Skocz do zawartości


Zdjęcie

Luminox a Navy SEALs


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
63 odpowiedzi w tym temacie

budo_wojtas13
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 1573 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Olesno

Napisano Ponad rok temu

Re: Luminox a Navy SEALs
Nie no to żart oczywiście był.

Ale dlaczego wolą mniej amunicji w mocniejszym kalibrze to już chyba tylko oni wiedzą.

Zmiana na 1911 jest też podyktowana ekonomicznie, bo z tego co czytałem to oni częściowo modernizują zapasy magazynowe. Więc u nich też się nie przelewa. :wink:

A co do Tej hipotetycznej sytuacji z biegnącym talibem, to nie ważne co bym miał w łapie, waliłbym tym póki kolo nie padnie. :wink:
  • 0

budo_rybak
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 4174 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: Luminox a Navy SEALs
Jumbo mnie co prawda wyprzedzil, ale mnie sie tez wydawalo, ze temat o zegarkach to pewnie bedzie nudny ;)
  • 0

budo_wojtas13
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 1573 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Olesno

Napisano Ponad rok temu

Re: Luminox a Navy SEALs
Bo to jest temat o Luminoxach i Sealsach, więc niby na temat cały czas. ;)
  • 0

budo_rybak
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 4174 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: Luminox a Navy SEALs
Ale ja nie pisze przeciez, ze nie na temat, tylko, ze ciekawe ;)

Kontynuujcie, Panowie, PLZ.
  • 0

budo_czegevara
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 177 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: Luminox a Navy SEALs
No to mam taktycznego G-Shocka sprawdzonego w boju :)
  • 0

budo_super
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 652 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Częstochowa

Napisano Ponad rok temu

Re: Luminox a Navy SEALs
kwestia wyboru broni krótkiej w fokach pozostaje nadal sprawą osobistą i zalezna od operacji. Ktos raz może uzywać Siga P226 bo bedzie dlugo przebywal pod woda a tak sie składaże to model specjalny z pokryciem antykorozyjnym. Jęsli chodzi o kaliber nalezy pamietać jescze o tłumiku: pistolet o kalibrze 0.45 z tłumikiem ma taka moc obalającom jak pistolet 9mm bez tłumika więc ten fakt tez ma znaczenie (dlatego MK 23 ma taki kaliber).
druga sprawa w każdym SF krótka jest uzywana jako back-up, i jako broń do walki w CQB. tak naprawdę uzycie krótkiej jest marginale-ale zawsze.
Reconi np. uzywaja zmodifikowanej 11 ze magazynkiem 7 nabojowym firmy WILSON COMBAT ale noszą 7 magazynków :!:
czyli 50 sztuk amunicji 0.45 :!:
sama wymiana magazynka trwa do 3 sec.
Kolesie z SF nie z jednego pieca juz chleb jedli tak że jeśli wybierają 11 to musi cos to oznaczać.
Mnie tez osobiście pasuje 1911 :)
  • 0

budo_super
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 652 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Częstochowa

Napisano Ponad rok temu

Re: Luminox a Navy SEALs
aha zapomiałem :
foki przystosowane są także do dluższych działań rozpoznawczych. Tak że kwestia takiego samego wyposażenia w broń długą jest ważna. zreszta nie wyobrażam sobie żeby kolesie brali co chca.
i tak na zwykłym teamie mamy juz kila rodzajów amunicji:
standard to: 3 lub 4 M-60E4 czyli 7,62
4 M4 czyli 5,56
i zaleznie albo SAW czyli też 5,56 ale w taśmie!!
albo zaleznie od misji M21 czyli 7,62 ale nie w tasmie jak do 60
nie wspominając o M203 i o krótkiej czy modelach typu M700 :)
aha zdażyło się kilka lat temu że grupa operująca w jednym z pustynnych krajow miała działac w terenie tylko 24 h a tak sie ciagnęly te cholerne talibskie jaskinie że zabawili tam 8 dni.
  • 0

budo_m_a_c
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 174 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Świebodzin

Napisano Ponad rok temu

Re: Luminox a Navy SEALs
Tak sobie czytam ten wątek i mam pytanie :-) . Wiecie skąd można ściągnąć różnego rodzaju filmiki z akcji (pozorowanych, bo o prawdziwych raczej nie ma co marzyć :) ) Fok i Delta?

Żeby nie zaśmiecać topica prosiłbym o PW ze sznurkami i sznureczkami :wink: . No, chyba, że inni tez chcą wiedzieć :D .
  • 0

budo_yanq33
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 139 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: Luminox a Navy SEALs
Ja mam 4 filmy (autentyki)
fallujaassault 6MB - walki pokazane ze strony US Army

helicopterbroughtdown 5MB - zestrzelenie (prawdopodobnie rosyjskiego) śmigłowca przez "wyznawcę islamu" [prawdopodobnie rejon Afganistanu]

crowdattack 3,5MB - unicestwienie za pomocą pocisku sterowanego (laserem?) grupy bojowej [prawdopodobnie rejon Iraku]

apachesruletheirworld 4,7MB - zniszczenie oddziału wroga przez śmigłowiec szturmowy AH-64 Apache za pomocą broni pokładowej (30mm działko automatyczne)

Jak ktoś ma jakiegoś FTPa to mogę przesłać przez maila

PS: filmy zaznaczone na czerwono zawierają drastyczne sceny
  • 0

budo_cahir
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 420 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:wro

Napisano Ponad rok temu

Re: Luminox a Navy SEALs

T Wiecie skąd można ściągnąć różnego rodzaju filmiki z akcji (pozorowanych, bo o prawdziwych raczej nie ma co marzyć :) ) Fok i Delta?

