Skocz do zawartości


Zdjęcie

Co myślicie o nożach Airkat?


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
104 odpowiedzi w tym temacie

budo_kangoo owner
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 1269 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: Co myślicie o nożach Airkat?
Taki klimacik ALIEN . Pasjami lubię to filmidło . Gdyby nie cena , nad łóżko jak znalazł . 154cm przy takim kształcie zapowiada duuuuuuży zapas mocy .
Nigdy go nie kupię ,ale bardzo bym chciał . :wink:
  • 0

budo_cynik
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 5337 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: Co myślicie o nożach Airkat?
Jakbym ja mial 620 dolcow na zbyciu do przeznaczenia na noze to naprawde... znalazlbym sto innych alternatyw, albo Sebenza i jakis Strider albo wreszcie jakies w sumie nie potrzebne mi do niczego Busse albo MD... Jednak sorry, nie to cos :)
  • 0

budo_kkamill
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 2163 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Praszka

Napisano Ponad rok temu

Re: Co myślicie o nożach Airkat?
trzeba sie zastanowic nad tym ze nie kazdy noz zostal stworzony jako sprzet uniwersalny.
Jeden sie nadaje do kartonow a inny do rabania.

To noz do survivalu, wiec kartony nie sa pewnie jego najmocniejsza strona, ale napewno sobie z nimi poradzi.

Jesliby zrobic testy roznych typow nozy przy zalozeniu tych samych kryteriow oceny to wyszloby ze wiele naprawde solidnych sprzetow okazaloby sie do dupy bo np nie potrafilyby dokrecic srubki w zegarku, albo z innego bieguna - nie potrafilyby jednym ciachnieciem urabac 5cm galezi.

Dlatego przede wszystkim nalezy sie zastanowic do czego ten noz ma sluzyc, a dopiero potem mozna polemizowac jak w swojej sluzbie by sie spisal.

A szlif chyba jest dosyc wysoki - polowa wysokosci ostrza. Wysokiego ostrza. Dlatego powinien niezle ciac.
  • 0

budo_wojtas13
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 1573 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Olesno

Napisano Ponad rok temu

Re: Co myślicie o nożach Airkat?
A ja gdybym miał 620$ na zbyciu to bym na pewno kupił airkata. A tak wogle to zastanawiam się na poważnie nad Airkatem, ale nie koniecznie nad tym modelem.

Te noże tak mnie intrygują, że kupiłbym go z czystej ciekawości. Po to żeby sprawdzić czy zadziwi mnie jak Spyderco.
  • 0

budo_thorneb
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 512 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Już Warszawa :)

Napisano Ponad rok temu

Re: Co myślicie o nożach Airkat?
ok ale ciągle nie pomagamy autorowi tego topicu dyskutując na tematy "co bym kupił za 600$" :( Naprawdę nie ma nikogo, kto widział ten nóż na żywo/ słyszał opinie posiadaczy?? Sam jestem bardzo ciekawy opinii o nim
  • 0

budo_akme
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 1650 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Warszawa

Napisano Ponad rok temu

Re: Co myślicie o nożach Airkat?

Nazwijcie mnie starym zgredem i konserwa, ale sorry, wolalbym 100 razy bardziej prostego natural outlaw na biwaczek niz tego ufoluda ;)

Huh.. musze sie pod tym podpisac...
Jest zbyt futurystyczno-kiczowaty jak dla mnie... No przeciez zwierzaki w lesie by mnie wysmialy z czyms takim ;)
Na surwiwalowy noz mi sie to nie widzi:
- wglebienia w szlifie tylko szarpalyby jedzenie (wogole to do czego one sluza),
- moze niewierny Tomasz ze mnie, ale ta niby-pila mozna wogole pilowac drewno?
- srodek ciezkosci na maxa przesuniety w strone klingi... chyba tylko jako maczeta moze to sluzyc...

