Skocz do zawartości


Zdjęcie

Rogers' Rangers Hawk


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
31 odpowiedzi w tym temacie

budo_piterm
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 3170 postów
  • Pomógł: 1
0
Neutralna
  • Lokalizacja:kto to wie...

Napisano Ponad rok temu

Rogers' Rangers Hawk
W tym roku Mikołaj zaczął dość wcześnie. Już od jakiegoś czasu (pół roku?) szukałem maszynki od American Tomahawk Company, a konkretnie modelu "Rogers' Rangers". Niestety, robią ich bardzo mało i rozchodzą się jak parówki bez kartek w latach osiemdziesiątych. W końcu napisałęm takiemu jednemu znanemu mi "prawie Mikołajowi", że chyba nie będę miał pod choinką przemiłego tomahawka... a ten mi na to, że... chyba w sumie mnie lubi, więc wyśle mi swój własny, jeden z pierwszych jakie w ogóle powstały i robiony osobiście dla niego. Wow. Ręcznie szlifowana i opalana rękojeść, w pełni ręcznie kuty i znaczony rozgrzanym w piecu żelazem a nie tak jak wersja full-produkcyjna laserem. I do tego custom scabbard od samego Kenny'ego Rowe. No i mam to cudo... kilka zdjęć poniżej. A jak się tym weźmie zamach... strach się bać. Ten "spike" przechodzi nawet przez kevlarowy hełm (!). Fotka z Sebenzą dla porównania rozmiarów.

Dołączona grafika

Dołączona grafika

Dołączona grafika

Dołączona grafika
  • 0

budo_roberto
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 1028 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Świecie n/Wisłą

Napisano Ponad rok temu

Re: Rogers' Rangers Hawk
gratuluję !! :) ...za mną też chodzi już od dłuższego czasu , ale tak jak piszesz ciężka sprawa żeby dostać takie cudo...
  • 0

budo_pkanoj
  • Użytkownik
  • PipPip
  • 57 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Janów Lub

Napisano Ponad rok temu

Re: Rogers' Rangers Hawk
WOW!!!! to jest to co tygrysy lubią najbardziej
Ale obuch? nie przyda się przy skalpowania :) :)
  • 0

budo_rejs
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 269 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Warszawa

Napisano Ponad rok temu

Re: Rogers' Rangers Hawk
Kurde, piekny. Szczerze zazdroszcze.

Za mną tez chodzi marzenie o takim małym podrecznym rozwiązaniu ostatecznym. A zachorowałem odkad zobaczyłem Mad Dog INCA.
  • 0

budo_kapral
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 3301 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:jakaś afryka, sam nie wiem
  • Zainteresowania:Muay Thai

Napisano Ponad rok temu

Re: Rogers' Rangers Hawk
i ten luczek Ranger:)
slicznosci
  • 0

budo_super
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 652 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Częstochowa

Napisano Ponad rok temu

Re: Rogers' Rangers Hawk
taaa gdyby nie ten łuczek nawet bym na to nie spojrzał. A tak.... to cudo jest :)
  • 0

budo_sid
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 1086 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: Rogers' Rangers Hawk
A do czego to służy? :roll:
  • 0

budo_piterm
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 3170 postów
  • Pomógł: 1
0
Neutralna
  • Lokalizacja:kto to wie...

Napisano Ponad rok temu

Re: Rogers' Rangers Hawk

A do czego to służy? :roll:


Mam nadzieję, że nigdy nie będę zmuszony zastosować go w celu, dla którego wymyślono tomahawk... pomyśl chwilę do czego to służy. Z resztą nie trzeba szukać w Ameryce, bliźsi nam Wikingowie też lubili takie lekkie podręczne hawki...

