Skocz do zawartości


Zdjęcie

Battodo


  • Zamknięty Temat jest zamknięty
31 odpowiedzi w tym temacie

budo_kuma
  • Użytkownik
  • PipPip
  • 68 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: Battodo
Shihan Piotrkowicz akurat mógłby uzywać tytułu shihan również jezeli chodzi o miecz i tego nie chce mi sie tobie tłumaczyć bo toby mi troche zajełoALE w mieczu używa tytułu sensei, bo rozumie ze moze to wzbudzac pewne kontrowersje. Ja i niektóre osoby używają tytułu shihan ze względu na karate.

Z tym kubotanem to naprawde sie nie upieraj marcin954 bo to ja mam racje. Ta bron jest podobna i jest wiele podobnych broni o róznych nazwach ale kubotan rózni sie tymi kluczami. Jasne do tej broni mozna doczepic klucze ale wtedy bedzie to kubotan. To tak jak byś powiedział ze sai to jutte bo można sobie oberwać jeden "wąs" lub ze kama to to samo co kusarigama bo można doczepić łańcuch czy wreszcie kij bo to to samo co kij jo bo możesz go uciac. Polecam książke "Kubotan keychain: Instrument of attitude adjustment" strony 1, 3, 5, 6, 7, 8, 9 i inne.
Jak mimo wszystko sie nie zgodzisz to wyślij list do urzedu patentowego w USA i załącz go na forum razem z listem do sensei Tony Alvareza.

Dalej. Moze o płaceniu za jeden trening - to płacenie za jeden trening (choćby pierwszy) jest coraz powszechniejszą praktyką w wielu klubach i to chyba ty nie wiesz co jest grane jak o tym nie słyszałes. No ale ty o wszystkim juz słyszałes.

Nigdy nie pisałem nic złego na temat PZK, PSI itd. i nie umniejszałem ich zasług i nie licytowałem sie kto wiecej zrobił bo my działamykrócej i w nieco innym zakresie. Różnica miedzy kendo lub nawet iaido a battodo to róznica taka jak miedzy narciarstwem zjazdowym i biegowym - oba na nartach, ale to jednak nie to samo. Ze nie słyszałes o naszych stazach to twoja strata -np. tydzien temu był staż Toshin-ryu kenjutsu z soke Takayuki Kubotą. Jesteśmy aktywną grupą która cały czas sie rozwija.
Btw to gdzie jest tych kilkanascie osrodków PSI - chyba cie poniosło bo na ich stronie jest ich kilka.

Wracając po raz ostatni do wizyty world cup u nas. Dla mnie dyskredytuje go to ze skłamał perfidnie gdzie ćwiczy. Został on spytany gdzie ćwiczy i powiedział nieprawde. Ja z taka osoba nie mam o czym gadac.
a i marcin954 - ty wszystko tak opisujesz jakbys tam był wtedy i jakbyś ćwiczył u nas od lat. A ty chyba nawet na oczy nas nie widziałeś, co?

O tym czym jest a czym nie jest Toyama-ryu to nie chce mi sie z toba dyskutowac. Mozesz nie nazywac tego szkoła - bo to jest raczej styl.

Nie widziałeś naszych pozycji w "kenjutsu, kendo, iaido czy aikijiutsu" bo my ćwiczymy battodo. tak trudno było sie tego domyslić?

A i ja nie jestem zaden twój koleś, chłopak czy sześciolatek marcin954
  • 0

budo_don zen
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 194 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Warszawa

Napisano Ponad rok temu

Re: Battodo
Ale co z tymi klapkami, bo czekam z niecierpliwoscia na odpowiedz.
I uscislijmy jedno "to płacenie za jeden trening (choćby pierwszy) jest coraz powszechniejszą praktyką w wielu klubach" nalezy tutaj bezsprzecznie wstawić przed słowem "klubach" okreslenie "nastawionych na jak najwiekszy zysk" :roll:

Jak dla mnie zachowanie world_cup na pewno nie bylo naganne, pomimo nieswiadomych obelg skierowanych w jego rodzine, zachował stoicki spokoj. Tymczasem szanowny pan P. jak zaczal sypac "komplementami" tak dlugo przestac nie mogl. Widac uczy tez tego swoich studentów, bo nie wiem czy slowa "gnidy" i "szpiedzy shoguna" są politycznie poprawne, no ale w dobie dzisiejszej "giertychowskiej" polityki, byłyby jak znalazł
  • 0

budo_marcin954
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 2861 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Manchester UK
  • Zainteresowania:MMA

