Skocz do zawartości


Zdjęcie

Nai Khanom Tom i inne tajskie filmy.


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
7 odpowiedzi w tym temacie

budo_kelvan
  • Użytkownik
  • Pip
  • 18 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Nai Khanom Tom i inne tajskie filmy.
Od połowy XVI w. nasiliły się spory wewnętrzne i wojny z Birmą. W 1767r. armia birmańska zdobyła Ajutthaję, a następnie doszczętnie ją zniszczyła. Razem ze stolicą zginęły również archiwa tajskiej historii. Niewielka część tego co wiemy pochodzi z zapisków birmańskich, kambodżańskich i kronik królestwa Lanna w Chiang mai.

Stąd wiadomo m.in. o wielkim tajskim wojowniku Nai Khanom Tom, który schwytany przez wojska birmańskie stanął do pojedynku z 10 wojownikami, wszystkich pokonując. Birmański król Mangra w nagrodę uwolnił go z niewoli. Każdego roku dzień 17 marca (w tym dniu Nai Khanom Tom odniósł sławne zwycięstwo) traktowany jest jako święto Muay Thai, a wszystkie walki odbywają się ku czci tego wojownika.

-------------------------------------------------------------------------------------

Ponieważ jestem na etapie ściagania filmów zwiazanych z historią i mitami Tajów i MT, postanowiłem dowiedzieć się więcej o tym sławnym wojowniku i ściągnałem sobie film Nai Khanom Tom. Gadają po tajsku więc nihuja nic nie kumałem, napisy znalazłem cudem na jakimś niemieckim forum i to po angielsku (część dialogów leci w stylu wyskakuj z liścia bananowca pajacu bo Ci plombe sprzedam) ale luzik przerabiam na polski już 2 CD.

Wracając do filmu, został nakręcony 2 czy 3 lata wczesniej przed Ong Bak - The Muay Thai Warrior (w zaawansowanych czasach Matrixa, SW czy Lotr, sceny walki rozegrano tak - przykładasz twarz do stopy odpalasz butelke keczupu i taśma mix 5 razy szybciej, po czym koleś sam wskakuje na drzewo twarzą zostawiając plame z keczupu). Nie bedę zdradzał szczegółów. :lol: Ale takiej beki dawno z żadnego filmu nie kręciłem. Kto ma możliwość i chce się pobrechtać polecam, szczególnie fanatykom MT. :)

Jeśli ktoś ma poniższe tytuły to prosze o kontakt:
The Legend of Suriothai,
Khunshuk,
Fureur :!: ponoć dobry.
  • 0

budo_ludee
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 625 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Warszawa

Napisano Ponad rok temu

Re: Nai Khanom Tom i inne tajskie filmy.
mam ten film
przypomina mi sie brus li , najlepsze sa opcje biala bronia hehehe :) podrzuc napisy na [link widoczny dla zalogowanych Użytkowników] -> wielkie dzieki


niestety nie mam filmow o ktorych pisales
  • 0

budo_kelvan
  • Użytkownik
  • Pip
  • 18 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: Nai Khanom Tom i inne tajskie filmy.
Poszło, nie ma sprawy :D Co do białej, to jakby mnie ktoś w pół przeciął nie uciekałbym do rzeki i płynął :)
  • 0

budo_bartek.f
  • Użytkownik
  • Pip
  • 37 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Gdańsk

Napisano Ponad rok temu

Re: Nai Khanom Tom i inne tajskie filmy.
cześć, fajnie że znalazłeś napisy, prześlij mi je na [link widoczny dla zalogowanych Użytkowników] dobrzeby było gdyby były po polsku :) ale po angielsku też mogą być,dzięki
  • 0

budo_kelvan
  • Użytkownik
  • Pip
  • 18 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: Nai Khanom Tom i inne tajskie filmy.
Poszły po angielsku. Btw oglądając któryś raz z rzędu wykminiłem easter egg'a o ile całego filmu tak nie nazwiemy. 2 płyta - czas 0:48:58 czarny wysoki skurczybyk przed walką pokazuje faka :D a myślałem, że to z angli przyszło :D
  • 0

budo_neszer
  • Użytkownik
  • 1 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: Nai Khanom Tom i inne tajskie filmy.
moze i mi podełałbys te filmiki? dzieki z góry :)
  • 0

budo_dr prozac
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 1492 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Planet Earth

Napisano Ponad rok temu

Re: Nai Khanom Tom i inne tajskie filmy.
heh mam wrazenie ze ktos takie teksty dla jaj mogl wstawic w te napisy ;)
  • 0

budo_micz
  • Użytkownik
  • PipPip
  • 68 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Wielkie Ksiestwo Warszawskie

Napisano Ponad rok temu

Re: Nai Khanom Tom i inne tajskie filmy.
Ale dobry ten film, jeśli idzie o walki itd itp?
  • 0


Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych

Ikona FaceBook

10 następnych tematów

Plany treningowe i dietetyczne
 

Forum: 2002 : 2003 : 2004 : 2005 : 2006 : 2007 : 2008 : 2009 : 2010 : 2011 : 2012 : 2013 : 2014 : 2015 : 2016 : 2017 : 2018 : 2019 : 2020 : 2021 : 2022 : 2023 : 2024