Skocz do zawartości


Zdjęcie

Nowy noz


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
57 odpowiedzi w tym temacie

budo_tau
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 528 postów
  • Pomógł: 1
1
Neutralna
  • Lokalizacja:Warszawa

Napisano Ponad rok temu

Nowy noz
Dnia wczorajszego zgubilem mojego CUDA EDC ze stali D2 :( Jestem bez niego dopiero jeden dzien a czuje sie jakbym stracil reke.

Ale trzeba wziac sie w garsc i pomyslec nad nowym nabytkiem. Troche jestem do tylu w "nowosciach", ale chyba az tak wiele sie nie zmienilo.

Szukam zatem noza do codziennego uzytku, o ksztaltach i wielkosci spolecznie akceptowalnej. Do krojenia, przecinania i lekkiego podwazania.
Cena to max 100$ (niestety zgubil sie w czasie gdy nie dysponuje za wysokimi srodkami :| )

Myslalem nad Spyderco Native, Spyderco Military, Benchmade Griptilian albo Kershaw Avalanche. Macie moze jakies inne propozycje, badz uwagi co do tych wyzej wymieonionych?

P.S. Myslalem tez by jednoczesnie zamowic sobie Microtoola SeberTech M4. Macie moze na jego temat jakies opinie?
  • 0

budo_bagnet
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 448 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Piaseczno k/Warszawy

Napisano Ponad rok temu

Re: Nowy noz
po pierwsze - wyrazy głębokiego współczucia

po drugie - jak QRWA MOGŁEŚ ZGUBIĆ NÓŻ!!! :wink:

po trzecie - kup znowu CUDA EDC, po co kombinować?
  • 0

budo_qkiel
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 1732 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: Nowy noz
militarka jest dosc spora, paramilitarka moze ? podwaznie tym wiekszym nie jest za bardzo wskazane
native bez srubki jeno nit, nie przeszkadza to w uzytkowaniu ale moze tobie osobiscie juz mniej pasic
griptilian, tez musze go pomacac :)

dlatego ja tez kupuje tansze noze, nie chce sie zalamac psychicznie po zgubieniu ktoregos :wink:
  • 0

budo_tau
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 528 postów
  • Pomógł: 1
1
Neutralna
  • Lokalizacja:Warszawa

Napisano Ponad rok temu

Re: Nowy noz
Jak? Mialem go w kieszeni na klipsie i poprostu wypadl :| Jak sobie zdalem sprawe ze go nie mam odrazu wrocilem tam gdzie sadzilem ze to sie stalo (kolo Rotudny w Wwie) ale niestety nie znalazlem :(

A czemu znowu nie CUDA? Noz mimo paru swoich wad byl naprawde dobry, ale myslalem juz od pewnego czasu nad kupieniem czegos nowego do noszenia na zmiane, a teraz mam okazje (smutna niestety) na wlasnie kupienie czegos innego.
  • 0

budo_logan3
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 726 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Jarosław

Napisano Ponad rok temu

Re: Nowy noz
skoro CUDA byla dobra to po co CI kombinowac?albo idz do SN i wybież cos co bedzie Ci dobrze w łapce lezało+metr sznurka na wszelki wypadek :)
  • 0

budo_tau
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 528 postów
  • Pomógł: 1
1
Neutralna
  • Lokalizacja:Warszawa

Napisano Ponad rok temu

Re: Nowy noz
Jak juz napisalem, korzystajac z okazji chcialbym sprobowac czegos nowego :)
  • 0

budo_logan3
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 726 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Jarosław

Napisano Ponad rok temu

Re: Nowy noz
100$ daje Ci pewne pole do popisu,moze cos Spyderco,CRKT,BM przegladnij na forum temat"Kto co ma"i moze cos z tego bedzie
  • 0

budo_tau
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 528 postów
  • Pomógł: 1
1
Neutralna
  • Lokalizacja:Warszawa

Napisano Ponad rok temu

Re: Nowy noz
logan
Orientuje sie w firmach, nie musisz mi ich wymieniac. Forum i nie tylko przejrzalem w poszukiwaniu nozy mi odpowiadajacych. 4 wstepne pomysly wymienilem proszac o komentarz.

Mam do nich co prawda zastrzezenia, jesli sie myle to mnie poprawcie.

Spyderco Military i Kershaw Avalanche wydaja mi sie nozami niemal wylacznie do ciecia.

Native - nit zamiast srubki, backlock oraz to ze myslalem by wziac jednak ostrze partially serated a w nativie to partially znaczy 80% ostrza.

Griptilian 550 - z tego co czytalem najbardziej odpowiada temu czego oczekuje. Ciekawi mnie tylko stal - jak jest z ta 440C. Z opisow nie jest zla, ale jak sie sprawuje przy troszke ciezszych pracach niz ciecie papieru i chleba?
  • 0

budo_uwak
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 574 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:outlander

Napisano Ponad rok temu

Re: Nowy noz
crkt m-18 xx
m-21 xx
- wedlug mnie mocny edc - sam mam m-18
do 100$
:twisted:
  • 0

budo_rybak
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 4174 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: Nowy noz

Griptilian 550 - z tego co czytalem najbardziej odpowiada temu czego oczekuje. Ciekawi mnie tylko stal - jak jest z ta 440C. Z opisow nie jest zla, ale jak sie sprawuje przy troszke ciezszych pracach niz ciecie papieru i chleba?

