Skocz do zawartości


Zdjęcie

Manekiny Yong/Weng Chun Quan


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
52 odpowiedzi w tym temacie

budo_vt
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 402 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Wa-wa

Napisano Ponad rok temu

Re: Manekiny Yong/Weng Chun Quan

a co powiesz na tekst z uzyciem slupa masztowego do treningu na dzonce? :?:


Podobno tak kiedyś było ale z tego co wiem to żadne dokumenty nie potwierdzają tego (ale mogę się mylić). Napewno aktorzy teatru chinskiego ćwiczyli Ving Tsun a że poruszali się oni dzonkami więc jest to wielce prawdopodobne. Choć jako żeglarz wątpie iż ktoś zdecydowałby się na świadome osłabianie masztu.

pzdr
  • 0

budo_vingdragon
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 2334 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:z chinskiej dzielnicy

Napisano Ponad rok temu

Re: Manekiny Yong/Weng Chun Quan

Choć jako żeglarz wątpie iż ktoś zdecydowałby się na świadome osłabianie masztu

o tym samym pomyslalem jako technolog konstrukcji drewnianych :D

owszem, aktorzy cwiczyli na dzonkach swoje systemy ale manekiny uzywane byly raczej na ladzie. nie wszyscy przeciez byli mistrzami kungfu i nie wszyscy byli aktorami do konca zycia. czesc z nich osiadla i zajela sie zarabianiem na zycie nauka kungfu. wtedy tez powstaly roznego rodzaju modele manekinow.
  • 0

budo_wingtsun
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 667 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Poznań

Napisano Ponad rok temu

Re: Manekiny Yong/Weng Chun Quan
tak tylko sie wtrącę że nie wydaje mi się za prawdopodobne na zdrowy rozsądek żeby uczniowie szantażowali Yip'a aby musiał nagrywać filmy...

1) Yip był chory na raka więc opium nie było przez niego używane w celahc rozrywkowych
2) Yip kosił tyle sopro kasy więc raczej odpowiedzcie sobie na temat mozliwosci szantazu ;)
  • 0

budo_vingdragon
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 2334 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:z chinskiej dzielnicy

Napisano Ponad rok temu

Re: Manekiny Yong/Weng Chun Quan
a mnie sie nie wydaje zeby uczniowie mogli miec wplyw na techniki i formy stylu za zycia Yip Man'a.

Z tego co ja wiem dziadek byl raczej skapy w przekazywaniu swojej wiedzy, wiec calkiem mozliwe, iz co niektorzy "przedsiebiorczy" aby dowiedziec sie czegos wiecej niz inni szantazowali go prezentami z opium. Jak ktos jest "na glodzie" - to zrobi wszystko zeby dostac swoja dzialke

Rozrywka to raczej nie mogla byc - predzej rozgrywka ;)

Kasa? jaka kasa? On zyl skromnie a kase robili uczniowie.
  • 0

budo_vt
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 402 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Wa-wa

Napisano Ponad rok temu

Re: Manekiny Yong/Weng Chun Quan

tak tylko sie wtrącę że nie wydaje mi się za prawdopodobne na zdrowy rozsądek żeby uczniowie szantażowali Yip'a aby musiał nagrywać filmy...

1) Yip był chory na raka więc opium nie było przez niego używane w celahc rozrywkowych
2) Yip kosił tyle sopro kasy więc raczej odpowiedzcie sobie na temat mozliwosci szantazu ;)


Po pierwsze nie uczniowie lecz rodzina Yip Man'a. Nie bez powodu chińczyce byli i są nazywani "żydami azji" :D

Ad 1 Yip Man palił opium od wielu lat i prawdopodobnie od tego dostał raka. W końcowym etapie jego życia opium z używki stało sie lekiem przeciwbulowym. Palenie opium było w chinach czymś normalnym tak jak łaźnie w Turcji a nawet było oznaką prestiżu że kogoś na to stać.

Ad 2 Kasy nie kosił Yip Man tylko jego rodzinka a głównie synalkowie, którzy do dziś na nazwisku robia kasę a tak naprawdę to niewiele umnieją.
Rodzinka przejęła interes (szkołę) jeszcze z drugie powodu. Yip Man poza tym że wydawał sporo na opium to resztę przepuszczał na Madżonka (chińska gra hazardowa). Tak przepuścił cały majątek który odziedziczył.
Dlatego też rodzina widzac jego dwa nałogii położyła na wszystkim łapę a Yip Man dostawał z tego tylko małą część.

Taka jest prawda i nie ma się co wstydzić. Yip Man był wielkim mistrzem Ving Tsun i jego wiedza i umiejętności nie podlegają dyskusji. Ale poza treningami był hazardzistą i ćpunem. Mimo wielkiego szcunku jaki do niego mam prawda jest taka a nie inna.
  • 0

budo_vingdragon
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 2334 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:z chinskiej dzielnicy

Napisano Ponad rok temu

Re: Manekiny Yong/Weng Chun Quan
brawo, dobry post. szacunek ode mnie!! bo przynajmniej potrafisz przyznac jak bylo bez sciemniania. poklon
  • 0

budo_vt
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 402 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Wa-wa

Napisano Ponad rok temu

Re: Manekiny Yong/Weng Chun Quan

brawo, dobry post. szacunek ode mnie!! bo przynajmniej potrafisz przyznac jak bylo bez sciemniania. poklon


