Skocz do zawartości


Zdjęcie

Muay Boran


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
49 odpowiedzi w tym temacie

budo_hanuman
  • Użytkownik
  • Pip
  • 37 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Łódź

Napisano Ponad rok temu

Re: Muay Boran
Więcej na [link widoczny dla zalogowanych Użytkowników] Zapraszamy P.D.
  • 0

budo_kubuś puchatek
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 4530 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Skadinad

Napisano Ponad rok temu

Re: Muay Boran
Ja wiem doskonale, co jest co. Z "tajem" mialem troche do czynienia.
Po wymianie kopniec, chlopcy wrocili do tego co sie sprawdza w walce realnej, czyli zadnego cudowania etc. - tylko atak niczym z boksu angielskiego na glowe.
Gdyby przepisy byly w strone walki MMA, czyli bardziej realnej - wynik bylby odwrotny, przegrany fantastycznie rzuca, ale nie ma w ogole boksreskiej gardy.

K_P
  • 0

budo_sally
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 4333 postów
  • Pomógł: 1
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Południe
  • Zainteresowania:Muay Thai

Napisano Ponad rok temu

Re: Muay Boran
co to znaczy "bardziej realna walka" nie bardzo rozumiem, uliczna? a kto się na ulicy na ziemi tarza ? 8O MMA to walka czysto sportowa na ulicy walka kończy sie jak ktos upadnie na ziemie, dalej już tylko ida buty techniką - stójka- parter
tarzanie się nie nalezy do istoty walki realnej :wink:
co do gardy, czy ja wiem czy drugi ją trzyma lepiej..?/ raczej jako bokser na większe doświadczenie w uderzaniu niz tamten i poprostu celniej trafia, w walce bez rękawic jedno trafienie obala na ziemie
  • 0

budo_kubuś puchatek
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 4530 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Skadinad

Napisano Ponad rok temu

Re: Muay Boran
"Bardziej realna" to mniej przepisow, np. nie przerywamy walki, kiedy przeciwnik jest na ziemii, po rzucie etc. Chyba czym mniej ingerencji sedziego, to bardziej realna?
Ale koncze, bo zaraz bedziemy sobie tlumaczyc, czym jest mt, albo boran, albo walka uliczna. :wink:

Ok. Zgadzam sie - jeden celniej uderza.

Pozdrawiam
K_P
  • 0

budo_sally
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 4333 postów
  • Pomógł: 1
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Południe
  • Zainteresowania:Muay Thai

Napisano Ponad rok temu

Re: Muay Boran

"Bardziej realna" to mniej przepisow, np. nie przerywamy walki, kiedy przeciwnik jest na ziemii, po rzucie etc.


ale normalnie jak ktos leży to sie go kopie i raczej nie wstaje, dlatego nie kontynuuje się walki w parterze. Pozatym notabene uważam to za błędny nawyk kształtowany przez MMA ze ktos sie kładzie na ziemie w celach obronnych (bo w przytulance czuje się pewniej) albo nie ma siły wiec lezy na ziemi w pozycji "na chomiczka" (jak chomiczek się poddaje i nie chce kontynuować walki to kładzie sie na grzbiecie i macha łapkami ).
Odnośne tej walki to ten wysoki rzut był dobry, jak by tamten sie nie osłonił albo rzut byłby silniejszy i na twardszej powierzchni niż ring to mógłby nie wstać już.
  • 0

budo_kubuś puchatek
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 4530 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Skadinad

Napisano Ponad rok temu

Re: Muay Boran
Mylisz sie Sally, jesli masz przeciwnika, ktory dominuje w stojce, to wlasnie dobrze jest polozyc sie na plecy, jesli masz minimum wiedzy jak sie zachowac w tej sytuacji, to przeciwnikowi z gory bedzie trudno ci cos zrobic, bez wchodzenia w walke w parterze.

