Skocz do zawartości


Zdjęcie

Gerber infinity ultra ver2


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
62 odpowiedzi w tym temacie

budo_gkozi
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 910 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: Gerber infinity ultra ver2
światło nie odbija się tylko od ciała doskonale czarnego [dobrze pamiętam?]

nie ma znaczenia, czy powierzchnia jest gładka [lustrzana] czy też chropowata - światło w nią nie wsiąka czyli liczy sie tylko kolor - wiadomo , im bliżej białego tym lepiej, im czarniej tym ciemniej [jeśli powierzchnia jest chropowata to światło bedzie bardziej rozproszone po odbiciu]

bunkier - ppb betonowe ściany, szare - powinno być nieźle, w lesie z ciemnymi drzewami gorzej, z brzozami lepiej

jeśli latarka za mocna to też gorzej - widać głównie odbite światło które oślepia w efekcie widać tylko pierwsze gałężie z pierwszego krzaka, kiedy bez latarki można dostrzec teren [z księżycem] na kilkanaście metrów "wgłąb"
  • 0

budo_sugar
  • Użytkownik
  • Pip
  • 49 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: Gerber infinity ultra ver2
to jak, porówna ktoś gerbera IU 2 (ewentualnie inovę X1) z mag lite 2AA :?: Bo jutro jadę na zakupy :twisted:
  • 0

budo_jakub5
  • Użytkownik
  • Pip
  • 29 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Kraków
  • Zainteresowania:Combat

Napisano Ponad rok temu

Re: Gerber infinity ultra ver2
Witam,

Wymieniony został sklep: [link widoczny dla zalogowanych Użytkowników] - ceny są ok, ale czy
ktoś z Szanownych Forumowiczów tam kupował? Czy nie ma problemów
z płatnościami, dostawą, wysyłką?

Sprawdzałem ceny na amazon.com - latarka jest też tam w sprzedaży, więc na próbę
(żeby sprawdzić koszty przesyłki) wrzuciłem ją do koszyka. Ku mojemu zdumieniu,
okazało się, że nie mogą mi jej wysłać, ze względu na ograniczenia na wysyłkę
niektórych towarów do niektórych krajów (?!)

Stąd moje pytanie dot. [link widoczny dla zalogowanych Użytkowników] - czy wszystko dochodzi do
Polski?

Może jest inny sprawdzony sklep?

pozdrawiam,
Jakub
  • 0

budo_smoke
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 1960 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Katowice
  • Zainteresowania:Boks

Napisano Ponad rok temu

Re: Gerber infinity ultra ver2
a ja mam pierwszą wersje infinity i też się cieszę ;) ...
  • 0

budo_vince
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 4029 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: Gerber infinity ultra ver2
pocketlights sprawdzony i mozna polecic.
  • 0

budo_jakub5
  • Użytkownik
  • Pip
  • 29 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Kraków
  • Zainteresowania:Combat

Napisano Ponad rok temu

Re: Gerber infinity ultra ver2

pocketlights sprawdzony i mozna polecic.


Dzięki za informacje - dobra wiadomość :-)

pozdrawiam,
Jakub
  • 0

budo_cassini
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 1739 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Kresy

Napisano Ponad rok temu

Re: Gerber infinity ultra ver2

bunkier - ppb betonowe ściany, szare - powinno być nieźle, w lesie z ciemnymi drzewami gorzej, z brzozami lepiej

jeśli latarka za mocna to też gorzej - widać głównie odbite światło które oślepia w efekcie widać tylko pierwsze gałężie z pierwszego krzaka, kiedy bez latarki można dostrzec teren [z księżycem] na kilkanaście metrów "wgłąb"

Jeżeli człowiek potrzebuje sprzętu do penetracji bunkrów, to jakkolwiek nie mam jeszcze latarki, której dotyczy wątek wydaje mi się iż będzie to co nieco za mało (chyba, że jako oświetlenie awaryjne). Mam niejakie doświadczenie w łażeniu po większych kompleksach fortyfikacji, gdzie występują tunele łączące poszczególne kazamaty, pomieszczenia gdzie niema dodatkowego oświtlenia w postaci światła wpadającego przez strzelnice, szyby wind fortecznych itp. Tam raczej wskazana byłąby silniejsza latarka, gdyż chodzi nie tylko o oświetlenie sobie drogi pod nogami.
  • 0

budo_sugar
  • Użytkownik
  • Pip
  • 49 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: Gerber infinity ultra ver2

bunkier - ppb betonowe ściany, szare - powinno być nieźle, w lesie z ciemnymi drzewami gorzej, z brzozami lepiej

jeśli latarka za mocna to też gorzej - widać głównie odbite światło które oślepia w efekcie widać tylko pierwsze gałężie z pierwszego krzaka, kiedy bez latarki można dostrzec teren [z księżycem] na kilkanaście metrów "wgłąb"

