Skocz do zawartości


Zdjęcie

Międzynarodowe Mistrzostwa Polski Karate Kontaktowego


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
64 odpowiedzi w tym temacie

budo_tedo
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 988 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Zainteresowania:BJJ/MMA

Napisano Ponad rok temu

Re: Międzynarodowe Mistrzostwa Polski Karate Kontaktowego
Streszczę Mistrzostwa tak bardzo szybko,bo muszę iść do pracy. Zawodników było mniej niż się zapowiedziało, ale to ich problem(głównie zawodnicy z zagranicy zawiedli. Samych Irańczyków miało być 15-tu, a walczył tylko jeden). Drużynowo(i oczywiście nie tylko) wygrali fighterzy z Kyokushin z Warszawy, potem Polska Federacja Seitedo Karate,... Nie ulega wątpliwości, że zawodnicy KK pokazali co potrafią. 20-30 sekund badania rywala i potem stopniowa eliminacja konkurenta! Nawet sam posmakowałem techniki nożnej, po której miałem problemy z utrzymaniem równowagi(prawda MANIAK :) ). Ale było ok., postaram się jak najszybciej podać listę zwycięzców. Pozdrawiam ZAPASA i MANIAKA, których miałem przyjemność poznać! Muszę dodać,że Zapas jest bardzo dobrym fighterem i to w jaki sposób rozstrzygnięto jego walkę błędem!!! Dla mnie i nie tylko, to on wygrał z Nepalczykiem. Osoby będące na turnieju, proszę o przekazanie wrażeń z Mistrzostw!!!! Pozdrawiam !!!!
  • 0

budo_tedo
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 988 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Zainteresowania:BJJ/MMA

Napisano Ponad rok temu

Re: Międzynarodowe Mistrzostwa Polski Karate Kontaktowego
było błędem tak tam miało być napisane.
  • 0

budo_aikidudi
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 281 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:wadowice/manch.

Napisano Ponad rok temu

Re: Międzynarodowe Mistrzostwa Polski Karate Kontaktowego
noże jakieś fotki wrzucicie??
  • 0

budo_dyzia-81
  • Użytkownik
  • Pip
  • 11 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:śląsk

Napisano Ponad rok temu

Re: Międzynarodowe Mistrzostwa Polski Karate Kontaktowego
Witam wszystkich. :!: :!: Wiec jak słusznie zauważył Tedo zawodnicy z zagranicy zawiedli, głównie dlatego iż mieli problemy z wizami, kaucjami itp ( sa to kraje muzlumańskie gdzie o wyjazd jest bardzo trudno) Bardzo duze OUS należą sie ekipie KK z Warszawy i sensei Basiakowi - należało im sie zwycięstwo. :!: :!: :!: Duża klasa, wyszkolenie i mądrość podejmowanych decyzji ( dotyczy to walk miedzy dwoma zawodnikami KK) Seitedo no coż - starali sie jak mogli , ale z licznej ekpiy prawdziwych fighterów niestety było tylko kilku. :( Należą sie też brawa dla mlodych Belgów, ogromna symaptia i wola walki. Organizajcja zawodów- calkiem niezła, choc nie brakowało momentów czekania, oprawa rozpoczecia calkiem ładna.
Ogolnie rzecz biorąc kilka walk eliminacyjnych powninno byc finałowymi a kilka finałowych- eliminacyjnymi :!: :!: no niestety losowanie bylo jakie bylo.
Jeżeli chodzi o wpomianane przez Tedo rozstrzygniecie walki Zapasa z Nepalczykiem - BŁĄD NIE ROBI SIE TAKICH DECYZJI, ALE TO BYL JEDYNY OBJAW ZLEGO SEDZIOWANIA . Widać że sędziowie polepszyli swoje umieętności, sędziowali sprawiedliwie, mądrze, nie patrzac na przynależność klubową zawodików.POPRAWA WIDOCZNA. :o
podumowując: BYŁO CALKIEM NIEŹLE ALE MOGLO BYC LEPIEJ - NAJWAŻNIEJSZE ŻE KTOŚ CHCE ROBIĆ COS TAKIEGO I ŁĄCZYC ZWAŚNIONY ŚWIAT MA. :!: :!: :!: :!:
pS. W PRZYSZŁYM ROKU -dziewczyny bójcie sie :D :D :D :D
  • 0

budo_maniak
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 814 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Warszawa

