Skocz do zawartości


Zdjęcie

Pierwszy Custom?


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
20 odpowiedzi w tym temacie

budo_wojtas13
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 1573 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Olesno

Napisano Ponad rok temu

Pierwszy Custom?
Niby Rinaldi (ShivWorks też się przyłożyli).

Ale jakiś mikry. :wink:

Jak na wymiary to całkiem użyteczny, ale tak na prawdę to czysty backup. No i jako neck nie urwie szyji.
Rozczarowała mnie trochę jakość, plamy rdzy na S30v, wygięty czubek i w konsekwencji nierówna krawędź tnąca. :?

Ale i tak jestem zadowolony. Pewnie Trace robi je ze ścinek. :wink:

Podobnoć hartowany przez Bossa, wytrzymałość delikatnego czubka budzi respakt. Podczas prostowania po raz pierwszy w życiu widziałem, żeby tak cienki kawałek stali pięknie pracował. Trudno było, ale wyprostowałem. Ostrzenie w porównaniu do S30V w innych firmowych nożach trochę trudniejsze. Trzymanie ostrości super. Trochę słąbo tnie bo szlif niezbyt wysoki, ale dzięki temu nie połamie się łatwo.



Za to pochewka to rewelacja.

No to fotki:

Dołączona grafika

Dołączona grafika

Dołączona grafika

Dołączona grafika

Dołączona grafika

Dołączona grafika

Dołączona grafika

Dołączona grafika

Dołączona grafika

I tradycyjnie porównanie wielkości:

Dołączona grafika
  • 0

budo_vince
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 4029 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: Pierwszy Custom?
ech chodzi mi ostatnio po glowie. Mozna spytac gdzie i za ile ?
  • 0

budo_wojtas13
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 1573 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Olesno

Napisano Ponad rok temu

Re: Pierwszy Custom?
Tradycyjnie odsyłam do Pitera. :wink:
  • 0

budo_kangoo owner
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 1269 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: Pierwszy Custom?
Niezła wykałaczka ,zawsze mi się podobała !
Jednak opisane przez Ciebie niedociągnięcia przestraszony . Zatkało mnie , niby mała rzecz i przez to mniej ważna , jednak miłoby było gdyby człowiek oczekując od Mistrzów perfekcji -otrzymywał ją.

Radochy z posiadania !

PS. własnoręcznie wyprostowany szpic , to full handmade custom . :wink:
  • 0

budo_kkamill
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 2163 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Praszka

Napisano Ponad rok temu

Re: Pierwszy Custom?
Fajny mikrus
Gratuluje
  • 0

budo_dark
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 2517 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: Pierwszy Custom?
MILE! Ale dziwne ze nie dopilnowali jakosci.....
  • 0

budo_piterm
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 3170 postów
  • Pomógł: 1
0
Neutralna
  • Lokalizacja:kto to wie...

Napisano Ponad rok temu

Re: Pierwszy Custom?

jednak miłoby było gdyby człowiek oczekując od Mistrzów perfekcji -otrzymywał ją.

Kangoo, to właśnie ta subtelna różnica między nożami "mid-tech" a "custom"... Zauważ, iż logo to też nie "Trace Rinaldi Custom Blades" ale "Rinaldi Blade Design". Rinaldi odpowiedzialny jest tylko za pewną część roboty, w tym design oraz pochewkę. Od razu powiem, że nie słyszałem o "custom Loco"... niestety :(
  • 0

budo_wojtas13
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 1573 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Olesno

Napisano Ponad rok temu

Re: Pierwszy Custom?
Na fotkach widać plamki, a sama krawędź tnąca też nie wygląda najlepiej.
Najpierw zauważyłem, że niedoostrzony jest sam czubek, więc na płaski diament i heja, a tu po kliku machach taka kupa, że tam gdzie klinga (poważna nazwa jak dla takiego mikrusa :wink: ) była wybrzuszona diament zebrał więcej materiału. Dopiero to sprowokowało mnie do sprawdzenia co jest nie tak, no i jak byk, czubek był skrzywiony.

