Skocz do zawartości


Zdjęcie

JAKA CYFRA DO FOTOGRAFII NOŻY


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
118 odpowiedzi w tym temacie

budo_wojtas13
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 1573 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Olesno

Napisano Ponad rok temu

Re: JAKA CYFRA DO FOTOGRAFII NOŻY

Ja mam Olympusa mju 400 i od jakiegos czasu sie zastanawiam czy to ja jestem lewy jakis czy cos ale makro dobrego zlapac na tym nie moge - jak chce jakas ryske na nozu sfotografowac czy szczegol inny - po prostu nie lapie. I automatyczny balans bieli tez dziwny momentami :)


Co do rysek to trzeba się nagimnastykować z kątem padania światła żeby rysę pokazać (albo ukryć). Czasem ryska Słabo widoczna gołym okiem, w specyficznej sytuacji wygląda na b. głęboką.
  • 0

budo_administrator
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 4477 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: JAKA CYFRA DO FOTOGRAFII NOŻY

Z konkretnych modeli to:

Minolta Dimage 7
Olympus 5050
Canon G5,G3
Nikon 5400

A zresztą cvzego nie kupisz żle nie wybierzesz, będziesz musiał tylko poznać jego ograniczenia i mocne punkty. Nauczysz się oceniać światło tak, że odsetek nieudanych zdjęć (technicznie, a nie kompozycyjnie) będzie spadał.


Przeciez napisal ze do 1500
  • 0

budo_wojtas13
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 1573 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Olesno

Napisano Ponad rok temu

Re: JAKA CYFRA DO FOTOGRAFII NOŻY

Z konkretnych modeli to:

Minolta Dimage 7
Olympus 5050
Canon G5,G3
Nikon 5400

A zresztą cvzego nie kupisz żle nie wybierzesz, będziesz musiał tylko poznać jego ograniczenia i mocne punkty. Nauczysz się oceniać światło tak, że odsetek nieudanych zdjęć (technicznie, a nie kompozycyjnie) będzie spadał.


Przeciez napisal ze do 1500


A ja pisałem że warto używany. ;)
  • 0

budo_administrator
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 4477 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: JAKA CYFRA DO FOTOGRAFII NOŻY
ja nie lubie uzywanej elektroniki, ale jak ktos lubi to mozna faktycznie cos z gornej polki wybrac (z tego co napisales)
  • 0

budo_spuud
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 716 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:3miasto

Napisano Ponad rok temu

Re: JAKA CYFRA DO FOTOGRAFII NOŻY
....a gdzie kupowaliscie swoj sprzet?...sciagaliscie z usa? net?..czy "fizyczny sklep"?
spuud
pozdrawia
  • 0

budo_administrator
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 4477 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: JAKA CYFRA DO FOTOGRAFII NOŻY
ja kupilem w sklepie internetowym w Polsce
  • 0

budo_rybak
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 4174 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: JAKA CYFRA DO FOTOGRAFII NOŻY
Ja u siebie, tez w onlineshopie.

Byl tanszy nie tylko od takiego samego w "normalnym" sklepie, ale na dokladke ten w "normalnym" byl tanszy od tych, ktore znalazlem w polskich sklepach online.

Fajnie se macie... 22% VAT jest cool.
  • 0

budo_wojtas13
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 1573 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Olesno

Napisano Ponad rok temu

Re: JAKA CYFRA DO FOTOGRAFII NOŻY
Ja na święta w MediaMarkt.
  • 0

budo_akme
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 1650 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Warszawa

Napisano Ponad rok temu

Re: JAKA CYFRA DO FOTOGRAFII NOŻY
Ja akurat kupowalem w Austrii, ale niezle ceny sa tez na [link widoczny dla zalogowanych Użytkowników]
Kupowal tam znajomy i bardzo chwalil sprzedawce...
  • 0

budo_misiakus
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 422 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Warszawa

Napisano Ponad rok temu

Re: JAKA CYFRA DO FOTOGRAFII NOŻY
W Szczecinie była promocja w pewnym sklepie i od lutego spłacam Canona A85 :)
20 nieoprocentowanych rat. Chyba 1200 złotych bez złotówki razem.
To tak dla mających problem z gotówką.
A75 trafiają się po 700 złotych !
A z tego co słyszałem i czytałem to można już tym niezłe foty robić. Takie już prawie nieamatorskie ;)
Przesiadłem się z takiego aparatu dla małp i zchwilka jeszcze minie aż się naumiem z ustawień manualnych korzystać. Zresztą automatyka też ma tyle ustawień, że laik może się pogubić.
Mam już pierwsze foty noża kuchennego, który chcę na bazar wstawić :)
Pozdrawiam
  • 0

budo_yossarian
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 220 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Kraków

