Skocz do zawartości


Zdjęcie

BONG SAO


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
45 odpowiedzi w tym temacie

budo_wij
  • Użytkownik
  • PipPip
  • 97 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: BONG SAO
VT

Jest to podstawowy, niewybaczalny błąd. Sam wystawiasz cały swój bok na uderzenie a Twoja linia centralna zamiast być skierowany w przeciwnika to "patrzy" gdzieś w bok.

A moze jesli wykonujesz bon od srodka tp twoja linia centralna powinna byc lekko skierowana w punkt styku bloku z reka przeciwmika.

Jest to podstawowy, niewybaczalny błąd. Sam wystawiasz cały swój bok na uderzenie a Twoja linia centralna zamiast być skierowany w przeciwnika to "patrzy" gdzieś w bok.

Akurat dystans ma duze znaczenie.
VD:

tylko ze do wewnatrz, (po przekatnej) na prawy cios przeciwnika. ten blok wcale nie musi zbijac jego reki i skrecac jego ciala.

Wlasnie mniej wiecej o takiej sytuacji myslalem.
  • 0

budo_vt
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 402 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Wa-wa

Napisano Ponad rok temu

Re: BONG SAO
Moim zdaniem nie robi się bong sao od wewnatrz i basta. Myśle że wystarczającą wytłumaczyłem dlaczego. Jeżeli macie inne zdanie to rozumiem ale mnie nie przekonacie. nie dlatego że jestem twardogłowy ale koncepcja bong sao od wewnatrz nie pasuje w żaden sposób do "mojej" strategi walki.
  • 0

budo_vingdragon
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 2334 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:z chinskiej dzielnicy

Napisano Ponad rok temu

Re: BONG SAO
dlatego dalem ci przyklad z pierwszej sekwencji manekina:

po sciagnieciu "za kark" nastepuje bongsao i nastepnie tansao z chung chang sao

w wiekszosci szkol yip manowskich pokazuje sie zastosowanie tej sekwencji jako ciaglosc.
  • 0

budo_wij
  • Użytkownik
  • PipPip
  • 97 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: BONG SAO
Ja skolei nie dam sie przekonac, ze wykonanie go od srodka jest bledem. Wsumie kazdy chyba blok w wing chunie moze byc wykonywany od zewnatrz i od srodka (zasada yin/yang).
Zreszta zuwaz ze jesli wing chun miecze motylkowe uwaza za przedluzenie rak, to w formie z ta bronia tez wystepuje bon i to od srodka
p.s w kiju zreszta tez, to dlaczego nie w technikach recznych?
  • 0

budo_vt
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 402 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Wa-wa

Napisano Ponad rok temu

Re: BONG SAO

...Zreszta zuwaz ze jesli wing chun miecze motylkowe uwaza za przedluzenie rak, to w formie z ta bronia tez wystepuje bon i to od srodka
p.s w kiju zreszta tez, to dlaczego nie w technikach recznych?


Ale ani w nożach ani w kiju przeciwnik nie ma trzeciej ręki aby cię sięgnąć ciosem, nie ma więc zagrożenia bo obydwie jego ręce spoczywają na broni. A dystans jest na tyle duży iż nogi nam nie zagrażają. Poza tym nie można bezpośrednio przekładać taktyki walki bronią na techniki ręczne.

VD

...w wiekszosci szkol yip manowskich pokazuje sie zastosowanie tej sekwencji jako ciaglosc.


U nas nie wiąże się tych technik a bong sao od wewnątrz uważamy za błędne i namenekinie są techniki do naprawy tego błędu.
  • 0

budo_wij
  • Użytkownik
  • PipPip
  • 97 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: BONG SAO
VT

Ale ani w nożach ani w kiju przeciwnik nie ma trzeciej ręki aby cię sięgnąć ciosem

.
No trzeciej reki to moze nie ma, ale moze miec druga bron (dwie palki, szable itp)
  • 0


Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych

Ikona FaceBook

10 następnych tematów

Plany treningowe i dietetyczne
 

Forum: 2002 : 2003 : 2004 : 2005 : 2006 : 2007 : 2008 : 2009 : 2010 : 2011 : 2012 : 2013 : 2014 : 2015 : 2016 : 2017 : 2018 : 2019 : 2020 : 2021 : 2022 : 2023 : 2024