Skocz do zawartości


Zdjęcie

Obite uda


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
74 odpowiedzi w tym temacie

budo_mate
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 2646 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: Obite uda
Kurde nie próbowałem takiej kontry o jakiej piszesz ale musze spóbować
  • 0

budo_ozzz
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 594 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Kraków

Napisano Ponad rok temu

Re: Obite uda
A polecam polecam... WAŻNE jest jedno (zakładając że chcesz to wyćwiczyć i naprawdę używać)
Po bloku NATYCHMIAST kopiesz nogą blokującą (no natychmiast to może przesadziłem ale jedyne co robisz to zmiana nóg z przeskokiem, który praktycznie robi się w powietrzy - wiem brzmi goopio ale jak ktoś wie o czym mówie to rozumie.. a jak nie to i tak nie dam rady tego słowami opisać). Dobrym treningiem do tego jest łażenie po sali, stawanie w bloku (tu możesz stać ile chcesz i nawet chwilka przerwy w bloku jest wskazana dla równowagi :) ) a potem szybki start blokującą do kopnięcia. Jak się to poćwiczy to... nie ma bola. wchodzi. Chyba że kopiący (lowa) nie chce kopnąć to nie wejdzie... :D
Najlepiej wyrobić sobie taki odruch - nazywa się to chyba odruchem mięśniowym (nie jestem masterem w tej dziedzinie to wybaczcie jak plotę co do nazwy). Działa to ZANIM moozg się zorientuje że trzeba cosik zrobić, a zapoczątkowane jest przez któryś z ośrodków nerwowych w kręgosłupie (dolnej części). Innymi słowy jest to technika choooolernie szybka i baaaaardzo ciężka do zblokowania (nawet jak przeciwnik jest szybki to małe szanse że KOPIĄCĄ nogą zrobi blok... a jak podniesie nogę to są JESZCZE mniejsze szanse że ustawi piszczel protopadle do uderzenia - a jak nie zdąży to dostanie z boku w przyczep mięśnia - i to będzie początek końca)
Jest tylko jeden problem
Żeby sobie taki odruch wyrobić to potrzeba od 30000 (30 tys) do 60000(60 k) powtórzeń PRAWIDŁOWO wykonanej techniki (ilosć zależy od predyspozycji ćwiczącego - jakich nie pytajcie bo się w tym to już nie orientuje)
I jeszcze jedno
Odruch ZANIKA po 3-4 tygodniach bez ćwiczenia... potem potrzebne jest znowu parę tysiaków powtórzeń (zależnie od przerwy w wykonywaniu technik i znowu od predyspozycji ćwiczącego)


Ja nie mogę... alem się rozpisał - kończę zatem
Pozo
  • 0

budo_mate
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 2646 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: Obite uda
30 000 powtórzeń - niech przeczytają to wszyscy którzy traktują sale treningowa jako plaże
  • 0

budo_paweł18
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 345 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Warszawa

Napisano Ponad rok temu

Re: Obite uda
u nas (Shaolin Kempo) po zablokowaniu lowkicka stwiamy noge blokujaca na ziemi, druga kopiemy w podudzie (wtedy gosc wyglada jakby stal w kiba przodem do nas ) szybki przeskok i znowu blokujaca w "wierzch uda" po takim kontrataku z goscia nie ma co zbierac :twisted: oczywiscie jest jeszcze wiele innych technik..( ta chociasz dziwnie brzmi to jest naprwde skuteczna i szybka pod warunkiem ze sie ja powtarza pare tysiecy razy :) )
  • 0

budo_mate
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 2646 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: Obite uda
co styl to iny sposób nic tylko wybierac :)
  • 0

budo_sqbi
  • Użytkownik
  • 7 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Gliwice

Napisano Ponad rok temu

Re: Obite uda
Shaolin Kempo <== WOW a co to jest dokladnie??
Czy wy trenujecie tak jak ci mnisi??
  • 0

budo_paweł18
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 345 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Warszawa

