Skocz do zawartości


Zdjęcie

bokserska walka z cieniem a kata


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
35 odpowiedzi w tym temacie

budo_telex
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 676 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Poznan

Napisano Ponad rok temu

Re: bokserska walka z cieniem a kata

walka z cieniem vs. kata

walka na bagnety vs. strzelanie

Mam wymieniac dalej, czy juz wiecie co mam na myśli?


Wymieniaj dalej bo zupelnie nie wiem co masz na mysli. Skad takie porownanie :?: Co jest tak grozne i ekstremalne jak strzelanie ? :lol:
  • 0

budo_moro
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 4585 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Noresund/ Trójmiasto

Napisano Ponad rok temu

Re: bokserska walka z cieniem a kata

moro, z tego co napisałeś że poruszasz się tak jak ci jest najlepiej - idąc tym rozumowaniem jak ci coś nie wychodzi to tego nie robisz.

dlaczego stawiasz znak rownosci pomiedzy "jaknajlepiej" a "jaknajprosciej"? rozne osoby maja rozne prferencje i predyspozycje, inaczej wykozystuje swoje cialo osoba szczupla z dlugimi konczynami, inaczej krepa niska, inaczej krepa wysoka... inaczej osoba nastawiona na kontre inaczej nastawiona na atak itd itd itd cwiczac walke z wyimaginowanym przeciwnikiem w postaci formy- trenujesz cudze preferencje (no chyba ze twoje i tworcy formy sie pokrywaja) trenujac wlasna walke z cieniem juz mozesz ukierunkowac sie na wlasna osobe.

Co ma pędzel . . tfu, piernik do wiatraka. Bardziej odpowiedni przykład byłby z artystą malującym obrazy i jego uczniem nie potrafiącym zrozumieć dlaczego zabrania mu się dłubać tym w nosie.

a dlaczego mialby zabraniac dlubania w nosie? niech sobei dlubie... czy gdyby da vinci dlubal pedzlem w nosie zmiejszyloby to wartosc jego dziel?
ja widze taekwondo/ karte/ judo... etc jako narzedzie, jakosc tego narzedzia i to jak sie nim poslugujesz zalezy od ciebie.
  • 0

budo_ira
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 1243 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Warszawka

Napisano Ponad rok temu

Re: bokserska walka z cieniem a kata
telex, I WŚ, bagnet niemiecki wz.1871/84 ten z ząbkami - porównaj strzał w brzuch oraz użycie tego bagnetu, np.
moro, postawiłem znak równości pomiędzy jaknajlepiej z jaknajwygodniej. I chodzi mi tutaj najwyraźniej o podjęcie trudu nauczenia się czegoś, bo wiadomo że są rzeczy łatwiejsze i trudniejsze do nauczenia się. Co do walki z wyimaginowanym przeciwnikiem, walke z cieniem możesz robić tak jakbyś miał rękawice, kata odpowiadają użyciu kończyn bez ochraniaczy. Jak nie zmienisz ułożenia pięści to sobie w najlepszym razie palce powybijasz. Więc istnieje różnica w wykonaniu. Jak będzie jakas akcja to nie powiem że zaczekaj, ty taki owaki, tylko rękawice i ochraniacze włoże. A w formach, wbrew pozorom jest sporo sekwencji na takie okazje. Równie nieskuteczne okaże się wykonywanie walki z cieniem jeżeli nie podeprzesz tego w sferze wyobrażeniowej. Mechanizm nauki jest identyczny, z tym że w formach sekwencje są sformalizowane i musisz mieć lepiej rozpracowane sytuacje w których to można wykonać. To co trenujesz to pewien zestaw rozwiązań który nie jest tym samym co preferencje, chociażby dlatego że część rozwiązań dla niektórych sytuacji jest bardzo podobna lub identyczna w różnych sztukach walki, więc trudno tu mówić że to są to jednostkowe preferencje. Rozumiem że twoje preferencje i preferencje i preferencje twórcy formy nie pokrywają się, więc miałbym prośbę o podanie różnic tychże preferencji.
  • 0

budo_telex
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 676 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Poznan

Napisano Ponad rok temu

Re: bokserska walka z cieniem a kata

I WŚ, bagnet niemiecki wz.1871/84 ten z ząbkami - porównaj strzał w brzuch oraz użycie tego bagnetu,


Ale co ma piernik do wiatraka ? moze strzelmy od razu z armaty albo przetnijmy kogos pila lancuchowa... co to ma do tematu ?
  • 0

budo_yanoosh
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 108 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Katowice, Warszawa, Szczecin

Napisano Ponad rok temu

Re: bokserska walka z cieniem a kata
Jak Ci się skończy amunicja, to uzyjesz bagbetu. Ale musisz umieś nim władać. Nie wystarczy umiejetność strzelania...

Poprostu jedno i drugie się uzupełnia. IRA napisał o tym dość jasno, ale może nie zauważyłeś, więc powtarzam.
  • 0

budo_ira
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 1243 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Warszawka

Napisano Ponad rok temu

Re: bokserska walka z cieniem a kata


walka z cieniem vs. kata

walka na bagnety vs. strzelanie

Mam wymieniac dalej, czy juz wiecie co mam na myśli?


