Skocz do zawartości


Zdjęcie

kiedy najlepeij przejsc na Muay Thai??


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
18 odpowiedzi w tym temacie

budo_viro
  • Użytkownik
  • Pip
  • 35 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

kiedy najlepeij przejsc na Muay Thai??
witam od 2 miesiecy cwicze kickboxing i tak sobie mysle ze moze przeniesc sie na Muay Thai tylko kiedy bo ja jestem w grupie poczatkujacej ,w kazdej chwili moge isc do zaawansowanej ale wole narazie trenowac w poczatkujacej potem pojde do zaawnsowanej i tak po 2 latach na Muay Thai czy to dobry pomysł czy nie,jak według was lepiej..wspomne ze na tej samej sekcji jest muay thai i ten sam trener co trenuje kicka trenuje tez muay thai wiec trenera nie bede musiał zmieniac
  • 0

budo_ludee
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 625 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Warszawa

Napisano Ponad rok temu

Re: kiedy najlepeij przejsc na Muay Thai??
pytanie jest dziwne...
jak chcesz to przejdz na muay thai i juz

chyba nie ma czegos takiego ze trzeba byc wystarczajaco dobrym w kicku zeby isc na thaia no nie ?
  • 0

budo_viro
  • Użytkownik
  • Pip
  • 35 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: kiedy najlepeij przejsc na Muay Thai??
mis ie wydaje ze najpierw lepiej sie wycwiczyc w KB i potem dopiero MT bo MT jets o wiele bardziej brutalniejszy i wymaga wiele wiecej siły,samo zaparcia i wiekszej wytrzymałosci na bol(wiadomo ze wiele sie go uswiadcza w MT)
Tak przynajmniej mi sie wydaje.....
  • 0

budo_brisban
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 1132 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:I znow wawa

Napisano Ponad rok temu

Re: kiedy najlepeij przejsc na Muay Thai??
Viro w takim razie na kazdym plakacie i stronie internetowej klubow MT powinna byc klauzulka "nie dla ludzi zaczynajacych cwiczyc przyjdz za rok albo dwa". Na MT tak samo jak i na KB przychodza poczatkujacy wiec co za roznica ?
  • 0

budo_gold_lion
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 123 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Bytom

Napisano Ponad rok temu

Re: kiedy najlepeij przejsc na Muay Thai??
A tam gadasz, jesli chcesz to smigaj na taja. Ja zaczalem (uderzanie) od muay thai. Dodatkowo biorac pod uwage moj mlody wiek moge Ci smialo powiedziec ze jesli kręci Cie taj, nie masz na co czekac :-)
  • 0

budo_kamasz666
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 276 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: kiedy najlepeij przejsc na Muay Thai??
Jak dla mnie gold_LiON ma racje. Jak ci sie MT bardziej podoba od KB to jak najszybciej przejdź na MT. Ja zacząłem Thai'a ćwiczyć całkiem nie dawno i żałuje bo wcześniej ćwiczyłem Karate które wyrobiło u mnie złe nawyki jak niska garda itp. itd. teraz (mimo starań :) ) jest mi sie trudno przestawić...
  • 0

budo_cypis
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 1272 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Kraków

Napisano Ponad rok temu

Re: kiedy najlepeij przejsc na Muay Thai??

...i tak po 2 latach na Muay Thai czy to dobry pomysł czy nie,jak według was lepiej..wspomne ze na tej samej sekcji jest muay thai i ten sam trener co trenuje kicka trenuje tez muay thai...


Viro, pokutuje w Tobie mniemanie, że muay thai jest wyższą formą kickboxingu i najpierw powinno się dobrze opanować elementy kicka aby móc przejść na thaja. Tak jak powiedzieli przedmówcy Muay Thai nie jest dla wybrańców tylko dla każdego. Możesz być wysoki lub niski, doświadczony lub nie, stary lub mlody, chlopakiem lub dziewczyną...
Swoją drogą uważnym okiem przyglądam się trenerom, którzy nauczają więcej niż jednej dyscypliny. W jakim klubie ćwiczysz?
  • 0

budo_vior
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 106 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Płd

Napisano Ponad rok temu

Re: kiedy najlepeij przejsc na Muay Thai??
z czystej ciekawości zapytam, tak a propos "taki mały, taki duży może MT ćaiczyć" :-) . Czy dla oldboyów jakaś formuła treningowa nazwijmy "rekreacyjna" bardziej istnieje? :)
Czy to już klocki bardziej dla młodych lwów?
pozdr
  • 0

budo_jerryisback
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 291 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:kosh/wwa
  • Zainteresowania:Muay Thai

Napisano Ponad rok temu

Re: kiedy najlepeij przejsc na Muay Thai??
ja cwiczylem najpierw kicka a po roku zafascynowal mnie thai. byc moze mi to pomoglo troche bo po kilku treningach zaczalem chodzic na grupe zaawansowana. ale nie sadze ze nie powinno sie chodzic na mt bez trenowania jakiejs innej SW. to samo sie tyczy wieku, jak chcesz to trenuj... mlody czy stary
  • 0

budo_cypis
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 1272 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Kraków

Napisano Ponad rok temu

Re: kiedy najlepeij przejsc na Muay Thai??

...Czy dla oldboyów jakaś formuła treningowa nazwijmy "rekreacyjna" bardziej istnieje? :)
Czy to już klocki bardziej dla młodych lwów?

U nas w klubie są treningi nastawione raczej na technikę (rekreacja). Kto chce walczyć w zawodach ma dodatkowe zajęcia. Poza tym oldboye są bardziej wytrzymali podczas długotrwałych ćwiczeń - np. w maratonach biega wielu takich oldboyów.

