Skocz do zawartości


Zdjęcie

Co mozna osiągnąć ??? ...


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
17 odpowiedzi w tym temacie

budo_hellman
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 139 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:z daleka ...

Napisano Ponad rok temu

Co mozna osiągnąć ??? ...
Witam
Ostatnio tak sie zastanawiałem -> co mogę osiągnąc w TKD. Pytanie niby dziwne ale jak zaczełem trenowac w wieku 15 lat to czy mam jeszcze szanse na zdobycie jakis sukcesów np. na zawodach. Jestem ciekaw ponieważ na treningach daje z siebie wszstko, staram sie byc najlepszy itd. Narazie trenuję 3 miechy więc niede mam doswiadczenie w TKD.
Takie refleksje mnie złapały po tym jak zobaczyłem gnojki które mają po 8-9 lat i mają zielone niektóre niebieskie pasy. Ja bede zdawał na pirewszą belkę w styczniu wiec jak widze takic młodych z takimi pasami to załuję ze niezaczęłem trenować wcześniej ale cóz w ich wieku to niezabardzo miałem możliwosc trenować. Wiem ze pasy to niewszystko ale wiecie jak to jest jak sie widzi 2x młodszą osobe z 2x wiekszym pasem :roll:
Jestem ciekaw ile wy mieliście lat kiedy zaczeliście trenowac i jakie z tym wiążom sie sukcesy.

pozdrawiam
  • 0

budo_endru_
  • Użytkownik
  • Pip
  • 48 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Gdańsk

Napisano Ponad rok temu

Re: Co mozna osiągnąć ??? ...
Nie wzoruj sie namłodych, to pierwsze co chcialbym ci napisac :] Wiez mi to ze maja zielone pasy itd, nie oznacza ze sa lepsi technicznie, i ogolnie od tych z nizszymi, starczymi. Powiem szczerze nie wiem czy sa przyznawane jakies stopnie juniorskie, ale u nich jest chyba jakos inaczej ze zdawaniem na pasy. Gdybys zaczal trenowac za mlodu napewno mialbys lepsza "baze" na przyszlosc, i technicznie pozniej bylbys lepszy, i wszystko latwiej byci przychodzilo. Nie cwicze dlugo, ale widze tych mlodzikow z zoltymi pasami, i wcale nie sa lepsi w technicznie od starszych z bialymi z zoltka belka :] Ich problem ma to do siebie ze w wiekszosci przypadkow trening traktuja mnie powaznie, i mniej z siebie daja bo im sie nie chce, a my starsi zupelnie inaczej je traktujemy.
Takie jest moje zdanie, i moge sie myslic. Sam narazie nie dlugo trenuje, ale takie przypadki latwo zauwazyc.
  • 0

budo_ira
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 1243 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Warszawka

Napisano Ponad rok temu

Re: Co mozna osiągnąć ??? ...
Generał pozwolił trenować synowi bodajże od 16 roku życia, jakoś mu to nie przeszkodziło w nauce :) .
  • 0

budo_endru_
  • Użytkownik
  • Pip
  • 48 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Gdańsk

Napisano Ponad rok temu

Re: Co mozna osiągnąć ??? ...
Skoro jak sam zauwazyles "pozwolil" To oznaczalo iz najprawdopodobnie uwazal ze mlodzicy nie powinny trenowac gdyz nie rozumieja sztuki walki jak jest TKD :]
  • 0

budo_gizmo
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 2337 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Świdnik/Lublin

Napisano Ponad rok temu

Re: Co mozna osiągnąć ??? ...
Witam w klubie. Zacząłem ćwiczyć w 1986 roku mając 14 lat. Na zawodach wielkich sukcesów nie miałem, chyba żeby liczyć medale w układach. Ale i tak jestem zadowolony z tego, do czego doszedłem...

A na dzieciaki nie patrz, dobrze Ci koledzy mówią. U nich egzaminy zazwyczaj są rzeczywiście inne. U mnie np. dzieci mają uproszczony program do 5 kup, ale potem stop orkiestra - zdają to co i starsi albo stoją na stopniu.

A kwestia wieku i treningów to sprawa indywidualna. Mam w klubie dwóch chłopaków, którzy zdobyli 1 dany w wieku 14 lat. Z niektórymi dorosłymi się gorzej pracuje niż z nimi...

Gizmo
  • 0

budo_hellman
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 139 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:z daleka ...

