Skocz do zawartości


Zdjęcie

katana - prośba o poradę


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
29 odpowiedzi w tym temacie

budo_madsun
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 200 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Kraków

Napisano Ponad rok temu

Re: katana - prośba o poradę
NIestety nie dogadałem się z szefową. Pytałem czy kuja na zamówienie, odpowiedziano mi, że kują, ale takie same jak te w sklepie za 400 zł. Drążyłem więc temat, powidziałem, że potrzebuje wyważony miecz do treningów na co pani wskazała mi takie kawałki metalu z drewnianą rączką owiniętą jakąś szmatką, za 200zł i powiedziała, że tamte sa najlepsze do ćwiczeń. Albo trafiłem na zły dzień tej pani, albo tamten asortyment z wyższej półki jest tylko dla wybranych. Szkoda.
  • 0

budo_xzanu
  • Użytkownik
  • PipPip
  • 66 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Warszawa
  • Zainteresowania:Ninjitsu

Napisano Ponad rok temu

Re: katana - prośba o poradę

zajrzyj !



[link widoczny dla zalogowanych Użytkowników]


a ja mam pytanie, czy ta katana za 245 zeta nadaje sie do treningu iaido?
  • 0

budo_w-wolf
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 262 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Kraków
  • Zainteresowania:JJ

Napisano Ponad rok temu

Re: katana - prośba o poradę

odpowiedziano mi, że kują, ale takie same jak te w sklepie za 400 zł.


hmmm..a miałeś w ręku te miecze (te za 498 a nie te za 200) ??? według mnie nie są takie tragiczne...oczywiscie porównując z wyrobami :sukiennice" za podobną cenę.... (rażą mnie tylko te tsuby wziete z Miecze.pl :/ :/ )

wydaje mi się że te za 700 na pewno nie sa takie same ;) cena zobowiązuje ;)

myśle że jeżeli będziesz miał własną tsube ([link widoczny dla zalogowanych Użytkowników] - wpisz w wyszukiwarce "tsuba") , czy własny pomysł na oprawe - da sie to zrobić - jeżeli przyjdziesz i powiesz że jesteś poważnie zainteresowany mieczem w takiej cenie o jakiej mówisz, i poprosisz o mozliwość "wglądu" - czyli zechcesz zobaczyć miecz za 700 zł...myśle że da sie to załatwić...a jak nie - daj mi znać, powinno się udac zobaczyć co i jak :) Aha - biorąc pod uwage że z tegoc o wiem, to osoba która to kuje, jest z rodziny zajmującej się się kuciem mieczy już w 3 pokoleniu, i niejako "zawodowo" sama zajmuje się sztukami walki pokrewnymi do ken-jutsu, to można podejrzewać że wyważenie itd będą zapewnione

chce jeszcze tylko dodac, że z tego co wiem, w tym sklepie katany i miecze europejskie są robione przez zupełnie różne osoby (jest niejako "specjalizacja")

P.S - czy aby przypadkiem nie byłes tam około godziny 16.20 ???
  • 0

budo_madsun
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 200 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Kraków

Napisano Ponad rok temu

Re: katana - prośba o poradę

P.S - czy aby przypadkiem nie byłes tam około godziny 16.20 ???


Zgadza się. Czyżbyśmy się spotkali?

Co do mieczy to widziałem tylko te paskudne na końcu i te 3 na stojaku, w czarnych saya prawie na preciwko wejścia. Te drugie na pewno sa o niebo lepsze od tych pierwszych, ale mimo to opraw pozostawia wiele do rzyczenie. Same ostrza jeszcze by uszły jeżeli chodzi o ich wygląd natomiast nie jestem w stanie powiedzieć niczego na temat ich praktyczności. Dla mnie to zbyt suże ryzyko. Wolę dołożyć pare setek i kupić profesjonalne Iaito z Japonii.
  • 0

budo_w-wolf
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 262 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Kraków
  • Zainteresowania:JJ

Napisano Ponad rok temu

Re: katana - prośba o poradę

Zgadza się. Czyżbyśmy się spotkali?


hehe, ja właśnie wychodziłem i składałem życzenia świąteczne jak Wy sie tam krzątaliscie po sklepie :)

