Skocz do zawartości


Zdjęcie

Ile nozy robicie ?


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
6 odpowiedzi w tym temacie

budo_seiken
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 2292 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Ile nozy robicie ?
Ciekawy jestem jak z tym jest u was , tzn. ile projektow robicie w tym samym czasie.
Myslalem ze bedzie tak jedne do konca i nastepny ale tu wszla przerwa na hartowanie i musialem zaczynac cos nastepnego zeby zaspokojc swoje ego.Obecnie mam na "warsztacie" 7 nozy ( 1 damast) ,2 sztuki w hartowaniu ( 1 damast czeka az sieni mzajme rowniez) , 4 czekaja na pochwy ( tego nie lubie robic i chyba sie naczekaja).
Tak sie z tym pieprze i pieprze i wychodzi mi 1 sztuka na 5 tygodni , czyli na chleb bym tym nie zarobil.
Ma to jedna doba strone z ejak sie cos znudzi albo niewychodzi zawsze ma odskocznie do nastepnego.
  • 0

budo_guldan
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 1366 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: Ile nozy robicie ?
u mnie tez taka kurwica z hartowaniem. piec nozy lezy i czeka na hartowanie, dwa w projektach (w tym jeden folder) sproboje zrobic w sobote. a w poniedzialek wszystkie pojada do hartowni (razem z lukiem do kuszy mojego ojca) i wtedy dopiero bede mogl je zfiniszowac.
a potem pare kolejnych i trza bedzie na rowerku do multistalu pojechac (tym razem sobie kupie plaskownik SW7M albo NC11LV w blasze, do tego troche 4H13 na rozne sprezyny, frejmy itp).
i bedziem robic nastepne... i nastepne, nastepne, nastepne i tak az do usranej smierci ;)
  • 0

budo_piteros777
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 571 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Kraków

Napisano Ponad rok temu

Re: Ile nozy robicie ?
ja z racji ograniczeń lokalowych (tylko warsztat na działce) przyciąłem sobie kątówką 5 noży do ogoolnych kształtów, a teraz w zimie będę je szlifował i polerował metodami mniej brudzącymi (ręcznie i dremelek). Mam nadzieję że je skończę przez zimę, potem wiercenie dziur, hartowanie i dorobienie rękojeści. Więc na pewno nie jest to tak że jeden od początku do końca, raczej kilka na raz.

Pozdrawiam
  • 0

budo_mrozik
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 690 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Oborniki Śląskie k. wrocław

Napisano Ponad rok temu

Re: Ile nozy robicie ?
U mnie leżą 3 w bardziej lub mniej zaawansowanym stanie. Trochę ostatnio przystopowałem z knifemakingiem na rzecz innych zainteresowań. Jak przyjdzie wena to sie je skończy i będzie fajnie.
  • 0

budo_przemek.w.
  • Użytkownik
  • Pip
  • 13 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:skierniewice

Napisano Ponad rok temu

Re: Ile nozy robicie ?
czesc jestem nowy
a co do ilosci projektow to 2 w toku a 10 AUTOCADZIE
  • 0

budo_sabertooth
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 356 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: Ile nozy robicie ?
Ha! Seiken - wykonanych 4, z tego 2 wszycy na budo już widzieli... ale aktualnie jestem w trakcie kolejnego noża - DZIĘKI TOBIE - mam nadzieje, że pobije poprzednie konstrukcje "na głowę"... oraz wersji 2.0 CombatClaw - już dopracowanego i pozbawionego "wad" pierwowzoru!

...projektów? Oh... baaardzo, baaaaardzo dużo! Przyznałbym sobie plusa jedynie za to, że większość projektów nie kończy się jedynie w komputrze, lecz przeradza się w konkretne "modele" w PCV. Wtedy dopiero widać wszelkie za i przeciw danego pomysłu.

A w ogóle, to nie chce mi się specjalnie teraz dłubać bo zima idzie, zimno a po pracy to jedynie odpoczywać mi się chce... :(


Seiken - jeszcze raz wielkie podziękowania! ...za wsparcie! :D
  • 0

budo_bona
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 195 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Słupsk

Napisano Ponad rok temu

Re: Ile nozy robicie ?
Robię dwa na raz - jeden czeka na rękijeść, drugi na pierwszy szlif. Poza tym dopiero zaczynam i największa przeszkoda do większej liczby zrealizowanych projektów to brak czasu, bo ze sprzętem coraz lepiej. :)
  • 0


Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych

Ikona FaceBook

10 następnych tematów

Plany treningowe i dietetyczne
 

Forum: 2002 : 2003 : 2004 : 2005 : 2006 : 2007 : 2008 : 2009 : 2010 : 2011 : 2012 : 2013 : 2014 : 2015 : 2016 : 2017 : 2018 : 2019 : 2020 : 2021 : 2022 : 2023 : 2024