Skocz do zawartości


Zdjęcie

Rybak


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
14 odpowiedzi w tym temacie

budo_krata
  • Użytkownik
  • 8 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Rybak
thx za info, co do point guarda to nie ja go bede meczyl :) a co do dynamicznego otwierania to wlasnie sie juz z axisa otwierac nauczylem( bo rozumim ze to kryje sie prawidlowo pod tym pojeciem :) ) ale chyba nie bede go nadwyrezal i pomimo zmasakrowanego palucha zostane przy kołku :-)
  • 0

budo_krata
  • Użytkownik
  • 8 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: Rybak
pojebaly mi sie przycisken nowy temat i odpowiedz, prosze o przeniesienie do swojego watka(bm710)/wykasowanie i kajam sie, wiecej to sie nie zdarzy :)
  • 0

budo_rybak
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 4174 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: Rybak

a co do dynamicznego otwierania to wlasnie sie juz z axisa otwierac nauczylem( bo rozumim ze to kryje sie prawidlowo pod tym pojeciem :) )

Tak.

ale chyba nie bede go nadwyrezal

I slusznie - takie klikanie to fajna zabawa, ale 710 to nie automat i jak przesadzisz, to Ci sie szybciej luzy zrobia. A po co...

i pomimo zmasakrowanego palucha zostane przy kołku :-)

Szczerze mowiac zastanawiam sie, jak mozna sobie tym kolkiem cos zrobic w palucha - fakt, ze z Monochromem troche trwalo, zanim znalazlem "sweet spot"a i tez bolalo, ale z 710 nie mialem zadnych problemow.

Nie wiem, jak go otwierasz, ale sprobuj robic to w ten sposob, ze kciukiem "jedziesz" powolutku po krawedzi okladziny w strone kolka (takim ruchem, jakbys pocieral kciuk i wskazujacy pokazujac kelnerowi w knajpie, ze chcesz placic ;) ) i nie naciskasz go prostopadle do rekojesci, tylko wsuwasz kciuk w dalszym ciagu plynnie miedzy kolek i okladzine.

W ten sposob nie powinno byc zadnych oporow.

Mam nadzieje, ze zrozumiale opisalem ;)
  • 0

budo_krata
  • Użytkownik
  • 8 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: Rybak
no wlasnie mniej wiecej do sposobu jaki opisales udalo mnie sie juz dojsc, bo na poczatku centralna czescia kciuka wypychalem no i sie troche zużył :D ale teraz robie mniej wiecej tak jak napisales i jest dobrze :)
  • 0

budo_wojtek22
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 348 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: Rybak
Z noży jakie miałem w ręce 710 najlepiej mi się otwierała kołkiem od pierwszego kontaktu dlatego ją mam
  • 0

budo_rybak
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 4174 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: Rybak

Z noży jakie miałem w ręce 710 najlepiej mi się otwierała kołkiem od pierwszego kontaktu dlatego ją mam

Sprobuj Presidio ;)

Teraz mam przy sobie akurat Presidio i 705 - troche popstrykalem maluchem (bo sie otwiera praktycznie tak samo, jak duzy 710) i sie serio zastanawiam, jak mozna sobie cos z paluchem zrobic...?

Kazdy ruch poza dociskaniem kolka do rekojesci, albo naciskaniem prostopadle "w dol" skutkuje latwym otwarciem noza.

KrAtA - musisz miec talent ;)


...napisal koles, co sobie prawie zdarl skore probujac otwierac swego czasu monochroma, a teraz sie dziwi, jak mogl wtedy nie wpasc od razu, jak to zrobic bezbolesnie :)
  • 0

budo_wojtek22
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 348 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: Rybak
Oj Rybak,oj znów przeginasz a ja jestem taki zadowolony. Presidio jest moim kolejnym faworytem ale na szczęście nie miałem go w łapce. Troszku mnie jego grubość (okładziny) i waga odstrasza, no ale tylko osioł nie zmienia zdania. Jak na razie 710 jest bliska mojemu ideałowi noża. Teraz za to choruję za czymś małym 3'' i bardzo lekkim ale BM nie ma dla mnie w swojej ofercie nic ciekawego.
  • 0

budo_rybak
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 4174 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: Rybak

Oj Rybak,oj znów przeginasz a ja jestem taki zadowolony.

