Skocz do zawartości


Zdjęcie

[KB] Uniki - pomocy


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
10 odpowiedzi w tym temacie

budo_embrion
  • Użytkownik
  • Pip
  • 17 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

[KB] Uniki - pomocy
Witam

KB trenuje juz od 4 treningow ;) i mam problem.
Podczas sparingow 3/4 moich unikow wykonuje na strone wewnetrzna reki atakujacej, zamiast jak powinienem na zewnetrzna.
Czy jest jakis dobry sposob zeby wyrobic w sobie nawyk szybkiego przewidywania z ktorej reki przeciwnik wyprowadzi cios i automatycznego uniku na dobra strone?
  • 0

budo_diamson
  • Użytkownik
  • Pip
  • 33 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Wroclaw

Napisano Ponad rok temu

Re: [KB] Uniki - pomocy
sparingi ?
uniki ?
po 4 treningach ?
:X :? 8O :o :) :) :) :evil: :cry: :D :D :D :o :lol:
Have Fun :idea:
  • 0

budo_embrion
  • Użytkownik
  • Pip
  • 17 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: [KB] Uniki - pomocy
no takie w ramach cwiczen :P
Miesiac po rozpoczeciu treningow zaczalem ;)
  • 0

budo_ludee
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 625 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Warszawa

Napisano Ponad rok temu

Re: [KB] Uniki - pomocy
hmmm no my mielismy delikatne uderzenia w parach na proste na czolo cyba po 2 treningach...

ja nie widze w tym nic dziwnego

tylko u nas bez wzgledu na to ktora reka przeciwnik zadaje cios to zbija sie go swoja zakroczna (reka tez jest zakroczna ? hehe tylnia w kazdym razie) i do srodka, tylko nalezy pamietac zeby ta druga reka (nasza) zostala przy glowie...

ale ja cwicze MT
  • 0

budo_macias
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 932 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Gdynia

Napisano Ponad rok temu

Re: [KB] Uniki - pomocy

Witam

KB trenuje juz od 4 treningow ;) i mam problem.
Podczas sparingow 3/4 moich unikow wykonuje na strone wewnetrzna reki atakujacej, zamiast jak powinienem na zewnetrzna.
Czy jest jakis dobry sposob zeby wyrobic w sobie nawyk szybkiego przewidywania z ktorej reki przeciwnik wyprowadzi cios i automatycznego uniku na dobra strone?

tez tak mam, ale to jest kwestia wyrobienia sie. im wiecej bedziesz cwiczyl i sparowal, tym lepiej bedziesz czul takie rzeczy. cierpliwosci
  • 0

budo_embrion
  • Użytkownik
  • Pip
  • 17 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: [KB] Uniki - pomocy
No owszem, u nas tez sie zbija "na zewnatrz" ze tak powiem.
Chodzi mi jednak nie o zbijanie ciosu, ale unik w formie: tlowie lekko w bok i do przodu pod reke atakujaca, a po tym hak albo sierpik...ale to inna bajka. Mnie chodzi o to jak szybko i na dobra strone robic unik ;)
  • 0

budo_ludee
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 625 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Warszawa

Napisano Ponad rok temu

Re: [KB] Uniki - pomocy
no to tutaj nie pomoge bo w tym MT sie rozni od KB
  • 0

budo_zolin
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 670 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:północny-zachód
  • Zainteresowania:Różne

Napisano Ponad rok temu

Re: [KB] Uniki - pomocy
Kurcze.....wedlug mnie i mego ex trenera to nei jest wazne na ktora strone zroibsz unik........wazne jest to zeby w ogole go zrobic i aby wyszedl....bo zrobic unik akurat pod sierpowego nie jest trudno hyhy....tak jak napisali wczesniej kwestia wyczucia, refleksu i doswiadczenia...wiec nie pozostaje nic innego jak cwiczyc i wyrabiac sobie odruchy.....
  • 0

budo_kamil81
  • Użytkownik
  • PipPip
  • 89 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Warszawa

Napisano Ponad rok temu

Re: [KB] Uniki - pomocy

Kurcze.....to nei jest wazne na ktora strone zroibsz unik........wazne jest to zeby w ogole go zrobic i aby wyszedl....


No chyba się nie zgodzę, po pierwsz wydaje mi się, że na tym poziomie to oni uczą się uników przed prostymi, a po drugie kierunek zejścia jest bardzo ważny. Dlaczego?
Jak robisz unik do środka, naprawdę dużo ryzykujesz. Idealnie nachodzisz na drugą (wówczas silniejszą) rękę i jak szybko nie uciekniesz to zbierasz solidny cios. Myślę, że nie warto ryzykować, już lepiej zbić na rękawice.
A jak się nauczyć? Uniki nie sią proste, najważniejsza jest praca bioder, można to robić na sucho przed lustrem, łatwiej wejdzie w krew.
Moim zdaniem, to na początku, jasne uniki się ćwiczy, ale w sparigu to bardziej sie zbija, przyjmuje na gardę, a nie unika, tak łatwiej.
  • 0

budo_zolin
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 670 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:północny-zachód
  • Zainteresowania:Różne

Napisano Ponad rok temu

Re: [KB] Uniki - pomocy
re up
Ale widzisz jak zrobisz juz unik do srodka to odrazu z ciosem na korpus....ale to zalezy z kim sie walczy....generalnie trzeba pameitac ze przy unikach zawsze jest garda :D
  • 0

budo_proximuss
  • Użytkownik
  • PipPip
  • 84 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Wroclaw

Napisano Ponad rok temu

Re: [KB] Uniki - pomocy
Wcale sie w tym nie rozni KB od MT ... to jest poprostu kiwka .... trzeba pamietac o trzymaniu "niskiej gardy" .... lekkiej zmianie ciezaru na noge zaleznie od kierunku kiwki ... no i oczywiscie skret .. zeby byla plynnosc i ew. mozliwosc uderzenia bezposrednio po wykonaniu kiwki .... generalnie to sie wykonuje na zewnatrz ale to tez zalezy jaki masz pomysl ... bo spokojnie mozna zrobic kiwke do wewnatz uderzenia i poleciec kombinacje od haka ... lub na zawnarz i od sierpa ... no ale to trwa .... bo tego sie nie zgaduje ... poprostu trzeba patrzec i widziec ... wiedzec co uderze przeciwnik

Pozdro
Rocky
  • 0


Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych

Ikona FaceBook

10 następnych tematów

Plany treningowe i dietetyczne
 

Forum: 2002 : 2003 : 2004 : 2005 : 2006 : 2007 : 2008 : 2009 : 2010 : 2011 : 2012 : 2013 : 2014 : 2015 : 2016 : 2017 : 2018 : 2019 : 2020 : 2021 : 2022 : 2023 : 2024