Aha, chyba nie wspomniałem, że ta zabawka ma konstrukcję warstwową i ostrza są z narzędziówki a reszta z normalnej "siekierkowej" miękkiej stali. Można rzucać, rąbać i walić nim do woli, nic się nie stanie :) I jeszcze dwa słowa na temat (przepraszam, że tylko po angielsku):

The history of the American Ranger is a long and colorful saga of courage, daring, and outstanding leadership. It is a story of men whose skills in the art of fighting have seldom been surpassed. Rogers’ Rangers were organized in 1756 by Major Robert Rogers, a native of New Hampshire, who recruited nine companies of American colonists to fight for the British during the French and Indian War. Ranger techniques and methods of operation were an inherent characteristic of the American Frontiersman; however, Major Rogers was the first to capitalize on them and incorporate them into the fighting doctrine of a permanently organized fighting force. In the French and Indian war (1754-1763), the famous Robert Rogers developed the Ranger concept to an extent never known before. A soldier from boy hood, Rogers had a magnetic personality. Operating in the days when commanders personally recruited their men, he was articulate and persuasive, and knew his trade. He published a list of 28 common sense rules, and a set of standing orders stressing operational readiness, security, and tactics.

Rogers established a training program in which he personally supervised the application of his rules. In June 1758, Robert Rogers was conducting live-fire exercises. His operations were characterized by solid preparation and bold movements. When other units were bivouacked in winter quarters, Rangers moved against the French and Indians by the use of snowshoes, sleds, and even ice skates. In a time when the English colonists were struggling, Rogers’ Rangers carried the war to the enemy by scouting parties and raids.

Rangers continued to patrol the border and defend colonists against sporadic Indian attacks for the next decade. When the time came for the colonies to fight for their independence, the American Rangers were and always will be ready.

- Text courtesy of the Ranger Training Brigade

The Tomahawks in the Rogers’ Rangers Series are based on historical documents and drawings provided to the American Tomahawk Company by the Ranger Training Brigade at Fort Benning, depicting the Tomahawks used by Maj. Robert Rogers and Rogers’ Rangers.

They are authentic in every detail. They have been hand forged and hand finished, with a mild steel body and a razor sharp 1095 tool steel cutting edge. Each hickory handle is etched with the famous "Ranger" Tab and "Rogers' Rangers". It is heirloom quality and will give years of excellent service to its owner. The head is guaranteed against breakage for life. The handles are easily replaced if broken during use for a nominal fee by contacting us directly. They are perfectly crafted for throwing, chopping, and close quarter combat. Rangers Lead the Way!!!

  • 0

budo_zgrywus
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 347 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:nie dotyczy

Napisano Ponad rok temu

Re: Rogers' Rangers Hawk
Innymi slowy - Gimli by sie nie powstydzil :)
A mi sie ta Sebenza podoba :roll:
  • 0

budo_sid
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 1086 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: Rogers' Rangers Hawk

Mam nadzieję, że nigdy nie będę zmuszony zastosować go w celu, dla którego wymyślono tomahawk... pomyśl chwilę do czego to służy. Z resztą nie trzeba szukać w Ameryce, bliźsi nam Wikingowie też lubili takie lekkie podręczne hawki...

Ale to było w czasach, kiedy Wikingowie żyli. Nie teraz, gdy nawet mały nóż przy pasie budzi panikę...
  • 0

budo_rybak
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 4174 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: Rogers' Rangers Hawk

Ale to było w czasach, kiedy Wikingowie żyli. Nie teraz, gdy nawet mały nóż przy pasie budzi panikę...

Teraz tez przeciez zyja i maja sie dobrze.

Na Wolinie nie byles nigdy? :)
  • 0

budo_kubek
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 895 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Warszawa

Napisano Ponad rok temu

Re: Rogers' Rangers Hawk
W Bieszczadach by się przydał.
Swoją drogą, to Lapończycy bez noża z domu nie wychodzą i jakoś nikt na ich widok nie ucieka z krzykiem.
  • 0

budo_rybak
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 4174 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: Rogers' Rangers Hawk

W Bieszczadach by się przydał.
Swoją drogą, to Lapończycy bez noża z domu nie wychodzą i jakoś nikt na ich widok nie ucieka z krzykiem.

