Skocz do zawartości


Zdjęcie

Maxpedition


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
21 odpowiedzi w tym temacie

budo_cynik
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 5337 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Maxpedition
Witajcie bracia gadzeciarze!

Maxpedition zna kazdy. Ale kruca malo co gdziekolwiek jest cos napisane w waszym wykonaniu, tyle tylko co Vinco chwalil plecak baby condor. Prosilbym tutaj coby sie jacys wlasciciele sprzetu z tejze firmy podzielili refleksjami tudziez fotami swojego sprzetu - szczegolni mnie interesuje ten bzdecik M1 [wejdzie do tego HDD?] i proteus versipack - ma ktos?
  • 0

budo_borsoock
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 563 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:ze złości

Napisano Ponad rok temu

Re: Maxpedition
Mam M1 i M2. Mniejsza, M2 jest dla mnie wygodniejsza do noszenia, szybciej się otwiera i jakoś łatwiej telefon z niej wyjąć, tylko nie zmieści się tam np. paszport bo za wąska :-( . M1 szersza i grubsza, ma więcej kieszonek i bajerów, ale wypchana potrafi nieco przeszkadzać na pasku. HDD 3,5 " spoko Ci w niej się powinien zmieścić (kurcze, nie mam żadnego pod ręką, żeby włożyć ale wygląda, że jest OK), tak samo mała cyfrówka, czy piersówka z absyntem ;-) . Doskonała jako dodatek przyczepiony np. do plecaka gdzie niema odpowiedniej kieszeni na "drobnicę" która musi być pod ręką. Ogólnie godna polecenia, ale osobiście na EDC jednak wolę M2 a M1 na jakiś dalszy wyjazd czy "w teren".
  • 0

budo_kaligula
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 889 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: Maxpedition
zastanawiam sie wlasnie nad M2, ale wlasciwie wolalbym cos do noszenia poziomo na pasku, np [link widoczny dla zalogowanych Użytkowników] tylko to troche male jest
  • 0

budo_kapral
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 3301 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:jakaś afryka, sam nie wiem
  • Zainteresowania:Muay Thai

Napisano Ponad rok temu

Re: Maxpedition
w moim topicu o versipackach napisałem krótko nt. maxpedition
w oparciu o informacje od producenta i recenzje uzytkownikow i moich wlasnych obserwacji:P
  • 0

budo_akme
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 1650 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Warszawa

Napisano Ponad rok temu

Re: Maxpedition
M2 SMALL WAISTPACK - mam, uzywam i polecam :)
Jakosc wykonania - bardzo dobra. Mimo dosc intensywnego uzytkowania na wszystkich wyjazdach, nie zauwazylem zadnych oznak zniszczenia. Nawet na malo uzywana wyglada ;)
  • 0

budo_lord von banan
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 2917 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Gdańsk

Napisano Ponad rok temu

Re: Maxpedition
Ja mam pokrowiec na komórkę, medium, idealnie pasuje do Nokii 6600. Polecam.
  • 0

budo_cynik
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 5337 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: Maxpedition
Borsoock ale mnie przejzales, kurde :oops:
Wlasnie sie zastanawiam nad M1 mocno coby miedzy innymi czasami tam piersioweczke wciepnac :)
Ogolnie dosyc czesto tu i owdzie laze ze swoim HDD i szukam czegos takiego wlasnie, po prostu nie chce mi sie brac plecaka specjalnie po to, zeby tam dysk wlozyc a w kieszeni cargo w spodniach bym sie bal po prostu ;) No i jeszcze tam wciepac latareczke, jakies plastry, waluta itd.

Proteusa nikt nie zna, nie uzywal?

Kapral - wiem, ze pisales, ino ja nie chcialem w tamtym watku bajzlu zrobic tylko zebrac informacje w jednym miejscu dla potomnosci :)
  • 0

budo_kapral
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 3301 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:jakaś afryka, sam nie wiem
  • Zainteresowania:Muay Thai

Napisano Ponad rok temu

Re: Maxpedition
Morgul ma fatboya :)
i sie cham jeden nie pochwalił, nawet jednej foty nie zarzzucił :X
:)
  • 0

budo_dymoman
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 398 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Z kraju

Napisano Ponad rok temu

Re: Maxpedition
z tego co pamietam wojo Hunt (czy jakos tak) zamawial Condor'a u Pitera, ale od tego czasu nie widuje go tutaj (woja, nie Pitera). Ja poluje na Falcon'a - jest lepszy na EDC, ale 100$ odstrasza.
  • 0

budo_sebenza
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 374 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:ZIELONA GÓRA

