Skocz do zawartości


Zdjęcie

Krawczyk zawiódł w Atenach, w Pekinie zastąpi go Bałanda


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
12 odpowiedzi w tym temacie

budo_^hast^
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 3373 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Sopot

Napisano Ponad rok temu

Krawczyk zawiódł w Atenach, w Pekinie zastąpi go Bałanda
O Łukaszu Bałandzie jeszcze przed rokiem wiedzieli tylko nieliczni specjaliści od judo. Wkrótce to się zmieni. - Będę walczył o igrzyska w Pekinie - zapowiada zawodnik AZS UW.

W sobotę podczas mistrzostw Polski seniorów Bałanda był bezapelacyjnie najlepszym zawodnikiem w kategorii do 81 kilogramów.

? Zabrakło piątego zawodnika igrzysk olimpijskich w Atenach Roberta Krawczyka, który jest numerem jeden w tej wadze ? tonował nastroje trener kadry Wiesław Błach.

- Chętnie zmierzę się z Robertem podczas zawodów. Dotychczas walczyliśmy jedynie na treningach. Dla mnie Krawczyk to prawdziwe wyzwanie, ma na koncie medale z mistrzostw świata i Europy, wygrywał największe turnieje. Konfrontacja z nim to prawdziwe wyzwanie - tłumaczy 21-letni Łukasz.

Zapowiada także, że chce walczyć o igrzyska w Pekinie. Aby zostać olimpijczykiem musi więc rozprawić z ?Krawcem?, który w Atenach otarł się o medal. W ostatnich sekundach przegrał pojedynek półfinałowy. Starcie o brązowy także zakończyło się niepowodzeniem. Od igrzysk Krawczyk nie startuje w krajowych zawodach. Króluje w nich natomiast Bałanda.

- Jeszcze przed wakacjami wystartowałem w Ogólnopolskim Turnieju Klasyfikacyjnym (OTK) w kategorii do 73 kilogramów, który wygrałem - przyznaje Bałanda. Dwa kolejne OTK-i już w 81 też rozstrzygnął na swoją korzyść. W sumie w trzech turniejach wygrał 14 walk przed czasem, a tylko w jednej przeciwnik zdołał utrzymać się na macie przez regulaminowe pięć minut.

Jeszcze przed rokiem Łukasz był znany głównie z tego, że partnerował w treningach aktualnemu brązowemu medaliście mistrzostw Europy, Krzysztofowi Wiłkomirskiemu.

- Wszyscy mówili o mnie, że jestem sparingpartnerem Krzyśka. Teraz mam zamiar pracować na własne konto - tłumaczy judoka AZS UW.

W grudniu wystartuje w akademickich mistrzostwach świata. Trzy dni temu pokazał, że jest w stanie sięgnąć tam po sukces wygrywając przed czasem z Andrzejem Karwackim, właśnie złotym medalistą AMŚ.

ŻW
  • 0

budo_kręciel
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 410 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Warszawa

Napisano Ponad rok temu

Re: Krawczyk zawiódł w Atenach, w Pekinie zastąpi go Bałanda
"Bałagan" to człowiek - torpeda! Jeśli przez 4 najbliższe lata zrobi postępy proporcjonalne do tych, które czyni teraz to w Pekinie podium murowane...
  • 0

budo_lubicz-wroc
  • Użytkownik
  • PipPip
  • 60 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Wrocław

Napisano Ponad rok temu

Re: Krawczyk zawiódł w Atenach, w Pekinie zastąpi go Bałanda
Ja sądze że bałande zatrzyma Łukasz Błach, sądze ze błachu jest lepszym zawodnikiem i przypadkiem przegral na MP. Zreszta sie zobaczy.
  • 0

budo_kręciel
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 410 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Warszawa

Napisano Ponad rok temu

Re: Krawczyk zawiódł w Atenach, w Pekinie zastąpi go Bałanda
Jakbyś widzial tą walkę, to byś tak nie sądził. Błachu jest dobry ale Bałanda jest na razie poza zasięgiem...
  • 0

budo_lubicz-wroc
  • Użytkownik
  • PipPip
  • 60 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Wrocław

Napisano Ponad rok temu

Re: Krawczyk zawiódł w Atenach, w Pekinie zastąpi go Bałanda
ja tam sądze ze bałanda przypadkiem wygral fakt ze nie widzialem tej walki. ale ja błacha zmotywuje i wygra. :D
  • 0

budo_kręciel
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 410 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Warszawa

