Skocz do zawartości


Zdjęcie

"The Hunted" custom od lukasp


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
9 odpowiedzi w tym temacie

budo_lukasp
  • Użytkownik
  • PipPip
  • 61 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Śląsk

Napisano Ponad rok temu

"The Hunted" custom od lukasp
w srode po raz kolejny oglądałem mój ulubiony film i tak jak poprzednio znowu obudziłą sie we mnie chęc a arczej pragnienie posiadania czegoś podobnego do kawałeczka stali z tego filmu :twisted: :!: A ze ja mam okazyjny na raezie tylko dostep do imadał pomyślałem ze i tym razem obejde sie tylko smakiem :evil: gdyż sumy w $ na oryginał także nie posiadam . Stał sie jednak bardzo miła dlamnie rzecz ,tzn wyjazd na 1,5 dnia za maista. Moja radość była tak ogromna gdyż jest tam mocny stół z dosć sporym imadłem :evil: . z powodu małej ilości czasu rażno wziołem sie za kontówke /wiem ze to troche be dla nożoroba ale trudno nie zawsze mozna poswięcać 20 godzin na zabawe z pilnikiem /Praca nad obecnym stanem zajeła mi jakis 4 godziny plus minus ,troche poprawiałem pilnikami. materiał jest niestety rdzewny :evil: a z powodu ze na razie swoje noze wykonuje z tego co mi pod reke podejdzie ..... :wink: Materiał to jak podejżewam kawałeł piura z resoru tylko tyle ,ze był prosty jak go znalazłem. Po powiedzmy oskrobaniu płaskownika do kształtu choć troche podobnego do filmowego pierwowzoru nóż zahartowałem metodą łopatologiczny w małym piecyku bedacym częścią bojlera :!: :wink: Nóż jest jeszce nie testowany i nie na ostrzony /choć nie do końca bo wziołem pieniek i rozłupałem nozem go na 2 częsci przy pomocy drugiego pieńka było nie najgorzej.Kształt bardzo mi odpowiada ale martwi mnie stal wolałbym coś rasowego np:D2 albo jakaś naprawde dobrą stal a nie sprężynową ale coż moze nastepnym razem ten noż moge jak sie nie sprawdzi potraktowac jako ćwiczenie :wink: na zdjęciu bedzie jeszce jeden nozyk który popełniłem takie małe coś na grzyby wzorowane ociupinke na striderach :wink: wiem ze ma mało co ze stridera ale co mi tam :!: teraz fotencje :D :
[link widoczny dla zalogowanych Użytkowników]
[link widoczny dla zalogowanych Użytkowników]
[link widoczny dla zalogowanych Użytkowników]
[link widoczny dla zalogowanych Użytkowników]
[link widoczny dla zalogowanych Użytkowników]
[link widoczny dla zalogowanych Użytkowników]
Z powodu ze nia mam mikraty ani innego cuda to na okładziny prawdopodobnie zastosuje tekstolit albo dobrą stara sprawdzoną gume na podeszwy od szewca :twisted: a mniejszy nozyk jakiś prosty oplot wydaje mi sie ze będzie oky :!: Jak skończe go to wrzuce fotki ale z góry uprzedzam ze nie bede go piaskował jak moje pierwsze dzieło bo zależy mi tym razem na nożu naprawde urzytkowym a lustro albo piaskowanie szkoada czasu i pieniędzy na coś co moze nie za długo utzryamć sie na klindze :cry: z ta stalą jest jednak mały problem leżał chyab z 4 lata na podwórku i są lekkie wrzery ,które ciezko usunąc nawet na tyle żeby zblizyć sie choć odrobine do lustra starczy an dzis tej litani piszcie co wam sie podoba co nie , krótko mówiac konstruktywna krytyka mile widzina Pozdrawiam cały nożowniczy swiatek
  • 0

budo_shaft
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 1759 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:chinatown