Napisano Ponad rok temu

Re: Obite uda
shaolin kempo jest to sztuka wojenną polegajaca na tym by jak najszybciej pokonac przeciwnika nawet dwukrotnego wzrostu jak i masy ( w koncu chinczycy byli malymi ludzmi) a czy trenujemy jak "ci" mnisi? sprawa wyglada nastepujaco: napewno po czesci tak ( nie walimy napewno piesciami w rozzarzony zwir :D ) wszystkie cwiczenia wykonujemy wlasnym ciezarem, skupiamy sie na cwiczeniach, na dojo zawsze panuje bezwzgledna czisza, nie lamiemy desek , deski nie sa naszymi przeciwnikami, poznajemy punkty witalne czlowieka (atemi) i jak je najskuteczniej wykoszystywac w walce, u nas nie ma zawodow poniewaz jest to zbyt niebezpieczne( shihan mowil ze ktos probowal i skonczylo sie to smiercia jego przeciwnika a gosc mial chyba na ime Edie Parker (ale nie jestem pewieN))coz w sobote i niedziele jest seminarium w wrszawie poswiecone Grzegorzowi Krauze ( to nasz trener) ale po dokładne dane zajrzyj do Co , Kdzie , KIedY i Jubileuszowe seminarium
  • 0

budo_xaimoon
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 786 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:częstochowa

Napisano Ponad rok temu

Re: Obite uda

shaolin kempo jest to sztuka wojenną polegajaca na tym by jak najszybciej pokonac przeciwnika nawet dwukrotnego wzrostu jak i masy ( w koncu chinczycy byli malymi ludzmi) a czy trenujemy jak "ci" mnisi? sprawa wyglada nastepujaco: napewno po czesci tak ( nie walimy napewno piesciami w rozzarzony zwir :D ) wszystkie cwiczenia wykonujemy wlasnym ciezarem, skupiamy sie na cwiczeniach, na dojo zawsze panuje bezwzgledna czisza, nie lamiemy desek , deski nie sa naszymi przeciwnikami, poznajemy punkty witalne czlowieka (atemi) i jak je najskuteczniej wykoszystywac w walce, u nas nie ma zawodow poniewaz jest to zbyt niebezpieczne( shihan mowil ze ktos probowal i skonczylo sie to smiercia jego przeciwnika a gosc mial chyba na ime Edie Parker (ale nie jestem pewieN))coz w sobote i niedziele jest seminarium w wrszawie poswiecone Grzegorzowi Krauze ( to nasz trener) ale po dokładne dane zajrzyj do Co , Kdzie , KIedY i Jubileuszowe seminarium


fajnie się prezentuje ,ale zbyt niebezpieczne na zawody ?:? to sparować też nie możecie ?:? "Atemi" ,"dojo" to słabo pasuje do TEGO shaolin :roll:

sorry ,ale tutaj coś jest nie tak :?

ps. sorry za offtopic
  • 0

budo_paweł18
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 345 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Warszawa

Napisano Ponad rok temu

Re: Obite uda
co Ci nie pasuje?
faktem jest ze uzywamy terminologi japonskiej.
a sparingi coz jest luzna walka .
poza tym wyobraz sobie na sparingach wykorzystywanie atemi i uderzen takich jak nukite, shuto, soto wanto uchi, empi itd, poza tym sparingi nie do konca maja sens jesli po kazdym ataku nastepuje eliminacja. Powtarzam to jest sztuka walki a nie sport. tu chodzi o skuteczna samoobrone.jesli chcesz sparowas to idz na boks(z calym szacunkiem do tego sportu) w aikido dez nie ma sparingow :) jezeli z Wawy jestes to naprawde zapraszam na seminarium w sobote albo na trening :)
pozdrowka...... :wink:
  • 0

budo_xaimoon
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 786 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:częstochowa

Napisano Ponad rok temu

Re: Obite uda
na seminarium chętnie bym wpadł ,ale jestem z częstochowy i mi się nie chce :) a o skuteczności boxu i aikido nie trzeba chyba pisać ;)
  • 0

budo_sqbi
  • Użytkownik
  • 7 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Gliwice

Napisano Ponad rok temu

Re: Obite uda
WOW to naprawde sie ciekawie zpowiada :D

Szkoda tylko ze o niczym takim nie slyszalem u siebie w miescie :/

No cuz pozostaje wybrac albo MT albo Aikido :?
  • 0

budo_paweł18
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 345 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Warszawa

Napisano Ponad rok temu

Re: Obite uda
proponuje MT chociaz to "tylko" sport . lepsze by bylo Muay Boran :)
  • 0

budo_xaimoon
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 786 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:częstochowa

