Skocz do zawartości


Zdjęcie

Filmik z zawodów 6/11/04 Wing Tsun Estonia


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
55 odpowiedzi w tym temacie

budo_paweł1
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 119 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:łódź

Napisano Ponad rok temu

Re: Filmik z zawodów 6/11/04 Wing Tsun Estonia
właśnie...
chwali im się,że eksperumentują bo rzeczywiście może się kiedyś zaprawią w boju...ale następny etap w esperymentowaniu będzie bardzo bolesny jak przyjdzie tak jak mówisz na trening chociaż jeden thaiboxer.
Jescze raz podkreslam ja nie bronię ich techniki bo jej prawie w ogóle nie ma)podoba mi się że ludzie się budzą z letargu,że kurde może by tak sprawdzić jak się człowiek zachowuje na ringu i czy mój trening coś w ogóle mi daje?Zgadza się..dobrym doświadczeniem będzie pokulanie się,bo grappler ich ładnie wszystkich ponagina i myslę że ten team mimo marnych szans tego spróbuje na zasadzie zdobywania szlifów w realu/
  • 0

budo_paweł1
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 119 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:łódź

Napisano Ponad rok temu

Re: Filmik z zawodów 6/11/04 Wing Tsun Estonia
sorry jeszcze jedno.Może Ving cos podpowie bo chciałem zrobić taką małą dygresję.Wszyscy na filmie albo są tak nauczeni albo robią to w sposób naturalny tzn.wchodzą w sparing takim WilliamCheungowskim wejściem(taką pozycją z nogą w górze[co może bardzo szybko przestać być takie fajne-jak przeciwnik zna dobrze pojęcie typu lowkick...]A pytam VingDragona również bo jego WengChun jest bardzo chętnie przedstawiany jak najwyższa ewolucja YC a zaraz po WengChun jest Wing Chun Williama Cheunga(???).Ponieważ ja nie za bardzo czuję sens tych wypowiedzi proszę o wyjaśnienie dlaczego PODOBNO WCH WC jest tak bardzo kompatybilny z WECH.Zdaje się też że William Cheung ma spore problemy z przekonaniem wszystkich że to on zna wersję Yip Mana ewoluującą w kierunku Weng Chunu(metoda tradycyjna) a wszyscy inni znają tylko zmodyfikowaną.Jeśli to już było wyjaśniane to nie było pytania.
  • 0

budo_krzyst
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 1354 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Warszawa

Napisano Ponad rok temu

Re: Filmik z zawodów 6/11/04 Wing Tsun Estonia
Paweł, ja proponuję w przypadku tego typu wypowiedzi odpuścić słuchania propagandy, a posłużyć się logiką. Stwierdzenia, że coś jest bardziej prawdziwe, albo że linia przekazu jest jedyna słuszna są zazwyczaj tylko li marketingiem, żeby się produkt lepiej sprzedawał.
Co do filmu natomiast, to mnie zastanawia jedno, mianowicie wiek tych startujących. Może nie wszyscy, ale paru wygląda na nastolatków. I to takich bliżej 15 niż 19 lat 8O

K.
  • 0

budo_wtc
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 178 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Wawa

Napisano Ponad rok temu

Re: Filmik z zawodów 6/11/04 Wing Tsun Estonia

Co do filmu natomiast, to mnie zastanawia jedno, mianowicie wiek tych startujących. Może nie wszyscy, ale paru wygląda na nastolatków. I to takich bliżej 15 niż 19 lat 8O

masz racje, wygladaja na dzieci, w dodatku ich instruktor tez nie wyglada na ostoje madrosci czy chocby rozsadku :?
  • 0

budo_paweł1
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 119 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:łódź

Napisano Ponad rok temu

Re: Filmik z zawodów 6/11/04 Wing Tsun Estonia
Tak wiem,wiem.
to wszystko marketing.
Ale środowisko amerykańskie zwłaszcza, ożywiło się strasznie jak podczas tradycyjnych już wymian doświadczeń mistrzowie w końcu podają sobie ręce i w przypadku Wing Chun i Weng Chun dopatrują sie wspólnych korzeni.
W dodatku zaskoczony jestem faktem jak wielu zwolenników ma William Cheung(samozwańczy Superior WC fighter)w USA i Kanadzie.
Co do wieku WTmanów z filmu-tak to prawda jakiś przedział 15-19max.
co do ich sifu kwalifikacji to nie mam pojęcia..może pozostałe filmy z ich strony podpowiedzą coś..
Proszę o komentarze...aha.... ale niech się nie wypowiada człowiek z nickiem Fasola(jakiś totalny odlot to jest..) bo on napisze coś w stylu:
"szedłem sobie ulicą Fasolową i nagle podchodzi kapitan statku i mówi że tu nie wolno pływać" :)


pozdr.
  • 0

budo_vingdragon
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 2334 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:z chinskiej dzielnicy

