Skocz do zawartości


Zdjęcie

CRK Shadow III... i coz wiecej trzeba?


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
35 odpowiedzi w tym temacie

budo_akme
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 1650 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Warszawa

Napisano Ponad rok temu

CRK Shadow III... i coz wiecej trzeba?
W tym roku Mikolaj przyszedl troche wczesniej...
Od dwoch dni ciesze sie jak dziecko. Shadow III od Chrisa Reeva spelni chyba 100% moich potrzeb outdoorowych. Pisze "chyba" poniewaz pierwszy test terenowy ma jeszcze przed soba. Ale to juz za tydzien - przyjdzie mu sprawdzic sie w Slowackich Tatrach.
Poki co, zachwycam sie jego absolutnie perfekcyjnym wykonaniem, ergonomia i design'em.
Sprawia wrazenie maszyny nie do zajechania. Jest niewielki, ale bardzo solidny - w koncu to One Piece Range. Jest kompaktowy, wygodny, ale nie zawaham sie uzyc go do np. rabania galezi :)
Ostrosc fabryczna - zero zastrzezen, nie trzeba nic poprawiac. Wykonanie pochwy i jej ergonomia - na piatke z plusem.
Sporo czasu zajelo mi wybranie miedzy Striderem MFS a Shadow III... mysle, ze dokonalem slusznego wyboru :)
Dzieki Piter poklon
Poki co... kto ma ochote niech zerknie na kilka fotek (wiem wiem... slabe swiatlo).

Dołączona grafika

Dołączona grafika

Dołączona grafika

Dołączona grafika

Dołączona grafika

Dołączona grafika

Dołączona grafika

Dołączona grafika

Dołączona grafika
  • 0

budo_vince
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 4029 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: CRK Shadow III... i coz wiecej trzeba?
Cóż mógłbym napisać, Akme? A nie mówiłem ? :)
  • 0

budo_akme
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 1650 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Warszawa

Napisano Ponad rok temu

Re: CRK Shadow III... i coz wiecej trzeba?

Cóż mógłbym napisać, Akme? A nie mówiłem ? :)

He he... bylbym zapomnial ;)
DZIEKI Vince za dobre rady poklon
  • 0

budo_vince
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 4029 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: CRK Shadow III... i coz wiecej trzeba?
do usług, ciesz się długo nożem :)
  • 0

budo_wardog
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 229 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Tarnów

Napisano Ponad rok temu

Re: CRK Shadow III... i coz wiecej trzeba?
Mnie się on specjalnie nie podoba.Ale jeżeli chodzi o pomysł z pochwą, to normalnie nie mogę się napatrzyć na zdjęcia noża w pochwie albo na pasku...
Poezja.
  • 0

budo_kkamill
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 2163 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Praszka

Napisano Ponad rok temu

Re: CRK Shadow III... i coz wiecej trzeba?
Gratuluje Akme. Fajny nozyk. przyznam szczerze ze tez mysle nad czyms z serii OPR
  • 0

budo_wysz
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 1649 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: CRK Shadow III... i coz wiecej trzeba?
No gratuluję!!!
To kiedy uczcimy zakup? :)
  • 0

budo_dark
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 2517 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: CRK Shadow III... i coz wiecej trzeba?
Gratuluje...to bardzo dobry mniejszy noz terenowy - taki ktory zawsze jest pod reka. Swoim kiedys otwieralem puszke z tunczykiem w pociagu (zglodnialem). Oprocz tego ze sie stepil troche (nieuniknione) to zero damage.

Poki co... kto ma ochote niech zerknie na kilka fotek (wiem wiem... slabe swiatlo).


Akme, foty masz bardzo dobre!! wez mi tu nie p... :) czym cykales?
  • 0

budo_akme
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 1650 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Warszawa

Napisano Ponad rok temu

Re: CRK Shadow III... i coz wiecej trzeba?
Dzieki wszystkim!

Wysz - jakos w przyszlym tygodniu trzeba bedzie :)
Dark - Nikon Coolpix 5700
  • 0

budo_smoke
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 1960 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Katowice
  • Zainteresowania:Boks

Napisano Ponad rok temu

Re: CRK Shadow III... i coz wiecej trzeba?
konkretny fajny nożyk ...
dobre zdjęcia ...
miłego użytkowania życzę ...

a tak btw. masz jakieś namiary na tego mikołaja :) ? ...
  • 0

budo_math.
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 379 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: CRK Shadow III... i coz wiecej trzeba?
No nie powiem i za mną zaczął od jakiegoś czasu chodzić :wink:
coś czuję że to będzie mój noworoczny cel jeśli chodzi o fixed 8)
życzę udanych testów w Tatrach (a tak OT to podziwiam że masz tam ochotę jechać, bo widoki mało optymistyczne :cry: ) no i czekam na jakąś recenzję
8)
  • 0

budo_akme
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 1650 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Warszawa