Napisano Ponad rok temu

Re: Battodo

Shihan Piotrkowicz akurat mógłby uzywać tytułu shihan również jezeli chodzi o miecz i tego nie chce mi sie tobie tłumaczyć bo toby mi troche zajełoALE w mieczu używa tytułu sensei, bo rozumie ze moze to wzbudzac pewne kontrowersje. Ja i niektóre osoby używają tytułu shihan ze względu na karate.


widze że shihanów w Polsce dostatek :D Ja bym jednak chciał ażebys mi powiedział słów kilka dlaczego tytułujecie się shihanami, trenując z mieczem, kto was mianował czy może sami żescie się mianowali shihanami. Może będę chciał kiedyś przyjśc do Was na trening, a wolę wiedzieć na czym stoję, kto mnie uczy i dlaczego. Z Twojego postu wnoszę że jestescie mocno zaawansowani w sztuce miecza, tylko to co swego czasu widziałem tego nie potwierdza. Wspomnij słów kilka dlaczego przenosisz shiahństwo z karate do battodo, przecież to nie to samo, no i z battodo znacznie dalej do karate niż do iaido czy kendo. Jeżeli jeśtescie shihanami ze względu na karate to co Wy w koncu trenujecie - karate czy battodo. Mój trener z Shotokanu ma 5 dana, ale jak trenujemy z mieczem, a czasami trenujemy, to on tego 5 dana odkłada bardzo daleko, w tym momencie uważa że ma żadnego dana.


Z tym kubotanem to naprawde sie nie upieraj marcin954 bo to ja mam racje. Ta bron jest podobna i jest wiele podobnych broni o róznych nazwach ale kubotan rózni sie tymi kluczami. Jasne do tej broni mozna doczepic klucze ale wtedy bedzie to kubotan. To tak jak byś powiedział ze sai to jutte bo można sobie oberwać jeden "wąs" lub ze kama to to samo co kusarigama bo można doczepić łańcuch czy wreszcie kij bo to to samo co kij jo bo możesz go uciac.


wiesz powiem ci cos innego, moi koledzy mają miecze, ja mam miecz, to są wszystko miecze, maja podobne przenaczenie, ale jednak są one rózne, każdy z nich się mocno rózni i nie mówię tu o takich szczegółach jak kształt tsuby, tylko np. kształt głowni. Każdy typ iaito lub katany różni sie nieco od pozostałych, więc z tego powodu ma sie wydzielać poszczególne typy katan czy wakizashi i opatentowywać je ? Kubotan to nic innego jak odmiana sunsetsu, pan kubota to sprytny gośc, pokombinował przy piwie i wymyslił coś nowego, wyglądające tak samo jak pierwowzór tradycyjnej japońskiej broni. Aha, nie porównuj sai do jutte, bo to złe porównanie. W stanach wszystko można opatentować, jak tam pojadę to opatentuje broń zwaną mojka :D Nie wiem czy wiesz co to jest. No i nie żołądkuj rzucając cytaty typu to ja mam rację, bo na mnie to nie działa.


Moze o płaceniu za jeden trening - to płacenie za jeden trening (choćby pierwszy) jest coraz powszechniejszą praktyką w wielu klubach i to chyba ty nie wiesz co jest grane jak o tym nie słyszałes. No ale ty o wszystkim juz słyszałes.



Skoro tak, to wspomnij w jakich, bo z tego co ja wiem z doswiadczeń własnych i doświadczeń znajomych to rzecz ma się odwrotnie. No i pewnie masz rację ja już słyszełam o wszystkim. :) :D


Nigdy nie pisałem nic złego na temat PZK, PSI itd. i nie umniejszałem ich zasług i nie licytowałem sie kto wiecej zrobił bo my działamykrócej i w nieco innym zakresie.



a co napisałeś we wczesniejszym poście

w okresie swojej działalnosci zrobiliśmy wiecej niz wiele innych szkól razem wzietych przez całe lata.

rozumiem że w ten sposób podkreślasz wielkośc własnej sekcji, źle nie napisałeś, ale chyba zawijasz kota ogonem, przecież tu wyraźnie dałes znać kto według ciebie jest bardziej zasłużony. Z tej wypowiedzi wynika, że jesteście the best

Ze nie słyszałes o naszych stazach to twoja strata -np. tydzien temu był staż Toshin-ryu kenjutsu z soke Takayuki Kubotą. Jesteśmy aktywną grupą która cały czas sie rozwija.


słyszałem o tym stażu, ale nie pojechałem bo nie można cwiczyć wszystkiego. Po za tym jak przeczytałem artykuły w Budojo to mi się po prawdzie mówiąc odechciało. No każda grupa się rozwija, ale nie każda wciska ściemę że prowadzący to shihan w danej sztuce walki.


a i marcin954 - ty wszystko tak opisujesz jakbys tam był wtedy i jakbyś ćwiczył u nas od lat. A ty chyba nawet na oczy nas nie widziałeś, co?


widziałem was po pierwsze na pokazach w Wawie, po drugie na różnych filmikach i mi wystaczyło.