Nie ma co ściemniać, prawda jest taka a nie inna. Od ściemniania to są specjaliści u Pana Leung T. i wielu innych. Tak naprawdę to 90% szkół Kung Fu nadaje się do zamnkniecia bo to jedna wielka kpina oszukiwać tak ludzi kosząc za to wielki szmal. Ale takie teraz czasy że każdy orze jak może i w dupie ma to że ktoś się chce nauczyć walki.

pzdr
  • 0

budo_vingdragon
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 2334 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:z chinskiej dzielnicy

Napisano Ponad rok temu

Re: Manekiny Yong/Weng Chun Quan
to prawda, bo nawet w Chinach i w Hong Kongu sie oszukuje, zwlaszcza bialych... na szczescie jest na to lekarstwo :wink:
  • 0

budo_tsailifo
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 2580 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Szczecin

Napisano Ponad rok temu

Re: Manekiny Yong/Weng Chun Quan
AMENO
  • 0

budo_pioter
  • Użytkownik
  • Pip
  • 46 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Poznań

Napisano Ponad rok temu

Re: Manekiny Yong/Weng Chun Quan

tak tylko sie wtrącę że nie wydaje mi się za prawdopodobne na zdrowy rozsądek żeby uczniowie szantażowali Yip'a aby musiał nagrywać filmy...

1) Yip był chory na raka więc opium nie było przez niego używane w celahc rozrywkowych
2) Yip kosił tyle sopro kasy więc raczej odpowiedzcie sobie na temat mozliwosci szantazu ;)


Po pierwsze nie uczniowie lecz rodzina Yip Man'a. Nie bez powodu chińczyce byli i są nazywani "żydami azji" :D

Ad 1 Yip Man palił opium od wielu lat i prawdopodobnie od tego dostał raka. W końcowym etapie jego życia opium z używki stało sie lekiem przeciwbulowym. Palenie opium było w chinach czymś normalnym tak jak łaźnie w Turcji a nawet było oznaką prestiżu że kogoś na to stać.

Ad 2 Kasy nie kosił Yip Man tylko jego rodzinka a głównie synalkowie, którzy do dziś na nazwisku robia kasę a tak naprawdę to niewiele umnieją.
Rodzinka przejęła interes (szkołę) jeszcze z drugie powodu. Yip Man poza tym że wydawał sporo na opium to resztę przepuszczał na Madżonka (chińska gra hazardowa). Tak przepuścił cały majątek który odziedziczył.
Dlatego też rodzina widzac jego dwa nałogii położyła na wszystkim łapę a Yip Man dostawał z tego tylko małą część.

Taka jest prawda i nie ma się co wstydzić. Yip Man był wielkim mistrzem Ving Tsun i jego wiedza i umiejętności nie podlegają dyskusji. Ale poza treningami był hazardzistą i ćpunem. Mimo wielkiego szcunku jaki do niego mam prawda jest taka a nie inna.



hmm..
tak tak - pamiętam...
i ja tam byłem, wino i miód z nimi piłem... :lol:
cholibka, jak to jest, że każden jeden wszystko wie?
to chyba ja jestem zbyt młody na te forum, bo tych ludzi po prostu nie pamiętam!
  • 0

budo_wtc
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 178 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Wawa

Napisano Ponad rok temu

Re: Manekiny Yong/Weng Chun Quan

cholibka, jak to jest, że każden jeden wszystko wie?
to chyba ja jestem zbyt młody na te forum, bo tych ludzi po prostu nie pamiętam!

czesc Piotrze, widze, ze dzis uaktywniles sie nadspodziewanie :lol:
to ja tak, ze co prawda jestem w podobnym wieku (no moze tylko lekuchno starszy) ale tez nie pamietam :)
poza tym, ze wydawalo sie, ze dziadzia Yip wygral byl walke z nalogiem, ale widac zrodla moga byc rozne... :?
priwiet
  • 0

budo_tdek
  • Użytkownik
  • Pip
  • 32 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Warszawa

Napisano Ponad rok temu

Re: Manekiny Yong/Weng Chun Quan
Dodam jeszcze, że z tego co pamiętam, dziadek zaczął palić opium bardzo późno, po utracie żony. Ale historie o nim, włączając all książki LT czytałem jakieś 3/4 latka temu - zatem też mogę tu co nieco komfabulować. I rzeczywiście później z tym skończył. Ale kto tam wie, jaka jest prawda?

Tdek
  • 0

budo_vingdragon
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 2334 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:z chinskiej dzielnicy

Napisano Ponad rok temu

Re: Manekiny Yong/Weng Chun Quan
a manekiny gdzie? ;)

ponizej fotka manekina jednego z uzytkownikow amerykanskiego forum o wingchun

podobno sam takie wykonuje

[link widoczny dla zalogowanych Użytkowników]
  • 0


Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych

Ikona FaceBook

10 następnych tematów

Plany treningowe i dietetyczne
 

Forum: 2002 : 2003 : 2004 : 2005 : 2006 : 2007 : 2008 : 2009 : 2010 : 2011 : 2012 : 2013 : 2014 : 2015 : 2016 : 2017 : 2018 : 2019 : 2020 : 2021 : 2022 : 2023 : 2024