Skocz do zawartości


Zdjęcie

Pilnik diamentowy Bahco


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
7 odpowiedzi w tym temacie

budo_kotwic
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 285 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Giżycko

Napisano Ponad rok temu

Pilnik diamentowy Bahco
W hurtowni narzędzi dowiedziałem się że można zamówić pilniki firmy Bahco.
Fred już pisał o pilnikach tej firmy że są dobre.
Czy ktoś inny jeszcze ich używa? Czy dadzą sobie radę z niehartowanym i zahartowanym D2.
Dowiedziałem się, że jest możliwy do zamówienia pilnik diamentowy tej firmy, długość robocza około 10cm, szer. 1-1,5cm. cena 30-40zł
Czy warto zainwestować w ten pilnik, (to będą moje jedyne narzędzia do obróbki stali) i niechciałbym się naciąć na lipę.
pozdr.
  • 0

budo_mrozik
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 690 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Oborniki Śląskie k. wrocław

Napisano Ponad rok temu

Re: Pilnik diamentowy Bahco
Nie mam doświadczeń, ale warto - będą brały D2 - tylko musisz mieć odpowiednią technikę.
  • 0

budo_sabertooth
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 356 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: Pilnik diamentowy Bahco
...sa naprawde swietne jak za swoja cene. ja nabylem czas temu komplet tej firmy o roznej gradacji i ksztaltach. lacznie 8 szutk za 150zl. sluza mi juz prawie rok do obrobki stali (D2 niehartowana) i sprawuje sie jak na razie wysmienicie. niestety nie sa to diamentowe pilniki, lecz zwykle - do stali.
  • 0

budo_tui
  • Użytkownik
  • PipPip
  • 88 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: Pilnik diamentowy Bahco
przy diamencie uwazaj abu nie dociska ć mocno pilnika do stali bo szybko powykruswzasz ziarno niech pracuje pod " swoim ciężarem" mam tylko 1 iglak diamentowy sprawuje się dobrze
  • 0

budo_kenzo
  • Użytkownik
  • PipPip
  • 70 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Ślask

Napisano Ponad rok temu

Re: Pilnik diamentowy Bahco
Tui ma rację z tym naciskiem,dodam tylko że pilniki diamentowe "lubią" po kilku ruchach zbierających materiał jak sie je postawi pionowo i postuka lekko uchwytem o cos twardszego by zebrane opiłki zleciały z narzędzia,ponieważ nasyp diamentowy z natury swej jest trudny do oczyszczenia czymkolwiek,to własnie niewielki nacisk przy pracy+ to ostukiwanie powoduje,że nie ulegają zatkaniu opiłkami.
  • 0

budo_golmen
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 541 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:mysłowice

Napisano Ponad rok temu

Re: Pilnik diamentowy Bahco
mam w domciu załe wiadro pilników, w tym ze 30 iglaków diamentowych, ale mają one dosyć drobne ziarno. Do zdzierania raczej się nie nadają (zwłaszcza że to iglaki :wink: ) - czy ktoś ma lub widział diamentowe pilniki - odpowiernili zdzieraków? Czy te pilniki bahco mają grube ziarno? Czy oferują różne gradacje?
O firmie mogę powiedzieć tyle, że ich brzeszczoty umiejętnie dobrane i stosowane są jednymi z najlepszych jakich miałem okazję używać i w sumie cenowo nie odstają od konkurencji.
  • 0

budo_krokos
  • Użytkownik
  • PipPip
  • 55 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Poznań

Napisano Ponad rok temu

Re: Pilnik diamentowy Bahco
Ostatnio kupiłem w Castoramie pilnik do glazury,ma obsypke z jakiegoś spieku (duże ziarno) ale jeszcze go nie wypróbowałem.
  • 0

budo_kotwic
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 285 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Giżycko

Napisano Ponad rok temu

Re: Pilnik diamentowy Bahco
Tydzień minął, od chwili kiedy kupiłem pilnik Bahco (diamentowy), i zdążyłem go już trochę poużywać. Jest to płaski pilnik (zdzierak?), o wyraźnym , dość grubym ziarnie. Miałem okazję nim przeprofilować ostrze i ząbki okrutnie zajechanego Gatora (stal 154 CM) i spisał się bardzo dobrze. Teraz pracuję pilnikiem na płaskowniku z D2 i sprawdza się bardzo dobrze.
pozdr.
  • 0


Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych

Ikona FaceBook

10 następnych tematów

Plany treningowe i dietetyczne
 

Forum: 2002 : 2003 : 2004 : 2005 : 2006 : 2007 : 2008 : 2009 : 2010 : 2011 : 2012 : 2013 : 2014 : 2015 : 2016 : 2017 : 2018 : 2019 : 2020 : 2021 : 2022 : 2023 : 2024