Napisano Ponad rok temu

Re: Co mozna osiągnąć ??? ...
Chodzę dopiero 3 miesiące ale mam wielka ochotę pojechać na zawody - wiem ze by mnie tam zmiotli narazie. Takie pytanko po jakim ogresie czasu tak średnio jeździ sie na zawody :?: Ja szczerze mówiąc to już chce :wink: ale cóż z moim trzy miesiącznym doswiadczeniem na zawodach by mnie : :box: ... zabili.
  • 0

budo_s0jooz
  • Użytkownik
  • Pip
  • 16 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:B-stok
  • Zainteresowania:Muay Thai

Napisano Ponad rok temu

Re: Co mozna osiągnąć ??? ...
Z tego co sie orientuje to trzeba miec chyba bardziej kolorowy pasek niz biały, ale moge sie myloc ;-) . Zaczolem trenowac w wieku 20 lat, sukcesem jest to,ze dalej mam ochote na trening ;-)
  • 0

budo_taxx
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 687 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Łomianki

Napisano Ponad rok temu

Re: Co mozna osiągnąć ??? ...

Witam w klubie. Zacząłem ćwiczyć w 1986 roku mając 14 lat. Na zawodach wielkich sukcesów nie miałem, chyba żeby liczyć medale w układach. Ale i tak jestem zadowolony z tego, do czego doszedłem...


mslisz Gizmo że jakbyś zaczął trenowaćpóxniej to by to zbytni nie zmieniło twoich dotychczasowych osiągnięć?
  • 0

budo_deejay
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 444 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Londyn

Napisano Ponad rok temu

Re: Co mozna osiągnąć ??? ...
nie ważne, albo mało ważne kiedy zaczynasz trenować - ja miałem 12lat... ale jak poszedłem do średniej szkoły doba mi się jakoś skróciła i przestałem trenować 5 razy w tygodniu, w pierwszej klasie chodziłem 3-4 razy, w drugiej 2-3, doszło do tego że teraz chodzę rekreacyjnie tylko na treningi na matach(parter) raz w tygodniu

NAJWAZNIEJSZE to żeby trenować sumiennie i nie przerywać - jest u mnie w klubie chłopak który zaczął trenować jakieś 2 lata poźniej ode mnie i teraz jest medalistą mistrzostw świata i europy, a moje sukcesy się kończą na arenie ogólnopolskiej... co z tego ze ja byłem o krok od dana jak on mając niebieski pasek został członkiem kadry narodowej juniorów i wygrywał na zawodach międzynarodowych? zaczął trenować później ale trenował sumiennie, nie opuszczał treningów i tak trenuje do tej pory - to się liczy

to że masz 15 lat... co z tego, nie odniesiesz większych sukcesów w juniorach czekają Cię seniorzy, są ludzie którzy zaczynają trenować pózniej i też odnoszą sukcesy...

Takie pytanko po jakim ogresie czasu tak średnio jeździ sie na zawody :?:

jak tylko spełnisz wymagania co do stopnia - na zawodach regionalnych możesz startować od 8kup, reszty mi się nie chce przytaczac wejdź na [link widoczny dla zalogowanych Użytkowników] tam są szczegółowe informacje w dziale wspólzawodnictwo sportowe
pozdrawiam
  • 0

budo_gizmo
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 2337 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Świdnik/Lublin

Napisano Ponad rok temu

Re: Co mozna osiągnąć ??? ...

mslisz Gizmo że jakbyś zaczął trenowaćpóxniej to by to zbytni nie zmieniło twoich dotychczasowych osiągnięć?


Pewnie by zmieniło - miałbym mniej czasu na dojście do tego, do czego doszedłem ;-)

Gizmo
  • 0

budo_lipski
  • Użytkownik
  • PipPip
  • 70 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:z piekła rodem
  • Zainteresowania:Taekwondo

Napisano Ponad rok temu

Re: Co mozna osiągnąć ??? ...

Witam
Ostatnio tak sie zastanawiałem -> co mogę osiągnąc w TKD. Pytanie niby dziwne ale jak zaczełem trenowac w wieku 15 lat to czy mam jeszcze szanse na zdobycie jakis sukcesów np. na zawodach. Jestem ciekaw ponieważ na treningach daje z siebie wszstko, staram sie byc najlepszy itd. Narazie trenuję 3 miechy więc niede mam doswiadczenie w TKD.
Takie refleksje mnie złapały po tym jak zobaczyłem gnojki które mają po 8-9 lat i mają zielone niektóre niebieskie pasy. Ja bede zdawał na pirewszą belkę w styczniu wiec jak widze takic młodych z takimi pasami to załuję ze niezaczęłem trenować wcześniej ale cóz w ich wieku to niezabardzo miałem możliwosc trenować. Wiem ze pasy to niewszystko ale wiecie jak to jest jak sie widzi 2x młodszą osobe z 2x wiekszym pasem :roll:
Jestem ciekaw ile wy mieliście lat kiedy zaczeliście trenowac i jakie z tym wiążom sie sukcesy.