Napisano Ponad rok temu

Re: JAKA CYFRA DO FOTOGRAFII NOŻY
Pare slow dodam, bo fotografia zajmuje sie od dobrych paru lat profesjonalnie a i zdjecia makro czesto musze robic rybkom i sloikom w supermarketach :) . Do zdjec makro poza aparatem przydaje sie dobry statyw, najlepiej ciezki, zeby zminimalizowac drgania, a jak do tego ma jeszcze wysiegnik to juz pelnia szczescia. Jesli chodzi o cyfrowki, to w tym przedziale cenowym polecalbym canona powershot a80, glownie ze wzgledu na flip&twist lcd. Dodatkowym atutem aparatu jest fakt, ze mozna do niego kupic nasadke makro za okolo 50 zlotych, robiona domowym sposobem (chyba sa jeszcze na allegro), dajaca przyblizenia adekwatne do pelnego ukazania walorow sruby z sebenzy. Efekt toto daje taki (fotka z canona a70 ktory od canona a80 rozni sie potezna iloscia 800 000 pikseli ;) )

[link widoczny dla zalogowanych Użytkowników]

Canona G5 jesli znajdzie sie w tym pulapie cenowym tez bralbym od reki. Do tanszych nikonow (nie tych czarnych :) ) odnosilbym sie z pewna rezerwa, gdzy wiekszosc z nich to zbyt glupie jasie i ciezko sie z nimi dogadac. Z gadzetow, przy braku studyjnego oswietlenia, przydaje sie chustka albo karton i lampa blyskowa, aparat przelaczamy na tryb manual, idziemy do lazienki, wlaczamy dlugi czas migawki i w tym czasie pstrykamy z bokow lampa przez papier lub chustke, az efekt jest pirounujacy :) . Przy oswietleniu dziennym cudow dokonuja kuchenna folia aluminiowa i biale kartki papieru :)
  • 0

budo_golmen
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 541 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:mysłowice

Napisano Ponad rok temu

Re: JAKA CYFRA DO FOTOGRAFII NOŻY
Jeszce raz dzięki - to pierwszy mój tak popularny post - 30 odpowiedzi...
jestem dziś zjebany jak koń po westernie ... nie wiem czy dałem radę wszystkie przeczytać i ogarnąć umysłem...
jutro se pokumam -
P.S.
w lyceum zrobiłem kilka tysięcy zdjęć B&W - sam obrabiałem filmy, sam robiłem odbitki.
Możecie spokojnie do mnie rozmawiać "branżowym" językiem - większość rozumiem - tzn. znajome mi są ponadczasowe reguły fotografii niezależne i niezmienne od techniki (cyfra czy błona). Np. wiem jak uzyskać głębię, wiem jak "wyrysować" tylko 1 wybrany plan + różne inne takie mam problemy z cyfrówami bo nie bardzo kumam jak tam jest generowany efekt makro - dla mnie to optyka - a dla elektronika 8O h... wie co.

Dzięki stokrotne - jak bede miał jeszcze jakieś pytania to jutro - albo na privach Was pomolestuję :wink:
Pozdrawiam Waćpanów!
  • 0

budo_gab3d
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 1572 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Z lasu

Napisano Ponad rok temu

Re: JAKA CYFRA DO FOTOGRAFII NOŻY
No jezeli jestes tak zaawansowany to raczej nie kupuj pierwszyego lepszego, bo zaraz bedziesz myslal o zmianie na lepszy. Dozbieraj do G5 :)
  • 0

budo_blacha
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 2143 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Puławy

Napisano Ponad rok temu

Re: JAKA CYFRA DO FOTOGRAFII NOŻY
ja za miesiąc łykam Minolte Z3 - ale ja głównie bede modelke fotografował, noże też czasem, pewnie zresztą ją jako tło wykorzystując :)
zamierzam kupić na allegro
wystawiają czasem tam osoby któe reprezentują sklep np. w wawce i maja sprzęt nowy na gwarancji ściągany z niemiec np. bo tam sporo taniej
i tak minolta Z3 nówka z gwarancją kosztuje poniżej 1500 gdzie w sklepie normalnie bez promocji stoi 2200
myśle że to niezły sposób kupowania - chyba że ktoś z was ma jakieś złe doświadczenia to chętnie posłucham zanim umocze.
  • 0

budo_yossarian
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 220 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Kraków

