Skocz do zawartości


Zdjęcie

Mala postura - jak sobie radzic?


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
33 odpowiedzi w tym temacie

budo_yanoosh
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 108 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Katowice, Warszawa, Szczecin

Napisano Ponad rok temu

Re: Mala postura - jak sobie radzic?
Trudne, ale nie niemozliwe!

Skrocenie dystansu w walce z większym przeciwnikiem eliminuje mu kopniecia (z wyjatkiem kolan). Jezeli podniesiesz gardę, to w sumie masz spore szanse obronic głowę, przed ciosami ręką. Sam możesz wtedy kontrować, głównie na korpus. No i pamietaj, że jeżeli nie przytulisz się do rywala, to masz dwie nogi, z których możesz kożystać dowolnie. On tych nóg nie powinien uzywać. Ale nie ma nic za darmo. Taktyka jest trudna do opanowania, więc jej nie polecam. 4 lata się tego uczę i nie zawsze wychodzi. Szybkość to podstawa!
  • 0

budo_ronja
  • Użytkownik
  • PipPip
  • 96 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Toruń

Napisano Ponad rok temu

Re: Mala postura - jak sobie radzic?
Khalis, po prostu zrób atut ze swojej postury. Popracuj nad szybkościa i zwinnością. Nic tak nie irytuje większego, cięższego przeciwnika, jak taki mały, którego nie można trafić, bo każdy cios trafia w powietrze, albo ledwo go dotyka, bo małego już nie ma tam, gdzie przed sekundą celował :wink: .
Próbuj "obchodzić" partnera, wyłapywać jego błędy i wykonywać techniki krótkimi seriami, a życie stanie się prostsze i mniej bolesne :wink:
  • 0

budo_karate_koks
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 1150 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Pelplin/Godziszewo
  • Zainteresowania:Karate

Napisano Ponad rok temu

Re: Mala postura - jak sobie radzic?

Chodzi mi o walke na treningu, kiedy dostaje losowego przeciwnika. Jesli jest mniej wiecej tych samych rozmiarow, to nie jest problem. Jesli jest troche wiekszy - rowniez nie. Ale jesli faktycznie jset sporo wiekszy, to jego kilka ciosow moge odczuc bardzo bolesnie :D


Nie narzekaj, potraktuj taki trening jako utwardzanie :)
  • 0

budo_khalis
  • Użytkownik
  • PipPip
  • 75 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: Mala postura - jak sobie radzic?

Nie narzekaj, potraktuj taki trening jako utwardzanie :)


OK :) Tylko boje sie, ze takiego utwardzania wytrzymam gora kwartal, potem bede zeskrobywany z ziemi:D

Popracuje nad szybkoscia. Dzieki wszystkim za odpowiedzi :D
  • 0

budo_ady_4
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 177 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Jestem z miasta
  • Zainteresowania:MMA

Napisano Ponad rok temu

Re: Mala postura - jak sobie radzic?
Mój kumpel z z którym trenuje kyokushin ma wzrostu ok 170 cm albo i mniej i waży ok 60 kg ja mam 184 cm i waże 81 kg i przyznaje sie bez bicia że trudno mi sie z nim walczy ponieważ jest okropnie szybki i w dodatku jak na swoją wage ma bardzo dużo siły, wiadomo waga i wzrost robią swoje i moje ciosy na pewno robią na nim większe wrażenie niż jego na mnie ale on nie pozostaje też bierny i oddaje co czasem jest dość bolesne, a nawet jak udeży słabiej to udeżenie w te same miejsce kilkakrotnie też bardzo boli. Także radziłbym ci dużo trenować technike, szybkość, dynamike i siłe :-)
  • 0

budo_karate_koks
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 1150 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Pelplin/Godziszewo
  • Zainteresowania:Karate

Napisano Ponad rok temu

Re: Mala postura - jak sobie radzic?
to moze taka mala anegdota:

Pamietajcie ludzkie cialo nigdy nie jest w stanie w rownym stopniu przyjac uderzenia dwa razy w to samo miejsce, o ile nastapia one bardzo szybko po sobie :)
  • 0

budo_patrol
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 524 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: Mala postura - jak sobie radzic?
Cóż mogę rzec z doświadczenia (mam 170cm wzrostu i 60kg, a że mam 19 lat to już raczej większy nie będę :P )... dwie rzeczy:

1) Nie przejmować się wynikami takich walk, bo raczej większość z nich będzie przegrana, ale to tylko trening więc nie wynik jest ważny tylko to co się z tego ćwiczenia wyniesie.

2) Staraj się utrzymać odpowiedni dystans. Daleki odpada, bo cię pokona kopnięciami, zwarcie już bardziej, no ale jak złapie to zadusi :P . Osobiście preferuję taki dystans, żeby być trochę poza zasięgiem rąk przeciwnika, ale wystarczająco blisko żebym mógł skutecznie kopać.
  • 0

budo_low king
  • Użytkownik
  • Pip
  • 17 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Kraków

Napisano Ponad rok temu

Re: Mala postura - jak sobie radzic?
Nic się nie przejmuj tylko ćwicz. Utwardzanie też przyniesie efekty w przyszłości. W twoim wieku miałem podobne problemy, tyle że bardziej z wagą bo na wzrost nie narzekałem. Wiem co to dostać mawashi od gościa, którego noga ważyła tyle co ja cały :) . Ale się nie poddawałem i teraz są efekty, a i na wagę nie narzekam... (lat 15: 170cm/60kg (niecałe :) ) lat 25: 180cm/78kg).