Jeżeli człowiek potrzebuje sprzętu do penetracji bunkrów, to jakkolwiek nie mam jeszcze latarki, której dotyczy wątek wydaje mi się iż będzie to co nieco za mało (chyba, że jako oświetlenie awaryjne). Mam niejakie doświadczenie w łażeniu po większych kompleksach fortyfikacji, gdzie występują tunele łączące poszczególne kazamaty, pomieszczenia gdzie niema dodatkowego oświtlenia w postaci światła wpadającego przez strzelnice, szyby wind fortecznych itp. Tam raczej wskazana byłąby silniejsza latarka, gdyż chodzi nie tylko o oświetlenie sobie drogi pod nogami.


no właśnie, o to mi chodzi. Tylko co takiego do max 150 zł można kupić :?: W rozmiarach takich aby móc nosić je zawsze ze sobą...
  • 0

budo_cassini
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 1739 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Kresy

Napisano Ponad rok temu

Re: Gerber infinity ultra ver2

no właśnie, o to mi chodzi. Tylko co takiego do max 150 zł można kupić :?: W rozmiarach takich aby móc nosić je zawsze ze sobą...

W podanym przez Ciebie przedziale cenowym jeżeli chodzi o led to wybór będzie pewnie w chwili obecnej niewielki.
Wpadło mi w oko to
[link widoczny dla zalogowanych Użytkowników]
to
[link widoczny dla zalogowanych Użytkowników]
i to
[link widoczny dla zalogowanych Użytkowników]
Uczciwie powiem, że nie znam tych latarek, ale przy tego typu diodach to już powinno wystarczyć.
Warto też zapolować na allegro na led-lensera V Quadrat, czasami można trafić poniżej 150zł. Z tą latarką chodziłem po fortyfikacjach i mogę na 100% powiedzieć, że daje radę.
  • 0

budo_gkozi
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 910 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: Gerber infinity ultra ver2
no to chyba 2 latarki - jedna pod nogi, druga szperacz
[najlepiej na te same baterie]

jeśli musi być jedna to może Streamlight twin task się zmieści w tej cenie? ale nigdy na oczy nie widziałem
  • 0

budo_cassini
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 1739 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Kresy

Napisano Ponad rok temu

Re: Gerber infinity ultra ver2
Gkozi Led-Lenser v quadrat styka w wersji z umiarkowanie skupionym światłem. Chodzi o to, że dasz radę poświecić sobie pod nogi (nie wpadniesz do studzienki fortecznej) jednocześnie dobrze podświetli detale w windach itp (sprawdzone praktycznie przeze mnie). Faktycznie dobrym rozwiązaniem wydaje się być hybryda, jednak dla kolegi istotny jest wymiar latareczki, wieć musiałby polować na małą. W każdym jednak razie mały sprzęt to tylko do okazjonalnego świecenia (chodzi o czas pracy latarki na jednych bateriach). W przypadku zakupu zawsze pytałbym sprzedawcę czy sprzęt świeci tylko punktowo. W tego typu zastosowaniach odpadają świecidełka typu Inova X1 czy T1.
  • 0

budo_da__riusz
  • Użytkownik
  • Pip
  • 21 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Sandomierz

Napisano Ponad rok temu

Re: Gerber infinity ultra ver2
Hmm a co myślicie o gerber LX 1.0 lub 3.0 ? Jest tam wiązka bardziej skupiona czy taka do świecenia pod nogi ? :) Chciałem kupić coś mocniejszego od IU ale o parametrach użytkowych, tzn. bardziej rozproszona wiązka, nie tactica. Może być na 2 paluszki czy nawet 3 AAA. Może coś polecicie ?
  • 0

budo_gkozi
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 910 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: Gerber infinity ultra ver2

Hmm a co myślicie o gerber LX 1.0 lub 3.0 ? Jest tam wiązka bardziej skupiona czy taka do świecenia pod nogi ? :) Chciałem kupić coś mocniejszego od IU ale o parametrach użytkowych, tzn. bardziej rozproszona wiązka, nie tactica. Może być na 2 paluszki czy nawet 3 AAA. Może coś polecicie ?


dobra - jeszcze raz : co jest potrzebne? do świecenia pod nogi czy do oświetlania rzeczy dalej niż 5 metrów ? [bo to są rozłączne kategorie wg mnie]
  • 0

budo_da__riusz
  • Użytkownik
  • Pip
  • 21 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Sandomierz