Co do mieczy to widziałem tylko te paskudne na końcu i te 3 na stojaku, w czarnych saya prawie na preciwko wejścia. Te drugie na pewno sa o niebo lepsze od tych pierwszych, ale mimo to opraw pozostawia wiele do rzyczenie. Same ostrza jeszcze by uszły jeżeli chodzi o ich wygląd natomiast nie jestem w stanie powiedzieć niczego na temat ich praktyczności. Dla mnie to zbyt suże ryzyko. Wolę dołożyć pare setek i kupić profesjonalne Iaito z Japonii.


hehe, kiedyś zapytałem o te miecze paskudne :P trzeba było widzieć mine Szefowej :P coś na zasadzie "nie chce, ale musze" :P
co do tych naprzeciwko wejścia - właśnie, jeżeli pamiętasz, przed wyjsciem pytałem o inną oprawe - bo mnie też razi, zakładam że w tych droższych są lepsze ostrza...trzeba by to było zobaczyć...ja też nienawidze kupowania kota w worku...A oprawy są rzeczywiscie paskudne :? :?
  • 0

budo_w-wolf
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 262 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Kraków
  • Zainteresowania:JJ

Napisano Ponad rok temu

Re: katana - prośba o poradę
że aż zacytuje coś co niedawno usłyszałem o tych mieczach : "te miecze nadają się tylko do powieszenia nad kominkiem" :P
i juz problem rozwiązny :) sklep dobry jeżeli chodzi o broń europejską (biorąc pod uwagę opowiadania znajomych z różnych turniejów rycerskich, to nawet bardzo dobry (łamanie mieczy przeciwników) ),ale wschód niestety wysiada :?

jest temat "Tanie iaito" - myśle że bardziej opłaca się dołożyć kilka stów i kupic coś z tamtych rzeczy - juz estetyka wykonania jest o niebo lepsza, a i opinie są nawet niezgorsze
  • 0

budo_w-wolf
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 262 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Kraków
  • Zainteresowania:JJ

Napisano Ponad rok temu

Re: katana - prośba o poradę
MadSun - zaglądałeś może do Danikena na tam wystawioną katanę ?? tez nic rewelacyjnego , ale w pewnym przedziale cenowym wydaje się nawet względnie przyzwoita
  • 0

budo_madsun
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 200 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Kraków

Napisano Ponad rok temu

Re: katana - prośba o poradę
Nie byłem tam już wieki. Muszę się przejść i zobaczyć.
  • 0

budo_kubasz
  • Użytkownik
  • 7 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Wrocław

Napisano Ponad rok temu

Re: katana - prośba o poradę

zajrzyj !



[link widoczny dla zalogowanych Użytkowników]


Czy te katany z bushi można ostrzyć?
I czy nadają się do cięć, bo do iaido to chyba tak?
Pomóżcie bo się właśnie przymierzam do zakupu.
A jak piszę głupoty to proszę się nie śmiać ;)
  • 0

budo_struś
  • Użytkownik
  • Pip
  • 32 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: katana - prośba o poradę
Do ciec sie absolutnie nie nadaja. Do Iaido raczej tez nie. Sa zle wywazone. Nawet jesl ichesz miec mieczyk dla "bajeru" daruj je sobie. Dotykałem, miałem w rekach. Doprowadzenia samej Tsuki do uzywalnosci bedzie Cie kosztowalo conajmniej drugie tyle co meicz (jesli chodzi o ta tańszą wersje). Rękojeśc we wszystkich mieczach jest z PCV... mowie Ci daruj sobie. Wiem ze kazdemu mowai "uzbeiraj wiecej", ale to są naprawde dobre rady. I tak w taki miecz (procz zakupu) musiałbym wyładowac... hmm... od 200 - 300 zl conajmniej. Lepiej jeszcze poczekac i kupic cos innego (ew. na allegor okazji mzoesz poszuakc ale tez nie polecam). Sadze ze to samo powiedzą Ci inni.
  • 0


Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych

Ikona FaceBook

10 następnych tematów

Plany treningowe i dietetyczne
 

Forum: 2002 : 2003 : 2004 : 2005 : 2006 : 2007 : 2008 : 2009 : 2010 : 2011 : 2012 : 2013 : 2014 : 2015 : 2016 : 2017 : 2018 : 2019 : 2020 : 2021 : 2022 : 2023 : 2024