Skocz do zawartości


Zdjęcie

co wybrac???


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
53 odpowiedzi w tym temacie

budo_martius
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 4483 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Piastów / Wa-wa - EUROPA od ZAWSZE
  • Zainteresowania:JJ

Napisano Ponad rok temu

Re: co wybrac???
żadna armia nie jest szkolona calkowicie w jednym
Szkolone sa rozne jednostki przez roznych instruktorow - armia amerykanska tez jest szkolona przez instruktorow, karate, bjj, judo, ju-jitsu a nawet kung-fu itd wszystko zalezy od jednostki. To ze uslyszysz od kogos jedna rzecz nie znaczy ze masz ja brac doslownie ;)
Znajdz sobie sekcje z dobrymi instruktorami ktora Ci bedzie odpowiadala pod wzgledem, technik, atmosfery, ceny, odleglosci itp a nie pod wzgledem nazwy. Bedziesz cwiczyc solidnie i uparcie to cos osiagniesz jesli bedziesz glownie przeskakiwac pomiedzy najpopularnijszymi stylami a nie cwiczyc to i ttak nic nie osiagniesz.
  • 0

budo_kselos
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 1657 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Warszawa
  • Zainteresowania:Karate

Napisano Ponad rok temu

Re: co wybrac???

Wlasciwie to chcialabym trenowac cos na dluzej, tylko chcialabym, zeby to bylo ciekawe i nie znudzilo mi sie po 2 razach.
Chcialam trenowac Krav Maga, bo teraz jest taka moda na to

Nikt nie zdecyduje za Ciebie! Kazdy ma inne predyspozycje, ci innego jest dla kazdego "ciekawe" czy "nudne". Zwłaszcza że mówimy o sztukach walki (i systemach). Jaka jest Twoja motywacja? Jak bardzo chcesz nauczyć się walczyć?
Wiesz jaka jest róznica miedzy kursem samoobrony a sztuką/sportem walki? Taka jak między rozmówkami (polsko-japońskimi) a znajomością języka...
Rozmówki opanujesz szybko i od biedy sobie poradzisz, ale jak ktoś powie coś troszkę bardziej skomplikowanego, to nic nie zrozumiesz.... Tak samo jest z kursem samoobrony.
Nauka sztuki/systemu walki zajmie Ci parę latek, naukę zaczniesz od pompek, skłonów itd.
Moja rada: zapisz się na kravata, po 2-3 miesiącach bedziesz juz "coś" umieć, albo nie, bo wiele zależy od Ciebie...
  • 0

budo_dominiczka
  • Użytkownik
  • Pip
  • 20 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:WAWA

Napisano Ponad rok temu

Re: co wybrac???

Zasadniczo masz szansę na to żeby wygrywać bijąc się z facetami, ale to Cię będzie kosztować dużo pracy, dużo wysiłku, dużo zaangażowania. Wtedy to rzeczywiście - boks, bjj, thai.


Rozumiem. Dziekuje.
Moze nie wyrazilam sie jasno w moich poprzednich wypowiedziach, ale chodzilo mi wlasnie o ta informacje. Jaki kierunek obrac, tzn. w czym sie ksztalcic przez lata, jako hobby. Nie chodzilo mi o kurs skladajacy sie 2 weekendowych spotkan.
Widze, ze wchodze w ciezkie srodowisko, zanim ktos pomoze, to 3/4 cie wysmieje. Niezle;)
  • 0

budo_kselos
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 1657 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Warszawa
  • Zainteresowania:Karate

Napisano Ponad rok temu

Re: co wybrac???

