Skocz do zawartości


Zdjęcie

Co o tym myślicie??????


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
39 odpowiedzi w tym temacie

budo_tedo
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 988 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Zainteresowania:BJJ/MMA

Napisano Ponad rok temu

Co o tym myślicie??????
Witam, mam pytanie co myślicie o zorganizowaniu zawodów, karate kontaktowego ( przepisy takie jak w SEITEDO OYAMA KYOKUSHIN) do tego parter. Brak uderzeń w stójce rękoma na twarz oraz w parterze. Walak na tatami 5 min. w spodniach do karate bez bluz. Takie zawody rozgrywane są według regulaminu Kompo Karate (Zen-Bu-Kan-Kempo Karate) na Węgrzech. Na takim turnieju byliśmy w 2000 r. jest pomysł żeby zorganizować takie zawody w Żarach. Jeżeli macie jakieś pytania to czekam i postaram się na nie odpowiedzieć. W dziale KARATE jest tytuł WYZWANIE- ten sam temat-są tam przedstawione ogólnie przepisy,pytania i odpowiedzi. Tylko proszę potraktować to poważnie, nie chcę żadnych zwad, gdyż nie o to chodzi. Pozdrawiam!!!!!
  • 0

budo_kirin
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 750 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Kraków
  • Zainteresowania:Karate

Napisano Ponad rok temu

Re: Co o tym myślicie??????
Moja odpowiedź :
Poczekajcie z tymi zawodami aż wyzdrowieję i wrócę do jakiej takiej formy :)
  • 0

budo_dar75
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 3410 postów
  • Pomógł: 1
1
Neutralna
  • Lokalizacja:kiedyś z O, teraz z P.
  • Zainteresowania:BJJ

Napisano Ponad rok temu

Re: Co o tym myślicie??????
czy nie-karatecy mogą wystartować?
  • 0

budo_^hast^
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 3373 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Sopot

Napisano Ponad rok temu

Re: Co o tym myślicie??????

czy nie-karatecy mogą wystartować?


Wystartowac moze kazdy w kazdych zawodach.
Chyba ze przepisy wymagaja posiadania konkretnego stopnia w danej dyscyplinie, lub przynaleznosci do jakiejs organizacji.
  • 0

budo_jerz
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 3372 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Warszawa
  • Zainteresowania:Luta Livre

Napisano Ponad rok temu

Re: Co o tym myślicie??????
No chyba tego dotyczyło pytanie.
  • 0

budo_tedo
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 988 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Zainteresowania:BJJ/MMA

Napisano Ponad rok temu

Re: Co o tym myślicie??????
Tak wystartować mogą wszyscy, którzy aprobują regulamin. Tak jak napisał to Hast. Polska Federacja Seitedo Karate, nie stawia ograniczeń, więc zapraszam. Jeżeli są chętni, to proszę o aktualną wagę oraz nazwę stylu jaki reprezentujecie. Pozwoli to nam na ustalenie wstępnej liczby zawodników. Nie wiem czy zaglądaliście na dział KARATE, ale tam dałem propozycję, że zwyciązcy tego turnieju, bedą miali możliwość stoczenia walk Polska-Węgry, na takich samych zasadach. Wskoczcie na dział KARATE temat WYZWANIE, tam jest więcej szczegółów. Pozdrawiam!!!!
  • 0

budo_dar75
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 3410 postów
  • Pomógł: 1
1
Neutralna
  • Lokalizacja:kiedyś z O, teraz z P.
  • Zainteresowania:BJJ

Napisano Ponad rok temu

Re: Co o tym myślicie??????

