Skocz do zawartości


Zdjęcie

zamykanie oczu ..


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
7 odpowiedzi w tym temacie

budo_rip
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 414 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:RIP

Napisano Ponad rok temu

zamykanie oczu ..
witam.

otoz mam pewną kwestie do rozstrzygniecia, dzis na sparingu cos mi "odbilo" i przy kazdym ciosie przeciwnika zaczałem zamykac oczy ,skonczylo to sie fatalnei bo przez nieuwage opuscilem lekko garde i dostalem po nosie, mocno.
wiem ,ze to jest odruchowe i czy jesli znow to sie powtorzy to jak mam sie tego oduczyc? Prosilbym o powazne potraktowanie tego tematu..

pzdr
  • 0

budo_shalom
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 498 postów
  • Pomógł: 0
2
Neutralna
  • Lokalizacja:Będzin / Kraków / Leiden
  • Zainteresowania:Karate

Napisano Ponad rok temu

Re: zamykanie oczu ..
imo musisz dużo sparować i mysleć o tym zeby nie zamykać oczu, poprostu musisz się oswoić z obywaniem po gębie, albo trzymać dobrą gardę i nie dać sie trafić ;)
  • 0

budo_lionheart
  • Użytkownik
  • PipPip
  • 82 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Piekary Sl.

Napisano Ponad rok temu

Re: zamykanie oczu ..
Musisz sie troche do uderzen przyzwyczaic, jak masz chwile czasu to popros kolege zalozcie rekawice albo napiastkowki i niech on tak na poczatku delikatnie a pozniej juz sobie dostosowuj uderza lewy prosty a Ty to czasem sobie na czolo przyjmuj. Tylko nie zrob z tego automatu ze kolega uderza 30 razy na minute a Ty caly czas to na glowe zbierasz :P delikatnie chodzicie sobie i co pewien czas bach uderzenie a Ty przyjmujesz. Tylko nie za mocno na poczatku. Powodzenia
  • 0

budo_krzyst
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 1354 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Warszawa

Napisano Ponad rok temu

Re: zamykanie oczu ..
U mnie robi się takie proste ćwiczonko pomagające walczyć z tym odruchem:
Patrzysz przed siebie unikając mrugania jednocześnie machając lużno i szybko dłońmi w okolicy twarzy. Potem zastępujesz łapy kawałkiem szmaty i też machasz Jak udaje ci się powstrzymywać od mrugania robisz to nieco intensywniej, tak, że od czasu do czasu palce wchodzą w kontakt z twarzą lakko ją oklepując (uwaga, żeby nie wsadzić sobie palca do oka ;) ). Można też robić to z partnerem, który robi nam przed twarzą wiatraczek ;)
Natomiast w sytuacji sparringowej należy zwrócić uwagę na to, czy to zamykanie oczu nie jest związane ze strachem przed oberwaniem. Krótko mówiąć z tym, czy aby dojrzeliśmy do sparringów, czy jeszcze nie bardzo ;)

K.
  • 0

budo_nazeem
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 721 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Wawa

Napisano Ponad rok temu

Re: zamykanie oczu ..

Musisz sie troche do uderzen przyzwyczaic, jak masz chwile czasu to popros kolege zalozcie rekawice albo napiastkowki i niech on tak na poczatku delikatnie a pozniej juz sobie dostosowuj uderza lewy prosty a Ty to czasem sobie na czolo przyjmuj. Tylko nie zrob z tego automatu ze kolega uderza 30 razy na minute a Ty caly czas to na glowe zbierasz :P delikatnie chodzicie sobie i co pewien czas bach uderzenie a Ty przyjmujesz. Tylko nie za mocno na poczatku. Powodzenia


To ćwiczenie jest dobre ale jeżeli chcesz jeszcze mieć trochę szrych komórek to proponuje zamienić przyrządówki na zwykłe rękawice.
  • 0

budo_nazeem
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 721 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Wawa

Napisano Ponad rok temu

Re: zamykanie oczu ..
SZARYCH
post za krotk
  • 0

budo_szczepan
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 8153 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:dzika,śmiercionośna Północ

Napisano Ponad rok temu

Re: zamykanie oczu ..
U nas to sie cwiczy uzywajac broni. Duzo ludzi nie tylko zamyka oczy ale sie kuli jak leci na niego z gory kij.
Tori cwiczy dokladnosc zatrzymujac po cieciu drewniany miecz 1 milimetr przy glowie, a uke najpierw stoi bez mrugania oczami, a potem probuje robic technike bez zamkniecia oczu.
  • 0

budo_rip
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 414 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:RIP

Napisano Ponad rok temu

Re: zamykanie oczu ..
dzieki, przeczytałem i rozwazam wszystko. W poniedziałek sprobuje znowu posparowac.

pzdr
  • 0


Użytkownicy przeglądający ten temat: 1

0 użytkowników, 1 gości, 0 anonimowych

Ikona FaceBook

10 następnych tematów

Plany treningowe i dietetyczne
 

Forum: 2002 : 2003 : 2004 : 2005 : 2006 : 2007 : 2008 : 2009 : 2010 : 2011 : 2012 : 2013 : 2014 : 2015 : 2016 : 2017 : 2018 : 2019 : 2020 : 2021 : 2022 : 2023 : 2024