Skocz do zawartości


Zdjęcie

MercWorks - Orion


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
9 odpowiedzi w tym temacie

budo_lothian
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 1047 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:schoinki :)

Napisano Ponad rok temu

MercWorks - Orion
Kiedyś będzie mój :twisted:

Dołączona grafika

MercWorks - Orion

With a reputation built on inventiveness, discretion and extreme dependability, Mercworx has etched out a rock solid niche in an utterly uncompromising and unforgiving market. Because confidentiality is as important as competence to Mercworx success, they have up until now shunned the public marketplace. Recently however, they have received permission from one of our primary customers to release a number of our knife designs to the public.

Each of these specialty knives are made by one artisan from beginning to end. We recommend that you check with your local state regulations regarding the use, size restrictions and carrying of blades.

Like all great hunters, the Orion is rugged, functional and built for the long haul. Handground from high grade .229" thick 154CM stainless steel, the Orion is the epitome of a compact workhorse, while retaining the graceful, classic lines that are rapidly becoming a Mercworx hallmark. With an overall length of 7 1/2 " and a blade length of 3 3/4" the Orion is the most compact of all Mercworx fixed blades, lending itself to unobtrusive carry for those who require uncompromising strength and quality in a carry size that leaves a minimal footprint.

Since its introduction, the Orion has already engendered a large following among both undercover operatives, and hunters and fishermen. In order to broaden its degree of versatility, Mercworx provides the Orion with a non-sharpened top false edge, so the outdoorsman can extent his index finger over the top of the blade for greater control while doing fine, delicate work such as skinning or caping. The Orion has proven to be immensely successful in fulfilling its duties as a compact undercover and outdoorsman's knife, ensuring it a well-carved niche in the classic mercworx lineup.

Dimensions: 7 1/2" x .210"
Blade length: 3 3/4"

Materials:
• Handcrafted in the USA
• 154CM
• RC 58
• Cyrogenically Treated
• Micarta Handle
  • 0

budo_lothian
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 1047 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:schoinki :)

Napisano Ponad rok temu

Re: MercWorks - Orion
Dajcie coś więcej na ten temat, bo mam niewiele :-)
  • 0

budo_peterskin
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 820 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:z pier......j

Napisano Ponad rok temu

Re: MercWorks - Orion
Ja sie nie gniewam za takie pomyłki
A jak widzę takie cudne ostrze to zaraz google mi się same otwierają i chce takich więcej
  • 0

budo_piterm
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 3170 postów
  • Pomógł: 1
0
Neutralna
  • Lokalizacja:kto to wie...

Napisano Ponad rok temu

Re: MercWorks - Orion
różnie się o nich mówi w świecie... czasem nienajlepiej... ale sam osobiście nie bawiłem się nimi.
  • 0

budo_rybak
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 4174 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: MercWorks - Orion
Ja niedawno macalem jakiegos Mercworxa, ale innego.

Bylem przekonany, ze to jakis Blackwood, zwlaszcza jeszcze w pochwie, taki byl podobny, ale mnie wlasciciel szybko objasnil.

Piekna klinga, super robota.

Tyle, co moge powiedziec.
  • 0

budo_lothian
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 1047 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:schoinki :)

Napisano Ponad rok temu

Re: MercWorks - Orion
Piter! Gdzieś wyczytałem, że jest również wersja z S30V. Prawda to?
Dziękuję za wyczyszczenie topicu :-)
  • 0

budo_lothian
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 1047 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:schoinki :)

Napisano Ponad rok temu

Re: MercWorks - Orion
No to może jeszcze jeden nożyk z tej serii. Kurde! Zachorowałem na to! Miała być nowa katana ale... :splat:

Dołączona grafika

MercWorks - Sniper

Dimensions: 13" x 2 1/8"
Blade length: 7.5"

Materials:
• Handcrafted in the USA
• 154CM
• HRC 58
• Cyrogenically Treated
• Micarta Handle
  • 0

budo_piterm
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 3170 postów
  • Pomógł: 1
0
Neutralna
  • Lokalizacja:kto to wie...

Napisano Ponad rok temu

Re: MercWorks - Orion
Seiken, wiesz coś na temat? Pewnie tak, bo coś wspominałeś...
  • 0

budo_seiken
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 2292 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: MercWorks - Orion
Takie troche tworzenie legendy ( podobnie ja ER podobne SPec Opsy ) , MErcworx, i tajne projekty to taki bull shit.
Prada byli kontraktory dla US army i kanadyjczykow , ale nie robili nozy , tylko apparels i skrzynki na sprzet z durabolitu ( czy jakos tak) .
Same noze wizualnie prezentuja sie naprawde atrakcyjnie ,wykonanie bez zarzutu , foldery hodza slicznie , niestety nie mialem mozliwosci nimi popracowac ( jestem w trakcie zalatwiania passaroudu)
  • 0

budo_mr_twinkle
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 655 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Wielkopolska

Napisano Ponad rok temu

Re: MercWorks - Orion
Piter - ale nie najlepiej się o nich mówi pod jakim względem?
  • 0


Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych

Ikona FaceBook

10 następnych tematów

Plany treningowe i dietetyczne
 

Forum: 2002 : 2003 : 2004 : 2005 : 2006 : 2007 : 2008 : 2009 : 2010 : 2011 : 2012 : 2013 : 2014 : 2015 : 2016 : 2017 : 2018 : 2019 : 2020 : 2021 : 2022 : 2023 : 2024