Skocz do zawartości


Zdjęcie

Rogers' Rangers Hawk


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
31 odpowiedzi w tym temacie

budo_adamd
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 3411 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Warszawa

Napisano Ponad rok temu

Re: Rogers' Rangers Hawk
A, i jeszcze jedno... bo się rozproszyłem ;)

Wchodzę, patrzę "bla bla bla hawk". Myślę sobie - what the fuck? Piter z pazurkiem? No ale kliknąłem, i się posikałem na widok tego "pazurka" ;)

Pozdrawiam,
AdamD
  • 0

budo_cin
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 163 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Wrocław

Napisano Ponad rok temu

Re: Rogers' Rangers Hawk
Hawk fajna rzecz ale zastosowania ma raczej tego no... właśnie przebija się przez kevlarowy beret :twisted: he he do lasu i na spacery po górach wolę jednak swoją ciupagę :oops: bardziej swojska i zawsze się przydaje, podeprzeć się można... podyskutować z kimś kto ma inne zdanie :twisted: itd. itp.
A sam hawk faktycznie extra exponat
  • 0

budo_f'yoda
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 145 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Warszawa

Napisano Ponad rok temu

Re: Rogers' Rangers Hawk
To slightly of topic jesli chodzi o galerie ale in line z Tomahawkiem - daje pojecie jakiego rodzaju formacja go uzywala:

19 zasad Rangersow Rogera:
1. Nie zapominaj niczego
2. Miej swoj muszkiet wyczyszczony na blysk, toporek naostrzony (!), szesc miarek prochu i kul i badz gotow do wymarszu w ciagu minuty.
3. Kiedy jestes w marszu postepuj na drodze ostroznie jak plowa zwierzyna, zobaczysz przeciwnika pierwszy.
4. Mow prawde o tym co widziales i co robiles. Armia jest zalezna os naszych prawidlowych informacji. Mozesz klamac co tylko chcesz kiedy opowiadasz innym ludziom o rangersach.
5. Nigdy nie ryzykuj. nie musisz.
6. Kiedy jestesmy w marszu, maszerujemy pojedynczo, dostatecznie daleko, aby jeden strzal nie mowgl dosiegnac dwoch ludzi.
7. jesli przekraczamy bagno lub miekki grunt poruszamy sie rzedem, aby trudniej bylo nas sledzic.
8. kiedy maszerujemy, poruszamy sie az do ciemnosci, tak aby dac przeciwnikowi jak najmniejsza mozliwosc zaskoczenia nas.
9, kiedy obozujemy polowa oddzialu nie spi a druga polowa spi.
10. jesli bierzemy jencow trzymamy ich odseparowanych dopoki nie bedziemy mieli czasu ich przesluchac, tak aby nie mogli przygotowac wspojnej historyjki
11. nigdy nie maszeruj do domu ta sama droga. Pojdz inna droga a nie wpadniesz w zasadzke.
12. Nie ma znaczenia jak podrozujemy, duzym oddzialem czy malym - kazdy oddzial utrzymuje zwiadowce 20 yardow z przodu, 20 yardow na kazdej flance i 20 yardow z tylu, glowny oddzial nie moze byc zauwazony i zmieciony.
13. Kazdej nocy bedzie tobie powiedziane gdzie bedzie spotkanie, jesli bvedziemy otoczeni przez wieksze sily.
14. nie siadaj do jedzenia bez wystawienia posterunkow
15. nie spij przed switem. o swicie francuzi i indianie atakuja.
16. nie przekraczaj rzeki po uregulowanych brodach
17. jesli ktos cie tropi, zatacza kola, chodzi do tylu po wlasnych sladach i zasadza sie na ludzi to znaczy, ze zasadza sie na ciebie
18. nie wsttawaj kiedy wrog idzie przeciwko tobie. Ukleknij poloz sie, ukryj sie za drzewem.
19. pozwol wrogowi podejsc az bedzie blisko na dotkniecie. Wyskocz i zakoncz sprawe toporkiem :twisted:

Zasady powstawaly ok roku 1750go... wiekszosc z nich jest bolesnie aktualne.
Powyzsze zasady zacytowalem z ksiazki Histora Dzialan Specjalnych H. Krolikowskiego. Cala ksiazka mnie nie porwala ale wiele opisanych tam akcji jest ciekawych.

"Byli to czesto ludzie (Rangersi) brutalni i prymitywni (?) stosujacy rownie okrutne metody walki co ich przeciwnicy. chetnie golili sobie glowy i malowali twarze na wzor indianski. walczyli w szyku rozproszonym kryjac sie za drzewami i strzelajac z ukrycia. Nie stronili od walki wrecz podczas ktorej poslugiwali sie nozami, tomahawkami i kolbami karabinow"

w sumie wesola kompanija :) :) :)
  • 0

budo_kamboras
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 823 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Warszawa

Napisano Ponad rok temu

Re: Rogers' Rangers Hawk
Żeczywiście "fajna" kompanija. Ale i u nas byli nie gorsi, o Lisowczykach słyszeliście ? Żadnych taborów, rzeki przekraczali wpław, i "najciekawsze" - żadnych świadków pochodu ich kolumny, kto ich spotkał ten ginął. Do tego żelazna dyscyplina. Polskie "psy wojny".
  • 0

budo_krętacz
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 124 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Myślenice

Napisano Ponad rok temu

Re: Rogers' Rangers Hawk
A jak konno jeżdzili...jak szabelkami cięli...eeech, były czasy, byli chłopcy...łza się w oku kręci...
  • 0

budo_f'yoda
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 145 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Warszawa

Napisano Ponad rok temu

Re: Rogers' Rangers Hawk
o nich tez jest knizka [link widoczny dla zalogowanych Użytkowników] ktos czytal?
  • 0

budo_kamboras
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 823 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Warszawa

Napisano Ponad rok temu

Re: Rogers' Rangers Hawk
Rzeczywiście, dzięki F'Yoda, wiem co dam sobie pod choinkę.
  • 0

budo_cynik
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 5337 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: Rogers' Rangers Hawk

Rzeczywiście, dzięki F'Yoda, wiem co dam sobie pod choinkę.


Skirmisha mojego!! :)
  • 0

budo_kamboras
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 823 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Warszawa

Napisano Ponad rok temu

Re: Rogers' Rangers Hawk
Ale czujny jesteś ! 8O
  • 0

budo_cynik
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 5337 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: Rogers' Rangers Hawk
Sledze cie men, nie odczepie sie, dopoki nie kupisz 8) huhuu grozby grozby :)
  • 0

budo_f'yoda
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 145 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Warszawa

Napisano Ponad rok temu

Re: Rogers' Rangers Hawk
A prosze bardzo - cala przyjemnosc po mojej stronie.
  • 0

budo_smoke
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 1960 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Katowice
  • Zainteresowania:Boks

Napisano Ponad rok temu

Re: Rogers' Rangers Hawk
Naprawdę piękny Hawk ...
Zazdroszcze i gratuluje :) ...
  • 0


Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych

Ikona FaceBook

10 następnych tematów

Plany treningowe i dietetyczne
 

Forum: 2002 : 2003 : 2004 : 2005 : 2006 : 2007 : 2008 : 2009 : 2010 : 2011 : 2012 : 2013 : 2014 : 2015 : 2016 : 2017 : 2018 : 2019 : 2020 : 2021 : 2022 : 2023 : 2024