Skocz do zawartości


Zdjęcie

A. Chmielewski


  • Zamknięty Temat jest zamknięty
105 odpowiedzi w tym temacie

budo_langus
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 1155 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Sanok
  • Zainteresowania:Judo

Napisano Ponad rok temu

Re: A. Chmielewski
Witam

Hmmmmm... Tak na moje oko z tego co sobie czytam różne wypowiedzi i judoków i bjj-owców to raczej można odnieść wrażenie że to właśnie Ci drudzy cały czas chcą coś udowodnić jeżeli tylko gdzieś pojawia się temat w stylu "judo vs. BJJ". Nie dość że chcą udowodnić że ich styl zwycięża Judo to jeszcze za wszelką cenę chcą udowodnić że BJJ nie ma właśnie z Judo nic wspólnego. Ja się pytam tylko po co? Poprzednik mówi że dostają (zawsze) Judocy dostają po dupie - przeciesz to bzdura. Na pewno nie zawsze. Sam oglądałem walkę któregoś tam Gracie z Yoshidą. Właściwie 2 walki. W pierwszej Yoshida przegrał (ale wcale nie w parterze) a z kolei drugą wygrał i to w parterze.
Ale kończąc. Można pomyśleć że takie przekomarzania są dziecinne i głupkowate i podobne do tych z piaskownicy "mój wujek jest w wojsku, a ja mam tatę boksera" ale chyba nie do końca. Patrząc na Japonię w momencie "klarowania" się dzisiaj znanych sztuk walki (Karate, Judo, JJ, Aikido) czyli 19-20 wiek, tam też można było zauważyć takie właśnie przekomarzania i miedzystylową rywalizację. Szkoły stylów "najeżdzały" szkoły innych stylów i się prali.
Myślę że taka systuacja będzie miała cały czas miejsce - starsi stażem w SW "dojrzewają" i generalnie mają w czterech literach "czy ich styl jest lepszy" a młodsi stażem się "cietrzewią" (: Ale to chyba zdrowe jest bo przynajmniej zmusza do cieżkich treningów - "arrrghghhh jeszcze jedna pompka - pokaże temu BJJ-owcowi kto tu jest lepszy!".

Pozdrowionka
  • 0

budo_brat pit
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 992 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:stolyca i okolyca

Napisano Ponad rok temu

Re: A. Chmielewski
ale tu się nikt nie cietrzewi
chodzi tylko fakty
Porozmawiaj z ludzmi z bjj - wszyscy zgodnie stwierdzą, że judo ma lepszą stójkę. Ale już judocy niespecjalnie chętnie przyznają to samo o parterze w bjj :O/
  • 0

budo_hmjf
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 258 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Olsztyn

Napisano Ponad rok temu

Re: A. Chmielewski
Ja tam jestem judoką pełną gębą, trenuję tylko to od 7 lat i zgadzam się, że parter w bjj jest lepszy od judockiego, zwłaszcza teraz, kiedy stanowi marginalną rolę na zawodach. Jednak starsi trenerzy i niektórzy młodsi mogliby całkiem skutecznie walczyć i wygrywać z zawodnikami bjj. Ale jeśli odnieść by to do Brazylijczyków to chyba i starsi trenerzy by nie mieli większych szans :-) Ale też nie można generalizować, judoka przy odpowiednim podejściu do parteru jest w stanie dorównać "brazylianom", bo bardzo wiele zależy ciągle przede wszystkim od człowieka.
  • 0

budo_flint_bb
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 111 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: A. Chmielewski
HMJF w pelni sie z toba zgadzam!!! patrz przyklad yoshida
aczkolwiek jest ciezko
  • 0

budo_jola
  • Użytkownik
  • Pip
  • 40 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Warszawka

Napisano Ponad rok temu

Re: A. Chmielewski
Brasilian Jiu Jitsu zmieniło oblicze sztuk i sportów walki nie do poznania panie i panowie.
BJJ ruleeeez :D
  • 0

budo_kręciel
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 410 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Warszawa

Napisano Ponad rok temu

Re: A. Chmielewski
Jola, jakoś nie powiem, żeby równoległe istnienie dwóch styli bjj i judo prowadziło do jakichś niesamowitych interakcji między nimi. Nie zdarzyło mi się (oczywiście w sportowym wydaniu judo), żeby ktoś załatwił mnie trickiem z bjj. Co najwyżej na treningu Antek założył mi dźwignię na nogę i było fajnie ale na turnieju za coś takiego zostałby zdyskwalifikowany.
Wracając do całego tego sporu, która MA jest najlepsza. Każda (no może z wyjątkiem kalaki :!: ) ma swoje plusy i mocne strony ale też każda ma słabe punkty. Kickboxer albo bokser mogą być świetni na dystans ale bazradni w zwarciu. Judoka albo zapaśnik mogą każdego przewrócić ale najpierw muszą zmniejszć dystans. Brazilian może komuś w parterze odkręcić nogę ale za to nie mieć szans w wymianie na pięści... etc.
HMJF, żeby być "judoką pełną gębą", potrenuj jeszcze drugie tyle :wink:
  • 0

budo_hmjf
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 258 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Olsztyn

