Skocz do zawartości


Zdjęcie

Nóż "survivalowy"...


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
46 odpowiedzi w tym temacie

budo_spuud
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 716 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:3miasto

Napisano Ponad rok temu

Re: Nóż "survivalowy"...
...jesli chodzi o zastosowania "survivalowe"...to mnie w 100% satysfakcjonuje kabar (od ponad 10 lat)...choc mozna pewnie uznac..ze wynika to z moich niewygorowanych wymagan..- ostatnio w terenie bywam baaardzo rzadko....
spuud
pozdrawia
  • 0

budo_bagnet
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 448 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Piaseczno k/Warszawy

Napisano Ponad rok temu

Re: Nóż "survivalowy"...

moje zdanie... znane jak sądzę części z was:


Ech, jak ja choruję na ten nóż. Trzymałem go w ręku - no po prostu bajka, nie chce ktoś go sprzedać albo zamienić się na Ampha? :)
  • 0

budo_vooda
  • Użytkownik
  • PipPip
  • 70 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: Nóż "survivalowy"...
Jak ma się SRK do Fallkniven S1. Pasuje mi wlaśnie taki wygląd i nie mogę się ostatecznie zdecydowac.
  • 0

budo_sid
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 1086 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: Nóż "survivalowy"...

Sid - powiem tak. Pomijając inne noże które leżą sobie w szufladzie i swoje już, odsłużyły obecnie do użytku w terenie mam trzy noże BK 7 , SRK...

Wiem, że są inne, lepsze (... i droższe) noże...

... Jeśli będę miał pieniądze, to jest wielce prawdopodobne, że w przyszłości kupię sobie naprawdę dobry nóż (jak na nożowego fetyszystę przystało :wink: ). Jednak muszę wiedzieć, czego w rzeczywistości potrzebuję - w przeciwnym razie, taki zakup byłby pozbawiony sensu.
  • 0

budo_heimdall
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 635 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Wrocław

Napisano Ponad rok temu

Re: Nóż "survivalowy"...

Jak ma się SRK do Fallkniven S1. Pasuje mi wlaśnie taki wygląd i nie mogę się ostatecznie zdecydowac.


Temat był już wałkowany kilkakrotnie, ale sprawdź przez googla (budo+Fallkniven+etc.), bo tutejsza przeglądarka działa ch.jowo.

A tak w telegraficznym skrócie:
- S1 ma krótszą głownię od SRK (13.2cm vs 15.2cm), choć sama krawędź tnąca niemal identyczna (bo SRK ma spore ricasso)
- S1 jest lżejszy, ale przez to i w połączeniu z krótszą głownią słabiej nadaje się do rąbania.
- S1 jest z nierdzewnego laminatu (rdzeń z VG10) SRK z rdzewnej wysokowęglowej CarbonV. Wytrzymałość i trzymanie ostrości na podobnym poziomie.
- S1 ma szlif convex, co świetnie wpływa na stosunek wytrzymałości krawędzi do własności tnących, ale wymaga wprawy w ostrzeniu z wolnej ręki na płaskim kamieniu.
- SRK ma fajnie zaprojektowaną pochwę, ale ponieważ nie jest to kydeks, tylko jakieś syfiaste tworzywo zytelo-podobne, tępi ostrze podczas wkładania&wyjmowania. (m.in.dlatego zamówiłem dla mojego starego kochanego SRK kydeks 8) )
- S1 jest droższy...zwłaszcza w wersji z pochwą z kydeksu.

Moim zdaniem bardziej porównywalny z SRK jest Fall.A1 (głownia 16cm, grubość 6mm), dla mnie kwintesencja noża surwiwalowego...niestety stosunkowo drogi, w wersji z kydeksem prawie 2XSRK.

pzdr
Heimdall
  • 0

budo_samael
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 206 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Z krainy wiecznych łowów

Napisano Ponad rok temu

Re: Nóż "survivalowy"...
Ja zawsze zabieram coś większego(teraz ma Recon'a Tanto) i Minitac'a - czyli duży i mały. Do tego jakiegos multitool'a lub conajmniej mały scyzoryk Victorka.
  • 0

budo_wieslaw sz
  • Użytkownik
  • Pip
  • 26 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:lodz

Napisano Ponad rok temu

Re: Nóż "survivalowy"...
Kiedś kupowalem'teraz robię sobie sam.Mam warunki,więc mogę się bawic.Jak mi się znudzi-znajomi mają zabawkę.Na razie nie bylo reklamacji.Najchętniej używają dużych kukri.Mnie taki pomocnik w terenie też najbardziej odpowiada.Prostota jest niezawodna.Niestety trochę waży,ale za to zastępuje wiele innych narzędzi.Na krótkie wypady pod miasto wystarcza mi lżejsze tanto.
  • 0


Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych

Ikona FaceBook

10 następnych tematów

Plany treningowe i dietetyczne
 

Forum: 2002 : 2003 : 2004 : 2005 : 2006 : 2007 : 2008 : 2009 : 2010 : 2011 : 2012 : 2013 : 2014 : 2015 : 2016 : 2017 : 2018 : 2019 : 2020 : 2021 : 2022 : 2023 : 2024