A czubeczek to jest pierwsza klasa. Rzucałem go w drewno (stara klepka dębowa) i nic.....
Boss to Boss tak delikatny czubek i bez uszkodzeń.
  • 0

budo_jumbo
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 2040 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: Pierwszy Custom?
No faktycznie, jakoś niedopieszczony jest. :(

Ale jeżeli faktycznie robi je Trace Rinaldi, to pełen szacunek, że on takie maleństwo jest w stanie w rękach utrzymać!! 8O

Dołączona grafika
To ten z flaszką w dłoni.
  • 0

budo_kangoo owner
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 1269 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: Pierwszy Custom?

jednak miłoby było gdyby człowiek oczekując od Mistrzów perfekcji -otrzymywał ją.

Kangoo, to właśnie ta subtelna różnica między nożami "mid-tech" a "custom"... Zauważ, iż logo to też nie "Trace Rinaldi Custom Blades" ale "Rinaldi Blade Design". Rinaldi odpowiedzialny jest tylko za pewną część roboty, w tym design oraz pochewkę. Od razu powiem, że nie słyszałem o "custom Loco"... niestety :(


Aluzju paniał !

Szkoda jednak ,że ktoś się nie przyłożył do takiego cudeńka . :(
  • 0

budo_vince
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 4029 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: Pierwszy Custom?

Jednak opisane przez Ciebie niedociągnięcia . Zatkało mnie , niby mała rzecz i przez to mniej ważna , jednak miłoby było gdyby człowiek oczekując od Mistrzów perfekcji -otrzymywał ją.


wybacz ale chyba troche przesadzasz, perfekcji mozesz oczekiwac Sebenzy, od customow Andersona ale nie od nozyka o SRP 40 $. Poza tym skrzywiony czubek, to jeszcze nie tragedia, z tego, co widac, Wojtas sobie poradzil i nie narzeka ;)
  • 0

budo_bagnet
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 448 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Piaseczno k/Warszawy

Napisano Ponad rok temu

Re: Pierwszy Custom?
Przepraszam bardzo - Panowie nie pitolcie!!!

Nawet w Stanach, kraju dużo bogatszym od naszego, nikt nie wywala 40 dolców ot tak.

Jak coś ma na sobie logo, to jest firmowane czyimś nazwiskiem. Ja w takiej sytuacji odesłał bym nożyk z powrotem...

No ale ja jestem maruder i za 40 dolców chciałbym dostać to co zamawiam, czyli nożyk BEZ WAD...
  • 0

budo_vince
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 4029 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: Pierwszy Custom?
kiedy piter Ci wyjasnil, ze trace odpowiada za design nie za robote. Gdyby odpowiadal za robote, gwarantuje, ze loco kosztowalby 140$ a nie 40$ bo bylby 100% hand made i wtedy bylaby to perfekcja.

Tak czy owak, odeslac mozna bo gwarancja jest, ale jak napisalem i napisal wojtas, poradzil sobie bez tego, wiec bez przesady.
  • 0

budo_dark
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 2517 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: Pierwszy Custom?
1. W US 40$ to sa grosze.
2. Odeslanie noza jest taniuskie.
3. Kupic za 40USD noz i narzekac na jakosc to tak jak u nas kupic WZ 98 i narzekac na jakosc.
4. Troche racji ma bagnet troche Vince - taki jednak juz nasz los ze jestesmy w gorszym polozeniu niz przecietny obywatel USA.
  • 0

budo_vince
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 4029 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: Pierwszy Custom?

4. Troche racji ma bagnet troche Vince - taki jednak juz nasz los ze jestesmy w gorszym polozeniu niz przecietny obywatel USA.


i tu sie zgadzam w 100%, niestety tak wlasnie jest.
  • 0

budo_smoke
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 1960 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Katowice
  • Zainteresowania:Boks

Napisano Ponad rok temu

Re: Pierwszy Custom?
no, no mała rzecz a cieszy ...
fajny taki "nożyk" ...
choć rzeczywiście te plamki rdzy troszkę widać (pewnie gdybyś o nich nie wspomniał, nawet bym ich nie zauważył ;) ) ...
no a więc pozostaje mi życzyć miłego użytkowania :) ...
choć przy jego zastosowaniu to może lepiej nie ;) ...
  • 0

budo_kangoo owner
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 1269 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: Pierwszy Custom?

