Skocz do zawartości


Zdjęcie

judo a moje warunki fizyczne?


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
10 odpowiedzi w tym temacie

budo_jinx_
  • Użytkownik
  • Pip
  • 20 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

judo a moje warunki fizyczne?
Mam wielki dylemat a teraz czemu... w krakowie sa 2 bardzo dobre szkoly najlepsza akademia w polsce muay thai i krakowskie judo na wisle... jestem bardzo przekonany co do judo ale czy nadaje sie do tej dyscypliny... niestety tego nie wiem.. mam 16 lat a jak na swoj wiek jestem bardzo slaby i ponadto wasze 47 kg... teraz czy to czy to? czy nadaje sie na judo z takimi warunkami fizycznymi? Moj kolega chodzi na judo juz 7 lat i jest teraz w seniorach na wisle i jego tenerem jest Taps... naprwade podziwiam go za to co robi... nie wiem jeszcze tylko kiedy sa treningi judo na wisle dla poczatkujacych moze ktos wie? z gory dzieki za odpowiedzie pozdrawiam

z powazaniem JiNX_
  • 0

budo_flametong
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 146 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:szczecin

Napisano Ponad rok temu

Re: judo a moje warunki fizyczne?
zaczynajac trenowac w wieku 16 lat raczej nie osiagniesz nic w judo ale kto wie moze jakis drzemiacy talent ;-) poza tym najnizsza kategoria w ktorej mozesz startowac to 55 o ile sie nie myle, pojdz na trening i sprobuj poza tym zacznij jesc! :) judo, co docenili japonczycy, jest bardzo ogolno rozwojowym sportem wiec napewno Ci nie zaszkodzi, pozdrawiam.
  • 0

budo_wk33
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 132 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: judo a moje warunki fizyczne?
a moze tak wpadniesz do chlopakow z grapplingu??
  • 0

budo_kręciel
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 410 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Warszawa

Napisano Ponad rok temu

Re: judo a moje warunki fizyczne?
JiNX_ po pierwsze troszkę szacunku dla trenera! Nie jakiś tam łaps czy taps tylko trener Tabaszewski...
Jeśli jesteś słaby to chyba nie ma różnicy czy pójdziesz na judo czy muay thai. Ważne jest żebyś dążył do tego żeby przestać być słabym i w przyszłości nie musiał oddawać komórek chuliganom z Nowej Huty. Zawodnikiem na pewno już nie zostaniesz, jednak możesz się wzmocnić i przede wszystkim nabrać pewności siebie.
Nie daj się zwieść bajeczce Ong bak, nie sądzę żebyś zaczynając w tym wieku nauczył się tak wymiatać. Za to jestem przekonany że w pół roku opanujesz sztukę ucieczki. Osobiście polecam judo!
  • 0

budo_hmjf
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 258 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Olsztyn

Napisano Ponad rok temu

Re: judo a moje warunki fizyczne?
Wg mnie lepsze by dla Ciebie było judo. Mając taką wagę za wysoki pewnie też nie jesteś, a w judo wzrost się aż tak nie liczy, a czasem to nawet lepiej jest być niższym od przeciwnika znając judo (ale lepiej mieć przy tym nieco mieśnia hehe :) ). A w muai thai to wzrost ma chyba już większe znaczenie. No ale najlepiej, to po prostu chodż na jedno i drugie przez gdzieś tak z miecha i wybierz w czym się lepiej czujesz i tyle. Pozdro

ps. Judo i tak jest najlepsze :!: :)
  • 0

budo_speedy62
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 460 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Hamburg

Napisano Ponad rok temu

Re: judo a moje warunki fizyczne?
...tworca judo KANO mial tylko 155 cm wzrostu,byl watly i chorowity...co udalo mu sie uczynic poszukaj i poczytaj sam...mysle,ze podejmiesz odpowiednia decyzje uklony
  • 0

budo_tengu
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 605 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Wroclaw

Napisano Ponad rok temu

Re: judo a moje warunki fizyczne?
tez radze judo. poprawisz sprawnosc ogolna, nauczysz sie padac itp itd. Na poczatek najlepsze jest judo. Zycze wytrwalosci!
Powodzenia!

Pozdrawiam MH!
  • 0

budo_lubicz-wroc
  • Użytkownik
  • PipPip
  • 60 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Wrocław

Napisano Ponad rok temu

Re: judo a moje warunki fizyczne?
Powiem tyle że zacznij trenowac judo, twoja waga nie jest taka ważna bo i tak narazie nie startowałbys na jakis poważnych zawodach. Ja sam niedawno ważyłem niewiele ponad 50kg a teraz zacząłem mocno mocno trenowac i waże 58kg. Jak bedziesz wytrwały i pracowity to moze za kilka lat sie o tobie usłyszy. judo nie przekreśla nikogo. :lol: :lol:
  • 0

budo_speedy62
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 460 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Hamburg

Napisano Ponad rok temu

Re: judo a moje warunki fizyczne?
..wytrwaly i pracowity-czyli 8 jednostek treningowych po 2 godzinki od poniedzialku do piatku,sobota niedziela turniej lub trening kondycyjny-czy to miales na mysli ?
  • 0

budo_lubicz-wroc
  • Użytkownik
  • PipPip
  • 60 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Wrocław

Napisano Ponad rok temu

Re: judo a moje warunki fizyczne?
Mialem na myśli jeden trening dziennie po 2h. plus dwa mięsiące obozów w letnie wakacje i 2 tygodnie na zimowych.
  • 0

budo_adi89
  • Użytkownik
  • Pip
  • 26 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Sosnowiec

Napisano Ponad rok temu

Re: judo a moje warunki fizyczne?
nadajesz sie do Judo, w tym wieku nie osiągneisz większych osiągnięć ale zawsze możesz trenowac, u mnie w sekcji sa osoby 15 letnie i waża 47 kg i sobie jakos radza. więc każdmy moim zdaniem może trenować Judo.:) Pozdrawiam
  • 0


Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych

Ikona FaceBook

10 następnych tematów

Plany treningowe i dietetyczne
 

Forum: 2002 : 2003 : 2004 : 2005 : 2006 : 2007 : 2008 : 2009 : 2010 : 2011 : 2012 : 2013 : 2014 : 2015 : 2016 : 2017 : 2018 : 2019 : 2020 : 2021 : 2022 : 2023 : 2024