem w tej formule pokonamy go z Miskiem, wykorzystujac umiejetnosci tajbokserskie, ktore dzieki zlej taktyce "podarowal" Pawlowi.
K_P
PS. c.d.n
  • 0

budo_kubuś puchatek
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 4530 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Skadinad

Napisano Ponad rok temu

Re: Amatorska Liga MMA
Pierwsza walke calego spotkania stoczyl zawodnik od nas (do 70 kg). Na przeciwko mial jakiegos mlodego zapasnika, ktory wprowadzal w zly nastroj swoich oponentow sama juz rozgrzewka, ktora znamionowala jego duza sprawnosc. Nie wiedzial jednak, ze nasz zawodnik - Kroku, to czlowiek, ktory bardzo dobrze, boksuje, dobrze kopie, a slaby jest w parterze (jakos dotychczas chetniej wybieral trening stojki od ziemi, u mnie wiele osob tak ma). Po kroku nie bylo wiadc cienia stresu, kilka celnych uderzen i... Mirek musial przerwac walke, mlody zapasnik mial bowiem najpierw problem z trzymaniem szczelnej gardy bokserskiej, a za kilkanascie sekund problem ze zlapaniem pionu. Sedzia Mirek Okninski przerwal. KO.
Na koniec kroku zawalczyl jeszcze z innym zawodnikiem. Juz w pierwszej minucie mial szanse zakonczyc ten pojedynek. Po kilku jego celnych ciosach po ktorych chwial sie jego przeciwnik, zamiast skonczyc walke, odskoczyl do tylu i zaczal "chodzic" na nogach, "chwalac sie" swoja dobra praca nog i dajac kilkanascie sekund na dojscie do siebie przeciwnikowi. Ten to wykorzystal - odpoczal. Po kolejnej wymianie obydwaj sie przewrocili, a na ziemi lepszy byl przeciwnik Kroku i zakonczyl walke balacha z dolu, mimo sprzeciwu mojego zawodnika. Byc moze udaloby mu sie wyjsc z tej techniki, ale jak dowodzil Mirek - wolal nie narazac zdrowia zawodnikow i szybko wkraczal do akcji. Zreszta wg mnie slusznie.
K_P
  • 0

budo_kubuś puchatek
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 4530 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Skadinad

Napisano Ponad rok temu

Re: Amatorska Liga MMA
Do 94 kg startowal jeszcze Pawel (judoka), ktory wpada do naszego klubu i czasami trenuje z nami parter. Na przeciwko niego wystapil - jak sie okazalo - jakis utytulowany kickbokser, ktory sparuje takze z polska czolowka bokserska - strasznie krepy, silny i dynamiczny czlowiek. Po pierwszych akcjach w stojce i zaliczonym jednym celnym ciosie, Judoka juz wiedzial, ze proba walki w stojce, to wolanie o wyrok.
Probowal wejscia w nogi, ale nie wiedzial, ze Kickbokser ostatnio pobieral sporo lekcji z zapasow, zwlaszcza dotyczacych ucieczki przed wejsciem w nogi w MMA W-wa. A Pawel z braku kimona nie potrafil znalezc innego na niego patentu. W koncu kickbokser przytloczyl go ciezarem swojego ciala i nie bawiac sie w subtelnosci, zadal kilka poteznych ciosow w watrobe i byl koniec.
Kickbokser raczej powinien juz wystepowac w profesjonalnych konfrontacjach.
K_P
  • 0

budo_kubuś puchatek
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 4530 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Skadinad

Napisano Ponad rok temu

Re: Amatorska Liga MMA
Przepraszam tych, ktorych walk nie opisalem. Jak powiedzialem, bylem skoncentrowany na wystepach "moich" zawodnikow.

Mysle, ze ta formula to ciekawa propozycja i naprawde dosyc bezpieczna. Cieszyla sie tez duzym zainteresowaniem i mysle, ze z zcasem zyska wielu zwolennikow.
Jak rozmawialem po wszystkim z Mirkiem Okninskim, szefem MMA W-wa, organizatorem spotkania i glownym sedzia w jednym - beda kontynuowane takie spotkania.
K_P
  • 0

budo_jerz
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 3372 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Warszawa
  • Zainteresowania:Luta Livre

Napisano Ponad rok temu

Re: Amatorska Liga MMA
Dzięki za relację była naprawdę interesująca szczególnie, że jak pisałem przedtem nie miałem pojęcia, co się działo poza moją walką. Także mam nadzieję, że to będzie kontynuowane chętnie bym jeszcze zawalczył w takiej formule.
  • 0

budo_kubuś puchatek
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 4530 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Skadinad

Napisano Ponad rok temu

Re: Amatorska Liga MMA
Pomylilo mi sie jedno :oops: . Opisywany "judoka" ma na imie Przemek. Przepraszam.
K_P
  • 0

budo_kubuś puchatek
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 4530 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Skadinad

Napisano Ponad rok temu

Re: Amatorska Liga MMA
Legenda (do wczesniej opublikowanych zdjec):

- Jerzu wiadomo, juz ktory (to ten tym razem w gelebokiej) defensywie
- Kroku to ten w czerwonych dlugich spodniach (na zdjeciu)
- Ten siedzacy na glowie Marcina (kolano na twarzy), to Pawel z MMA W-wa (ostatnia faza walki, gdzie przewaga nalezala juz tylko do niego)
- Gosc na czworakach nurkujacy ku nogom (blekitnawe spodenki, opatrunek na prawej stopie), to Przemek, a na nim Kickbokser, w zasadzie jak opisywalem juz profesjonalista.