pozdrawiam


No cóż.. aktualnie jestem po roku treningów, jakiś miesiąc temu brałem udział w zawodach (Mistrzostwa Wybrzeża) i nawet brąz udało sie wywalczyc w układach. Jakiegoś większego znaczenia dla mnie nie ma ten medal, ale ładniutko sie prezentuje wśród innych, jeszcze z czasów pływania. Myslę, że zaczynając trenować w wieku 14-15 lat nie jesteś z góry przekreślony, jeśli chodzi o wyniki w zawodach. choć oczywiście im wcześniej zaczniesz, tym lepiej. :)
  • 0

budo_beren
  • Użytkownik
  • Pip
  • 48 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:dwa a po dwóch w

Napisano Ponad rok temu

Re: Co mozna osiągnąć ??? ...

Z tego co sie orientuje to trzeba miec chyba bardziej kolorowy pasek niz biały, ale moge sie myloc ;-) . Zaczolem trenowac w wieku 20 lat, sukcesem jest to,ze dalej mam ochote na trening ;-)


A ja w wieku 19 ;)

Wiec jak widzisz moze byc zawsze gorzej ;) A do zawodów to jeszcze sobie pocwicz zdeczko... zreszta czy to takie najwazniejsze?
  • 0

budo_raju
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 237 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Zainteresowania:Taekwondo

Napisano Ponad rok temu

Re: Co mozna osiągnąć ??? ...

Ostatnio tak sie zastanawiałem -> co mogę osiągnąc w TKD. Pytanie niby dziwne ale jak zaczełem trenowac w wieku 15 lat to czy mam jeszcze szanse na zdobycie jakis sukcesów np. na zawodach.

Oczywiscie, ze masz szanse zdobycia odznaczeń na zawodach ! Musisz tylko systematycznie trenować. Wkładać w trening trochę serca (jak to moj trener mowi) oraz chęci. 15 lat to wcale nie jest zły wiek. Ja zaczynałem mając 14 i trochę juz na zawodach osiągnąlem.

Z tego co sie orientuje to trzeba miec chyba bardziej kolorowy pasek niz biały, ale moge sie myloc . Zaczolem trenowac w wieku 20 lat, sukcesem jest to,ze dalej mam ochote na trening

Na niektorych zawodach w WTF-ie jest wymagany niebieski pasek więc musicie troche potrenowac. Nie wiem jak sytuacja wyglada w innych federacjach.

Pozdr.
  • 0

budo_gizmo
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 2337 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Świdnik/Lublin

Napisano Ponad rok temu

Re: Co mozna osiągnąć ??? ...
W PUT na zawodach nie ma ograniczeń odnośnie stopnia.

Gizmo
  • 0

budo_hellman
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 139 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:z daleka ...

Napisano Ponad rok temu

Re: Co mozna osiągnąć ??? ...
Mam takie pytanie czy zawody które sa organizwoane sa dobierane wagowo , paskami czy wiekiem?? i jakie sa typy zawodów - np. czy sa mistrzostwa małpoplski lub Krakowa lub cos podobnego??

pozdrawiam
  • 0

budo_gizmo
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 2337 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Świdnik/Lublin

Napisano Ponad rok temu

Re: Co mozna osiągnąć ??? ...
Hellman - podstawowe pytanie: w jakiej organizacji taekwondo??

Gizmo
  • 0

budo_hellman
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 139 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:z daleka ...

Napisano Ponad rok temu

Re: Co mozna osiągnąć ??? ...
Jestem z Krakowa. Wystepowac chciałbym w ITF. Poniewaz WTF to trochę dziwne :roll: .
  • 0

budo_gizmo
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 2337 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Świdnik/Lublin

Napisano Ponad rok temu

Re: Co mozna osiągnąć ??? ...
To, w czym występujesz, zależy od tego, w jakim klubie jesteś...


Gizmo
  • 0


Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych

Ikona FaceBook

10 następnych tematów

Plany treningowe i dietetyczne
 

Forum: 2002 : 2003 : 2004 : 2005 : 2006 : 2007 : 2008 : 2009 : 2010 : 2011 : 2012 : 2013 : 2014 : 2015 : 2016 : 2017 : 2018 : 2019 : 2020 : 2021 : 2022 : 2023 : 2024