Napisano Ponad rok temu

Re: JAKA CYFRA DO FOTOGRAFII NOŻY

No jezeli jestes tak zaawansowany to raczej nie kupuj pierwszyego lepszego, bo zaraz bedziesz myslal o zmianie na lepszy. Dozbieraj do G5 :)


Ewentualnie upatrz sobie cos naprawde milego i przeczekaj skurczybyka o kilka miesiecy. Zrobilem tak z moim nikonem 8700, z dnia na dzien jego wartosc spadla o 25% tylko dlatego, ze wyszedl nowy 8800. Jezeli nowe, coraz "lepsze" aparaty beda sie pojawiac w tym samym tempie, masz spore szanse aby zrobic interes zycia :) Z drugiej strony, na potrzeby codzienno-domowe wszystko powyzej 4-5 mega pikseli raczej sie nie przydaje, (chyba ze lubisz naprawde duzy format zdjec), wiec powyzej g5 bym nie skakal. Reklamowane w tej chwili glupie jasie z matryca 6-7 mega, obiektywem Carl Zeiss i astronomiczna cena to jak dla mnie wspanialy przyklad na to, jak probuje sie zrobic kase na ludziach, wierzacych ze lepszy, drozszy i bardziej swiecacy aparat=lepsze zdjecia.
  • 0

budo_gab3d
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 1572 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Z lasu

Napisano Ponad rok temu

Re: JAKA CYFRA DO FOTOGRAFII NOŻY
IMO : najlepszy compact: G5.
Najlepszy oplacalny aparat : 300d.
Ja narazie kompletuje obiektywy do 50e [lustrzanka] potem kupie samo body 300d i juz bedzie ladnie :)
  • 0

budo_bohler
  • Użytkownik
  • Pip
  • 40 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: JAKA CYFRA DO FOTOGRAFII NOŻY
Jeśli mógłbym trochę pomóc, to mój znajomy za tydzien lub dwa leci do USA, (przywozi trochę elektroniki-może byłoby taniej).
Może warto by porównać sobie cenki konkretnych sprzęcików.
pozdr
  • 0

budo_akme
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 1650 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Warszawa

Napisano Ponad rok temu

Re: JAKA CYFRA DO FOTOGRAFII NOŻY

IMO : najlepszy compact: G5.

Gab, chyba jednak (IMHO!) przeceniasz Canona...
tez bralem pod uwage ten aparat, ale... wystarczy poczytac na stronce, do ktorej link zamiescilem wczesniej lub na:
[link widoczny dla zalogowanych Użytkowników]
G5 nie ma zbyt pozytytywnych opinii. Nie znaczy to, ze jest zlym aparatem, ale w tym przedziale cenowym mozna wybrac znacznie lepsze.
  • 0

budo_spuud
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 716 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:3miasto

Napisano Ponad rok temu

Re: JAKA CYFRA DO FOTOGRAFII NOŻY

G5 nie ma zbyt pozytytywnych opinii. Nie znaczy to, ze jest zlym aparatem, ale w tym przedziale cenowym mozna wybrac znacznie lepsze.

...
....moze rozwin troszke te mysl........
spuud
pozdrawia
  • 0

budo_gab3d
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 1572 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Z lasu

Napisano Ponad rok temu

Re: JAKA CYFRA DO FOTOGRAFII NOŻY

G5 nie ma zbyt pozytytywnych opinii. Nie znaczy to, ze jest zlym aparatem, ale w tym przedziale cenowym mozna wybrac znacznie lepsze.


Rozwin rozwin, bo ja ich nie widze :)
  • 0


Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych

Ikona FaceBook

10 następnych tematów

Plany treningowe i dietetyczne
 

Forum: 2002 : 2003 : 2004 : 2005 : 2006 : 2007 : 2008 : 2009 : 2010 : 2011 : 2012 : 2013 : 2014 : 2015 : 2016 : 2017 : 2018 : 2019 : 2020 : 2021 : 2022 : 2023 : 2024