Jaka sztuke walki powinnam wybrac, zeby:
a) w krotkim czasie umiec sie obronic
B) zamienic ten kurs w swoje hobby, tzn. zeby byl ciekawy i wszechstronnie rozwojowy
c) i gdzie sie zapisac
pzdr dominiczka


Nie wiń nas! Zadajesz bardzo "trudne"/"ogólne"/"egzystencjalne" pytania!
Mówię zwłaszcza o punkcie B)
To tak jakbym się pytał jaki samochów mam kupić żeby mi się podobał i żebym był z niego zadowolony....
  • 0

budo_jurek
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 474 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Stolyca, panie

Napisano Ponad rok temu

Re: co wybrac???
Na budo to normalka. :wink:
  • 0

budo_kselos
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 1657 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Warszawa
  • Zainteresowania:Karate

Napisano Ponad rok temu

Re: co wybrac???

To tak jakbym się pytał jaki samochów mam kupić ....

:oops: "samochód" :oops:
Ładny kwiatek...
Pozdrawiam :!:
  • 0

budo_dominiczka
  • Użytkownik
  • Pip
  • 20 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:WAWA

Napisano Ponad rok temu

Re: co wybrac???

To tak jakbym się pytał jaki samochów mam kupić żeby mi się podobał i żebym był z niego zadowolony....


Mercedes S-klasa. Widzisz, ja bym Ci od razu pomogla;)
  • 0

budo_kselos
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 1657 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Warszawa
  • Zainteresowania:Karate

Napisano Ponad rok temu

Re: co wybrac???
Tylko ta cena..... :o
  • 0

budo_niedziel
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 2844 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:ze wsi jestem
  • Zainteresowania:Taekwondo

Napisano Ponad rok temu

Re: co wybrac???
Napisz cos o sobie: wzrost, wage, budowe ciala, ile chcesz przeznaczyc czasu na trening, jak daleko jestes sklonna dojezdzac na trening, co juz cwiczylas( jesli cwiczylas ). Wtedy zupelnie inaczej bedzie sie rozmawiac.

To tak, jak z tym samochodem ( ktos pisze ile ma pieniedzy, ile drzwiowy ma byc model, jak duzy bagaznik ;) , mozna cos doradzic ).
  • 0

budo_adamd
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 3411 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Warszawa

Napisano Ponad rok temu

Re: co wybrac???


To tak jakbym się pytał jaki samochów mam kupić żeby mi się podobał i żebym był z niego zadowolony....


Mercedes S-klasa. Widzisz, ja bym Ci od razu pomogla;)


Nie to że się czepiam, ale zwykłem wozić drabinę, skrzynię z narzędziami, parę worków cementu, dwa wiadra farby, a do domu dojeżdżam po zajebistych wertepach przez las, często przez błoto.

W weekend wożę sześć swoich psów nad jezioro, żeby mogły się wykąpać, po czym pakuję je do samochodu i wracamy do domu.

Myślę że nie będę zadowolony z S-ki :wink:

Pozdrawiam,
AdamD
  • 0

budo_dominiczka
  • Użytkownik
  • Pip
  • 20 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:WAWA

Napisano Ponad rok temu

Re: co wybrac???

Napisz cos o sobie: wzrost, wage, budowe ciala, ile chcesz przeznaczyc czasu na trening, jak daleko jestes sklonna dojezdzac na trening, co juz cwiczylas( jesli cwiczylas ).


Jestem mala: 164,55. Bardzo szczupla. 2xtygodniowo. Rejon Kabaty, Bielany i cala linia metra (znasz wawe???). Bylam tylko na beznadziejnym kursie, gdzie nie bylo walki wrecz. Jestem niestety bardzo impulsywna vel narwana (jesli to ma znaczenie). Boks kompletnie mnie nie pociaga.
  • 0

budo_kselos
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 1657 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Warszawa
  • Zainteresowania:Karate

Napisano Ponad rok temu

Re: co wybrac???

Moja rada: zapisz się na kravata, po 2-3 miesiącach bedziesz juz "coś" umieć, albo nie, bo wiele zależy od Ciebie...