Napisano Ponad rok temu

Re: A. Chmielewski
kręciel:


HMJF, żeby być "judoką pełną gębą", potrenuj jeszcze drugie tyle



No masz rację kręciel. Mam nadzieje, że wytrwam jeszcze wiele w trenowaniu judo, a na razie np. w porównaniu do Ciebie, niech będę "judoką półgębkiem" hehe :)

ps. ale kalafixa już mam :)
  • 0

budo_kręciel
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 410 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Warszawa

Napisano Ponad rok temu

Re: A. Chmielewski
A, jak masz kalafa to już jesteś swojak :wink:
Mi coś nie chcą rosnąć ale podpompuję je sobie jak pojadę do Japonii w wakacje...
Pozdro dla judoli z połamanymi uszami!!
  • 0

budo_diabell77
  • Użytkownik
  • Pip
  • 17 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:warszawa

Napisano Ponad rok temu

Re: A. Chmielewski

Porozmawiaj z ludzmi z bjj - wszyscy zgodnie stwierdzą, że judo ma lepszą stójkę. Ale już judocy niespecjalnie chętnie przyznają to samo o parterze w bjj :O/

Nie ma się co oszukiwać-taki stan rzeczy wymagają od nas przepisy walki-zarówno w judo jak i bjj-w judo walka w parterze jest szybko przerywana przez sędziów, przez co łatwiej punkty otrzymywać za akcje w stójce...w bjj odwrotnie-parter jest wyżej oceniany...zresztą...co ja będę tłumaczył...wszyscy wiedza o co chodzi...więc trening w tych dyscyplinach jest nastawiony na inne rzeczy, a co tu ukrywać...TRENING CZYNI MISTRZA :) więc ludzie trenujący głównie parter będą szybciej wyniki odnosić właśnie w walce na ziemi. I odwrotnie...a poza tym nie ma co generalizować-zależy od zawodnika, stopnia jego zaawansowania i techniki jaką opanował, zarówno w stójce jak i parterze-wystarczy, ze judoka do perfekcji opanuje juji gatame (potoczną balachę) i może sobie poradzić z zawodnikami bjj bez problemu. To oczywiście działa w dwie strony...zresztą (co też jest wiadome) zarówno judo jak i bjj wywodzą się od tego samego człowieka :)
  • 0

budo_mmart
  • Użytkownik
  • Pip
  • 23 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: A. Chmielewski
[quote name="kręciel"]Jola, jakoś nie powiem, żeby równoległe istnienie dwóch styli bjj i judo prowadziło do jakichś niesamowitych interakcji między nimi. Nie zdarzyło mi się (oczywiście w sportowym wydaniu judo), żeby ktoś załatwił mnie trickiem z bjj[quote]

przypuszczam ze z nikim kto trenuje 2-3 lata bjj nie walczyles dotychczas...wpadnij do klubu okninskiego i posparuj z zawodnikami z takim stazem....pozatymtu nie chodzi o "trick z bjj" tu chodzi przede wszystkim i tylko o metodyke nauczania poszczegolnych technik, podejscie i koncepcje samej walki....w tym judo i bjj sie bardzo roznia..judoka walczy zupelnie inaczej niz zawodnik bjj...na wlasne oczy widzialem jak chudzi zawodnicy z 1,5 rocznym stazem w bjj krecili w parterze ciezsze czarne pasy z 10 letnim stazem....
  • 0

budo_kręciel
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 410 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Warszawa

Napisano Ponad rok temu

Re: A. Chmielewski
Nie no, co jak co ale cuda się nie zdarzają. Przesadziłeś, po 1,5 roku trenowania bjj ktoś miałby czesać judoków z 10-letnim stażem?! To chyba musiałby być jakiś wybitnie zdolny typ z bjj a jego przeciwnik z judo - wybitnie niedorozwinięty...