Przepraszam bardzo - Panowie nie pitolcie!!!

Nawet w Stanach, kraju dużo bogatszym od naszego, nikt nie wywala 40 dolców ot tak.

Jak coś ma na sobie logo, to jest firmowane czyimś nazwiskiem. Ja w takiej sytuacji odesłał bym nożyk z powrotem...

No ale ja jestem maruder i za 40 dolców chciałbym dostać to co zamawiam, czyli nożyk BEZ WAD...


Całkowicie popieram .


4. Troche racji ma bagnet troche Vince - taki jednak juz nasz los ze jestesmy w gorszym polozeniu niz przecietny obywatel USA.


i tu sie zgadzam w 100%, niestety tak wlasnie jest.


Jak widać z wypowiedzi przedmówców, ponarzekać wolno. :)

Nie umniejsza to w niczym miodności knypka ,a nawet dodaje mu charakteru i niepowtarzalności . :wink:

Wojtas13- jeszcze raz życzę zadowolenia z nabytku .
  • 0

budo_borsuk
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 173 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Krakow

Napisano Ponad rok temu

Re: Pierwszy Custom?

wybacz ale chyba troche przesadzasz, perfekcji mozesz oczekiwac Sebenzy, od customow Andersona ale nie od nozyka o SRP 40 $. Poza tym skrzywiony czubek, to jeszcze nie tragedia, z tego, co widac, Wojtas sobie poradzil i nie narzeka

No popatrz a takie CRKT daje rade :wink:

Przepraszam bardzo - Panowie nie pitolcie!!!
(...)
Jak coś ma na sobie logo, to jest firmowane czyimś nazwiskiem. Ja w takiej sytuacji odesłał bym nożyk z powrotem...

No ale ja jestem maruder i za 40 dolców chciałbym dostać to co zamawiam, czyli nożyk BEZ WAD...

Dokladnie tak.

Nikt tu rzadnych cudow przeciez nie wymaga. Ale prdzewialy nozyk ze skrzywionym szpicem to jest nie lekka przesada, to tak jak by mi ktos ochlap rzucil za moje pieniadze(nie wazne jakie) a tego nie lubie :evil: .

Co innego gdyby to byla przecena za pol ceny, pewnie bym sie zdecydowal ale to calkiem inna para kaloszy 8)
  • 0

budo_blacha
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 2143 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Puławy

Napisano Ponad rok temu

Re: Pierwszy Custom?
he he he eh
ale breht panowie
może ja jestem dziwny
ale jak kupuje CRKT za 39$ to mam pięknie wykończone szczegóły w porównaniu do tego.
kurwa zardzewiały nóz ze skrzywionym czubkiem
dobrze w sumie ze nie przyszedł tępy i ułamany
dajta spokój
to chińczyk może gównianego CRKT odpicować na błysk a Trace Rinaldi sprzedaje chujnie sygnowaną swoim nazwiskiem ??
wiocha straszna
chociaż pewnie sam nie wiedział bo by nie dopuścił
ja bym odesłał - neich sie dowie co sprzedają pod jego nazwiskiem.
  • 0

budo_swingline
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 165 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: Pierwszy Custom?
Niestety popieram przedmowce,
Ja kasy na noze nie zaluje :( ale jakbym kupowal bryloczek do kluczy za $40 to bym oczekiwal ze jest wykonany tak ze mucha nie siada. Nie robmy jaj, prostsza rzecz trudno sobie wyobrazic.
Pozdrowienia,
Swingline
  • 0


Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych

Ikona FaceBook

10 następnych tematów

Plany treningowe i dietetyczne
 

Forum: 2002 : 2003 : 2004 : 2005 : 2006 : 2007 : 2008 : 2009 : 2010 : 2011 : 2012 : 2013 : 2014 : 2015 : 2016 : 2017 : 2018 : 2019 : 2020 : 2021 : 2022 : 2023 : 2024