Wymieniaj dalej bo zupelnie nie wiem co masz na mysli. Skad takie porownanie :?: Co jest tak grozne i ekstremalne jak strzelanie ? :lol:

Jak to: co ma piernik do wiatraka? Wiatrak może sie wypierniczyć :) .
Pytałeś co może byc bardziej ekstremalnego od strzelani (w konteksie walki na bagnety) - więc odpowiedziałem. A przykład wydaje mi sie dobry ponieważ pokazuje że nawet w przypadku dość zaawansowanej techniki wojennej nadal istniała i istnieje walka wręcz. Więc do wojny przygotowywujesz się na różne sposoby, i jeden drugiego nie wyklucza.
  • 0

budo_washi
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 773 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: bokserska walka z cieniem a kata

walka z cieniem


Kretynskie, delikatniej mowiac nielogiczne stwierdzenie.
Ludzie walczcie z tym. Jaka walka z cieniem??
Mozna mowic o walce z wyimaginowanym, wyobrazonym przeciwnikiem, ale z cieniem?? Jak cien sie porusza tak jak my.

Pozniej nie ma sie co dziwic jak rozlega sie smiech jak jakis spiker na zawodach lub pokazie powie:
Prosze panstwa zobaczycie teraz walke z cieniem, w takiej sytuacji zawsze chcialbym mu powiedziec by nie ......... (cenzura :D )
  • 0

budo_karateka1
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 2994 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: bokserska walka z cieniem a kata
To tylko spawa nazewnictwa a cel ten sam :)
  • 0

budo_washi
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 773 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: bokserska walka z cieniem a kata

To tylko spawa nazewnictwa a cel ten sam :)


No tak, ale zgodzisz sie zemna ze jedno i drugie brzmi inaczej, jedno calkiem logicznie i powarznie a drugie od razu budzi usmiech u nie trenujacych.
  • 0

budo_karateka1
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 2994 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: bokserska walka z cieniem a kata
może byc i tak ale wszytko zalezy tylko od ludzi tych głupich i mądrych
  • 0

budo_matysshido
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 420 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Łódź

Napisano Ponad rok temu

Re: bokserska walka z cieniem a kata
Kata jest dla mnie troszkę nudnawe. Zbyt schematyczne są te ruchy, że tak nawet powiem, danego kata się przecież nie zmieni, chyba że się własne stworzy hehehe. Poza tym nie wiem jak u was, ale robiąc sobie walkę z cieniem, jestem na maxymalnym luzie, w przeciwieństwie do wykonywania kata, gdzie po każdym zuki rękawy od kimonka muszą elegancko strzelić. Przy kata sobie można pomedytować, przy walce z cieniem odpocząć.
  • 0

budo_washi
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 773 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: bokserska walka z cieniem a kata

Kata jest dla mnie troszkę nudnawe. Zbyt schematyczne są te ruchy, że tak nawet powiem, danego kata się przecież nie zmieni....


Mozesz zrobic kata:
- "normalnie"
- ura
- ushiro
- mozesz wykonywac kata tylko jedna reka druga na hikite
- zmienic zuki na np. uchi
- zmienic zuki,uchi na geri
.....
itd. itp.
  • 0

budo_telex
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 676 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Poznan

Napisano Ponad rok temu

Re: bokserska walka z cieniem a kata
Washi, co to za kretynskie zdanie masz w podpisie ? Masz cos do Polski ?
  • 0

budo_washi
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 773 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: bokserska walka z cieniem a kata

Washi, co to za kretynskie zdanie masz w podpisie ? Masz cos do Polski ?


Czy kretynskie?? :D

Wiesz czasem, ogladam fakty czasem wiadomosci, obserwuje jak dziala polski wymiar sprawiedliwosci; i nie tylko drznie mnie posel, czy prezydent siedzacy za kratkami bioracy kilkanascie tys wyplaty, ale sprawy mniejsze nawet nie rozdmuchiwane na szczeblu lokalnym 8O
  • 0

budo_washi
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 773 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: bokserska walka z cieniem a kata

drznie


Drazni
  • 0

budo_matysshido
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 420 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Łódź

Napisano Ponad rok temu

Re: bokserska walka z cieniem a kata

Mozesz zrobic kata:
- "normalnie"
- ura
- ushiro
- mozesz wykonywac kata tylko jedna reka druga na hikite
- zmienic zuki na np. uchi
- zmienic zuki,uchi na geri
.....
itd. itp.

Ja bym jeszcze gdzieś tam atama wstawił :) OSS :D
  • 0


Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych

Ikona FaceBook

10 następnych tematów

Plany treningowe i dietetyczne
 

Forum: 2002 : 2003 : 2004 : 2005 : 2006 : 2007 : 2008 : 2009 : 2010 : 2011 : 2012 : 2013 : 2014 : 2015 : 2016 : 2017 : 2018 : 2019 : 2020 : 2021 : 2022 : 2023 : 2024