A na trening chętnie wpadnę jak tylko będę miał wolny czas i chęć 8)
  • 0

budo_flint_bb
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 111 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: A. Chmielewski
ja jak najbardziej zgodze sie z tym co napisal mmart
w bjj metodyka jest zupelnie inna co nie znaczy ze ta z judo jest zupelnie zla...
fakt faktem ze zawodnicy judo walcza przedewszystkim silowo i cholernie statycznie natomiast zawodnicy bjj wprowadzaja do walki duzo (czesto niekonwencjonalnego) ruchu...
co moim zdaniem jest jak najbardziej na plus
ja powoli bo powoli ale przezucam sie na ten drugi system i juz widz jakie pozytywne efekty :D
  • 0

budo_mmart
  • Użytkownik
  • Pip
  • 23 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: A. Chmielewski

Nie no, co jak co ale cuda się nie zdarzają. Przesadziłeś, po 1,5 roku trenowania bjj ktoś miałby czesać judoków z 10-letnim stażem?! To chyba musiałby być jakiś wybitnie zdolny typ z bjj a jego przeciwnik z judo - wybitnie niedorozwinięty...

A na trening chętnie wpadnę jak tylko będę miał wolny czas i chęć 8)


teraz to mnie przekonales ze nie miales jeszcze kontaktu z bjj.....natomiast doswiadczenia z judo maja napewno zawodnicy z klubu okninskiego....a widzialem walki dwoch gosci z bjj z mkasymalnie 1,5 rocznym stazem....zaznaczam ze nie z jakims judoka amatorem tylko aktywnym zawodnikiem startujacym na turniejach regularnie w polsce i w europie z klubu Nastuli na Zoliborzu...to bylo z dwa lata temu...dodam jeszcze ze ten judoka wazyl ponad 90kg a ci goscie od mirasa 70 i 80 kg. kazdy odklepal judoke po kilka razy nie przegrywajac ani razu.
dla jasnosci mowie o walce w parterze bez stojki....w stojce to z nim by latali po scianach napewno:)
  • 0

budo_mystic
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 939 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Wrocław
  • Zainteresowania:BJJ/MMA

Napisano Ponad rok temu

Re: A. Chmielewski
ja mam takie jedno male offtopowe pytanie....bo ostatnio mnie to zastanawia bardzo..........co zrobilyby judoka zlapany w zamknieta garde ? bo wystarczy ze ja wzialem Kovala w pozycje"od tylu " ( glupio brzmi) i juz nie wiedzial ocb
  • 0

budo_misiek2
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 233 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:kraków gł.

Napisano Ponad rok temu

Re: A. Chmielewski

ja mam takie jedno male offtopowe pytanie....bo ostatnio mnie to zastanawia bardzo..........co zrobilyby judoka zlapany w zamknieta garde ? bo wystarczy ze ja wzialem Kovala w pozycje"od tylu " ( glupio brzmi) i juz nie wiedzial ocb


Zależy co ten judoka reprezentuje. W jakim okresie uprawiał judo.

Dam przykład, ale bez nazwisk, bo nie chcę wywoływać niezdrowej dyskusji.

Swego czasu na pewne zawody bjj przyszedł były judoka ( były dwukrotny MP seniorów, połowa lat 90-tych były członek kadry, dwa lata nie trenował nic). Organizatorzy pokazali Mu o co w tej zabawie chodzi.
Walczył w swojej wadze - do 90 kg (nie z lżejszymi) z polską czołówką bjj. Miał cztery, albo pięć walk. Wszystkie wygrał na punkty. Był całkowicie zajechany (brak kondycji). Po walkach stwierdził, że gdyby była inna kolejność walk (pierwsza zamieniona na ostatnią) to by przegrał. Miał olbrzymi szacunek dla pokonanych. Stwierdził, że bjj to jest właśnie To przez duże T.
Otwarcie przyznał, że obecne młode pokolenie judoków nie jest w stanie w parterze zrobić nawet sztycha i to zawodnikowi, który niedługo uprawia BJJ.
Niestety obecne obowiązki nie pozwalaja Mu się bawić w BJJ. Aktualnie gość wyjechał do Stanów.
  • 0

budo_misiek2
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 233 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:kraków gł.

Napisano Ponad rok temu

Re: A. Chmielewski

Nie no, co jak co ale cuda się nie zdarzają. Przesadziłeś, po 1,5 roku trenowania bjj ktoś miałby czesać judoków z 10-letnim stażem?! To chyba musiałby być jakiś wybitnie zdolny typ z bjj a jego przeciwnik z judo - wybitnie niedorozwinięty...

A na trening chętnie wpadnę jak tylko będę miał wolny czas i chęć 8)


Panowie wyluzujcie. Post wyżej zacytowałem słowa pewnego judoki na temat obecnych możliwości judoków w walce z zawodnikami bjj.