Napisano Ponad rok temu

Re: Gerber infinity ultra ver2
Może tak, bedzie ze mną chodzić do lasu, na działke itp. Czyli raczej taka pod nogi. Przydała by sie też w krytycznej sytuacji jako obrona, więc może być dłuższa. Czas świecenia pow. 2 h. No i cena hmm.. żeby w USA nie przekroczyło 50$(u nas odpowiednio więcej)
Pozdrawiam.
  • 0

budo_qkiel
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 1732 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: Gerber infinity ultra ver2
to moze:
[link widoczny dla zalogowanych Użytkowników]
albo:
[link widoczny dla zalogowanych Użytkowników]
ta droga ale z bajerami (ciekawe po ile w sklepach bedzie chodzic)
  • 0

budo_da__riusz
  • Użytkownik
  • Pip
  • 21 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Sandomierz

Napisano Ponad rok temu

Re: Gerber infinity ultra ver2
Dzięki quikel na pomoc.
Hmm qrcze no czytam wszystko co na budo jest o latarkach i głupieje coraz bardziej :wink:
Teraz zaczynam sie zastanawiać nad Inova X5...
Była by dobra na taką podstawową EDC ?(jest wytrzymała, wodoszczelna, długo świeci no i daje niby super światełko do tego rozproszone). No i mieści sie w 50$...
No właśnie tylko jak z tym strumieniem światła, może ktoś kto ma sie wypowie ?
Dzięki i pozdrawiam.
  • 0

budo_gkozi
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 910 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: Gerber infinity ultra ver2
na edc (every day carry) może i by się nadała ale na edu (every day use ;) ) już nie bardzo - baterie za drogie

jeśli ma być używana często i w warunkach nieekstremalnych [typu akcje ratownicze] to lepiej żeby była na standardowe baterie [np. AA] i żeby akceptowała akumulatorki [czyli żeby dobrze świeciła przy mniejszym napięciu]

czyli wg mnie coś na 1 do 3 paluszków AA [ewentualnie AAA] , z LEDem i najlepiej układem regulującym napięcie, do tego dobra by była jakaś możliwość przyczepiania [klips, ewentualnie czołówka jeśli wolisz] i mogła by mieć możliwość stania na końcu [chociaż w lesie/na działce jest to nieprzydatne], no i promień swiatła dosyć szeroki [czyli wychodzi na to, że arc AAA lub AA lub gerber infinity ultra są dobrymi latarkami na działkę i na spacery po lesie , biegać bym z nimi już nie chciał

to daje dobrą ale lekką latarkę [łatwo ją wpiąć klipsem do kołnierza i można mieć wolne ręce], jeśli chcesz cięższej i większej to można rozważyć coś na R20 z wbudowaną diodą ale lepiej coś na 4 AA - ten UK wydaje sie fajny
  • 0

budo_da__riusz
  • Użytkownik
  • Pip
  • 21 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Sandomierz

Napisano Ponad rok temu

Re: Gerber infinity ultra ver2
A może coś takiego ?[link widoczny dla zalogowanych Użytkowników]

Kosztuje niewiele, łazi na 2AA, do tego luxeon III i całkiem niezła budowa(powinna być wytrzymała).
Co myślicie ?
  • 0

budo_gkozi
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 910 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: Gerber infinity ultra ver2

A może coś takiego ?[link widoczny dla zalogowanych Użytkowników]

Kosztuje niewiele, łazi na 2AA, do tego luxeon III i całkiem niezła budowa(powinna być wytrzymała).
Co myślicie ?


wygląda bardzo w porządku [w dodatku przystosowana do akumulatorków], recenzujacemu się podoba ...
jeśli pasuje Ci czas świecenia[albo mozesz nosić zapasowe baterie] wymiary itp. to ...


[jedyne minusiki : nie może stać na końcu, i nie wiadomo czy można zablokować wyłącznik, może oslepiać przy świeceniu pod nogi - za mocna :wink: ]

wg mnie jest fajna
  • 0

budo_cassini
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 1739 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Kresy

Napisano Ponad rok temu

Re: Gerber infinity ultra ver2
Mnie tyż się ten wynalazek z luxeonem III na 2 AA podoba
  • 0


Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych

Ikona FaceBook

10 następnych tematów

Plany treningowe i dietetyczne
 

Forum: 2002 : 2003 : 2004 : 2005 : 2006 : 2007 : 2008 : 2009 : 2010 : 2011 : 2012 : 2013 : 2014 : 2015 : 2016 : 2017 : 2018 : 2019 : 2020 : 2021 : 2022 : 2023 : 2024