:)

Presidio jest moim kolejnym faworytem ale na szczęście nie miałem go w łapce. Troszku mnie jego grubość (okładziny) i waga odstrasza, no ale tylko osioł nie zmienia zdania. Jak na razie 710 jest bliska mojemu ideałowi noża.

"Na szczescie"... :)
Rozumiem ;)

Jak lubisz Griptiliana, to lepiej nie bierz do reki Presidio ;)

A 710, to jest --cos-- , zwlaszcza HS.

Teraz za to choruję za czymś małym 3'' i bardzo lekkim ale BM nie ma dla mnie w swojej ofercie nic ciekawego.

706?
960CFP?
;)

Ale fakt, bardzo lekkie to one nie sa.

A tak serio, to mini Griptilian, mini Ambush tez nie?
Albo te malutkie Osborny, 77X?
Dla mnie to one sa co prawda takie troche "olowkowate", ale... ;)
  • 0

budo_wojtek22
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 348 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: Rybak
Nie Rybak wersje cub mnie jakoś nie iskrzą co do 960 podniecająca oferta jest na bazarze ale jakoś mnie to w ręce nie zabardzo i po jaką cholerę oni to nazywają drop.. jak mnie się kojarzy ze sper.. Pozostaje mi Cuda EDC. A tak mnie się przypomniało dla mniej zasobnych kolegów z 3Miasta widziałem w Sopocie w military Cudę troszku popsutum szlifem i bez klipa za 150 może kogoś zainteresuje
  • 0

budo_rybak
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 4174 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: Rybak

Nie Rybak wersje cub mnie jakoś nie iskrzą

OK.

Ja jestem z 705 bardzo zadowolony, a 556 w drodze.

co do 960 podniecająca oferta jest na bazarze ale jakoś mnie to w ręce nie zabardzo i po jaką cholerę oni to nazywają drop.. jak mnie się kojarzy ze sper..

A bo to "modified" jest, pewnie po to, zeby sie od spearpointa w 530 odroznialo ;)

Z tymi 706 i 960CFP to byl ofkors zart, bo to sa LE po 450-600$ i zdaje sie juz nawet chyba poszly w swiat ;)
  • 0

budo_glus
  • Użytkownik
  • PipPip
  • 87 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: Rybak

Sopocie w military Cudę troszku popsutum szlifem i bez klipa za 150 może kogoś

DZIĘKI za info :)
  • 0

budo_wojtek22
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 348 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: Rybak
He HE żartowniś ale znając siebie to i tak na jakimś tam Mnandi skończę albo jeszcze gorzej :)
  • 0

budo_lepermessiah
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 554 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:gdynia

Napisano Ponad rok temu

Re: Rybak

widziałem w Sopocie w military Cudę troszku popsutum szlifem i bez klipa za 150 może kogoś zainteresuje



No ona juz tam dobre kilka tygodni lezy i sam bym ja wział ale ten nóż nie dość że faktycznie nie ma klipa i równego szlifu to jeszcze klinga jest tak przekrzywiona ze ociera o wewnętrzną strone rękojeści przy otwieraniu. Nie radze nawet za tą cene....
  • 0

budo_borsoock
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 563 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:ze złości

Napisano Ponad rok temu

Re: Rybak

Teraz za to choruję za czymś małym 3'' i bardzo lekkim ale BM nie ma dla mnie w swojej ofercie nic ciekawego.


8O No popatrz... A mnie z kolei, nie udało się trafić w ofercie żadnego innego producenta na lżejszy i płaściejszy folderek niż BM 530: 3,25" ostrze i zważone 51,4 grama wagi :)
  • 0

budo_wojtek22
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 348 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: Rybak
Borsoock ale to nie mój kształt ostrza -nie lubię sperpoita i on taki trochę jakby z "czerwonej" półk - a tak w ogóle to e ma kultowej stali :)
Poważiej mówiąc kusi mie coś do marynarki taki ładniusi a nie broń psychopaty (jak większość zabawek które noszę) :oops:
  • 0


Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych

Ikona FaceBook

10 następnych tematów

Plany treningowe i dietetyczne
 

Forum: 2002 : 2003 : 2004 : 2005 : 2006 : 2007 : 2008 : 2009 : 2010 : 2011 : 2012 : 2013 : 2014 : 2015 : 2016 : 2017 : 2018 : 2019 : 2020 : 2021 : 2022 : 2023 : 2024