Skocz do zawartości


Zdjęcie

custom tasmówka


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
20 odpowiedzi w tym temacie

budo_cromcruah
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 396 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

custom tasmówka
wreszcie skonczyłem moja tasmówke
materiały - silnik 400W, profile i katowniki ze złomu, pare łozysk. kawałek aluminium, pasek klinowy, jako rolka napędzająca 2 kółka z jakiegoś wózka złaczone razem z stoczoną gumą.
narzedzia - spawarka, pilka do metalu, wiertarka, pare elementów toczonych na tokarce.
długosc tasmy 160 cm, szerokosc 19 cm. na 3 rolkach
koszt materiałów /wszystko kupione na złomnicy/ 35 zł.
robocizna 100% własna wiec bez kosztów.

na zdjęciach bez tasmy zeby było lepiej widac.


Dołączona grafika

Dołączona grafika
  • 0

budo_fascynat
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 189 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Piaseczno/Warszawa

Napisano Ponad rok temu

Re: custom tasmówka
Wygląda całkiem całkiem, gratuluję! :-)
Jak się na niej pracuje? Czy silnik 400W to nie za mało?
Czy taśmy kupujesz już bezkońcowe czy też sam kleisz?
Napisałeś, że rolki są ze stoczoną gumą - na czym to polega?
Pozdrawiam(jutro jestem umówiony ze ślusarzem na rozmowę wstępną :) )
  • 0

budo_liczmistrz
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 2877 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Warszawka

Napisano Ponad rok temu

Re: custom tasmówka
Kuzwa, to jest PRO!
  • 0

budo_gab3d
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 1572 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Z lasu

Napisano Ponad rok temu

Re: custom tasmówka
No wypasik :)
Jestem pod wrazeniem :)
1. co z naciagiem ? nie widze...
2. jak zrobiles rolke kontaktowa ? a wlasciwie wszystkie ? :D
  • 0

budo_gab3d
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 1572 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Z lasu

Napisano Ponad rok temu

Re: custom tasmówka

2. jak zrobiles rolke kontaktowa ? a wlasciwie wszystkie ? :D

Heh nie doczytalem...
Napisz jak sie sprawuje :) Daj fotke z tasma. Noi jeszcze jakas fotke czegokolwiek po obrobce :) !!
  • 0

budo_seiken
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 2292 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: custom tasmówka
Jak to sie sprawuje ? , tak ze zdjecia to widze 3 problemy , brak regulacji polozenia tasmy na walku , napede pomimo ze przez pasek na rolke kontaktowa i 3 chyba njwazniejszy .. .ten walek kontaktowy jkosc mi nie wyglada na wywarzony , ze swojego doswiadczenia wiem ze nawet minimalne problemy w tym wzgledzie ,spieprza noza.
To tak ze zdjecia , najwazniejsze zeby dobrze sie sprawowala w realu.
  • 0

budo_cromcruah
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 396 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: custom tasmówka
seiken - ad 1. regulacja jest na górnej rolce / jak zrobie lepsze zdjecie to wysle - ta regulacja jest taka jak na tym zdjeciu które zamiesciłes - przy okazji dzieki za wskazówki
ad2. to nie problem
ad 3 kontaktowa jest dobrze wywazona, po zainstalowaniu jeszcze stoczyłem minimalnie gume i chodzi super.
  • 0

budo_seiken
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 2292 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: custom tasmówka
OK.
Co jeszcze przypuszczam ze tasme naciagasz tymi 2 srubami , jak to sie sprawuje , ile czasu tez zajmuje ci zmiana tasmy ?
  • 0

budo_cromcruah
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 396 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: custom tasmówka
górna rolka jest na profilu kwadratowym i mozna ją podnosic lub opuszczac. te dwie sruby zamieniłem juz na motylkowe wiec bez klucza zdjęcie i założenie nowej tasmy oraz wyregulowanie zajmuje około minuty. za jakis czas dorobie byc moze jeszcze jedną rolke "napinającą " na sprężynie co pozwoli skrócic jeszcze czas wymiany i co ważniejsze wydłuzyc długosc tasmy do 190 cm.

jutro dorobie jeszcze podkładke która pozwoli mi na szlif płaski/ miedzy górna a kontaktową. oraz lampe bo dobre oswietlenie to podstawa.

to wszystko jest jak widac poskładane na czuja w pijanym widzie, jak wszystko bedzie sie sprawowac przez dłuzszy czas dobrze to zrobie nową, jak najbardziej uproszczoną wersje. teraz np. cały statyw pospawałem z czego było pod ręką, następnym razem kupie nowe profile.... i bede trzezwy...
  • 0

budo_fire
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 341 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Zamosc

Napisano Ponad rok temu

Re: custom tasmówka
Pierwsza klasa!!!
Cos nachodzi mnie reflexsia :) zeby przez pare lat nie zagladac na Budo
Puzniej sprawdzic jak wam idzie....e a moze to glupi pomysl
Z wielka ochota przypatruje sie waszym poczynaniom -tak trzymac chlopcy!!!
  • 0

budo_gab3d
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 1572 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Z lasu

Napisano Ponad rok temu

Re: custom tasmówka
No pokaz jakies efekty :) Fotke z tasma, jak sie da to jakis krotki filmik z dzialania.
Te kolka od wozka tez ze zlomu ?
  • 0

budo_waldi
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 154 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Z leju po bombie.