No chyba tego dotyczyło pytanie.

rozumiesz mnie lepiej niz ja sam :)
pzdr
jeżeli mogą startowac wszyscy to bedzie kolejne MMA, choć nazywać sie moze nawet Full-Kontakt-Zulu-Gulu-Karate, bez obrazy karatecy
  • 0

budo_sorata
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 1768 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Tomb Of The Mind

Napisano Ponad rok temu

Re: Co o tym myślicie??????
super pomysl , ciekawe zasady , miejmy nadzieje ze takie zawody sie odbeda, na pewno duzo osob trenujacych nie tlyko karate wystapi

sam z chcecia na takich zasadach bym powalczyl

Pozdrawiam
  • 0

budo_tedo
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 988 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Zainteresowania:BJJ/MMA

Napisano Ponad rok temu

Re: Co o tym myślicie??????
cynik 75, nigdzie nie napisałem że to nie są przepisy podobne do walk MMA!!!! Natomiast przepisy są tak skonstruowane,żeby szanse były bardziej wyrównane(to jest tylko moje zdanie). Organizatorem tego będzie tylko reprezentant Seitedo Karate. Chcę dać możliwość startów w takich zawodach wojownikom, którzy kochają Karate Kontaktowe, ale którzy lubią także parter. Jeżeli Ci to Przeszkadza to nie ma problemu, możemy takie zawody ograniczyć tylko do przedstawicieli Karate Kontaktowego, ale chyba nie o to chodzi. Prawda!!!??
  • 0

budo_tedo
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 988 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Zainteresowania:BJJ/MMA

Napisano Ponad rok temu

Re: Co o tym myślicie??????
Zapomniałem się zapytać napisałeś "bedzie to kolejne MMA"-czy to źle że ktoś aprobuje taką walkę!?
  • 0

budo_dar75
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 3410 postów
  • Pomógł: 1
1
Neutralna
  • Lokalizacja:kiedyś z O, teraz z P.
  • Zainteresowania:BJJ

Napisano Ponad rok temu

Re: Co o tym myślicie??????

cynik 75, nigdzie nie napisałem że to nie są przepisy podobne do walk MMA!!!! Natomiast przepisy są tak skonstruowane,żeby szanse były bardziej wyrównane(to jest tylko moje zdanie). Organizatorem tego będzie tylko reprezentant Seitedo Karate. Chcę dać możliwość startów w takich zawodach wojownikom, którzy kochają Karate Kontaktowe, ale którzy lubią także parter. Jeżeli Ci to Przeszkadza to nie ma problemu, możemy takie zawody ograniczyć tylko do przedstawicieli Karate Kontaktowego, ale chyba nie o to chodzi. Prawda!!!??


ok, bez irytacji, nic mi nie przeszkadza, ino sie pytom
ale jeżeli formula bedzie zblizona do VT i wszyscy będą mogli startować to raczej karatecy za duzo nie powalczą - po prostu goście trenujący po VT, czy nawet bjjotowcy przyjada i pozamiatają
pzdr
  • 0

budo_jerz
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 3372 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Warszawa
  • Zainteresowania:Luta Livre

Napisano Ponad rok temu

Re: Co o tym myślicie??????
Tak, ale z tego, co zrozumiałem nie będzie można uderzać w parterze w ogóle i w stójce na głowę rękoma, więc jeśli chodzi o ćwiczących vale tudo nie będzie tak super dobrze natomiast bjj - owcy najprawdopodobniej pozamiatają. Co nie zmienia faktu, że bardzo podoba mi się ten pomysł i nie widzę przeciwwskazań szczególnie, że prawie każda porażka czegoś nas uczy.
  • 0

budo_tedo
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 988 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Zainteresowania:BJJ/MMA

Napisano Ponad rok temu

Re: Co o tym myślicie??????
w takim wypadku, jedyne co im pozostanie to podszkolić się jeszcze bardziej i próbować dalej. Sama przegrana nie jest klęską ostateczną, a ja nie odstawiał bym na bok karateków :) Nie irytuję się, tylko myslałem że znowu znalazł się gość, który zamiast wyskoczyć na matę i pokazać co reprezentuje, klika w klawiaturę i wznieca zamieszki. ok, zrozumieliśmy się :) Pozdrawiam!!!
  • 0

budo_tedo
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 988 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Zainteresowania:BJJ/MMA

