Skocz do zawartości


Zdjęcie

Obluzowany kołek


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
9 odpowiedzi w tym temacie

budo_contubernalis
  • Użytkownik
  • Pip
  • 26 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Katowice

Napisano Ponad rok temu

Obluzowany kołek
Witam wszystkich (mój pierwszy post na Magii stali)
Skusiłem się na paraframe'a II: tani, ładny, nie wzbudza sensacji. Stal... no cóż series 400. Problem w tym, że po dwóch dniach klikania obluzował się thumb stud. Kurde, jeszcze mi się to nie zdarzyło, kołek po prostu się kręci. Wie może ktoś jak to jest mocowane? śrubka to to nie jest, przykleić? Przejrzałem stare posty, paru ludziom nożyk się podobał - ktoś kupiła, miał podobne doświadczenia? Z góry dzięki za radę (poza kup coś z sensem - już leci do mnie M21 :D )

Pzdr.
Contubernalis
  • 0

budo_liczmistrz
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 2877 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Warszawka

Napisano Ponad rok temu

Re: Obluzowany kołek
Jak zobaczylem ze czego jest Paraframe to mi przeszlo jego kupowanie...
  • 0

budo_langus
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 1155 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Sanok
  • Zainteresowania:Judo

Napisano Ponad rok temu

Re: Obluzowany kołek
Witam

Ja też kupiłem Paraframe i tez II (: I też miałem ten sam problem z tym kołeczkiem. To jest po prostu śrubka. Weź go w kombinerki z jednej i z drugiej strony i odkręć. Uważaj - kołeczek jest dość miękki i możesz go tymi kombinerkami pozadzierać (przez szmatkę go odkręć). Następnie weź taśmę teflonową (można kupić w jakimś sklepie z armaturą sanitarną - służy do uszczelniania połączeń gwintowanych, kosztuje około 1 pln) okręć końcówkę gwintu z 3-5 razy i go zakręć z powrotem. Trzyma mi się już 2 tygodnie i myślę że już będzie całkiem trzymał.

Pozdrowionka
  • 0

budo_kubek
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 895 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Warszawa

Napisano Ponad rok temu

Re: Obluzowany kołek
No to, sposób się znalazł. Pozostaje pytanie, czy takie wady powinny mieć miejsce. W końcu poważny wytwórca i za darmo tych nożyków nie rozdaje.
Pozdrawiam.
  • 0

budo_contubernalis
  • Użytkownik
  • Pip
  • 26 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Katowice

Napisano Ponad rok temu

Re: Obluzowany kołek
Wielkie dzięki za pomoc!!! poklon Próbowałem kołeczek dokręcać paluchami, ale ani drgnął. Poza tym nie wziąłem go w kombinerki, bo nie miałem pewności, że to śrubka i bałem się, że go prostu ukręcę. Ale tak swoją drogą pchnę maila do Gerbera (applegate to nie jest, ale w końcu nożyk podobno ma rok gwarancji) zobaczymy co odpiszą!

Pzdr.
Contubernalis
  • 0

budo_raffii
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 549 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Leszno

Napisano Ponad rok temu

Re: Obluzowany kołek
Sam jestem ciekaw co odpiszą..........
Jak dostaniesz odpowiedź to napisz tu proszę
  • 0

budo_langus
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 1155 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Sanok
  • Zainteresowania:Judo

Napisano Ponad rok temu

Re: Obluzowany kołek
Witam

No to, sposób się znalazł.


Żeby nie było że sobie przypisuję rozwiązanie. Sam do tego nie doszedłem - też nie wiedziałem czy to śrubka. Rozwiąznie tego problemu podał mi Pan Jarek ze sklepu Swiat Noży, gdzie nabyłem tego Paraframe'a.

Pozdrowionka
  • 0

budo_omen2501
  • Użytkownik
  • 2 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: Obluzowany kołek
Okej, po pierwsze to forum powinno byc zakazane!!!! Zaczelo sie tak za chcialem tacie kupic na gwiazdke jakis fajny noz na ryby. Mial byc jakis ladny Master Cutlery ale pomyslalem ze poczytam na necie co i jak z ta firma. I wpadlem na to forum. Czytam co sie da od 4 godzin i juz wiem ze tato w tym roku noza nie dostanie... sam go sobie kupie :P A WSZYTSKO PRZEZ WAS!