Napisano Ponad rok temu

Re: "The Hunted" custom od lukasp
dla mnie okey. przynajmniej piszesz wprost o co ci chodzi a nie pierdolisz o niczym..
sadze ze gdybym kiedy smia robic customa to heh nie zaczynalbym od takieog modelu ale w podobny sposob. chodzi o zabawe i to mi sie podoba w tym nozu.

zabawa i spedzenie wolnego czasu.
cool
  • 0

budo_bona
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 195 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Słupsk

Napisano Ponad rok temu

Re: "The Hunted" custom od lukasp
Dla mnie po byku! Sam zamierzam coś takiego sklecić. Ten na grzyby jest spoko, ale ten z Nożownika ma ciut za głębokie wycięcia na palce według mnie. Będzie po prostu niewygodny, ciężko będzie nim operować. Paluchy sobie powykręcasz. Ciachnąłbyś z 5 mm z tych barier między palcami i będzie kozik jak złoto. Zwłaszcza jak dasz okładki to będzie grubiej, gtłębiej i niewygodniej. Jak nie chcesz psuć od razu to zrób model z tekturyi ciachaj ile wola. Powodzenia!
  • 0

budo_lukasp
  • Użytkownik
  • PipPip
  • 61 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Śląsk

Napisano Ponad rok temu

Re: "The Hunted" custom od lukasp
no cóz tak to jest jak sie robi troche zbyt z pamieci oryginał troszke sie rożni :wink: ma mniejsze i bardziej okrągłą częśc przednia mniejsze wcięci między jednom płaszczyzną ostrza a drugą i pare innych szczegółów ale trudno ,a co do wcieńc na palce mi to leży dobże ale dziękiz a rade potestuje na kartonie i wtedy zobacze czy coś usówac czy nie , narazie dzięki i czekam na dalsze opinnie
pozdarwaim @ll
  • 0

budo_fred
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 714 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Wa-wa

Napisano Ponad rok temu

Re: "The Hunted" custom od lukasp
Tutaj masz sporo wariacji na temat tego typu nozy. Niektore nawet ciekawsze niz Tracker Toma Browna.
[link widoczny dla zalogowanych Użytkowników]
  • 0

budo_lukasp
  • Użytkownik
  • PipPip
  • 61 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Śląsk

Napisano Ponad rok temu

Re: "The Hunted" custom od lukasp
dzięki fred ta stronka bardzo mi sie przyda w następnej kosie tego typu :) pozdro
  • 0

budo_gacman_c
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 661 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Zainteresowania:Capoeira

Napisano Ponad rok temu

Re: "The Hunted" custom od lukasp

Tutaj masz sporo wariacji na temat tego typu nozy. Niektore nawet ciekawsze niz Tracker Toma Browna.
[link widoczny dla zalogowanych Użytkowników]


Widze fixed comanndera i cos przypominajacego hobit warrior ;)
W sumie ciekawe rzeczy
  • 0

budo_fred
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 714 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Wa-wa

Napisano Ponad rok temu

Re: "The Hunted" custom od lukasp
Tak, Peter Jensen znany jest z tego, ze wiele jego projektow nozy "inspirowanych" jest modelami innych producentow. Ale kilka jest fajnych i dosc oryginalnych. Mi bardzo odpowiada ta jego surowa, mocno taktyczna stylistyka.
  • 0

budo_bayer
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 378 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Kraków

Napisano Ponad rok temu

Re: "The Hunted" custom od lukasp
No lukasp, niezły kawałek stali, teraz tylko micarta na rękojeść i Del Toro się chowa ze swoim..
  • 0

budo_uwak
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 574 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:outlander

Napisano Ponad rok temu

Re: "The Hunted" custom od lukasp
Peter Jensen i jego J U S T
bardzo ciekawe malenstwo ....
oczywista jako dodatkowy noż ...
  • 0


Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych

Ikona FaceBook

10 następnych tematów

Plany treningowe i dietetyczne
 

Forum: 2002 : 2003 : 2004 : 2005 : 2006 : 2007 : 2008 : 2009 : 2010 : 2011 : 2012 : 2013 : 2014 : 2015 : 2016 : 2017 : 2018 : 2019 : 2020 : 2021 : 2022 : 2023 : 2024