Skocz do zawartości


Zdjęcie

nowy nóz ... ale jaki?


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
26 odpowiedzi w tym temacie

budo_rybak
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 4174 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: nowy nóz ... ale jaki?

(przydała by się mapka z informacjami o ograniczeniach w poszczególnych krajach)

Sorka, ze OT troche, ale ostatnio znowu pisalem cos o niemieckich przepisach.

Ze dwa razy chyba nawet juz opisalem calosc dosc dokladnie.

Vince - moze bys tak wygrzebal topik(i) o przepisach poza PL i go podwiesil? Ewentualnie skompilowal z kilku, ktore, jak mi sie wydaje, byly?


A ostrzenie zabkow z trianglem to nie jest zaden wielki problem dla mnie.
  • 0

budo_bagnet
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 448 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Piaseczno k/Warszawy

Napisano Ponad rok temu

Re: nowy nóz ... ale jaki?

Trafiłeś w sedno! Stonewashed rulez!


Nooooooo, a jeszcze pokryte borone carbide.... :)
  • 0

budo_kangoo owner
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 1269 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: nowy nóz ... ale jaki?
Jehutr napisał:

Ja mam najprostszy plan z możliwych, kupuje tylko ten noże na które mnie stać i których nie będzie mi żal uzywać.



Gdybym tak robił , to skazany bym był do końca życia na związek z Osą . :wink: :) :) :)

Teraz poważnie , kilka z moich knypków posiada ząbki i bardzo je sobie chwalę w użytkowaniu .
Jednym z nożyków , który byłby nic nie wart bez ząbków jest m/innymi malutki Walter P99 Tactical knife II :rofl: ( całe 8cm stali, a jaka szumna nazwa ) . Gdyby nie combo nadawał by się najwyzej do otwierania listów , a zdarzało mi się ciąć nim bez trudu wąż ogrodowy.

O zaletach zębiszczy w Military aż się boję pisać przestraszony .
Kły spyderco to istna piła mechaniczna , plastik , gruba lina , szmaty i inne zwykle spędzające sen z powiek materiały padają jak muchy .

Ubolewam niezwykle nad brakiem ząbków na false edge shrapnela , moim zdaniem uczyniły by one z niego nóż doskonały .(mam pewne plany :twisted: )

Tyle mojego zdania o ostrzach combo . Pełnych serrated nie używam z uwagi na to ,że nie zawsze trzeba ciąć węże strażackie :wink: )

Ogólnie polecam .
  • 0

budo_gkozi
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 910 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: nowy nóz ... ale jaki?
Blacha - skoro fallkniven laminuje twardy rdzeń w nierdzewce to może by można zalaminować twardy rdzeń w damaście - ma się wtedy nóż mocny i ładny w jednym [oczywiście jeśli taki tradycyjnie robiony dziwer/damast spełni te wymagania to ok - jeszcze lepiej] (poczekam na testy)

rybak , a właściwie Vince - właśnie, podwiesić przepisy w Niemczech, może ktoś wie jak w innych krajach i się uzbiera baza danych bo wyszukiwanie na forum trochę niedomaga (może wrzucić na magięstali )
  • 0

budo_blacha
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 2143 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Puławy

Napisano Ponad rok temu

Re: nowy nóz ... ale jaki?
tylko w przypadku falknivena to przemysłówka a nie ręczna robota
może i by sie dało tylko pewnie w chuj roboty czasu a co za tym idzie kasy.
Ale moim zdaniem lepiej damast z dobrymi właściwościami itp.
albo damast z ostrzem z innostali.
po wekendzie powinny być już foty.
  • 0

budo_qkiel
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 1732 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: nowy nóz ... ale jaki?
zawsze mozesz sobie kupic Tactical Tomahawk !
[link widoczny dla zalogowanych Użytkowników]
!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!
1wsza fotka z dzialu products mnie rozjebala... ja tu slyszalem ze zolnierze rzadko nosza noze... A FIGE ! oni nosza tomahawki taktikale w survival sheaths ! a jaki boski znaczek czarnym sprejem na samochodziku... oni pewnie na wyposazeniu maja tez szurikeny...

gkozi masz jeszcze do wyboru: [link widoczny dla zalogowanych Użytkowników]
czlowiek to pomyslowa bestia nie ma co
  • 0

budo_gkozi
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 910 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: nowy nóz ... ale jaki?
no - ATAX jest bezbłędny, tylko powinni na nim wydrukować jeszcze instrukcję obsługi tych wszystkich funkcji (ale mimo wszystko to coś w teren, a ja szukam czegoś, czym mógłbym się cieszyć codziennie)

chyba to będzie jakiś maly składak [ale najpierw poczytam "Noże" Sergiusza Mitina - nie uwierzycie - dostałem na urodziny]
  • 0


Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych

Ikona FaceBook

10 następnych tematów

Plany treningowe i dietetyczne
 

Forum: 2002 : 2003 : 2004 : 2005 : 2006 : 2007 : 2008 : 2009 : 2010 : 2011 : 2012 : 2013 : 2014 : 2015 : 2016 : 2017 : 2018 : 2019 : 2020 : 2021 : 2022 : 2023 : 2024