No, ale w rekach nie mialem - nic na pewno powiedziec nie moge... poza tym, ze w zyciu nie zaryzykowalbym sciagania tego za taka kase... :roll:
  • 0

budo_wojtas13
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 1573 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Olesno

Napisano Ponad rok temu

Re: Co myślicie o nożach Airkat?
Może Piter by coś skrobnął na ten temat, był na Blade Shaw to może macał przynajmniej?
  • 0

budo_seiken
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 2292 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: Co myślicie o nożach Airkat?
Noz jest zaprojektowany prze Pirelle , na zlecenie US Air Force , te dziwne wyciecia na jeg ogrzbie to paten Kermarka , czyli pila samoczyszczaca ( trociny tylymi kanalami wypychaja inne a powierzni tnacych.To jest survivalowy noz a nie wisiorek na szyje Cynika
  • 0

budo_piterm
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 3170 postów
  • Pomógł: 1
0
Neutralna
  • Lokalizacja:kto to wie...

Napisano Ponad rok temu

Re: Co myślicie o nożach Airkat?

Może Piter by coś skrobnął na ten temat, był na Blade Shaw to może macał przynajmniej?

na razie patrzę co się wykluje w tym topicu... śmiesznie momentami jest ;)
  • 0

budo_cynik
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 5337 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: Co myślicie o nożach Airkat?
No teraz czytajac posta Seikena to si epoczulem jak stary dziad co mowi "bez sensu te OTFy, co to zrobi wiecej niz moj 30telni Opinel..?".

:)

Ale nie bierzcie mnie mosci panowie z ajakas konserwe, OTFy lubie ;)

No coz, po prostu opisalem jakie to wrazenie na mnie robi ale nie napisalem, ze na pewno to jest do dupy, jednakze poki nie zobacze tego NASA--sultra-systemu pilowania w akcji to nie uwierze ;)
  • 0

budo_wojtas13
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 1573 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Olesno

Napisano Ponad rok temu

Re: Co myślicie o nożach Airkat?
To ja napiszę off-topic.

Zaczyna mnie denerwować kiedy po raz kolejny czytam "podpowiedź" do zapytania w temacie, która wyśmiewa noże (produkty) odstające w jakiś sposób od utartego kanionu.
Najpierw jedna osoba pisze że coś jest beee... no i się zaczyna jazda nie na temat i ogólna polewka, a nikt nawet nie próbuje zastanowić się nad tym o co pyta autor wątka.

Jak coś jest inne to nie wyśmiewajmy tego, bo nam się nie podoba i nie piszmy że coś jest jak kupa. Mozna w ten sposób kogoś urazić, bo nie wszyscy mają podobny zmysł estetyczny.
  • 0

budo_michzaw1
  • Użytkownik
  • Pip
  • 29 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Wrocław

Napisano Ponad rok temu

Re: Co myślicie o nożach Airkat?
Dzięki za dotychczasowe opinie, widzę że jak na razie nikt nie miał styczności z tymi nożami.
  • 0

budo_seiken
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 2292 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: Co myślicie o nożach Airkat?
Jak najbardziej sie zgadzam Wojtas , sredniowieczna mentalnosc , jak nie wiem co to jest to znaczy ze jest do dupy.
Dobry knifemaker to taki ktory ewoluje ( polecam poczytac Fowlera ) i ktory nie zamyka sie standardach .Np. Taki Ken Onion sponsoruje funadacja na rzecz mlodych ambitych knifemakerow , by za kilka lat wlasnie takie projekty jak Airkat ptrzestaly dziwic ludzi
  • 0

budo_wojtas13
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 1573 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Olesno

Napisano Ponad rok temu

Re: Co myślicie o nożach Airkat?
Dokładnie Seiken.

Jak LeCorbusier budował jednostkę marsylską to na nim psy wieszali, a facet wyznaczył kierunek rozwoju architektury na dekady.

