Skocz do zawartości


Zdjęcie

Blok


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
10 odpowiedzi w tym temacie

budo_vardi
  • Użytkownik
  • PipPip
  • 91 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Wrocław
  • Zainteresowania:Boks

Napisano Ponad rok temu

Blok
Witam.

Jak blokuje low kick to mam przeciwnikowi wystawic bardziej piszczel czy zeby kopał w bok nogi ??
  • 0

budo_sfistack
  • Użytkownik
  • PipPip
  • 60 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Warszawa

Napisano Ponad rok temu

Re: Blok
To zalezy. Napisales o dwoch blokach, jeden goleniem, drugi dynamicznym wyjsciem i przyjeciem kopniecia na miesien dwuglowy (raczej nie z boku :P ). Nie wiadomo wiec co masz robic bardziej :P . Anyway blok na golen jest chyba znacznie popularniejszy i efektywniejszy.
  • 0

budo_vardi
  • Użytkownik
  • PipPip
  • 91 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Wrocław
  • Zainteresowania:Boks

Napisano Ponad rok temu

Re: Blok
Chodzi mi o to jak najlepiej zablokowac low kicka, na goleń jak blokuje to boli jak sie otrze kolesia noga o niego :P który blok jest efektywniejszy ? goleniem ? Aha jeszcze jedno pytanko, jak najlepiej w domu się rozciągac ? bo na treningu rozciągania się jest za mało bo mało czasu więc chciałbym się rozciagac w domu.
  • 0

budo_kapral
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 3301 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:jakaś afryka, sam nie wiem
  • Zainteresowania:Muay Thai

Napisano Ponad rok temu

Re: Blok
bolec bedzie, ale z zcasem mniej.
Przy blokowaniu goleniem boli przedewszystkim kopiacego.
jak juz w nnym topicu powiedzial tomek, warto jest czasami lekko ugiac noge oby uderzenie nie bylo punktowane na centralny miesien uda, tylko zeby sie zeslizgiwalo.
NIe mniej jdnak, bloki sa kurewsko wazne. cwiczyc cwiczyc i cwiczyc.
Pamietaj tez o tym, coby podnosic wysoko zeby na kolano sie koles nie nadzial i troche na zewnatrz je kierowac.
  • 0

budo_vardi
  • Użytkownik
  • PipPip
  • 91 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Wrocław
  • Zainteresowania:Boks

Napisano Ponad rok temu

Re: Blok
Hmm... ugiąc nogę na której stoje ? bo jak blokuje to nogę mam podniesioną i ugiętą w kącie rozwartym.
  • 0

budo_kapral
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 3301 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:jakaś afryka, sam nie wiem
  • Zainteresowania:Muay Thai

Napisano Ponad rok temu

Re: Blok
jak przyjmujesz tae tada to oczywistym jest ze lekko uginasz ta na ktora dostajesz.
  • 0

budo_jagodek
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 129 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:lbn

Napisano Ponad rok temu

Re: Blok
jak blokujesz goleniem to cie boli i bedzie bolec ale twojego przeciwnika boli bardziej niż ciebie i zastanowi się czy jescze raz opłoaca mu się kopnąć
  • 0

budo_macias
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 932 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Gdynia

Napisano Ponad rok temu

Re: Blok
mozesz tez zrobic destrukcje- przyjac low kick na kolano,wystawiajac je odpowiednio na zewnatrz (na low kick kopiacy na zewnetrze uda) lub wewnatrz (jak obok,tyle ze na kopniecia miedzy nogi. czyli sqtkuje tez na kop w jaja:D ). tyle,ze to raczej patent na ulice,nie na zawody sportowe
  • 0

budo_vardi
  • Użytkownik
  • PipPip
  • 91 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Wrocław
  • Zainteresowania:Boks

Napisano Ponad rok temu

Re: Blok
Aha, dzięki :) a czy wie ktoś co zrobic jak bola piszczele i uda ? tzn. jakis masaz czy co ?
  • 0

budo_kapral
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 3301 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:jakaś afryka, sam nie wiem
  • Zainteresowania:Muay Thai

Napisano Ponad rok temu

Re: Blok

mozesz tez zrobic destrukcje- przyjac low kick na kolano,wystawiajac je odpowiednio na zewnatrz (na low kick kopiacy na zewnetrze uda) lub wewnatrz (jak obok,tyle ze na kopniecia miedzy nogi. czyli sqtkuje tez na kop w jaja:D ). tyle,ze to raczej patent na ulice,nie na zawody sportowe


Na treningach nie radze wystawiac lokci i kolan. Szanujmy sie :wink:
Na ulicy jak najbardziej :twisted:
  • 0

budo_menthol
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 229 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Lublin
  • Zainteresowania:BJJ

Napisano Ponad rok temu

Re: Blok

mozesz tez zrobic destrukcje- przyjac low kick na kolano,wystawiajac je odpowiednio na zewnatrz

Powodzenia i do zobaczenie na chirurgii! Ja przyjalem juz w swojej "karierze" :) kilka lowkow na kolano i teraz mam bole, klocie itp. ze o strzelaniu w kolanach nie wspomne. Lepiej przyjac na napiety miesien jak na kolano!
  • 0


Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych

Ikona FaceBook

10 następnych tematów

Plany treningowe i dietetyczne
 

Forum: 2002 : 2003 : 2004 : 2005 : 2006 : 2007 : 2008 : 2009 : 2010 : 2011 : 2012 : 2013 : 2014 : 2015 : 2016 : 2017 : 2018 : 2019 : 2020 : 2021 : 2022 : 2023 : 2024