Napisano Ponad rok temu

Re: custom tasmówka
Wow, Crom, jestem pod wrazeniem. Wygląda to całkiem fajnie... Zrobione nie na trzeźwo... I za 35 złotych! Napisz jak się sprawuje.
  • 0

budo_cromcruah
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 396 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: custom tasmówka
na początek fotka z tasmą

Dołączona grafika

i przemyslenia. trza pare poprawek choc nie to czego sie spodziewałem.
1- zwiekszyc moc silnika i obroty. mam juz silnik z pralki automatycznej, powinien byc lepszy. z tym silnikiem sa problemy po mocniejszym docisnieciu- zwalnia obroty.
2- poszerzyc tylnią rolke, czasem podczas regulacji brzeg tasmy strzepi sie o plaskownik
3- dorobic podstawke do szlifowania płaskiego

co do samego szlifowania to makabra - ponizej prezentuje mój pierwszy "szlif" . tego naprawde trzeba sie solidnie nauczyc- jak nie ma sie wprawy to narzedzie nic nie da - nabrałem szacunku dla ludzi którzy robią profesjonalne szlify na tasmówce.równe i jednakowo szerokie na całej długosci. nic to trzeba trenowac.

aha, kółka z wózka tez ze złomu.

no to teraz pierwszy "szlif"

Dołączona grafika
  • 0

budo_seiken
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 2292 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: custom tasmówka
Sprobuj 3 rzeczy .
Wez drewniany klocek dotni czola na taki kat jaki bedzie tobie pasowal przy hollow ( metoda prob i bedow , nawet na kawalku drzewa).PRzykrec go tym swoim zaciskiem i bedziesz mial prowadnice po ktorej bedziesz przesowal plaskownik.
Po kilku szlifach , przesowasz go coraz blizej walka i tak az do konca.

Druga sparawa , to przed zaczeciem szlifowania , koniecznie zaczernij krawedz noza i poprowadz linie na srodku , bedziesz milawyznacznik jak przebiega szlifowanie z obydwu stron.

Trzecia rzecz to wez 2 male plaskowniczki i skrec 2 srubkami.przymocuj to no naszego noza , w ten sposob bedziesz mial ogranicznik szlifu ( plaskownik bedzie sie blokowal o podstawke )
  • 0

budo_cromcruah
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 396 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: custom tasmówka
wielkie dzieki Seiken, dzis spróbuje. o ile zdąze wymienic silnik bo ten nowy który mam ma inne mocowanie. no i nowy nóz tez jest na warsztacie, i wykanczanie poprzedniego, wiec czasu mało.

jak juz zrobie jakis w miare przyzwoity szlif to sie pochwale.
  • 0

budo_gab3d
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 1572 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Z lasu

Napisano Ponad rok temu

Re: custom tasmówka
Super sprawa. Ja wczoraj doznalem olsnienia. Wlasnie siedzialem sobie w samochodzie obok sklepu budowlano jakiegostam kiedy zobaczylem to:
Dołączona grafika

Kolo jest poprostu superowe i ma jakjies 25-30cm srednicy i jakies 10cm szerokosci :) Jest gumowane. Zaraz bede szukal skad takie "sKOLOWAC".
  • 0

budo_cromcruah
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 396 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: custom tasmówka
troche za duze i bez łożysk niestety. ma tylko panewki wiec albo poszukasz czegos innego albo bedziesz musiał wspawac tuleje, co niestety nie jest takie proste bo musi byc zachowana idealna centrycznosc. idealne kółka były w starych podnosnikach do palet- takie 2 wąsy na 2 kółkach i 2 rolkach. te rolki tez można wykorzystac.
szukaj w straych magazynach - te podnosniki czesto sie psuły a wymiana hydrauliki przekraczała koszt nowego - wiec moze ktos ma jakies popsute.

powodzenia
  • 0

budo_gab3d
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 1572 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Z lasu

Napisano Ponad rok temu

Re: custom tasmówka
Sorry Batman, przeciez jezeli na to kolo pojdzie naped z paska to lozysko mi w nim nie potrzebne?
  • 0

budo_cromcruah
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 396 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: custom tasmówka
aha tu jest taki wózek. z jednego ma sie 2 kólka gumowane szerokosci 50mm fi 200mm i 4 rolki szerokie na 70 mm czyli mozna by z nich zrobic 2 tasmówki. wszystko łożyskowane.

oczywiscie zakup nowego mija sie z celem/ ten akurat model kosztuje 800 zeta/ ale jakis popsuty mozna by dostac za grosze.

[link widoczny dla zalogowanych Użytkowników]
  • 0

budo_cromcruah
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 396 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: custom tasmówka

Sorry Batman, przeciez jezeli na to kolo pojdzie naped z paska to lozysko mi w nim nie potrzebne?


jesli umiescisz to kolo na osi silnika to musisz miec idealnie centrycznie imieszczone bo inaczej bedzie ci rzucac .
jesli chcesz napedzac za pomoca paska to umieszczenie na napedzie paska tez jest karkołomnym zadaniem/ tez bedzie ci walic góra-dół/
lepiej kółko napedowe taśme miec łożyskowane a naped paska klinowego przykręcac do niego - chodzi o to ze jesli nawet5 pasek klinowy bedzie troche rzucał to nie ma to wpływu na stabilnosc tasmy sciernej.
  • 0


Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych

Ikona FaceBook

10 następnych tematów

Plany treningowe i dietetyczne
 

Forum: 2002 : 2003 : 2004 : 2005 : 2006 : 2007 : 2008 : 2009 : 2010 : 2011 : 2012 : 2013 : 2014 : 2015 : 2016 : 2017 : 2018 : 2019 : 2020 : 2021 : 2022 : 2023 : 2024