Kubek, Ty napisz lepiej, jak czesto Laponczyk w ogole kogos spotyka :)

To jest chyba wyjasnienie, czemu nikt nie ucieka ;)
  • 0

budo_sid
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 1086 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: Rogers' Rangers Hawk

W Bieszczadach by się przydał.

A w czym byłby lepszy od zwykłego Fiskarsa...???
  • 0

budo_piterm
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 3170 postów
  • Pomógł: 1
0
Neutralna
  • Lokalizacja:kto to wie...

Napisano Ponad rok temu

Re: Rogers' Rangers Hawk
Sid, nadal nie wiem o co ci chodzi... skąd ty się urwałeś? Czy czekasz na to, że powiem "pójdę z nim na ustawkę" albo "taką mam pracę"? Podstawowym przeznaczeniem tomahawka nie jest rąbanie drewna. Ale nie mam też zamiaru z nim chodzić po ulicy. Jakbyś jeszcze nie zauważył, ostre narzędzia to moja pasja. I z przyjemnością zabiorę go np. na rejs po Mazurach. Tam zawsze przydać się może... od drewna poczynając (bo spokojnie sobie poradzi) na zabijaniu wolnego czasu rzucając w jakiś pień kończąc. I jeszcze sporo rzeczy pośrodku... a niech tylko ktoś spróbuje mi rąbnąć silnik w nocy z łajby! Wtedy się przyda doskonale :twisted:
  • 0

budo_rybak
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 4174 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: Rogers' Rangers Hawk

Sid, nadal nie wiem o co ci chodzi... skąd ty się urwałeś? Czy czekasz na to, że powiem "pójdę z nim na ustawkę" albo "taką mam pracę"? Podstawowym przeznaczeniem tomahawka nie jest rąbanie drewna. Ale nie mam też zamiaru z nim chodzić po ulicy. Jakbyś jeszcze nie zauważył, ostre narzędzia to moja pasja. I z przyjemnością zabiorę go np. na rejs po Mazurach. Tam zawsze przydać się może... od drewna poczynając (bo spokojnie sobie poradzi) na zabijaniu wolnego czasu rzucając w jakiś pień kończąc. I jeszcze sporo rzeczy pośrodku... a niech tylko ktoś spróbuje mi rąbnąć silnik w nocy z łajby! Wtedy się przyda doskonale :twisted:

Ale tam - Victorinix zrobi to tak samo dobrze...

:)
  • 0

budo_sid
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 1086 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: Rogers' Rangers Hawk

Jakbyś jeszcze nie zauważył, ostre narzędzia to moja pasja.

I ten powód przekonał mnie w 100% :-) Życzę miłego posiadania (bez konieczności użycia zgodnie z przeznaczeniem)...
  • 0

budo_marecki-san
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 450 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Breslau inaczej Wrocław

Napisano Ponad rok temu

Re: Rogers' Rangers Hawk
Nie bede sie rozpisyawał powiem tylko krótko co o nim myślę :) Piękny
  • 0

budo_bagnet
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 448 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Piaseczno k/Warszawy

Napisano Ponad rok temu

Re: Rogers' Rangers Hawk
Eeeeee..... 8O a dlaczego on taki zardzewiały??? I farba się z niego łuszczy...... :P
  • 0

budo_adamd
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 3411 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Warszawa

Napisano Ponad rok temu

Re: Rogers' Rangers Hawk
Ochhhh uchhhh eeee.... oooo... PIĘKNY KAWAŁ STALI :)

Big bad motherfucker ;) Pozazdrościć tylko można.
  • 0


Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych

Ikona FaceBook

10 następnych tematów

Plany treningowe i dietetyczne
 

Forum: 2002 : 2003 : 2004 : 2005 : 2006 : 2007 : 2008 : 2009 : 2010 : 2011 : 2012 : 2013 : 2014 : 2015 : 2016 : 2017 : 2018 : 2019 : 2020 : 2021 : 2022 : 2023 : 2024