Napisano Ponad rok temu

Re: Filmik z zawodów 6/11/04 Wing Tsun Estonia

VingDragon co się z Tobą dzieje/jak można tak najeżdzać na ukochany twój YC na który spędziłeś przypuszczam ze 20lat z życiorysu

pomylka - na YCh poswiecilem tylko 5 lat - reszta to wylacznie Weng Chun

Czy mógłbyś nam upodstępnić tutaj jakiś link ze swoich zbiorów pokazujący 'nowożytny Weng Chun w akcji fighterskiej'gdzie można byłoby zobaczyć rzeczywiste róźnice i odmienność Weng chun od całego YC

sorry, ale nie mam takowych, a jesli nawet to nie udostepnia sie tego typu rzeczy. swego czasu pisalem artykuly do magazynu "Karate-KungFu". probowalem tez wstawiac swoje rzeczy do sieci, ale jak to bywa krytyka nie zna granic glupoty, wiec dalem sobie spokoj. chcesz zobaczyc roznice? przyjdz i pocwicz, powalcz

jeśli chodzi o formy to Chum Kiu w twoim wykonaniu jest zbliżone do mojego, ale może interpretacja ma tu spore znaczenie...

ale ja na videoklipie wykonuje Chum Kiu z odmiany YongChun a nie Weng Chun. Interpretacja jest jednak wielce inna niz znamy. Teraz przygotowuje material z formami Weng Chun Kuen i Saam Pai Fut. Byc moze skusze sie na pokazanie paru zastosowan w walce.
  • 0

budo_wtc
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 178 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Wawa

Napisano Ponad rok temu

Re: Filmik z zawodów 6/11/04 Wing Tsun Estonia

(na moje oko to jakas szkola potingowa, ale moge sie mylic)

w estonii jeszcze nie tak dawno bylo ewto pt. k. kernspechta, czyli masz racje z potingowa scheda :wink: nazwa, skrot i koszulki na banerku to powtwierdzaja. brak odwolan do tinga czy niemieckiego guru wskazuje na byly charakter zazylosci :)
zreszta to po prostu wyglada jak program nieopanowany program nauczania z blitz defence czy jakos tak ...
ale ambicji nie mozna im nie przynac :wink:
  • 0

budo_gapiszon
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 128 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: Filmik z zawodów 6/11/04 Wing Tsun Estonia

jak to bywa krytyka nie zna granic glupoty, wiec dalem sobie spokoj. chcesz zobaczyc roznice? przyjdz i pocwicz, powalcz


A potem się ludzie zastanawiają, dlaczego niektórzy wcześniej aktywni ćwiczący WT przestali sie pisać na forum i nie wiadomo, gdzie zniknęli :)

To naprawdę jedno z najsłuszniejszych stwierdzeń wujka VingDragona :)
  • 0

budo_wtc
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 178 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Wawa

Napisano Ponad rok temu

Re: Filmik z zawodów 6/11/04 Wing Tsun Estonia

To naprawdę jedno z najsłuszniejszych stwierdzeń wujka VingDragona :)

hehe, ladnie powiedziane :wink:
  • 0

budo_vingdragon
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 2334 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:z chinskiej dzielnicy

Napisano Ponad rok temu

Re: Filmik z zawodów 6/11/04 Wing Tsun Estonia
"kazdy kij ma dwa konce"
  • 0

budo_wtc
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 178 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Wawa

Napisano Ponad rok temu

Re: Filmik z zawodów 6/11/04 Wing Tsun Estonia

"kazdy kij ma dwa konce"

znow ladnie powiedziane :)
  • 0

budo_tsailifo
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 2580 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Szczecin

Napisano Ponad rok temu

Re: Filmik z zawodów 6/11/04 Wing Tsun Estonia
Poszukaj czegoś na stronie [link widoczny dla zalogowanych Użytkowników]
  • 0

budo_paweł1
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 119 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:łódź

Napisano Ponad rok temu

Re: Filmik z zawodów 6/11/04 Wing Tsun Estonia
dzieki Tsailifo za namiary na ciekawą stronę/może masz jeszcze namiary gdzie np.sifu Barry lub Lane sparrują-chodzi mi generalnie o klipy z realnego zastosowania..oczywiście moge poszukać sam..ale może coś mógłbyś zaproponować.Dzieki z góry za pomoc!
VingDragon-pewnie zawsze tak jest,że oprócz pozytywnych głosów zawsze są jacyś przeciwnicy,czym nie należy się w ogóle przejmować.Dlatego prosze o linki do klipów Weng Chun jak ten styl prezentuje się w typowych bójkach(bez żadnych form,noży i tyczki.)a nie o artykuły gdzie każdy może bawić się w krytyka i komentować twoją myśl na 1000 sposobów.Klip jednak pokazuje czarno na białym sytuacje a twoja pomoc może chyba u wielu rozwiać wątpliwości co do Weng Chun a może i bardziej zainteresować tematem.Ponawiam prośbę.pozdr
  • 0

budo_tsailifo
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 2580 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Szczecin

Napisano Ponad rok temu

Re: Filmik z zawodów 6/11/04 Wing Tsun Estonia

dzieki Tsailifo za namiary na ciekawą stronę/może masz jeszcze namiary gdzie np.sifu Barry lub Lane sparrują-chodzi mi generalnie o klipy z realnego zastosowania..oczywiście moge poszukać sam..ale może coś mógłbyś zaproponować.Dzieki z góry za pomoc!