Na przyklad jakich?

Na pewno nie bedzie tak dlugo trzymac ostrza jak chocby D2 w nozu 551 z Cabelas, przecwiczone ;) - ale za to ostrzenie to bzyk-bzyk i juz.

BTW - Cabelaska tez dostaniesz ponizej stowy razem z shippingiem, a co D2 to D2. No i to droppoint, chyba jednak troche bardziej uniwersalny, niz 550.
  • 0

budo_tau
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 528 postów
  • Pomógł: 1
1
Neutralna
  • Lokalizacja:Warszawa

Napisano Ponad rok temu

Re: Nowy noz
Otworzenie puszki, naostrzenie patyka, przeciecie czegos plastikowego.
CUDA radzil sobie z tym bez problemu.
  • 0

budo_lepermessiah
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 554 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:gdynia

Napisano Ponad rok temu

Re: Nowy noz
http://www.fabrykasi...pic.php?t=30338

Jedyne wady tego noża to wg mnie to grubość ostrza i kolor. Reszta łącznie ceną to zalety.
  • 0

budo_tau
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 528 postów
  • Pomógł: 1
1
Neutralna
  • Lokalizacja:Warszawa

Napisano Ponad rok temu

Re: Nowy noz
Jak juz mowilem noz nie bedzie uzywany tylko do "lekkich prac biurowych". Na campingu tez ma sie sprawdzic (nie chodzi o rabanie pni).

Co do posta rybaka. Znalazlem tego griptiliana ze stali D2 (wole jednak ta wersje sheepsfoot). Wraz z shippingiem bedzie to 97 dolarow. Teraz tylko pytanie czy warto. Jak juz mowilem nie mialem nigdy do czynienia ze stala 440C i dlatego ciekaw jestem jak bedzie sie zachowywac przy czyms troszke powazniejszym.
  • 0

budo_kiedi
  • Użytkownik
  • PipPip
  • 88 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:warszawka

Napisano Ponad rok temu

Re: Nowy noz
Wiem, że jestem tu nowicjuszem. Ale co do 440 niestety w tej chwili jest to materiał, z którym współpracuję na stałe. Powiem krótko nie narzekam ale osełkę zawsze trzeba mieć w pobliżu. Nie powiem, że szybko traci właściwości, ale tak co parę dni lepiej sprawdzić ostrość
  • 0

budo_vince
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 4029 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: Nowy noz
w takim pulapie cenowym kazdy poleci Ci (jak widac) co innego... i bedzie mial racje, bo wiekszosc nozy, ktorymi sie na tym forum radujemy, to wysokiej klasy sprzety :)

Dochodzi wiec tutaj kwestia wlasnych preferencji, ja ze swojej strony (biorac pod uwage blokade, wygode trzymania i noszenia, wreszcie moja ulubiona stal) polecam Spyderco Paramilitary, za ta cene imho nie do pobicia w cieciu i ergonomii.
  • 0

budo_rybak
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 4174 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: Nowy noz

Dochodzi wiec tutaj kwestia wlasnych preferencji, ja ze swojej strony (biorac pod uwage blokade, wygode trzymania i noszenia, wreszcie moja ulubiona stal) polecam Spyderco Paramilitary, za ta cene imho nie do pobicia w cieciu i ergonomii.

Widzialem tylko na fotkach, ale troche mialem okazje sie pobawic duzym Military i byc moze to faktycznei najlepsza rada.

Wracajac do Gripa z D2, "czy warto"...

Moim zdaniem tak. 550 jest troche lepszy, jak chodzi o ciecie, ale 551ODBTD2 (fajnie sie nazywa, nie? ;) ) dluzej trzyma ostrze.

Z moich zabaw w ciencie wynika, ze roznica jest dosc wyrazna.
  • 0

budo_akme
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 1650 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Warszawa

Napisano Ponad rok temu

Re: Nowy noz
Zdecydowanie Paramili!
No i Griptiliana Sheepfoota tez bym polecil...
:)
  • 0

budo_tau
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 528 postów
  • Pomógł: 1
1
Neutralna
  • Lokalizacja:Warszawa

Napisano Ponad rok temu

Re: Nowy noz
A Spyderco Centofante III?

Stal VG10, wiec troche lepiej od 440C
  • 0

budo_tau
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 528 postów
  • Pomógł: 1
1
Neutralna
  • Lokalizacja:Warszawa

Napisano Ponad rok temu

Re: Nowy noz
Ew Benchmade Ares
  • 0

budo_lepermessiah
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 554 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:gdynia

Napisano Ponad rok temu

Re: Nowy noz
Spyderco Centofante odpada. Po pierwsze ma bardzo cienka klige co wyklucza jakies poważniejsze użycie. Po drugie ma ten kurewski nit. Gdyby nie to drugie może sam bym sie skusił.....

Brałbym Paramilitary. Tym bardziej ze masz na bazarze za dobre pieniądze.
  • 0


Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych

Ikona FaceBook

10 następnych tematów

Plany treningowe i dietetyczne
 

Forum: 2002 : 2003 : 2004 : 2005 : 2006 : 2007 : 2008 : 2009 : 2010 : 2011 : 2012 : 2013 : 2014 : 2015 : 2016 : 2017 : 2018 : 2019 : 2020 : 2021 : 2022 : 2023 : 2024