Skocz do zawartości


Zdjęcie

co wybrac???


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
53 odpowiedzi w tym temacie

budo_dominiczka
  • Użytkownik
  • Pip
  • 20 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:WAWA

Napisano Ponad rok temu

Re: co wybrac???
nie mowie, zeby nie bolalo.. :evil:
Mowie, ze nie chce po kilku treninga miec twarz jak tyson.
  • 0

budo_kselos
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 1657 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Warszawa
  • Zainteresowania:Karate

Napisano Ponad rok temu

Re: co wybrac???
Jak jesteś narwana, agresywna=kontuzyjna i niebezpieczna dla siebie i innych...
Bo normalnie na sparingach mniejsi i słabsi mają taryfę ulgową, chyba że są własnie narwani i agresywni....
  • 0

budo_jerz
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 3372 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Warszawa
  • Zainteresowania:Luta Livre

Napisano Ponad rok temu

Re: co wybrac???
Nie będziesz miała nie przesadzaj złamania też się nie zdarzają tak często bez przesady. Bardzo wiele zależy od instruktora dopóki nie pójdziesz na jakiś trening nie będziesz wiedzieć. Proponuje żebyś się przeszła na parę a potem wybrała zresztą wszystkim się to mówi. W Warszawie masz naprawdę duży wybór.
  • 0

budo_dominiczka
  • Użytkownik
  • Pip
  • 20 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:WAWA

Napisano Ponad rok temu

Re: co wybrac???
a tego nie wiem, bo sie nie bilam :-) Mozna mnie mocno wkurzyc, ale nigdy nie lecialam do nikogo z lapami.
Musze isc na trening probny, bo ta rozmowa jest jak ze slepym o kolorach.
  • 0

budo_jerz
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 3372 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Warszawa
  • Zainteresowania:Luta Livre

Napisano Ponad rok temu

Re: co wybrac???
Dokładnie
  • 0

budo_dominiczka
  • Użytkownik
  • Pip
  • 20 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:WAWA

Napisano Ponad rok temu

Re: co wybrac???

Proponuje żebyś się przeszła na parę a potem wybrała zresztą wszystkim się to mówi. W Warszawie masz naprawdę duży wybór.

No wlasnie :D ten sam wniosek
  • 0

budo_ludee
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 625 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Warszawa

Napisano Ponad rok temu

Re: co wybrac???
w/g mnie podstawa to zdecydowania - uderzanie czy lapanie

wydaje mi sie ze na ulicy uderzanie sie lepiej przydaje - mozna uderzyc jedna osobe i w dluga, natomiast zrobienie dzwigni czy dojscie do duszenia "chwilke" zajmuje...

sam chodze na jedno i drugie i mi z tym dobrze :-)

jeszcze jedno... nigdzie (gdzie jest norlany instruktor) nie zaczniesz od napie### sie po twarzach... czy od rzutow bez wczesniejszego nauczenia sie padania tak wiec nie jest tak zle jak sie wydaje...

zostaje jeszcze combat czyli juz brak rywalizacji sportowej jako takiej ale skuteczna samoobrona - np krav maga

w/g mnie
z uderzaczy najlepszy Muay Thai (w Wawie polecam K S Serafin (przy metrze Ratusz trzeba podejsc z kilometr)
z chwytaczy mimo wszystko Judo (na sekcji Politechniki sa dziwewczyny ale w wieku tak max 21 chyba :( nie wiem czy Ci to bedzie przeszkadzalo )
no i combaty - teraz najpopularniejszy i taki ktory ma najwiecej placowek - Krav Maga