Teraz z innej beczki.
Trener judoków - seniorów z Wisły, Marek Tabaszewski zaprosił na wspólny trening zawodników Graapling Kraków (staż w bjj wynosił wtedy około 1,5 roku).
Efekt - w parterze odklepywali obecnych seniorów, jak chcieli.
W judo są inne przepisy i zawodnikom judo nie jest potrzebny parter. Parter taki, który pozwoliłby im nawiazać równą walkę z bjj-towcem
  • 0

budo_saku
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 5219 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: A. Chmielewski

Nie no, co jak co ale cuda się nie zdarzają. Przesadziłeś, po 1,5 roku trenowania bjj ktoś miałby czesać judoków z 10-letnim stażem?! To chyba musiałby być jakiś wybitnie zdolny typ z bjj a jego przeciwnik z judo - wybitnie niedorozwinięty...

A na trening chętnie wpadnę jak tylko będę miał wolny czas i chęć 8)


Wpadłbyś w końcu kręciel na jakiś trening bjj właśnie. Bjj to nie judo w parterze.

Walczyłem z kilkoma czarnymi pasami. W parterze głównie się bronili. Raz na zawodach bjj odklepałem czarnego pasa w judo(ćwiczył ok 10 lat) a ja cwiczyłem 8 (osiem) miesięcy bjj nic wcześniej nie ćwiczac. Wychaczył mnie jak dziecko, zaczął ciągnąć balache i wyszedł wtedy u niego brak dokładności, wyszedłem mu z tej balachy i wskoczyłem za plecy. No i znowu nawyk z judo, leżał na brzuchu i nic nie robił. Wpiąłem mu sie za plecy i zadusiłem go mata leo.
  • 0

budo_hmjf
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 258 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Olsztyn

Napisano Ponad rok temu

Re: A. Chmielewski
Ja nie mogę judo to judo, a bjj to bjj. Wiadomo że bjj będzie miało lepszy parter, bo to on się liczy na zawodach i oceniane są inne pozycje i troche inaczej, np.:zajście za plecy. No i powstało jako walka "pod ulicę". Piszę w cudzysłowiu, bo na ulicy miałem już nieciekawy przykład zastosowania mojego parteru (a jestem judoką bazującym w sporej mierze na parterze, choć oczywiście stójka ciągle najistotniejsza). Przydała mi się tylko uranaga, natomiast w parterze nie pozwolili mi posiedzieć koledzy napastnika :) Oczywiście w walce jeden na jeden byłoby zupełnie inaczej. Mógłbym się położyć i chwycić w gardę (tak garda u nas jest, choć trenerzy nie nazywają jej po imieniu, no i nie tak fachowa jak w bjj)

Co do tego, że ćwicząc 8 miesięcy bjj pokonaliście czarnego pasa w judo to, to jest możliwe, ale ten czarny pas to musiał być po prostu cienki(dostał czarny pas za wytrwałość albo długo nie ćwiczył, albo nie wiem co jeszcze), albo nie uznający parteru w judo, jak swego czasu bracia Krajewscy z mojego klubu Gwardia Olsztyn.

Dzisiaj byłem na zawodach makroregionalnych (eliminacje do MP) i się zdziwiłem, bo jakoś dawali dużo czasu na parter, ku mojej uciesze. Wie ktoś czy się jakoś może znowu przepisy zmieniły?

I jak zawsze nie twierdzę żeby judo miało lepszy parter od bjj, jednak jest to kilkoma kwestiami uwarunkowane, jednak właśnie poprzez te "kwestie" powstają nowe sztuki walki :D Kończac ten post uważam jednak że judo jest bardziej harmonijne, bo proporcjonalnie parter mamy lepszy niż zawodnicy bjj stójkę, ale to moje zdanie.
  • 0

budo_turboa
  • Użytkownik
  • 1 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: A. Chmielewski
Teraz z innej beczki.
Trener judoków - seniorów z Wisły, Marek Tabaszewski zaprosił na wspólny trening zawodników Graapling Kraków (staż w bjj wynosił wtedy około 1,5 roku).
Efekt - w parterze judocy wygrywali, jak chcieli.

tak lepiej ...

bylem na tym treningu i jakos nikt mnie nie oklepał O_o
  • 0

budo_delfeen
  • Użytkownik
  • 6 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Warszawa

Napisano Ponad rok temu

Re: A. Chmielewski
mhm... to mogę dodać od siebie, że tu, gdzie trenuję, na Akademickiej, bardzo dużo nacisku się kładzie na parter, właśnie. przynajmniej połowa treningowych walk odbywa się w parterze, a czasem nawet więcej niż w stójce.
  • 0


Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych

Ikona FaceBook

10 następnych tematów

Plany treningowe i dietetyczne
 

Forum: 2002 : 2003 : 2004 : 2005 : 2006 : 2007 : 2008 : 2009 : 2010 : 2011 : 2012 : 2013 : 2014 : 2015 : 2016 : 2017 : 2018 : 2019 : 2020 : 2021 : 2022 : 2023 : 2024