Pozdrawiam.
  • 0

budo_gruby perez
  • Użytkownik
  • PipPip
  • 73 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: Mala postura - jak sobie radzic?
Z miśkiem wg. mnie na dystans, zakładając że jesteś od niego lepszy kondycyjnie to są jakieś szanse żebyś troche wytrzymał :lol:
Popracuj więc nad kondycją i szybkością, masa sama przyjdzie- cierpliwości :wink:
  • 0

budo_oyama666
  • Użytkownik
  • PipPip
  • 61 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: Mala postura - jak sobie radzic?
:twisted: witam :twisted:
Wow Ronia, te wiadomości to nie z książek, czyli .............? troszkę praktyki w kumite, powiadasz :) .Powiem krótko, karate powstało po to by ................przeżyć, czyli postura przeciwnika nie miała znaczenia. Chodzi o mistrzostwo w ..........? w dążenu do pewnych zdolności przy których nie jest istotna, postura przeiwnika, jego siła, jego cokolwiek .... :) (bez skojarzeń :) ) , ważne jest Twoje podejście do tematu , wychodzisz do walki i wiesz że dasz z Siebie wszystko by się nie poddać ( kimkolwiek jest przeciwnik, czy to walka sportowa, czy ulica aczkolwiek " dać z siebie wszystko " może też angażować myślenie przy spotkaniu z jakimiś pojebusami , typu 5:1, chyba należy spier......... :) . ). Wracając do tematu : należy ćwiczyć dynamikę układu czyli właściwie szybkość, schodzenie z lini ataku, przyzwyczaić układ do obciążęń dynamicznych ( kopanie i uderzanie w worek , uderzenia w makiwarę) . Jeśli chodzi o kondycję podczas walki to : bieganie interwałami ( ja przebiegłem 2 maratony , ale oczywiście to nie to samo ) , ćwiczenie na worku i walka z cieniem ( w zasadzie dynamiczna ). Mogę się mylić , ale ostatnim czasem udało mi się wygrać walkę finałową ( na oficjalnych zawodach ), fakt , że przez wagę z zawodnikiem cięższym o 16 kg, Powiecie przypadek ale co Sami zrobiliście dla Siebie by świadomie podjąć walkę z cięższym zawodnikiem, czy wasze umysły jeszcze nie nie powiedziały to możliwe by pokonać Każdego, czy dalej świadomie się okłamujecie? Khalis ,ćwicz się szybkości, dynamika ukałdy jest najważniejsza , atak schodzenie z lini ataku kontra , dasz radę. Ludzie mówią Makiwara to przeżytek , Twórcy jej poświęcali wiele czasu ćwicząć na niej, a ludzie ćwiczący , boirąc górnągranicę - 20 lat powiedzą to do dupy :) , Twórcy poświęcili na to całe Życie i to była dla nich codziennoeść, a dla nas parę godzin tygodniowo nie mówiąc już o poważnym traktowaniu kata z bunkai czy też o kobuido? Nieważne niedługo kolejne misrzostwa w Bielsku zobaczymy co tam będzie mam nadzieje że będzie ok :) tzn miła atmosfera i dobry poziom, jednocząca żekłbym " o nie ma narzekań że tamten to................a tamten tamto .................... , często obserwuję forum , myślę że wiecie o kogo chodzi :) .

pozdrawiam
  • 0

budo_neo-28
  • Użytkownik
  • 4 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Warszawa

Napisano Ponad rok temu

Re: Mala postura - jak sobie radzic?
Zdecydowanie w takich walkach liczy sie prędkość !!! Trzeba wypszedać ciosy tego cięższego i skutecznie unikac jub blokowac jego uderzenia.
  • 0

budo_matias
  • Użytkownik
  • 7 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Warszawa

Napisano Ponad rok temu

Re: Mala postura - jak sobie radzic?
Dopiero zacząłem trenować karate (oyama) ale wcześniej intensywnie zmagałem się z kravmagą. Tam nauczyłem się tego, że wielkość przeciwnika potrafi być bardzo myląca (sparingi mieliśmy regularnie i były naprawdę ostre). Bywało, że z większymi odemnie miśkami radziłem sobie bez problemów ale bywało i tak, że jakiś niepozorny karypel robił ze mną co chciał! A reguła była taka - o przewadze bardziej decydowały umiejętności i staż trenowania. Naprawdę poczułem to na własnej skórze. Pozdrawiam!
  • 0

budo_menthol
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 229 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Lublin
  • Zainteresowania:BJJ

Napisano Ponad rok temu

Re: Mala postura - jak sobie radzic?

Misiek -> Zwarcie -> OdrobinaSzczęscia -> Placek -> BłagajOLitość :)

Jesli ten duzy nie ma pojecia o walce w parterze to role sie odwracaja bo masa na ziemi nie liczy sie juz tak bardzo jak w stojce.
  • 0

budo_patrol
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 524 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: Mala postura - jak sobie radzic?

o przewadze bardziej decydowały umiejętności i staż trenowania. Naprawdę poczułem to na własnej skórze. Pozdrawiam!


No, ale pytanie brzmi: jaka jest różnica tego stażu. Jeżeli nowicjusz trafia na kogoś po siedmiu latach treningu to nic dziwnego, że ten drugi wygrywa nawet jak jest mniejszy.
  • 0


Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych

Ikona FaceBook

10 następnych tematów

Plany treningowe i dietetyczne
 

Forum: 2002 : 2003 : 2004 : 2005 : 2006 : 2007 : 2008 : 2009 : 2010 : 2011 : 2012 : 2013 : 2014 : 2015 : 2016 : 2017 : 2018 : 2019 : 2020 : 2021 : 2022 : 2023 : 2024