Napisano Ponad rok temu

Re: CRK Shadow III... i coz wiecej trzeba?

a tak OT to podziwiam że masz tam ochotę jechać, bo widoki mało optymistyczne

No coz... lepsze takie widoki niz mokra, szara Warszawa ;)

no i czekam na jakąś recenzję

Postaram sie, choc z czasem u mnie cieniutko... :(
  • 0

budo_math.
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 379 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: CRK Shadow III... i coz wiecej trzeba?

a tak OT to podziwiam że masz tam ochotę jechać, bo widoki mało optymistyczne

No coz... lepsze takie widoki niz mokra, szara Warszawa ;)


Mimo wszystko, ja w tym roku wybrałem inne, nasze górki. Pojadę tam latem.
I żeby nie było OT: mimo wszystko czekam na jakąś, choćby krótką recenzję. A używasz go/masz zamiar jako miejskiego edc?
  • 0

budo_akme
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 1650 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Warszawa

Napisano Ponad rok temu

Re: CRK Shadow III... i coz wiecej trzeba?
Na pewno cos skrobne, ale po powrocie z gor. Zeby napisac cos sensownego trzeba najpierw pouzywac - coz to bylaby za recenzja pisana zaraz po wyjeciu z pudelka? ;)
Jako miejski EDC - dla mnie odpada. Shadow ma mi sluzyc wylacznie poza miastem. Nie wyobrazam sobie pojscia do pracy z nozem przytroczonym do pasa. Dla mnie w miescie folder jest pod kazdym wzgledem wygodniejszy...

Pozdrowionka,
Akme
  • 0

budo_math.
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 379 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: CRK Shadow III... i coz wiecej trzeba?
Ciekaw właśnie jestem jak taka wielkość spisuje się w terenieb bo zawsze wydawało mi się, że te cztery cale (a tyle on chyba ma ostrza, jeśli dobrze pamiętam) to ciut za mało "do lasu".
Używaj i pisz :wink: 8)
pozdrawiam
.m.
  • 0

budo_cynik
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 5337 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: CRK Shadow III... i coz wiecej trzeba?
Cus pieknego ten nozyk. Dla mnie idealny fixed EDC do urbana, z tych co maja zapas mocy. Pochwa rewelacyjna do IWB chociaz nie wyglada, ot, sciagamy sznurek z rekojesci irobimy kilka sprytnych mykow... i mamy idealnie przylegajace, stabilne i baaaardzo wygodne mocowanie. Do tego gun kote nie do zajebania jest. Ino teraz czekam az wójowi przyjda diamenty do triangla, pobawi sie nimi i pozyczy na dzien czy dwa bo chce go na 30 stopni opierdolic - standartowo jest 17 stopni na strone z tego co mi Piter mowil totez kat conajmniej dziwny i nie trianglowy.

Akme zdaj relacje z pierwszego ostrzenia bo ja tego wariata nie moge zrobic na brzytwe chocbym nie wiem jak sie staral ;)


Chyba go zdejme z bazaru jednak 8)
  • 0

budo_akme
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 1650 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Warszawa

Napisano Ponad rok temu

Re: CRK Shadow III... i coz wiecej trzeba?

Chyba go zdejme z bazaru jednak 8)

Zdejmij zdejmij... zostaw na pozarcie Skirmisia ;)
Zdam relacje, ale na razie wciaz goli, wiec nie przedstawialem go jeszcze trianglowej ;)
  • 0

budo_akme
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 1650 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Warszawa

Napisano Ponad rok temu

Re: CRK Shadow III... i coz wiecej trzeba?
Poniewaz zarobiony jestem ostatnio straszliwie, a obiecalem relacje z testow... w telegraficznym skrocie:

- Shadow III nie zawiodl mnie jako noz terenowy - jest konkretny pod kazdym wzgledem!