Z tym może być problem... niestety ciężko spotkać w necie tego typu filmiki :( ale jak znajdę to dam znać
  • 0

budo_guardian
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 454 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:RP(o)land

Napisano Ponad rok temu

Re: Filmik z zawodów 6/11/04 Wing Tsun Estonia
praktycznych filmikow o wengchunie, poza produkcjami VD udostepnionymi w ramach niniejszego forum, w necie raczej nie spotkalem, poglądowo-marketingowo-prezentacyjne sa na stronach hoffmanowskich, troche rzeczy jest takze na stronkach "dalekowschodnich", ale żeby cos tam znaleźć trzeba zmienic ustawienia jezykowe wyszukiwarki np. googelki na "krzaczki" i wtedy poszukać, trafilem tam na pare klipow wi/engczunowych, jednakze w wiekszosci byly to prezentacje form lub chi sao, wiec raczej nie liczylbym na cos konrektnego w tym zakresie,chyba ze VD ze swoimi szkolnikami cos pusci
  • 0

budo_paweł1
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 119 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:łódź

Napisano Ponad rok temu

Re: Filmik z zawodów 6/11/04 Wing Tsun Estonia
czekając inne linki podaję namiary na zaprzyjaźnioną z naszą szkołą JKD szkołę JKD sifu Franka Burczyńskiego króry często nas odwiedza-ściągnijcie sobie technikserien a w linkach jest wiele namiarów nawet na szkoły WC
[link widoczny dla zalogowanych Użytkowników]
  • 0

budo_yarek
  • Użytkownik
  • PipPip
  • 52 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Paryz

Napisano Ponad rok temu

Re: Filmik z zawodów 6/11/04 Wing Tsun Estonia
Pawel, pozwole sobie odpowiedziec na pytanie zwiazane z technika "wejscia" jak to zowiesz !

Wszyscy na filmie albo są tak nauczeni albo robią to w sposób naturalny tzn.wchodzą w sparing takim WilliamCheungowskim wejściem(taką pozycją z nogą w górze[co może bardzo szybko przestać być takie fajne-jak przeciwnik zna dobrze pojęcie typu lowkick...]

Przejzalem kulku krotnie ten filmik i ani jeden gosc nie wchodzi technika W.Cheunga, oni zwyczajnie kopia przednia noga, poniewaz ich ciezar spoczywa na tylnej, chyba klasyka w WT?
a jezeli juz robia to naturalnie i zalozmy ze to chocby przypomina technike wing chun, to warto by sie zastanowic?
a co do drugiego pytania

Zdaje się też że William Cheung ma spore problemy z przekonaniem wszystkich że to on zna wersję Yip Mana ewoluującą w kierunku Weng Chunu


temat tyle razy poruszany, moze bez kwesti "ewolucyjnej do weng chun" tu chyba ani jedni przedstawiciele ani drudzy by sie chyba nie zgodzili?
Pzdr
  • 0

budo_vingdragon
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 2334 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:z chinskiej dzielnicy

Napisano Ponad rok temu

Re: Filmik z zawodów 6/11/04 Wing Tsun Estonia
Pawel1:

Tak jak wczesniej pisalem i potwierdzil to Guardian - nie znajdziesz w sieci niczego takiego. Jesli ktos udostepnia, to tylko prywatne nagrania. Co do realnego zastosowania Weng Chun w akcji - bylo tego troche w czasie pracy w nocnym klubie, tu w NY, ale jakos nikt nie mial kamery zeby to 'uchwycic' ;)

postaram sie jednak cos skrecic w miare mozliwosci.
  • 0

budo_paweł1
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 119 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:łódź

Napisano Ponad rok temu

Re: Filmik z zawodów 6/11/04 Wing Tsun Estonia
znalazłem krótki filmik w polskiej części strony [link widoczny dla zalogowanych Użytkowników] pt.ciekawy atak z wyprzedzeniem
[link widoczny dla zalogowanych Użytkowników]
można prosić o komentarz?
  • 0

budo_vingdragon
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 2334 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:z chinskiej dzielnicy

Napisano Ponad rok temu

Re: Filmik z zawodów 6/11/04 Wing Tsun Estonia
:rofl: :nie: :drinking:
  • 0


Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych

Ikona FaceBook

10 następnych tematów

Plany treningowe i dietetyczne
 

Forum: 2002 : 2003 : 2004 : 2005 : 2006 : 2007 : 2008 : 2009 : 2010 : 2011 : 2012 : 2013 : 2014 : 2015 : 2016 : 2017 : 2018 : 2019 : 2020 : 2021 : 2022 : 2023 : 2024