Napisano Ponad rok temu

Re: Co o tym myślicie??????
jerz i właśnie o to chodzi, a doświadczenie należy gdzieś zdobyć. Wymierne są właśnie zawody. Pozdrawiam!!!
  • 0

budo_tedo
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 988 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Zainteresowania:BJJ/MMA

Napisano Ponad rok temu

Re: Co o tym myślicie??????
i jeszcze jedno, w parterze nie można uderzać tylko na twarz, reszta dowolnie.
  • 0

budo_sorata
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 1768 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Tomb Of The Mind

Napisano Ponad rok temu

Re: Co o tym myślicie??????
to ze nie bedzie uderzen na twarz nie znaczy ze ludzie z VT nie pozamiataja

zasady bardzo ciekawe, mam nadzieje ze to beda zawody otwarte, wtedy napewno przyjechalo by troche ludzi
  • 0

budo_jerz
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 3372 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Warszawa
  • Zainteresowania:Luta Livre

Napisano Ponad rok temu

Re: Co o tym myślicie??????
Po prostu będą mieli trochę trudniej w stójce od karateków, którzy są do takich reguł przyzwyczajeni a jeżeli będzie tylko 30 sek. w parterze to ci z bjj wcale nie będą mieli tak łatwo mimo wszystko jak ktoś tylko troszkę zna parteru to przez te 30 sek. może dać radę się obronić.
  • 0

budo_sorata
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 1768 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Tomb Of The Mind

Napisano Ponad rok temu

Re: Co o tym myślicie??????

Po prostu będą mieli trochę trudniej w stójce od karateków, którzy są do takich reguł przyzwyczajeni a jeżeli będzie tylko 30 sek. w parterze to ci z bjj wcale nie będą mieli tak łatwo mimo wszystko jak ktoś tylko troszkę zna parteru to przez te 30 sek. może dać radę się obronić.


domyslam sie ze Ci ktorzy powaznie beda przygotowywac sie do tych zawodow , beda wiedzieli jak sie w parterze bronic przez 30 sekund

no ale znowu co z tego jak po tym jak sedzia wznowi walke w stojce , zpowrotem mozna na ziemie wrocic i znowu i znowu ...
  • 0

budo_jerz
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 3372 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Warszawa
  • Zainteresowania:Luta Livre

Napisano Ponad rok temu

Re: Co o tym myślicie??????
No generalnie jest to dość ważne z uwagi, że najważniejsze jest dojście do pozycji, z której możesz jakąś technikę kończącą wykonać a jak po dojściu do tej pozycji będą wznawiać znowu walkę w stójce to właśnie tak jak mówiłeś „znowu i znowu... „trzeba będzie do tej pozycji dochodzić.
  • 0

budo_tedo
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 988 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Zainteresowania:BJJ/MMA

Napisano Ponad rok temu

Re: Co o tym myślicie??????
Panowie macie słuszną rację i ja osobiście uważam, że są to dość sprawiedliwe przepisy, które powiedzmy dają szansę jedny i drugim. W Budapeszcie (rok 2000, 2001)brały udział takie style jak Kempo Karate, Ashihara,Judo, Ju Jutsu, Kung Fu, Brazylijskie Jiu Jiutsu(kobieta). Zawodnicy z Kempo Karate brali juz wtedy udział w walkach Vale Tudo w Angli i byli dobrzy. Na zawodach puścili film z gali w Angli. A żeby dojść do tej pozycji, trzeba przyjąć parę wymian.
  • 0


Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych

Ikona FaceBook

10 następnych tematów

Plany treningowe i dietetyczne
 

Forum: 2002 : 2003 : 2004 : 2005 : 2006 : 2007 : 2008 : 2009 : 2010 : 2011 : 2012 : 2013 : 2014 : 2015 : 2016 : 2017 : 2018 : 2019 : 2020 : 2021 : 2022 : 2023 : 2024