Napisano Ponad rok temu

Re: Maxpedition
Ziomki,gdzie to kupić za rozsądne siano?Wyroby tej frmy,ma się rozumieć.
  • 0

budo_dymoman
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 398 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Z kraju

Napisano Ponad rok temu

Re: Maxpedition
biorac pod uwage kurs $ najlepiej bezposrednio w bushlandzie, bo ceny w euro powalaja - za plecaczki kosztujace 99.99$ (bez wysylki itp) w internetowych europejskich sklepach placisz 114 euro (tez bez ceny wysylki).
Ja mam za to inne pytanie - czy ktos wie, gdzie to mozna pomacac (cala EU, wlaczajac nowych czlonkow)? Bo jak ktos tu napisal - Jack Wolfskin tez ma cool produkty, ale jak sie im przyjzec z bliska, to juz przestaja byc takie fajne i stosunek cena/wszechstronnosc/jakosc wypada nie za dobrze.
  • 0

budo_borsoock
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 563 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:ze złości

Napisano Ponad rok temu

Re: Maxpedition
Z pomacaniem to generalnie jest problem. Nie spotkałem i nie słyszałem o "realnym" sklepie który by tym handlował. Może rynek odbiorców za wąski, bo marka w europie znana i ceniona głównie przez "garstkę oszołomów" ;) . Od siebie mogę tylko dodać, że jeśli inne ich produkty są wykonanne tak jak M1 i M2, to niema się do czego przyczepić, może oprócz odsłoniętych suwaków, które są koronnym argumentem krytyków sprzętu Maxpedition. W plecachach niektórzy narzekają na "Y strap", że w zastosowaniach EDC zapinanie i odpinanie tego paska jest upierdliwe i w zasadzie nieczemu nie służy.

Jako ciekawostka -zobaczcie tu:

[link widoczny dla zalogowanych Użytkowników]

W Azji Maxpedition funkcjonuje pod marką Magforce. Z podanego sklepu (dzięki Seiken! ) właśnie ściągam inne gadżety i jak na razie wspólpraca bardzo OK, a do Polandu wysyłają dużo taniej niż amerykańce (przynajmniej drobnicę). Może warto się zainteresować i porównać koszty.

EDIT:
Właśnie porównałem ceny niektórych produktów i np:
Condor 99$ US - 72$ HK
Fatboy (woodland) 65$ US - 47$ HK
  • 0

budo_jehutr
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 120 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Lublin

Napisano Ponad rok temu

Re: Maxpedition
Niezupełnie na temat serii M którą chciał cynik, ale zawsze coś.

Kiedyś się trafiło że miałem dużo roboty na drabinach podestach i w innych niewygodnych miejscach, łażenie w te i z powrotem po jakiś wkręt albo dybel, czy zapinke do kabla może przyprawić o białą gorączkę, szukałem więc czegoś z workiem mocowanego do pasa, żeby było pod ręką. Po nędznych doświadczeniach z woreczkiem foliowym przypiętym do paska na zszywki i pożyczonym pasem narzędziowym wygrzebałem w necie to:

Dołączona grafika

Dołączona grafika

cechy:
- trzyma się jak przyklejone, można kucać skakać i robić co się chce, nie ma prawa się przesunąć (dolny pasek na gumce) choć ja dla wygody w górach rozpinałem ten pasek, po 4 godzinach stały ucisk jest jednak odczuwalny
- thermite był prawdopodobnie pomyślany jako torba na manierkę, ma jedną dużą kieszeń która pomieści standardową jednokwartową manierkę, w moim przypadku ta największa kieszeń służy za pojemnik na różną drobnicę
- 2 pochwy na nóż/latarkę/multitoola, rzep ma 10 na 4 cm i nie znam takiej siły w przyrodzie która by mogła to rozpiąć, tsunami mogłoby to zniszczyć ale zapewne nie rozpiąć
- przednia kieszeń mieści rzeczy wielkości paszportu i espeszyli for cynik:

Dołączona grafika
(osobiście nie polecam, wchodzi na styk i częste wsadzanie i wyjmowanie na pewno zaszkodzi twardzielowi)

- na górze jest jeszcze duża kieszeń, zaczynająca się na wysokości paska, ja jej nie używam bo co się tam nie wsadzi to usztywnia zgięcie między paskiem a torbą właściwą

pozdrawiam

Thanks to [link widoczny dla zalogowanych Użytkowników] for Free Image Hosting
  • 0

budo_morgul
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 143 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Warszawa

Napisano Ponad rok temu

Re: Maxpedition
Zamaskowany Kapral napisał:

Morgul ma fatboya :)
i sie cham jeden nie pochwalił, nawet jednej foty nie zarzzucił :X


Oż Ty... Jak to się nie pochwalił? Wszak skądś wiesz, że Fayboy razem ze mną po mieście się porusza :twisted:

Zdjęć nie będzie, bo talentu zdjęciowego u mnie jest nad wyraz mało a i cyfrówkę wypożyczyłem rodzinie by mogli plaże i palmy fotografować).