- jedzenie - no problem! Fakt, klinga dosc gruba, ale perfekcyjnie wyprowadzony wklesly szlif wcina sie w zarelko az milo! Ciecie, krojenie, smarowanie - na miekko ;)

- prace terenowe - jak dla mnie bomba! Nie spalismy co prawda w lesie, ale przeprowdzilem symulacje budowy szalasu. Drewna lezy w tej chwili w slowackich Tatrach Wysokich pod dostatkiem. Gdzie nie spojrzec - polamane drzewa, smutny efekt grudniowych huraganow. Shadow III mimo niewielkich rozmiarow nie mial zadnych problemow z cieciem i rabaniem (!) galezi o roznej srednicy - od 0.5 cm az do 5-6 cm. Grubszych nie probowalem - pewnie dalby rade, ale troche by sie zeszlo i reka by to odczula. Agresywne moletowanie na rekojesci daje bardzo pewny chwyt (w rekawicach takze) i mimo mrozu (niezbyt wielkiego co prawda) nie odczuwalem dykomfortu w trzymaniu noza,

- skuwanie lodu z drzew i drewnianych tablic w poszukiwaniu znakow na zamknietych z powodu pogody szlakach - kaszka z mlekiem, zero sladow na powloce ostrza, nie mowiac juz o braku jakichkolwiek sladow uszkodzenia stali A2,

- po kilku dniach uzytkowania zauwazylem niewielkie przebarwienia na krawedzi tnacej - nie wiem od czego powstaly - moze wynik dzialania wilgoci (w koncu to rdzewna stal narzedziowa) lub slady po rozniecaniu ognia krzesiwkiem? W kazdym razie nie wygladalo to jak rdza, mialo raczej grafitowy kolor, z odcieniami lekkiego fioletu. Tak czy inaczej - kilka pociagniec po bialych pretach Triangla pozostawilo po przebarwieniach jedynie wspomnienie,

- zasobnik w rekojesci jest totalnie wodoszczelny - podczas kilkudniowego uzytkowania w raczej mokrym (snieg, deszcz) srodowisku, papierki testowe nie wykazaly zadnych oznak zawilgocenia!

- utrzymanie noza w czystosci - zaden problem. Upaprany w blocie, drewnianych wiorach czy jedzeniu - wkladamy pod kran i... that's all! Wystarczy wytrzec do sucha i finito :)

- pochwa - rewelka! Podczas calodziennych wypadow w wyzsze partie gor, podczas wielokrotnego brodzenia po pas w sniegu - trzymala noz pewnie i, co najwazniejsze wygodnie! Jest bardzo dobrze wyprofilowana i wlasciwie prawie jej nie czuc,

- no i najwaniejsze - po wszystkich tych wyczynach, po 6-ciu dniach dosc intensywnego uzytkowania, noz nadal golil! Juz nie jak dziki, ale golil! Jak ja lubie A2 :) Mozna wyeliminowac ostrzalke z bagazu na (niezbyt dlugie) wyjazdy...

- jakies minusy? Moze jeden, malutki... Podczas noszenia noza w pochwie przy pasie, pod t-shirtem, kiedy rekojesc dotyka do golego ciala - po pewnym czasie podczas wedrowki poczulem lekkie obcieranie... Szczegol, ale jednak...

Podsumowujac - Shadow III spelnil moje oczekiwania w 100% a moze nawet wiecej, poniewaz jego zdolnosc rabania przeszla moje oczekiwania. Oczywiscie nie jest to noz do tego stworzony (jest dosc lekki), ale poradzil sobie nad wyraz dobrze :) Jestem cholernie zadowolony z posiadania tego malego fixeda - szczerze go polecam i nie zaluje ani jednej zlotowki na niego wydanej!

Przy okazji - jeszcze raz wielkie poklon dla osob, ktore przyczynily sie do tego zakupu! You know who you are! :)

Dołączona grafika

Dołączona grafika

Dołączona grafika
  • 0

budo_bagnet
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 448 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Piaseczno k/Warszawy

Napisano Ponad rok temu

Re: CRK Shadow III... i coz wiecej trzeba?
Małem go w ręku - pierwsze wrażenie - JAKIE TO JEST MALUTKIE!!!

Przy sebenzie wyglądałe jak lilipucik, ale tylko na początku, potem już widać, że to naprawdę wytrzymały nożyk, jeśli ktoś ma małe dłonie i nie lubi folderów to zdecydowanie można polecić.
  • 0

budo_rybak
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 4174 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: CRK Shadow III... i coz wiecej trzeba?
No wlasnie - jakom fotke w reku, albo dwie, moglbys Akme zrobic.

A do tego z jakim innym bardziej znanym nozem do towarzystwa, co tam teraz masz ;)
  • 0


Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych

Ikona FaceBook

10 następnych tematów

Plany treningowe i dietetyczne
 

Forum: 2002 : 2003 : 2004 : 2005 : 2006 : 2007 : 2008 : 2009 : 2010 : 2011 : 2012 : 2013 : 2014 : 2015 : 2016 : 2017 : 2018 : 2019 : 2020 : 2021 : 2022 : 2023 : 2024