Pozdrawiam młodego lwa

Półoldboy
  • 0

budo_vior
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 106 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Płd

Napisano Ponad rok temu

Re: kiedy najlepeij przejsc na Muay Thai??
ja też sie raczej zaliczam już do "starszych starszaków" :)
i tak się zastanawiałem (ot durnego łba się pomysły czepiają) czy sie na takie MT nie przejść. Ale, no właśnie pojawia się pytanie, czy to aby już nie kółko zainteresowań dla młodzieży :) ?I dlatego, tak pytam, poprostu czy się spotkaliście z formułą "oldboj tim rekriejszyn MT"? :)
Cypis Ty juz znalazłeś, to fajowo, rozumiem , że zabawa w pytę?
pozdr
  • 0

budo_karim
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 350 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:stargard

Napisano Ponad rok temu

Re: kiedy najlepeij przejsc na Muay Thai??
WYDAJE MI SIE ZE NEJLEPIEJ PRZEJSC W ...SRODE
  • 0

budo_cypis
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 1272 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Kraków

Napisano Ponad rok temu

Re: kiedy najlepeij przejsc na Muay Thai??

...Cypis Ty juz znalazłeś, to fajowo, rozumiem , że zabawa w pytę?

Zabawa w pytę :box: .
Ale czasami mlodzież mnie oslabia, gdy podczas ćwiczeń zwracają się per pan. Może móglbym być ojcem większości... :lol: ale muay thai to dla mnie fajna zabawa, a nie jakieś tam oficjalne... sam nie wiem co.

Pozdrawiam
  • 0

budo_vior
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 106 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Płd

Napisano Ponad rok temu

Re: kiedy najlepeij przejsc na Muay Thai??
...a bo widzisz to wasze MT na wysokiej kulturze osobistej jest oparte i młodzież CI szacuneczek okazuje :) :)
pozdrówko
  • 0

budo_cypis
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 1272 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Kraków

Napisano Ponad rok temu

Re: kiedy najlepeij przejsc na Muay Thai??

...a bo widzisz to wasze MT na wysokiej kulturze osobistej jest oparte i młodzież CI szacuneczek okazuje :) :)
pozdrówko

Dzięki, biorę to za komplement jeżeli chodzi o moją sekcję.
A co do szacunku, to wg mnie należy się on tym, którzy coś osiągnęli, bez wzglęldu na wiek i staż.

Pozdrowienia
  • 0

budo_vior
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 106 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Płd

Napisano Ponad rok temu

Re: kiedy najlepeij przejsc na Muay Thai??

Dzięki, biorę to za komplement

i tak też jest, :-) co prawda nie znam osobiście żadnego tajskiego boksera, a tym bardziej środowiska,ale przyznam się, że oglądając waszą galę w Krakowie, odnisłem wrażenie ogromnego potencjału z zakresu, nazwijmy to, :-) pozytywnej energii. Pozostaje mieć tylko nadzieje że jest tak w rzeczywistości i taki kurs utrzymacie.
pozdr...no i zdaje sie wesołych świąt :)
  • 0

budo_cypis
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 1272 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Kraków

Napisano Ponad rok temu

Re: kiedy najlepeij przejsc na Muay Thai??

... ale przyznam się, że oglądając waszą galę w Krakowie, odnisłem wrażenie ogromnego potencjału z zakresu, nazwijmy to, :-) pozytywnej energii. Pozostaje mieć tylko nadzieje że jest tak w rzeczywistości i taki kurs utrzymacie.
pozdr...no i zdaje sie wesołych świąt :)

Bardzo się cieszę, że podobała Ci się gala w Krakowie. Turniej w Warszawie też się udał.
Wszysto idzie świetnie dzięki tej "pozytywnej energii". Jak na razie pchają to do przodu zapaleńcy (z całej Polski), którzy poza satysfakcją...
Trochę się boję jak to będzie wyglądało, gdy zaczną w grę wchodzić pieniądze. Ale wszystko zależy od ludzi którzy się tym zajmują.

Pozdrawiam
  • 0

budo_vior
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 106 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Płd

Napisano Ponad rok temu

Re: kiedy najlepeij przejsc na Muay Thai??
to chyba należy życzyć Wam żeby "polityka" (ta federacyjna itp. wiesz napewno o co chodzi) nie roz...liła wam tego. Ja niestety, przyznam się, że miałem tą nieprzyjemnośc obserwować, jak na moich oczach super działania i inicjatywy z takim oddolnym napędem, poszły się .. w drabiazgi
jak...właśnie wkroczyła "polityka". I tak się czasem zastanawiam, czy to taka nasza klątwa narodowa czy co? :-) :?
  • 0

budo_|mm0rta|
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 482 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Kraków
  • Zainteresowania:BJJ

Napisano Ponad rok temu

Re: kiedy najlepeij przejsc na Muay Thai??
Witam.

Chciałbym zacząć ćwiczyć Thaia w krakowie.
Wiem że dobra sekcja jest na kamińskiego. Ale to chyba sprawa dobrego trenera. ( znam nawet osobiscie z siłowni )
Ale mam pytanie gdzie Ty Cypis ćwiczysz MT. Za ile, kiedy, od kiedy i jakie masz wrażenia...

- Pozdrawiam J.
  • 0


Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych

Ikona FaceBook

10 następnych tematów

Plany treningowe i dietetyczne
 

Forum: 2002 : 2003 : 2004 : 2005 : 2006 : 2007 : 2008 : 2009 : 2010 : 2011 : 2012 : 2013 : 2014 : 2015 : 2016 : 2017 : 2018 : 2019 : 2020 : 2021 : 2022 : 2023 : 2024