Napisano Ponad rok temu

Re: Obite uda

proponuje MT chociaz to "tylko" sport . lepsze by bylo Muay Boran :)



z tego co ostatnio wcyzytałem ze strony Piotra Ochniowskiego muay boran nie jest lepsze od muay thai...jest poprostu inne :) ,ale też nie gorsze :twisted:
  • 0

budo_ozzz
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 594 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Kraków

Napisano Ponad rok temu

Re: Obite uda
Jak słyszę że ktoś określa MT jako "tylko" sport... to.. cóż słów brak. "TYLKO" ?? tia... i tak oto niebo spadło mi na głowę...
  • 0

budo_paweł18
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 345 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Warszawa

Napisano Ponad rok temu

Re: Obite uda
stary.... "tylko" w niektorych przypadkach oznaczac moze nawet "az" to zalezy jak sie to rozumie . dlatego zrobilem"" . a do MT mam naprawde ogromny szacunek.MT to ( z tego co sluszalem) usportowiona wersja MB techniki w MT zostaly tak dobrane by mozna bylo dopuscic do SPORTOWYCH konkurencj. Czy u was na sali wisza symbole szkoly , portrety tworcow stylu moge sie mylic ale w wiekszosci szkol sztuk walk (tych prawdziwych ) wisza, czy przedstawiana wam jest filozofia MT?. moim zdaniem MT mozna spokojnie porownac do KB ale to nie jest minusem. powtarzam ze jest to tylko moje zdanie i nikt nie musi sie z nim zgadzac.
pozdrawiam jeszcze raz. :wink:
  • 0

budo_ozzz
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 594 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Kraków

Napisano Ponad rok temu

Re: Obite uda
Dzieki że nie muszę
Bo się nie zgadzam :D
Moje zdanie jest inne ale oczywiście nie też nikt nie musi się ze mną zgadzać :)
  • 0

budo_xaimoon
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 786 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:częstochowa

Napisano Ponad rok temu

Re: Obite uda
Sale są głównie wynajmowane w podstawówkach i raczej nikt tam przed treningiem nie wiesza żadnych portretów ,bo nie ma na to czasu :D
no ,ale moge się mylić :wink:

ps. ja się jeszcze nie spotkałem z czymś takim
  • 0

budo_paweł18
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 345 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Warszawa

Napisano Ponad rok temu

Re: Obite uda
u nas nie moze nie byc symboli szkoly , chociaz to "tylko" sztuka walki :wink:
  • 0

budo_kazawar wurdsten
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 159 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Stargard Szczeciński

Napisano Ponad rok temu

Re: Obite uda

Sale są głównie wynajmowane w podstawówkach i raczej nikt tam przed treningiem nie wiesza żadnych portretów ,bo nie ma na to czasu...

Niestety tak jest najczęściej, a szkoda bo fajnie się ćwiczy w klimatycznym dojo, z którego po wieczornym treningu nie wyganiają szkolne panie sprzątaczki...
  • 0

budo_jerryisback
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 291 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:kosh/wwa
  • Zainteresowania:Muay Thai

Napisano Ponad rok temu

Re: Obite uda

na zawodowej gali MT na słowacji Filip Rządek załatwił Słowaka. Słowak do końca walki jakoś wytrzymał ale noga do wymiany bo Filip lowa ma dość.... mocnego :D


kiedys widzialem niezla walke z udzialem filipa. byl to mecz KB polska-ukraina w szczecinku w 99roku. walka wieczoru byl low-kick. ukrainiec wyszedl z bandarzami na udach i ochraniaczami na goleniach, a filip w samych kapciach. podczas pierwszej rundy ukrainiec lezal od lowkow w 2 rundzie jeszcze z raz i w trzeciej juz nie wyszedl. jakby ktos chcial zobaczyc te walke to prosze [link widoczny dla zalogowanych Użytkowników] (70mb)
wybaczcie jakosc(zgrywane z analogowej kamerki) i tych cholernych kamerzystow:D
  • 0


Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych

Ikona FaceBook

10 następnych tematów

Plany treningowe i dietetyczne
 

Forum: 2002 : 2003 : 2004 : 2005 : 2006 : 2007 : 2008 : 2009 : 2010 : 2011 : 2012 : 2013 : 2014 : 2015 : 2016 : 2017 : 2018 : 2019 : 2020 : 2021 : 2022 : 2023 : 2024