Napisano Ponad rok temu

Re: Krawczyk zawiódł w Atenach, w Pekinie zastąpi go Bałanda
Właściwie to jeśli chodzi o Pekin, to rezultat walki Bałanda - Błach jest mało istotny.
Jak któryś się zakwalifikuje (oczywiście jeśli nie zrobi tego Krawiec!) to będzie dobrze...
  • 0

budo_lubicz-wroc
  • Użytkownik
  • PipPip
  • 60 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Wrocław

Napisano Ponad rok temu

Re: Krawczyk zawiódł w Atenach, w Pekinie zastąpi go Bałanda
mam nadzieje ze oboje pojada i beda razem w finale i błachu wygra :P
  • 0

budo_kręciel
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 410 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Warszawa

Napisano Ponad rok temu

Re: Krawczyk zawiódł w Atenach, w Pekinie zastąpi go Bałanda
Nie mogą pojechać we dwóch! Na Igrzyska Olimpijskie kwalifikuje się tylko jeden i za razem aż jeden reprezentant kraju w danej wadze...
  • 0

budo_lubicz-wroc
  • Użytkownik
  • PipPip
  • 60 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Wrocław

Napisano Ponad rok temu

Re: Krawczyk zawiódł w Atenach, w Pekinie zastąpi go Bałanda
a jeżeli którys z nich bedzie mial medal na MŚ Seniorów w 2008????
  • 0

budo_kręciel
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 410 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Warszawa

Napisano Ponad rok temu

Re: Krawczyk zawiódł w Atenach, w Pekinie zastąpi go Bałanda
Mogę Cię zapewnić, że ani Bałanda ani Błach w 2008 roku nie zostanie medalistą Mistrzostw Świata. Na przykład dlatego, że MŚ są rozgrywane w latach nieparzystych... :twisted:
Co ja Ci będę tłumaczył, jak Ty za wszelką cenę próbujesz mi udowodnić, że się mylę? Masz tu link do oficjalnej strony Igrzysk Olimpijskich: [link widoczny dla zalogowanych Użytkowników] [musisz kliknąć] 8) . Odszukasz tam judo i sprawdź czy chociaż w jednej wadze było dwóch reprezentantów tego samego kraju (Koreę Północną i Południową traktujemy jak 2 państwa!). Za każdą znalezioną parę daję Ci 100$...
  • 0

budo_lubicz-wroc
  • Użytkownik
  • PipPip
  • 60 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Wrocław

Napisano Ponad rok temu

Re: Krawczyk zawiódł w Atenach, w Pekinie zastąpi go Bałanda
tylko 100$ to mi sie nie opłaca szukac
a moze ktorys z nich bedzie miec szczescie albo taki postep zrobi. niegdy nic nie wiadomo. moze i ja pojade (lol).
  • 0

budo_kręciel
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 410 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Warszawa

Napisano Ponad rok temu

Re: Krawczyk zawiódł w Atenach, w Pekinie zastąpi go Bałanda
Dawaj, 100 papierów piechotą nie chodzi. Każda para to kolejna stówa. Znajdziesz w każdej wadze po 2 Japońców i będziesz miał na nowy gramofon :)
Jedyna opcja to zmiana obywatelstwa i zakwalifikowanie się jako reprezentant innego kraju. Ale jak na razie jeszcze obydwu czeka dużo pracy, podobnie jak wszystkich zawodników myślących o wyjeździe do Pekinu w celu innym niż krajoznawczy.
Nie obraź się ale jak na razie to możesz pojechać ... ale chyba na ręcznym :twisted:
  • 0

budo_lubicz-wroc
  • Użytkownik
  • PipPip
  • 60 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Wrocław

Napisano Ponad rok temu

Re: Krawczyk zawiódł w Atenach, w Pekinie zastąpi go Bałanda
no popatrz nie no wiesz ja myślalem ze na olimpiade;/;/;/;/ nie obraze sie. 8) nie no to szkoda ze nie moge we dwóch jechac. :( a nawet nie bede szukac tych par bo nie bede cie z kasy zdzierac, dobry jestem i tyle :P
  • 0


Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych

Ikona FaceBook

10 następnych tematów

Plany treningowe i dietetyczne
 

Forum: 2002 : 2003 : 2004 : 2005 : 2006 : 2007 : 2008 : 2009 : 2010 : 2011 : 2012 : 2013 : 2014 : 2015 : 2016 : 2017 : 2018 : 2019 : 2020 : 2021 : 2022 : 2023 : 2024