Moze sam kiedys wezme udzial w tego typu zmaganiach (jak bedzie kategoria dla oldboyow), bo inaczej musialbym opisywac - Ten lezacy, to Kubus Puchatek, chwile przed zawalem. :wink:

Pozdrawiam i jeszcze raz zachecam do udzialu w tego typu zawodach. Potrzeba troche umiejetnosci i odrobine odwagi. W nastepnej edycji przyjade z duzo wieksza ekipa.

K_P
  • 0

budo_rip_dorey
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 450 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:POZNAN

Napisano Ponad rok temu

Re: Amatorska Liga MMA
Dobrze we jazz, po maturze bedzie trzeba sprobowac :)
  • 0

budo_pakoczaturian
  • Użytkownik
  • PipPip
  • 94 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: Amatorska Liga MMA
Chyba trzeba trochę przypomnieć ten temat.
Bo przecież miały być wyniki, klasyfikacja punktowa i jakiś ranking. A poza opisami Kubusia Puchatka i Jerza nic nie wiadomo.
A kilku chłopaków z mojego klubu chciałoby wystartować na nastepnych.

Może ktoś coś wie w tym temacie?
  • 0

budo_drzewo1
  • Użytkownik
  • Pip
  • 12 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:SŁUPSK

Napisano Ponad rok temu

Re: Amatorska Liga MMA
Chcia[/list]bym uzyska
jakie

  • 0

budo_drzewo1
  • Użytkownik
  • Pip
  • 12 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:SŁUPSK

Napisano Ponad rok temu

Re: Amatorska Liga MMA
Chcialbym sie zapytac, kiedy bedzie nastepna edycja ligii. Konkretnie interesuje mnie termin po wakacjach. Miejsce, czas itp. Bylbym bardzo wdzieczny za wiadomosc od organizatorow.[/list][/code]
  • 0

budo_br3
  • Użytkownik
  • Pip
  • 15 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: Amatorska Liga MMA
krakow juz sie szukuje :) a beda koszulki mma gratis - jak nie to nie walcze :D
  • 0

budo_partyzant
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 1872 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Polska Zachodnia

Napisano Ponad rok temu

Re: Amatorska Liga MMA
czy ustalone są już może terminy almma mające się odbyć po wakacjach oraz ich lokalizacja?
  • 0

budo_sherdog
  • Użytkownik
  • Pip
  • 10 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: Amatorska Liga MMA
Jaka jest dolna granica wieku?
  • 0

budo_vj
  • Użytkownik
  • Pip
  • 15 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Gdańsk

Napisano Ponad rok temu

Re: Amatorska Liga MMA
z ta dolna granica wieku, to faktycznie nic nie wspomniane w regulaminie... co prawda, aj juz chyba za stary,ze sie tym przejmowac :P
a co do dat, narazie na stronie podali pierwszy termin - 16.10 (wa-wa)... wg regulaminu grafik ma byc ustalony na pocz. sezonu... wiec jeszcze troche czasu jest ;-)
  • 0

budo_homid
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 123 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Tychy

Napisano Ponad rok temu

Re: Amatorska Liga MMA
Jak mozna właczyć sie do ligi??
Czy mozna jako prywatna osoba nie reprezentujac zadnego klubu anie organizacji??

NIe odsyłajcie nigdzie tylko napiszcie
  • 0

budo_pepeq vt nysa
  • Użytkownik
  • 3 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Nysa

Napisano Ponad rok temu

Re: Amatorska Liga MMA
jak dls mnie super sprawa :) :)
  • 0

budo_soulreaver
  • Użytkownik
  • PipPip
  • 97 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Łódź

Napisano Ponad rok temu

Re: Amatorska Liga MMA
Doszły mnie plotki(mam nadzieje że nie sprawdzone) że startowe ma kosztowac 50zł na almaa w październiku.To by było przegięcie wiec jeśli ktoś ma sprawdzone info to prosze podać wysokość wpisowego. I czy wpisowe na almma jest równe wpisowemu na submission?
  • 0

budo_homid
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 123 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Tychy

Napisano Ponad rok temu

Re: Amatorska Liga MMA
No dobra ale gdzie sie zapisać do ligii, ja jeszcze nie walczyłem
  • 0

budo_nazeem
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 721 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Wawa

Napisano Ponad rok temu

Re: Amatorska Liga MMA
A w Submission Wrestling ktoś startuje??
  • 0


Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych

Ikona FaceBook

10 następnych tematów

Plany treningowe i dietetyczne
 

Forum: 2002 : 2003 : 2004 : 2005 : 2006 : 2007 : 2008 : 2009 : 2010 : 2011 : 2012 : 2013 : 2014 : 2015 : 2016 : 2017 : 2018 : 2019 : 2020 : 2021 : 2022 : 2023 : 2024