Na poczatek tez upatrzylem sobie Paraframe II. Ladny tani i chyba akurat na pierwszy EDC (lapie sie te slowka :P ) . Dwa pytanka do ww panow:
1)jak sie nozyk sprawuje? Jakies problemy procz thumb stud jeszcze sie pojawily? Nie spodziewam sie po nim cudow ale mam nadzieje ze jest niezly
2)na militaria.pl jest za 89zl dostane gdzies go moze taniej? I albo mi sie wydaje albo na [link widoczny dla zalogowanych Użytkowników] ne ma sklepu internetowego

Z gory dzieki za odpowiedz i za ta cala kase ktora wydam na przyszle stalowe cudenka :P
  • 0

budo_langus
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 1155 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Sanok
  • Zainteresowania:Judo

Napisano Ponad rok temu

Re: Obluzowany kołek
Witam

Sklep [link widoczny dla zalogowanych Użytkowników] co pradwda nie jest sklepem internetowym ale prowadzi sprzedaż wysyłkową. Rewelacyjnie szybka realizacja zamówienia. Ja dostałem nóż na drugi dzień.
A co do Paraframe'a. Nie jestem ekspertem w tej dziedzinie - jak na razie z noży mam tylko tego Gerbera i scyzoryk Victorinoxa. Paraframe zrobił na mnie doskonałe wrażenie od kiedy go pierwszy raz do łapy wziąłem. W ręce leży pewnie, rękojeść w dotyku sprawia miłe wrażenie. Nóż lekko, bez oporów się otwiera. Chwilowy trening i tak samo lekko się zamyka. Blokada trzyma jak diabli - nie ma szans na przypadkowe puszczenie. Mam go już miesiąc - non stop otwieram i zamykam ale nie zauważyłem żeby się "rozkiwotał". Złożony, nie otwiera się samoczynnie. Rewelacyjne jest to że jest oburęczny - ja akurat jestem mańkutem. Fabrycznie naostrzony goli łatwo goli przedramię, troche trudniej twarz (: Mimo dość dużej długości doskonale nosi się go w kieszeni od spodni. Praktycznie wcale go nie czuć bo jest wąski.
Ja już wiem że na pierwszy EDC jest to idealny wybór za tą cenę.

Pozdrowionka
  • 0

budo_contubernalis
  • Użytkownik
  • Pip
  • 26 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Katowice

Napisano Ponad rok temu

Re: Obluzowany kołek
Witam!
Nie mogłem się wczoraj zalogować, dzisiaj dopiero mogę odpisać. Nożyk sprawuje się rewelacyjnie - nie przewidywałem dla niego ciężkich zadań, ot, takie tam, zdjąć izolację z kabelków, papier przeciąć, jabłko przekroić. Rzeczywiście nie wypycha tylnej kieszeni, jest lekki, wygodnie się go trzyma. Wygląda też rewelacyjnie (IMHO). Przymierzałem się też do E-Z Out (czytałem w postach, że wielu ludziów ma do niego sentyment), ale Gerber wypuścił wersję skeleton, kurde, te dziury w ostrzu... (pewnie, wersją z ATS-34 bym nie pogardził, ale coś jakby za droga). Nóż kupiłem w military, nie wiem czy gdzieś taniej można go dostać.

Co do kołka to tak jak radził Langus, dokręciłem - trzyma świetnie, myślę, że już nie będzie kłopotu. Do Gerbera wysłałem też maila, i przyjemne zaskoczenie, odpowiedź w parę godzin. Nie przytoczę całej bo długa, w skrócie: najpierw tekst gwarancji (mój ublubiony fragment to: "This warranty does not cover damage due to acts of God...":D) i że mogę wysłać nóż do Portland to wymienią (tylko ile zapłacę za przesyłkę), a potem najważniejsze:
"However, if your thumb stud is still attached and only lose, it is
indeed a screw and can be tightened. If you do not want to send your
product in, acquire a dab of loctite and then retighten the thumb stud.
This will help to ensure security of the product and hopefully will not
loosen again."

Czyli nie zbyli mnie tylko standardowym tekstem. Słowem firma jest ok. W końcu to Legendary Blades, hehehe
Pzdr.
Contubernalis
  • 0


Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych

Ikona FaceBook

10 następnych tematów

Plany treningowe i dietetyczne
 

Forum: 2002 : 2003 : 2004 : 2005 : 2006 : 2007 : 2008 : 2009 : 2010 : 2011 : 2012 : 2013 : 2014 : 2015 : 2016 : 2017 : 2018 : 2019 : 2020 : 2021 : 2022 : 2023 : 2024