Skocz do zawartości


Zdjęcie

Dremel


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
10 odpowiedzi w tym temacie

budo_fascynat
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 189 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Piaseczno/Warszawa

Napisano Ponad rok temu

Dremel
Witam,
mam problem z wykańczaniem takich elementów jak np. wewnętrznej części uchwytu w kerambicie i podejrzewam, że z czasem na takie szczególnie niedostępne dla zwykłej szlifierki elementy będe natrafiał coraz częsciej... Narazie radzę sobie za pomocą takich małych kamieni szlifierskich, które podłaczam do wiertarki, ale te rozlatują się straaaasznie szybko :evil: .
Czy dremel to właściwe narzędzie do tego typu zadań? W niedalekiej przyłości planuje pobawić się trochę z tytanem - i tu nasuwa się pytanie, czy dremel ma jakiekolwiek szanse ruszyć tytan przy prędkościach obrotowych 15-30 tyś :? ?
  • 0

budo_mlodyraduh
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 342 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Zainteresowania:FMA

Napisano Ponad rok temu

Re: Dremel
Oczywiście że ruszy tylko końcóweczki strasznie drogie (pisze t tych dobrych i trwałych (węgliki wolframu) Jak byś potrzebował jakieś info na temat (o)sprzętu to daj znać tu albo na priv.


pozdrawiam



mlodyraduh
  • 0

budo_fred
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 714 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Wa-wa

Napisano Ponad rok temu

Re: Dremel

Narazie radze˛ sobie za pomoca˛ takich ma?ych kamieni szlifierskich, które pod?aczam do wiertarki, ale te rozlatuja˛ sie˛ straaaasznie szybko

Jesli uzywasz kamieni Topexa to nie dziwne ze sie rozlatuja. Ja uzywam kamykow np.Wolfcrafta i te starczaja na dlugo, a robie przewaznie w hartowanej stali.
A Dremel to IMO droga zabawka
  • 0

budo_mlodyraduh
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 342 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Zainteresowania:FMA

Napisano Ponad rok temu

Re: Dremel
Pewnie że to zabawka jak każde urządzenie które jest do "wszystkiego". Ale jest to też małe, lekkie, ciche, poręczne, tanie(w miarę) oraz wszechstronne urządzenie. Którym można naprawdę wiele zrobić. Bez znaczenia czy jest to polerowanie, wiercenie, cięcie, frezowanie czy szlifowanie. Wszystko to można zrobić jedną maszyną a potem schować wszystko do szuflady biurka, jeżeli u kogoś rolę warsztatu spełnia pokój w bloku to są to naprawdę duże plusy.


pozdrawiam


mlodyraduh


Ps. Fascynat dostałeś mejle ??
  • 0

budo_fascynat
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 189 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Piaseczno/Warszawa

Napisano Ponad rok temu

Re: Dremel
Dostałem, dzięki wielkie - chyba znalazłem już prezent dla siebie na mikołajki :) .

Fred - unikam jak ognia produktów topexu, chociaż może te moje kamienie mogły być jakiejś innej dziadowskiej firmy :?
Mimo to podejrzewam, że obróbka za pomocą dremela powinna być prostsza i szybsza... :wink:
  • 0

budo_maj
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 233 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Kraków

Napisano Ponad rok temu

Re: Dremel

...Ale jest to też małe, lekkie, ciche, poręczne, tanie(w miarę) oraz wszechstronne urządzenie...


z tym "ciche" to bym polemizował :)
  • 0

budo_mlodyraduh
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 342 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Zainteresowania:FMA

Napisano Ponad rok temu

Re: Dremel

z tym "ciche" to bym polemizował :)



To odpal w domu najpierw dremela a potem szlifierkę kątową :)





pozdrawiam



mlodyraduh
  • 0

budo_piteros777
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 571 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Kraków

Napisano Ponad rok temu

Re: Dremel
ja używam dremelopodobnego Ferma + zestaw 40 końcówek i walizeczka. Zapłaciłem za to 70 zł i uważam że to dobrze wydane pieniądze ;-) Korzystałem z papierów ściernych i kamieni, do wykończenia ostrza, poprawek po kątówce i zrobienia nacięć na kciuk. Na niskich obrotach jest ciche, więc jest to jedyny gadżet elektryczny którego używam obecnie (blok...). Nawet nie chodzi o hałas, ale o generowanie syfu - kątówka z tarczą szlifierską rozrzuca sproszkowany korund z opiłkami metalu po całym mieszkaniu, a dremelek tylko po małym pokoju :) Jedyne czego mi brakuje to elastycznej przedłużki, czasem by się przydała... Podsumowując: polecam, na allegro można kupić od 70pln, a firmowe dremelki to około 160-250. Z firmowych jest jeszcze np. Proxxon.

Pozdrawiam
  • 0

budo_ukaszju
  • Użytkownik
  • PipPip
  • 66 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Puławy/Warszawa

Napisano Ponad rok temu

Re: Dremel
Używam dremela i jestem bardzo zadowolony. Co do kamieni to lepiej używać markowych. Znajomy rozwalił dremela takimi sprawami bo akcesoria które kupił były źle skonstuowane - przy używaniu miały "bicie boczne" no i w biednym dremelku siadło łożyskowanie. Teraz ma raczej mikser niż precyzyjne narzędzie.
  • 0

budo_fascynat
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 189 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Piaseczno/Warszawa

Napisano Ponad rok temu

Re: Dremel
A czy zamiast pracować na 10tyś obrotów dremela używałbym proxxona, którego min. to 5000 obrotów? Czy to ułatwiłoby obróbke tytanu? Czy też nie odczułbym tej różnicy?
  • 0

budo_lothian
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 1047 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:schoinki :)

Napisano Ponad rok temu

Re: Dremel
Dobrym sposobem jest wiertarka (ja używam Bosha - to nie jest tekst reklamowy :) ) z regulowaną prędkością obrotową zamocowana w statywie i wałek giętki (można takie kupić w dobrych sklepach z osprzętem do elektronarzędzi). Poza tym dobre frezy i dobre kamienie - to podstawa.
  • 0


Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych

Ikona FaceBook

10 następnych tematów

Plany treningowe i dietetyczne
 

Forum: 2002 : 2003 : 2004 : 2005 : 2006 : 2007 : 2008 : 2009 : 2010 : 2011 : 2012 : 2013 : 2014 : 2015 : 2016 : 2017 : 2018 : 2019 : 2020 : 2021 : 2022 : 2023 : 2024