Jednak kilka słów z użytkowania, trzy dniowego ;p, napiszę.

FATBOY VERSIPACK (Black)
Pojawił się u mnie dzięki Piterowi, bo niestety większość sklepów netowych wymagała konta w PAYPALU ( swoją drogą ciekawe, że cześć „mocarstw europejskich” pokroju Portugalii lub Hiszpanii akceptują ale mieszkańcy Polski już nie mogą założyć konta), akceptowała jedynie karty wydane na terenie US lub rozkosznie żądała za przesyłkę wielokrotność ceny versipacka.

Pierwsze wrażenie po rozpakowaniu... Hmmm, ależ on jest mały ( podstawowe wymiary głównej kieszeni to
w przybliżeniu 20*17*8 cm) więc z noszenia typowego „studenckiego segregatora” A4 można zrezygnować.

Jeśli położymy torbę tyłem , tą częścią która jest przy ciele, to tak od dołu będą się prezentowały warstwy:
Kieszeń zasuwana , wielkości całego spodu torby. Dosyć wąska- raczej na dokumenty lub coś płaskiego.
Później komora głowan zamykana rękawem i klapką, która również nakrywa kolejna kieszeń zapinaną na suwak . Wewnątrz na tych większych , górnej i dolnej, ściankach komory głównej, naszyto materiałowe przegródki ( na szerokość torby) powodujące podział na trzy równolegle części, dwie mniejsze i jedną środkową większą. Do tych mniejszych kieszeni doskonale mieszczą się kompakty.
Na wierzchu komory głównej naszyto kieszeń (18*12,5*4 cm) zamykaną suwakiem, pozwalającym rozpiąć trzy boki kieszeni . Wewnątrz na spodzie kolejna naszyta przegródka. Na tym niewielka otwarta kieszonka (11*12,5 cm). Jak wspomniałem wszystko przykrywane jest klapką zapinaną na zatrzask. Na wierzchu patki kolejna płaska zasuwana kieszonka.
Z boku torby z prawej strony znajduje się niewielka komora (15*7,5*5 cm) również zasuwana suwakiem. Na wierzchu kieszeni przyszyto kawałek taśmy umożliwiajmy podpięcie jakiś dodatkowych zasobników.
Na lewej stronie torby umieszczono kieszeń zapinaną na rzep (12*4*3 cm) zwężająca się z grubości. Wewnątrz na ściance umieszczono kolejny kawałek taśmy ( akurat taki by podczepić klips foldera spoczywającego w tej kieszonce).
Taśma do przewieszenia przez ramię jest doszyta skośnie nad w/w kieszonką na folder/latarkę . Na taśmie naszyto kolejną kieszeń (10*6*3 cm) zapinaną na zatrzask a po jej obu bokach dwie wsuwki na długopisy. Taśma szeroka na jakieś 5 cm z regulacją długości i zatrzaskiem, na niej przesuwana, dopinana na rzepy, poduszka na ramię. Drugi koniec taśmy doszyty pionowo do torby, tuż nad doszyciem metalowy karabińczyk. Zarówno tył/spód torby jak i poduszka na ramię wykończone są jakimś miękkim i sprężystym siatkomateriałem.

UWAGI UZYTKOWNIKA
Bardzo wygodne, ale nie sprawdziłem czy nie przesuwa się podczas biegu ( w moim FATBOYU nie ma tej taśmy z tyłu torby do podpinania do paska). Klamerki bardzo mocno trzymają i niekiedy są problemy z szybkim odpięciem kieszeni telefonicznej. Wielość tych kieszeni i przegródek sprawia, że czasami znalezienie potrzebnego nam w tej chwili przedmiotu zajmuje chwilę :)
Acha możemy również spotkać się z zarzutem nieuświadomionych, że mamy torbę „konduktorkę”.
Więcej wad, na razie, nie znalazłem
  • 0

budo_borsoock
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 563 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:ze złości

Napisano Ponad rok temu

Re: Maxpedition

.Wielość tych kieszeni i przegródek sprawia, że czasami znalezienie potrzebnego nam w tej chwili przedmiotu zajmuje chwilę :)


Nie dziwię się :-) . Trzeba sobie plan z rozpiską sobie na kartce zrobić, gdzie co jest :rofl:

A napisz jeczcze czy wygodnie się go nosi na ramieniu na skos, a nie na pasie (i przy jakim wzroście).
  • 0

budo_morgul
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 143 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Warszawa

Napisano Ponad rok temu

Re: Maxpedition
Fatboy nie przewiduje, przynajmniej moja wersja, noszenia na pasie. Na ramieniu nosi się bardzo wygodnie, z tym, że od razu warto wybrać czy ma być prawo czy lewostronny ( wydaje mi się, że są dwa różne typy).
Mimo, że na stronce napisali o dogodnym noszeniu jednej wersji na dwie strony to jednak ja ewidentnie dostrzegam różnicę. Klasyczny Fatboy versipack moim zdaniem najwygodniej nosi się na skosie-lewe ramię, prawe biodro. Wtedy bez problemu możemy sięgać do kieszonki telefonicznej czy też latarkowo/folderowej.
Taśma do przewieszania przez ramię jest regulowana, więc sądzę, że z dostosowaniem do wzrostu nie powinno być problemu.
  • 0

budo_cynik
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 5337 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: Maxpedition
Dzieki wielkie panowie, jehutr poklon !
Powiedz jeszcze ino czy ten thermite daje sie nosic przewieszony przez ramie jak fatboy? FB wydaje mi sie ciut za duzy jak na moje potrzeby ale thermite w sam raz!
  • 0

budo_jehutr
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 120 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Lublin

Napisano Ponad rok temu

Re: Maxpedition
no niewiem, niewiem :)

Dołączona grafika

pozdrawiam

Thanks to [link widoczny dla zalogowanych Użytkowników] for Free Image Hosting
  • 0

budo_cynik
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 5337 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: Maxpedition
Dzieki men, faktycznie na ramie toto nie za bardzo jest :)
Szczegolnie na kurtke itd... odpada raczej. No nic, bedziem myslec dalej :)
  • 0

budo_ntech
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 263 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Szczecin

Napisano Ponad rok temu

Re: Maxpedition
Mialem ten sam dylemat.
I niestety nie da sie pogodzic torby z zasobnikiem.
Idea Thermite jest ciekawa ale prawde mowiac nie da sie tego uzywac w zastosowaniach cywilnych.
Jako torba sie nie sprawdza bo wisi pod pacha a nosic na nodze lornetke (jak to projektanci przwiedzieli) to obciach w miescie i niezbyt wygodnie.Ma to swoj sens np w zastosowaniach militarnych jak sie jest obladowanym sprzetem kamizelkami granatami i nie ma gdzie mapy wlozyc czy kanapki. Ja stwierdzilem ze gdy sie chce zrobic 2in1 to zadna z nich nie wychodzi dobrze.I dlatego kupilem sobie M1 na male drobiazgi i Fatboya na wieksze zabawki.
Fatboy jest rewelacyjny jezeli chodzi o jakosc wykonania (jak wszystko ze stajni Maxpedition) i bardzo wygodny.Oczywiscie jak sie biega to sie troche majta bo to nie plecak.Ale jest tak zaprojektowany ze podczas szybkiego marszu nie dynda jak inne torby.Rozmiar ma ten sam co Thermite ma tylko jedna kieszonke wiecej.Nie jest za duzy ani za maly.Mozna napakowac mase sprzetu i prawde mowiac nie ma tyle gadzetow zeby je poumieszczac wiec czesc kieszonek jest pusta.Na upartego mieszcze w nim poncho aparat foto,latarki noz,zapalki komorki itp i jest jesze mnostow kalmerek do podwieszenia czy szlufek na karabinki.Zastanawiam sie jeszcze nad zakupem M-4 z racji tego ze M1 jest deczko za maly w sytuacji kiedy biore cos wiekszego a nie chce mi sie brac torby albo jest to niemozliwe (np. jak jezdze konno po lesie i chce wziac aparat).
Generalnie polecam wyroby tej firmy.
Kupowalem przez [link widoczny dla zalogowanych Użytkowników]
Mieli najtaniej i w zasadzie bez problemu.Place karta VISA.
  • 0


Użytkownicy przeglądający ten temat: 1

0 użytkowników, 1 gości, 0 anonimowych

Ikona FaceBook

10 następnych tematów

Plany treningowe i dietetyczne
 

Forum: 2002 : 2003 : 2004 : 2005 : 2006 : 2007 : 2008 : 2009 : 2010 : 2011 : 2012 : 2013 : 2014 : 2015 : 2016 : 2017 : 2018 : 2019 : 2020 : 2021 : 2022 : 2023 : 2024