To samo można pokazać w każdej dziedzinie sztuki, geniusze umierali jako nędzarze bo nikt nie potrafił ich docenić, a knifemaking to jakby nie było sztuka użytkowa.
  • 0

budo_seiken
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 2292 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: Co myślicie o nożach Airkat?
Wracajac do topicu , mialem w rece i uzywalem ten noz ( passaround ), dlatego tak sie przydenerwowalem niepowaznymi wypowiedzami .
Jezeli powaznie myslisz o wydaniu 650 $ moge napisac cos wiecej
  • 0

budo_michzaw1
  • Użytkownik
  • Pip
  • 29 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Wrocław

Napisano Ponad rok temu

Re: Co myślicie o nożach Airkat?
Widzę że temat wzbudził burzliwą dyskusję.

Seiken, temat traktuję poważnie, dlatego szukam pomocy na forum.

Chętnie dowiem się czegoś nowego na temat tego noża.
  • 0

budo_jani
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 609 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Bytom 7

Napisano Ponad rok temu

Re: Co myślicie o nożach Airkat?
Też jestem ciekaw jak z użytkownością tego noża bo kształt jego jest iście kosmiczny... 8O
  • 0

budo_seiken
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 2292 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: Co myślicie o nożach Airkat?
OK, napisze mini recke
  • 0

budo_akme
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 1650 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Warszawa

Napisano Ponad rok temu

Re: Co myślicie o nożach Airkat?
Wojtas, Seiken... zgadzam sie - wysmiewanie noza znanego tylko ze zdjecia jest glupie, ale:
- sorry, ten noz jak juz napisalem wczesniej moze sprawdzic sie jako maczeta, ale juz z fotki widac, ze do robienia papu to on mocno sredni jest. To lasu z czyms takim niechcialbym sie wybrac. I nie chodzi mi o jego kontrowersyjny design, ale o funkcjonalnosc, ktora nie jest tu raczej najlepsza.
Fakt - noz surwiwalowy nie rowna sie nozowi outdoorowemu, ale oba powinna cechowac przede wszystkim uniwersalnosc i funkcjonalnosc, a sa noze, ktore duzo lepiej beda spelnialy te kryteria.
Zaznaczam - nigdy nie mialem tego noza w rekach, ale ze zdjecia juz sporo mozna wyczytac.
Dla mnie, z calym szacunkiem dla designera - niestety to przerost formy nad trescia... :(

Seiken - jesli przetestowales ten noz i spelnia on wiekszosc zadan noza surwiwalowego... odszczekam swoje zarzuty ;)
  • 0

budo_cynik
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 5337 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: Co myślicie o nożach Airkat?
Dobra, zwracam honor nozowi, nie wiedzialem ze to taki cud techniki jest ale panocki sami rozumiecie szok wywolany designem tego noza, na pierwszy rzut oka swietnie sie on nadaje do filmu cyberpunkowego ale do lasu...?
Cholera, nigdy nie myslalem, ze wyjde kiedys na zatwardzialego konserwatyste :oops: chyba sobie musze jakiegos OTFa kupic wypasionego cobym na opinelo-zgreda nie wyszedl :)

Jeszcze raz sorry za zamieszanie, spowodowane ono bylo tym, ze widzialem juz wiele nozy o podobnej stylistyce za 20 zl na targowiskach, ot full wypas z najnizszej linii produkcyjnej z Tajwanu... Nie sadzilem, ze w tym dziwolagu sa zawarte najnowsze technologie i wynalazki 8O
  • 0


Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych

Ikona FaceBook

10 następnych tematów

Plany treningowe i dietetyczne
 

Forum: 2002 : 2003 : 2004 : 2005 : 2006 : 2007 : 2008 : 2009 : 2010 : 2011 : 2012 : 2013 : 2014 : 2015 : 2016 : 2017 : 2018 : 2019 : 2020 : 2021 : 2022 : 2023 : 2024