Pozdrawiam
K_P
  • 0

budo_ls.skowron
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 169 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Warszawa
  • Zainteresowania:Muay Thai

Napisano Ponad rok temu

Re: Muay Boran

"Bardziej realna" to mniej przepisow, np. nie przerywamy walki, kiedy przeciwnik jest na ziemii, po rzucie etc.


ale normalnie jak ktos leży to sie go kopie i raczej nie wstaje, dlatego nie kontynuuje się walki w parterze. Pozatym notabene uważam to za błędny nawyk kształtowany przez MMA ze ktos sie kładzie na ziemie w celach obronnych (bo w przytulance czuje się pewniej) albo nie ma siły wiec lezy na ziemi w pozycji "na chomiczka" (jak chomiczek się poddaje i nie chce kontynuować walki to kładzie sie na grzbiecie i macha łapkami ).
Odnośne tej walki to ten wysoki rzut był dobry, jak by tamten sie nie osłonił albo rzut byłby silniejszy i na twardszej powierzchni niż ring to mógłby nie wstać już.


W MMA można kopać leżącego (chociaż niestety odchodzi się od atakowania w ten sposób głowy) i wcale te "buty" nie są takie skuteczne. Na ulicy raczej nikt nie wie jak się uchronić przez butowaniem, ale w MMA wygląda to inaczej. Dużo inaczej.

Obecnie w MMA już się prawie nie spotyka "kładzenia się na ziemię w celach obronnych". Niegdyś tak było gdy dany zawodnik był typowych chwytaczem bez żadnych umiejętności stójkowych - sam kładł się na plecach, potem próbował w to wciągnąć przeciwnika. Teraz co najwyżej dobry parterowiec (ale i tak trenujący przekrojowo) stara się sprowadzić do parteru przeciwnika i tam go skończyć- no ale chyba nie można się mu dziwić.


PZDR
  • 0

budo_sally
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 4333 postów
  • Pomógł: 1
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Południe
  • Zainteresowania:Muay Thai

Napisano Ponad rok temu

Re: Muay Boran
Kubus ja mowie o ulicy nie o sporcie MMA, na ulicy nikt nie kładzie sie na ziemie
ls.skowron - jest tez stomp czy jakos to sie tak nazywa - naskok na głowe, akurat ze stójka idzie do przodu w MMA to dobrze w sumie nic nie mam do tego sportu chociaż mnie sie to osobiście w życiu nie spodoba
  • 0

budo_ls.skowron
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 169 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Warszawa
  • Zainteresowania:Muay Thai

Napisano Ponad rok temu

Re: Muay Boran

ls.skowron - jest tez stomp czy jakos to sie tak nazywa - naskok na głowe, akurat ze stójka idzie do przodu w MMA to dobrze w sumie nic nie mam do tego sportu chociaż mnie sie to osobiście w życiu nie spodoba


Stompy jak i soccer kicki nie muszą być koniecznie na głowę. Mało tego - większości federacji jak UFC czy rodzime KSW tego rodzaju ataki na głowę są niedozwolone.

Zresztą jak już pisałem, niewielu zawodników nawet za czasów Pride potrafiło to dobrze wykorzystać, a wielu potrafiło się przed tym dobrze bronić.

Ja tam podzielam zdanie Kubusia. Formuła walki tym skuteczniejsza niż większy wachlarz technik dozwolony.

Sam w zeszły czwartek widziałem walkę na ulicy dwóch znajomych - po 2 cepy na twarz, trochę szamotaniny w stójce, potem już oboje się przewracali w parterze, dopóki obaj nie spuchli i nie zaczęli rzygać :wink: Wystarczyła by podstawowa wiedza na temat parteru, by jeden z nich bez problemu wygrał walkę.


PZDR
  • 0

budo_sally
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 4333 postów
  • Pomógł: 1
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Południe
  • Zainteresowania:Muay Thai

Napisano Ponad rok temu

Re: Muay Boran
może i tak ale solówki na ulicy sie raczej nie zdarzają, jeśli juz mamy solówkę to raczej (nawet jeśli bez ochraniaczy) można traktować to na sportowo skoro jeden na jeden jest.
Ja oczywiście nei popieram robienia sportu pod ulice, bo nie o to w sporcie chodzi zeby deskami i kamieniami rzucać, ale pozostane przy swoim MT, chociaz przyznam ze lubie bawic się parterem i czasami dla zabawy go trenujemy ale jednak MMA, to nie to... MT jest the best :wink:
  • 0


Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych

Ikona FaceBook

10 następnych tematów

Plany treningowe i dietetyczne
 

Forum: 2002 : 2003 : 2004 : 2005 : 2006 : 2007 : 2008 : 2009 : 2010 : 2011 : 2012 : 2013 : 2014 : 2015 : 2016 : 2017 : 2018 : 2019 : 2020 : 2021 : 2022 : 2023 : 2024