wszystko co napisalem to tylko moje zdanie :-)
  • 0

budo_malta
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 898 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: co wybrac???
tak czytam i czytam i dochodzę do tego samego wniosku: zrób sobie wycieczkę po różnych sekcjach, masz przecież do tego prawo, w większości miejsc nie płaci się za 1 trening. zobaczysz jak co gdzie wygląda, i się zdecydujesz. piszesz, że chcesz aby to trenowanie zmieniło się w hobby... hmmm... po sobie powiem, że to już dawno przestało być moim hobby a wręcz momentami mam dość (no ale kryzysy to normalka). tak naprawdę nigdy nie możesz przewidzieć jak twój stosunek do danej rzeczy będzie ewoluował, może się okazać po pół roku krav magi (dla przykładu) że to zupełnie nie to o co ci chodziło, albo wręcz przeciwnie, stanie się to twoją pasją.
z tego co wiem to wiele kursów samoobrony dla kobiet nie obejmuje jednocześnie szkolenia fizycznego oraz psychicznego (a na tym się cała ta samoobrona opiera przecież). więc jeśli chcesz coś potrenować a nie tylko nauczyć bronić (przed facetem, kobietą...) no to pozostaje jakaś sztuka walki albo jakiś boks... no ale skoro nigdy się nie biłaś i idzieś w stronę styli chwytanych to... no własnie, rozejrzyj się. w wawie jest dużo możliwości.
z tego co wiem to jest sekcja bjj "otwarta dla kobiet" :lol: zapytaj w bjj, tam na pewno zdobedziesz odp.
powodzenia i czekamy na relacje z "wycieczek" :)
  • 0

budo_dominiczka
  • Użytkownik
  • Pip
  • 20 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:WAWA

Napisano Ponad rok temu

Re: co wybrac???
To KS Serafin to jest w podstawowce na Karmelickiej??? To moja podstawowka, 8 lat w plecy..
Jesli to tam, to trafie :)
  • 0

budo_ludee
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 625 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Warszawa

Napisano Ponad rok temu

Re: co wybrac???
tak ta podstawowka (chyba ze jest jeszcze jedna na karmelickiej o ktorej nie wiem ehehehe) w kazdym razie to ta kolo Pawiaka (Pawiaku ? )

pozdrawiam :]
  • 0

budo_adamd
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 3411 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Warszawa

Napisano Ponad rok temu

Re: co wybrac???
O, w rzyć :-)

Dominiczka, to myśmy tą samą szkołę skończyli ;) Tyle że ja "parę" lat temu. Swoją drogą ... mój brat też skończył 210 :) Może się znamy?

Pozdrawiam,
AdamD
  • 0

budo_dominiczka
  • Użytkownik
  • Pip
  • 20 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:WAWA

Napisano Ponad rok temu

Re: co wybrac???

O, w rzyć :-)

Dominiczka, to myśmy tą samą szkołę skończyli ;) Tyle że ja "parę" lat temu. Swoją drogą ... mój brat też skończył 210 :) Może się znamy?

Pozdrawiam,
AdamD


Ja jestem rocznik 76, a ty?:) Moja wychowawczynia byla niejaka Wanda O.
Matematyczka Krystyna O.

ps. Na razie zapisalam sie na Kravke, bardzo mi sie podoba. Co prawda na rekach mam wielkie brazowe siniaki i zeby jutro isc na imprezke musze kupic zakrywajace frotki do potu, ale uwazam, ze jest extra;))))
  • 0

budo_flash
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 134 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: co wybrac???
dominiczko - NOZ, cwicz NOZ - najlepsze co moze byc dla ciebie, bo zadne sztuki walki nie zapewnia Ci bezpieczenstwa przy twoich gabarytach. Ja ci to mowie 8) .

KNIFE IS THE WAY
  • 0

budo_adamd
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 3411 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Warszawa

Napisano Ponad rok temu

Re: co wybrac???
Shaolin Kempo:
http://www.forum-kul...showtopic=70686

Pozdrawiam,
AdamD
  • 0


Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych

Ikona FaceBook

10 następnych tematów

Plany treningowe i dietetyczne
 

Forum: 2002 : 2003 : 2004 : 2005 : 2006 : 2007 : 2008 : 2009 : 2010 : 2011 : 2012 : 2013 : 2014 : 2015 : 2016 : 2017 : 2018 : 2019 : 2020 : 2021 : 2022 : 2023 : 2024