Podtrzymuję powyższą radę - na wieloletnią pasję tez się nadaje...
Pozdrawiam!
  • 0

budo_jurek
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 474 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Stolyca, panie

Napisano Ponad rok temu

Re: co wybrac???
Dokladnie. Jak ktos sie chce nauczyc skutecznie prac po gebie, to boks jest super.
  • 0

budo_smook
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 134 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: co wybrac???
Polecałbym bjj, gdyż wydaje mi się że im ktoś jest mniejszych rozmiarów to raczej styl chwytany niż uderzany.
  • 0

budo_dominiczka
  • Użytkownik
  • Pip
  • 20 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:WAWA

Napisano Ponad rok temu

Re: co wybrac???

Polecałbym bjj, gdyż wydaje mi się że im ktoś jest mniejszych rozmiarów to raczej styl chwytany niż uderzany.


Zadzwonilam do sekcji na AWFie. Powiedzieli, ze nie prowadza treningow dla kobiet:(( skandal!! dyskryminacja w XXI wieku!!;)
  • 0

budo_sfistack
  • Użytkownik
  • PipPip
  • 60 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Warszawa

Napisano Ponad rok temu

Re: co wybrac???
To moze muay thai w serafinie? Aktualnie cwiczy jedna dziewczyna :P .
  • 0

budo_niedziel
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 2844 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:ze wsi jestem
  • Zainteresowania:Taekwondo

Napisano Ponad rok temu

Re: co wybrac???


Jestem mala: 164,55. Bardzo szczupla. 2xtygodniowo. Rejon Kabaty, Bielany i cala linia metra (znasz wawe???). Bylam tylko na beznadziejnym kursie, gdzie nie bylo walki wrecz. Jestem niestety bardzo impulsywna vel narwana (jesli to ma znaczenie). Boks kompletnie mnie nie pociaga.


Dobra. Jestes niska, wiec raczej to nie predysponuje do uderzania. To ze jestes drobniutka nie predysponuje do grapplingu. Wiec poprostu mozesz isc gdzie chcesz ;) :)

Nie narwana tylko agresywna a to nawet dobrze, jesli ne brakuje Ci samozaparcia. Jesli chcesz trenowac 2xtyg to musisz sie pogodzic z tym, ze postepy beda wolne ( bardzo ). Niek, za Ciebie nie zdecyduje. Musisz sie sama zastanowic, czy chcesz chwytac, czy uderzac. Co do bjj: jak masz 90kg i cwiczysz 5xtyg od roku czy 2 to zeczywiscie jest skuteczne i dobre. Moze zastanow sie nad judo, zapasami ( sa dziewczyny - bedziesz miala z kim cwiczyc ).
Nie chcesz chodzic na box, czy nie chcesz uderzac?
  • 0

budo_dominiczka
  • Użytkownik
  • Pip
  • 20 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:WAWA

Napisano Ponad rok temu

Re: co wybrac???
Moze sie myle, ale wydaje mi sie, ze uderzeniowe sporty sa bardzie kontuzyjne. Co do uderzania, to nie chce, zeby ktos mi zlamal nos 8)
  • 0

budo_rybak
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 4174 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: co wybrac???

Moze sie myle, ale wydaje mi sie, ze uderzeniowe sporty sa bardzie kontuzyjne. Co do uderzania, to nie chce, zeby ktos mi zlamal nos 8)

Czy to jedyne przeciwskazanie i znaczy, ze powykrecane stawy, pozrywane miesnie i polamane kosci by Ci nie przeszkadzaly?

W takim razie polecam judo.
  • 0

budo_jerz
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 3372 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Warszawa
  • Zainteresowania:Luta Livre

Napisano Ponad rok temu

Re: co wybrac???
To może balet... :evil: kurde chcesz się nauczyć bić to niestety będzie bolało nie ma szkoły w której zrobisz to bezkontuzyjnie.
  • 0


Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych

Ikona FaceBook

10 następnych tematów

Plany treningowe i dietetyczne
 

Forum: 2002 : 2003 : 2004 : 2005 : 2006 : 2007 : 2008 : 2009 : 2010 : 2011 : 2012 : 2013 : 2014 : 2015 : 2016 : 2017 : 2018 : 2019 : 2020 : 2021 : 2022 : 2023 : 2024