Skocz do zawartości


Zdjęcie

Trudności z załapanie o co chodzi:)


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
13 odpowiedzi w tym temacie

budo_nie_ja1
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 155 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Trudności z załapanie o co chodzi:)
Witam!
Mam takie pytanko, z czego mogą wynikać trudności związane z załapaniem o co chodzi w samoobronie. Na przykład wtedy kiedy jest jakaś technika z dźwignią a ja mam problem z której strony ją założyć-od góry,od dołu. I tak prawie z wszystkimi technikami mimo iż parę razy zostaną mi pokazane:) i wydają się proste.Tak samo mam problem z orientacją na drugą stronę-jak zrobię już coś na lewą to ta sama technika robiona na prawą stronę stwarza mi już trudności. W samoobronie chyba większość rzeczy jest podobnych do Aikido czy JuJitsu(jeśli sie mylę proszę o poprawienie) i czy trudności mogą wynikać z tego,że trenuję karate? Bo przecież w karate prawie wszystkie techniki są twarde i po lini prostej.
  • 0

budo_azmar
  • Użytkownik
  • Pip
  • 16 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Katowice

Napisano Ponad rok temu

Re: Trudności z załapanie o co chodzi:)
Nic sie nie martw jak każdy chyba.Ja rowniez mialem drobne problemy na początku trzeba sie zaadoptować i bedzie dobrze :D
  • 0

budo_adamd
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 3411 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Warszawa

Napisano Ponad rok temu

Re: Trudności z załapanie o co chodzi:)
Problemy wynikają z tego, że masz nędznie ułożony program treningowy na tej samoobronie.

Techniki, co do których masz problem z załapaniem po trzech powtórzeniach powinny zostać wyeliminowane. W sytuacji stresowej zapomnisz jak to szło i którędy tą rękę przełożyć, za co złapać i gdzie popchnąć, żeby zadziałało.

Ale, żeby była jasność, to trzeba sobie odpowiedzieć na proste pytanie:

CO TO JEST SAMOOBRONA?

Pozdrawiam,
AdamD
  • 0

budo_nie_ja1
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 155 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: Trudności z załapanie o co chodzi:)
heh,ogólnie nie ćwiczę samoobrony regularnie bo mam te zajęcia raz na dwa tygodnie w szkole:).Ale jeśli chodzi o samoobronę to chyba powinny być to techniki,które można załapać szybko. Adam masz,rację bo połowy z tego nie pamiętam już teraz w sytuacji bezstresowej:).
  • 0

budo_niedziel
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 2844 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:ze wsi jestem
  • Zainteresowania:Taekwondo

Napisano Ponad rok temu

Re: Trudności z załapanie o co chodzi:)

Na przykład wtedy kiedy jest jakaś technika z dźwignią a ja mam problem z której strony ją założyć-od góry,od dołu. I tak prawie z wszystkimi technikami mimo iż parę razy zostaną mi pokazane:) i wydają się proste.


Ja trenuje od jakiegos czasu a i tak prawie zadne dzwignie nie wychodza ( czasem na poczatkujacych cos sie uda :/ ).
  • 0

budo_adamd
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 3411 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Warszawa

Napisano Ponad rok temu

Re: Trudności z załapanie o co chodzi:)
No i zaczynamy wszyscy mówić jednym językiem :)

Lista działających technik samoobrony (szczególnie dedykowanej dla kobiet!), wyprodukowana przez najlepszego speca od zagadnienia o jakim słyszałem jest do znalezienia dwa tematy niżej ;)

http://www.forum-kul...ndpost&p=743005

Pozdrawiam,
AdamD
  • 0

budo_nie_ja1
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 155 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: Trudności z załapanie o co chodzi:)
No tak,ale ze względu na to że mam zajęcia w szkole to muszę zaliczyć to co mi pokazują:). Nie mogę sobie kopnąć kogoś w jaja a facet powie: Pięknie!Zaliczone na 5 :) !
  • 0

budo_karbador
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 112 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: Trudności z załapanie o co chodzi:)

No tak,ale ze względu na to że mam zajęcia w szkole to muszę zaliczyć to co mi pokazują:). Nie mogę sobie kopnąć kogoś w jaja a facet powie: Pięknie!Zaliczone na 5 :) !


Masz zajęcia z samoobrony w ramach WF ?
  • 0

budo_jurek
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 474 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Stolyca, panie

Napisano Ponad rok temu

Re: Trudności z załapanie o co chodzi:)
Jesli chodzi o dzwignie w ogole, to z mojego doswiadczenia wynika, ze takie rzeczy maja swoje zastosowanie raczej w parterze, ew. w klinczu i tez nie zawsze sie uda. Lista technik, o ktorej wspomnial Adam jest o wiele sensowniejsza, jesli chodzi o samoobrone.

No tak,ale ze względu na to że mam zajęcia w szkole to muszę zaliczyć to co mi pokazująSmile. Nie mogę sobie kopnąć kogoś w jaja a facet powie: Pięknie!Zaliczone na 5 Smile !


Podejrzewam, ze zaliczysz bez problemu i tak. :wink:
  • 0

budo_nie_ja1
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 155 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: Trudności z załapanie o co chodzi:)
No mam nadzieję,że zaliczę ale nie będę usatysfakcjonowana jeśli to będzie ocena 3 :? . Ale damy radę :) !
Karbador-nie mam tych zajęć w ramach WF-u,to Szkoła Policealna Pracowników Ochrony więc obowiązkowy przedmiot jak najbardziej :) .
  • 0

budo_badtrip
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 312 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: Trudności z załapanie o co chodzi:)
A można wiedzieć gdzie ta szkoła? Pytam bo ja w jednej szkole miałem i bardzo praktycznego Judoke i bardzo ściemniacznego kungfuja od samoobrony i technik interwencyjnych ...
  • 0

budo_nie_ja1
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 155 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: Trudności z załapanie o co chodzi:)
Batrip - trójmiasto a konkretniej Wejherowo. Aż tak się nie znam ale kadra szkoląca wygląda mi na dobrą:). No ale czego to można sie dobrze nauczyć mając zajęcia raz na dwa tygodnie.
  • 0

budo_eutyfrona
  • Użytkownik
  • PipPip
  • 70 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Derby

Napisano Ponad rok temu

Re: Trudności z załapanie o co chodzi:)

Tak samo mam problem z orientacją na drugą stronę-jak zrobię już coś na lewą to ta sama technika robiona na prawą stronę stwarza mi już trudności.


Ja trenuję aikido. Jak zaczynałam, to też musiałam się uczyć od początku na każdą ze stron - brak transferu. To trwało rok, potem3 lata przerwy w treningach i po powrocie nie mam już tego problemu. I dźwignie też mi lepiej wychodzą... Choć to chyba nie może być rada w Twojej sytuacji.
  • 0

budo_kenia
  • Użytkownik
  • Pip
  • 10 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: Trudności z załapanie o co chodzi:)
Dla praworęcznych:
Podobno dwa razy więcej trzeba ćwiczyć na lewą to na prawą wyjdzie dżwignia bez problemu. :D
Dla leworęcznych odwrotna wersja
  • 0


Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych

Ikona FaceBook

10 następnych tematów

Plany treningowe i dietetyczne
 

Forum: 2002 : 2003 : 2004 : 2005 : 2006 : 2007 : 2008 : 2009 : 2010 : 2011 : 2012 : 2013 : 2014 : 2015 : 2016 : 2017 : 2018 : 2019 : 2020 : 2021 : 2022 : 2023 : 2024