Skocz do zawartości


Zdjęcie

walić czy nie walić?


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
34 odpowiedzi w tym temacie

budo_usagi
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 111 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:'znienacka'

Napisano Ponad rok temu

Re: walić czy nie walić?
odpowiedz jest jedna

WALIĆ
  • 0

budo_ellis
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 750 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:krakow / warszawa

Napisano Ponad rok temu

Re: walić czy nie walić?

czasem tez jest tak ze sensei spradza czy na pewno uderzasz prawidlowo i nic nie robi. to tez jst sztuka umiec zatrzymac miecz przy czyjes glowie nie robiac mu krzywdy


Wydaje mi się że zatrzymanie i prawidłowe uderzenie nieco się wykluczają... :? Jak tniesz to tniesz - nie ma zmiłuj. ;)

Poza tym dziwne że cię sprawdzał... :? Kiedy ćwiczyłem to zanim zaczęliśmy treningi z bronią to mój nauczyciel zdążył już nam wbić do głów żeby nie markować ciosów kiedy się go atakuje (chyba że powie inaczej).



panowanie perfekcyjne nad bronia to nie markowanie ciosow..jak juz napisalam sztuka jest zatrzymac ostrze centymetr nad czyjas glowa, a nie wiele osob to potrafi
  • 0

budo_dobermaan
  • Użytkownik
  • Pip
  • 17 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Warszawa

Napisano Ponad rok temu

Re: walić czy nie walić?

..jak juz napisalam sztuka jest zatrzymac ostrze centymetr nad czyjas glowa, a nie wiele osob to potrafi

Może to i sztuka, ale ma raczej niewiele wspólnego z prawdziwym cięciem, czyż wyładowanie ataku mieczem nie następuje w miejscu, gdzie powinno dosięgnąc celu? Zatrzymując ostrze wcześniej znaczyłoby, że wcale nie mieliśmy zamiaru ciąc :roll:
  • 0

budo_silvio
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 829 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Anglia

Napisano Ponad rok temu

Re: walić czy nie walić?

drażniący wiele osób problem
podczas ćwiczeń z bokken kiedy prowadzący chce żeby wykonać "na nim" shomen uchi na normalnej prędkości moje wbudowane zabezpieczenie automatycznie hamuje prędkość uderzenia - strasznie ciężko ciąć człowieka mimo iż na 99,9% wiem że uniknie cięcia...

i tak źle i tak źle... jak akurat trafię na to 0,1% to źle a jak hamuje to też niedobrze bo szef wrzeszczy i w ogóle :cry:


zdaje się że w cięciu mieczem japońskim (którego atrapą jest bokken) nie chodzi o "walenie" jak mieczem europejskim, ale coś w rodzaju cięcia. Więc ruch bokkena to jest złożenie dwóch kierunków dół i cięcie do siebie. tak jakbyś coś rozkrajał. Tak więc odpowiedź na pytanie jest: "nie walić!"
Silvio
  • 0

budo_rydel
  • Użytkownik
  • Pip
  • 39 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Mysłowice

Napisano Ponad rok temu

Re: walić czy nie walić?
Wal!

strasznie ciężko ciąć człowieka mimo iż na 99,9% wiem że uniknie cięcia...


No to uniknie... Trudno. Zostaje Ci jeszcze 0,01%- może wcelujesz. A nie ma fajniejszego uczucia, niż przywalić senseiowi :)

rydel
  • 0

budo_mero
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 217 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Katowice

Napisano Ponad rok temu

Re: walić czy nie walić?
Według mnie nie ma co się zastanawiać... wkońcu noszenie hakamy i czarnego pasa do czegoś zobowiazuje :) Naprzykład do tego że wie co się robi... Ja z kumplem na treningu tez sie nie oszczedzamy... niedawno na treningu z bokkenem połamaliśmy go na trzy czesci :) (bokken został połamany oczywiście :)
  • 0

budo_ellis
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 750 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:krakow / warszawa

Napisano Ponad rok temu

Re: walić czy nie walić?
bokeny to ja tez lamie :) a potem trzeba odkupic :cry:
  • 0

budo_kiod
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 797 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Zabrze

Napisano Ponad rok temu

Re: walić czy nie walić?

bokeny to ja tez lamie :) a potem trzeba odkupic :cry:


Dziwne zwyczaje u Was panują, w moich sekcjach każdy sobie zdaje sprawe że bokeny i jo czasem się łamią(ryzyko zawodowe), nikt nigdy nikomu ich nie odkupywał i sobie tego nie wypominał.
  • 0

budo_ellis
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 750 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:krakow / warszawa

Napisano Ponad rok temu

Re: walić czy nie walić?
nie no moim zdaniem to jak zlamiesz komus boken to powinno sie mu odkupic... ale moze ja dziwna jakas jestem :?
  • 0

budo_kiod
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 797 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Zabrze

Napisano Ponad rok temu

Re: walić czy nie walić?

nie no moim zdaniem to jak zlamiesz komus boken to powinno sie mu odkupic... ale moze ja dziwna jakas jestem :?



A jeżeli złamiesz komuś zęba na treningu to też mu będziesz płacić za sztucznego??(wyjdzmy z założenia że nie jest ubezpieczona ta osoba), jeżeli idziesz na trening podejmujesz pewne ryzyko, musisz się liczyć z tym że coś się może stać, ktoś Ci może połamac boken, jo , ręke, przyroda jednym słowem :) u nas nigdy z tym problemu nie było.
  • 0

budo_mero
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 217 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Katowice

Napisano Ponad rok temu

Re: walić czy nie walić?
To u mnie jest troszke inaczej :) Po treningu na którym z kumplem złamaliśmy jego bokken poprosił mnie tylko żebym mu zrobił z tego co zostało tanto i po sprawie :)
  • 0

budo_ellis
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 750 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:krakow / warszawa

Napisano Ponad rok temu

Re: walić czy nie walić?
zawsze z bokena mozna zrobic ladne tanto..tylko ile mozn miec tanto :?
  • 0

budo_don zen
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 194 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Warszawa

Napisano Ponad rok temu

Re: walić czy nie walić?
U mnie sprawa jest dość prosta - żywotność bokkena jest zależna od jakości i jeżeli ktoś chce zaoszczędzić i kupić mieczyk za 40 zl to będzie musiał liczyć z dość krótkim okres eksploatacji.
  • 0

budo_kendoka
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 317 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:waw.pl

Napisano Ponad rok temu

Re: walić czy nie walić?
Wydaje mi się, że pękniety boken to tylko i wyłącznie wina użytkownika tegoż bokena. Złe zasłony (w ramach uproszczenia tak to nazwijmy) to najczęstszy powód uszkodzeń. I nie ma co zwalać winy na kolegę, że za mocno "ciął", to my źle zasłanialiśmy...
  • 0

budo_mero
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 217 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Katowice

Napisano Ponad rok temu

Re: walić czy nie walić?
Hmmm czy ja wiem :/ Zasłona zasłoną ale liczy się tez atak... a co do tamtego zdażenia to kolega wykonywał cięcie ja się zasłoniłem no i jego bokken pękł :) A zasłona była dobra... wina cięcia czy bokkena ?? :)
  • 0


Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych

Ikona FaceBook

10 następnych tematów

Plany treningowe i dietetyczne
 

Forum: 2002 : 2003 : 2004 : 2005 : 2006 : 2007 : 2008 : 2009 : 2010 : 2011 : 2012 : 2013 : 2014 : 2015 : 2016 : 2017 : 2018 : 2019 : 2020 : 2021 : 2022 : 2023 : 2024