O tym czym jest a czym nie jest Toyama-ryu to nie chce mi sie z toba dyskutowac. Mozesz nie nazywac tego szkoła - bo to jest raczej styl.


ano widzisz, więc dlaczego piszecie o Toyama jak o szkole :?: , mała niescisłość ale to nic, publika złapie i zapłaci za treningi :)

Nie widziałeś naszych pozycji w "kenjutsu, kendo, iaido czy aikijiutsu" bo my ćwiczymy battodo. tak trudno było sie tego domyslić?


człowiek ma dwie ręce i dwie nogi i jak dotychczas nic się w tej materii nie zmienia, wiec ilośc możliwych logicznych pozycji jakie można przyjąć trzymając w rękach miecz jest ograniczona.

pozdrawiam i mam nadzieję spotkać się na jakimś stażu :-)
  • 0

budo_kendoka
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 317 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:waw.pl

Napisano Ponad rok temu

Re: Battodo

Shihan Piotrkowicz akurat mógłby uzywać tytułu shihan również jezeli chodzi o miecz...

Ta? A to ciekawe... A jaki wogóle stopień w Battodo ma pan Piotrkowicz? Wnioskuje, że jakaś gradacja w Battodo występuje bo wasz faworyt Bob Elder ( z którym tak ciągle współpracujecie) ma 5 dan ( a jakoś nie zauważyłem nigdzie żeby się tytułował shihanem).
  • 0

budo_world_cup
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 269 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Warszawa

Napisano Ponad rok temu

Re: Battodo

te twoje pozycje, przy których niemal sie nie przewróciłeś przy cięciu

Nie widziałeś naszych pozycji w "kenjutsu, kendo, iaido czy aikijiutsu" bo my ćwiczymy battodo. tak trudno było sie tego domyslić?


No to czemu imć wszechwiedzący Shihan mówi, że "W żadnej SW takich pozycji nie ma, nawet w Aikido!"? Aikido to nie jego battodo, tak trudno się domyślić? :)

Aha, i wypraszam sobie zarzucanie niestabilności tej pozycji. Bo jeżeli chcesz to mogę Ci zaraz udowodnić jak niestabilna jest wasza :wink:

Wracając po raz ostatni do wizyty world cup u nas. Dla mnie dyskredytuje go to ze skłamał perfidnie gdzie ćwiczy. Został on spytany gdzie ćwiczy i powiedział nieprawde. Ja z taka osoba nie mam o czym gadac.


Proszę Cię bardzo, to jest Twoje zdanie i masz pełne prawo je mieć i oznajmić. Tak samo dla mnie pana Piotrkowicza dyskredytuje przemądrzalstwo i to w dodatku błędne, dyskredytowanie innych oraz nadużywanie tytułów. I też mam prawo tak sądzić :wink:
  • 0

budo_timek23
  • Użytkownik
  • Pip
  • 22 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: Battodo
chłopaki dajecie czadu, już chyba nawet nie pamietacie jaki był temat rozmowy : :) :) :)

Ja mam propozycje, połużcie lache na ten temat i zajmijcie sie może treningiem , szkoda czasu na takie gadanie. Instruktorzy teraz psiupczą na siebie nawzajem i tak juz bedzie, ale my uczniowie nie musibym brać z nichwiernie przykładu akurat w te kwestji ..

p.s marcin954 zarzuciłeś coś tam ze trenujesz shotokan ? mozesz powiedzić gdzie ? jaka to sekcja ?
  • 0

budo_timek23
  • Użytkownik
  • Pip
  • 22 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: Battodo

Shihan Piotrkowicz akurat mógłby uzywać tytułu shihan również jezeli chodzi o miecz...

Ta? A to ciekawe... A jaki wogóle stopień w Battodo ma pan Piotrkowicz? Wnioskuje, że jakaś gradacja w Battodo występuje bo wasz faworyt Bob Elder ( z którym tak ciągle współpracujecie) ma 5 dan ( a jakoś nie zauważyłem nigdzie żeby się tytułował shihanem).