Troche to OT ale... [link widoczny dla zalogowanych Użytkowników] - mnostwo ciekawych rzeczy.
  • 0

budo_super
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 652 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Częstochowa

Napisano Ponad rok temu

Re: Luminox a Navy SEALs
jest kilka ciekawych filmików ale z regóły to akcje ćwiczebne.
kilka lat temu na programie discavery leciała seria programów o fokach.
w sieci jest tylko kilka o siłach spec:


[link widoczny dla zalogowanych Użytkowników]

[link widoczny dla zalogowanych Użytkowników]

dużo ciekawych rzeczy jest na słynnym zagranicznym forum :)
  • 0

budo_diriz
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 348 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: Luminox a Navy SEALs
moses dotknal sedna tematu i napisal co trzeba o fokach - "cegielka" fok ma tyle amunicji, ze przy "przygniataniu" nieprzyjaciela starczy jej na cale 30-50 sekund ciaglego ognia, wiec bedzie to 1 i ostatnie "przygniatanie" :)

co do zegarkow to nie mozna dac sie zwariowac - znaczek seals swietnie wyglada na folderku reklamowym, takze kazdy producent zegarkow chcialby sie pochwalic modelem ktory otrzyman atescik od USN i stwierdzic ze skoro go otrzymal, na pewno wszystkie teamy fok beda go nosic ;)

przedstawiony w tym topiku pasek na zegarek jest oczywiscie patentem dosyc starym, ale jakze skutecznym - nie tylko chroni zegarek przed uszkodzeniami mechanicznymi, ale rzecz oczywista zaslania go - i wiekszosc tanszych zegarkow sprawdzi sie tutaj swietnie - ja mam w takim (kolejnym juz, ze wzgledu na wyrabianie sie rzepa trzymajacego zaslonke) starego timexa indiglo z ktorego zeszla juz cala farba, i przezyl strzelania, poligony, plywania i td i tp i zyje :)
pozdro
  • 0

budo_yanq33
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 139 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: Luminox a Navy SEALs
Jeśli się nie mylę to obok siebie G-SHOCK z Luminoxem
[link widoczny dla zalogowanych Użytkowników]
  • 0

budo_diriz
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 348 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: Luminox a Navy SEALs
hehe zgadza sie, ale to sasik jest jak mysle :)
  • 0

budo_gilotyna
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 360 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Wrocław

Napisano Ponad rok temu

Re: Luminox a Navy SEALs
Ja bym wolał G-Shocka - za "shoot me here light" podziękuję, a odnośnie paska zasłaniającego - czy nie lepiej nacisnąć guzik? :? Poza tym ten "szeleszczący" rzep :? Z tego co czytałem to SEAL-si byli wyposarzani w DW-6600.
  • 0

budo_cassini
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 1739 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Kresy

Napisano Ponad rok temu

Re: Luminox a Navy SEALs
Wracając do broni, którą mają lubić żołnierze tej formacji to ja cały czas nie rozumiem przywiązania do Colta. Z tego co wiem amis juz jakiś czas temu oporacowali u siebie ammo 10 mm Auto. Ta amunicja ma znacznie większa moc obalającą od 9 mm Para. Z tego co wiem to do tego opracowano juz pistolety, choćby Smith - Wesson 1006, który ma w magazynku 9 - 10 pestek. Ponadto do kalibru 9 mm Para istnieje amunicja specjalna, choćby taka jak glaser, który po trafieniu rozwala Talibowi dynię na fragmenty :twisted:
  • 0

budo_yanq33
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 139 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: Luminox a Navy SEALs
Nie problem jest "szczelić w dynię" Talibowi - problem jest znaleźć go w tych pieprzonych jaskiniach!!! ;)
totalny OFFTOP
  • 0

budo_kapral
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 3301 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:jakaś afryka, sam nie wiem
  • Zainteresowania:Muay Thai

Napisano Ponad rok temu

Re: Luminox a Navy SEALs
Ta fotka to nie SAS ino Blackwatch.
Cassini, juz kij z pociskiem. Pociskow rzeczewiscie jest od groma, i zreczewiscie wybiera sie zwykle bron pod wzgledem pocisku, ale COlt jest po prostu ponad czasowy. Jest masa zapasow amunicji 0,45 ACP no i ta niezawodnosc colta
  • 0

budo_swingline
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 165 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: Luminox a Navy SEALs
To prawda 10mm daje chyba najwiecej mocy w pakunku (tzn. moc naboju razy liczba nabojow w pistolecie). Ale Amerykanie to w duzej mierze tradycjonalisci "po co naprawiac jak nie jest zlamane". A nie slyszalem zeby ktos narzekal na moc obalajaca .45 ACP. Chyba ze ktos kto kupuje .500 S&W Magnum :)
Swingline
  • 0

budo_gkozi
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 910 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: Luminox a Navy SEALs
skoro już i tak nie na temat - ktoś wie czy i jak się rozwija kaliber 5,7mm ?
  • 0


Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych

Ikona FaceBook

10 następnych tematów

Plany treningowe i dietetyczne
 

Forum: 2002 : 2003 : 2004 : 2005 : 2006 : 2007 : 2008 : 2009 : 2010 : 2011 : 2012 : 2013 : 2014 : 2015 : 2016 : 2017 : 2018 : 2019 : 2020 : 2021 : 2022 : 2023 : 2024