Kendoka , w battodo jest jakis system stopni ale nie wiem jak sa nadawane stopnie mistrzowskie . Shihan nie używał o ile pamietam swojego tytułu w kenjutsu, na którymś treningu powiedział zeby tak do niego nie mówic na kejutsu bo ten tytuł ma w karate . Tyle ja pamietam :?
  • 0

budo_kuma
  • Użytkownik
  • PipPip
  • 68 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: Battodo
maksymalnie nie chce mi sie juz z wami gadac
world cup - nie zadawaj mi pytan i nie pisz postów skierowanych do mnie bo jak napisałem nie chce z tobą rozmawiać.
timek23 - skad ta nagła odmiana, najpierw sam napsioczyłes a teraz co? Ja pamietam o czym była mowa, bodajże Wallace znalazł zdjecie sensei Tony Alvareza stojącego w jodan kamae. Rekaw tradycyjnego kimona przysłonił mu twarz i to byl element humorystyczny. A na forum wszyscy sie rzucli, ze tak oni własnie ćwiczą, ale oni sa beznadziejni, co to za cienias na zdjeciu .
marcin954 - coś ci sie chyba pomyliło z ta liczba mnoga. Shihan Tomasz Piotrkowicz dostał tytuł shihan od soke Takayuki Kubota chyba w 1994 roku. Stopien i tytuł to oddzielne sprawy, które nie ze soba bezpośredni powiazane. A ja mówię shihan głownie dlatego bo tak mi wygodniej i ma to podłoze czysto praktyczne.
ok masz swoje zdanie na temat kubotanu - wyślij w koncu ten list , i opatentuj chodzenie na dwóch nogach w stanachi i daj mi spokój
W przeciwienstwie do ciebie marcin954 nie pasjonuje sie dyskusjami na temat definicji słow takich jak szkoła i styl, dla mnie nie ma to wiekszego znaczenia i sadze ze dla prawie wszystkich oprócz ciebie jest to obojetne

ja tez cie pozdrawiam bo dlaczego by nie ale wcale nie jestem pewien czy chce cie spotkac
  • 0

budo_marcin954
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 2861 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Manchester UK
  • Zainteresowania:MMA

Napisano Ponad rok temu

Re: Battodo

p.s marcin954 zarzuciłeś coś tam ze trenujesz shotokan ? mozesz powiedzić gdzie ? jaka to sekcja ?


w Szczecinie


co do tematu, no to rozmawiamy na temat battodo, a że wyszło jak wyszło, to już inna sprawa, to nie moja wina, że panowie się tam shihanują i inne tego typu rzeczy robią, nie mając ku temu podstaw.
  • 0

budo_timek23
  • Użytkownik
  • Pip
  • 22 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: Battodo
timek23 - skad ta nagła odmiana, najpierw sam napsioczyłes a teraz co?

Kuma , zdania swojego nie zmieniłem , a po ostatnich wydarzenich jescze sie w nim utwierdzilem . Zauważ jdnak ze ja starałem sie być obiektywny i uczciwie ( przynajmniej w moim odczuciu ) przedstawic moje zdanie co do dyskusji na temat Shihana i jego szkoły battodo. Powiedziałem co mi tam odpowiadało a co nie i juz , a w drugim poście napisałem ze moze troche mnie poniosło i dodałem sprostowanie do swojej wypowiedzi..
  • 0

budo_don zen
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 194 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Warszawa

Napisano Ponad rok temu

Re: Battodo
Nie martw sie Kuma, nie twoja wina, że nie możesz przytoczyć żadnych senswonych kontrargumentów prócz zarzekania się co post, że to już ostatnia twoja wypowiedź. Nie zapominaj, że zawsze w trudnych chwilach możesz powtarzać sobie którąś z sentencji swojego "sensora": "i tak my jesteśmy najlepsi, a kiedy nie jesteśmy, to padliśmy ofiarą spisku!"
  • 0

budo_szczepan
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 8153 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:dzika,śmiercionośna Północ

Napisano Ponad rok temu

Re: Battodo
mod on
Widze ze nic nie wyjdzie konkretnego z tego topiku.
mod off

  • 0


Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych

Ikona FaceBook

10 następnych tematów

Plany treningowe i dietetyczne
 

Forum: 2002 : 2003 : 2004 : 2005 : 2006 : 2007 : 2008 : 2009 : 2010 : 2011 : 2012 : 2013 : 2014 : 2015 : 2016 : 2017 : 2018 : 2019 : 2020 : 2021 : 2022 : 2023 : 2024