Napisano Ponad rok temu

Re: Międzynarodowe Mistrzostwa Polski Karate Kontaktowego
Witam!
Kilka słow ode mnie ...
Organizacja zawodow znacznie lepsza niz w zeszłym roku, zarowno pod wzgledem organizacyjnym jak i sedziowania. Sedziowie w tym roku byli wyjatkowo obiektywni co zalicza sie im na duzy plus.Oby takdalej panowie.

No coz , rzeczywiscie kilka ekip zawiodło, ale mysle, ze kolejnym razem bedzie ich wiecej .

Co do miejsca rozgrywania turnieju to ,to co pisał wk33 ma sie nijak do tego co zobaczylismy...zawody odbywały sie w naprawde porzadnej hali sportowej -> tutaj brawo dla organizatora za wybor miejsca.

Poziom walk był naprawde zroznicowany. W wiekszosci przewazali młodzi zawodnicy, u ktorych widac było ducha i wole walki.Rowniez ci starsi z wiekszym doswiadczeniem pokazali Karate na dobrym poziomie.Jetem pewien,ze wszyscy uczestnicy dali z siebie wszystklo i pokzali to co najlepsze z ich strony. Mysle, ze zawody te były kolejnym wydarzeniem , ktore wszystkim nam dało kolejne doswiadczenia , ktore beda zostanie wykorzystane w przygotoaniach do kolejnych zawodow.

Tedo moje ogromne gratulacje i szacunek (od moich kolegow z klubu rowniez) za to,ze zdecydowałes sie walczyc w kategorii wyzeszj (plus 80 kg). Pokazałes prawdziwego ducha walki i to ze nie boisz sie walczyc z ciezszymi od siebie!Mysle, ze wielu internetowych krzykaczy wymiekłoby i nie zdecydowało sie walczyc !! Masz serce do walki !OSU!

Duża klasa, wyszkolenie i mądrość podejmowanych decyzji ( dotyczy to walk miedzy dwoma zawodnikami KK)


Dziekuje w imieniu swoim i Krzyska :)

Rowniez gorace pozdrowienia dla Tedo,Zapasa ,Dyzii , ktorej niestety nie poznałem , i reszty zawodnikow, uczestnikow i widzow.

Do nastepnego razu!
OSU!
  • 0

budo_maniak
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 814 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Warszawa

Napisano Ponad rok temu

Re: Międzynarodowe Mistrzostwa Polski Karate Kontaktowego
Kilka fotek z turnieju (reszta bedzie na stronie [link widoczny dla zalogowanych Użytkowników]

Dołączona grafika
Dołączona grafika
Dołączona grafika
Dołączona grafika
Dołączona grafika
Dołączona grafika
Dołączona grafika
Dołączona grafika
Dołączona grafika
Dołączona grafika
[link widoczny dla zalogowanych Użytkowników]
[link widoczny dla zalogowanych Użytkowników]
[link widoczny dla zalogowanych Użytkowników]
[link widoczny dla zalogowanych Użytkowników]
[link widoczny dla zalogowanych Użytkowników]
[link widoczny dla zalogowanych Użytkowników]
  • 0

budo_dyzia-81
  • Użytkownik
  • Pip
  • 11 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:śląsk

Napisano Ponad rok temu

Re: Międzynarodowe Mistrzostwa Polski Karate Kontaktowego
MANIAK - nic straconego poznamy sie następnym razem :) :) :)

aha...właśnie wielkie OUS dla Tedo za wyjście do walki w kategorii wyżej....uratował tą kategorie :D dla mnie i tak jestes WIELKI ( i ważysz wiecej niż 77 kg :) :) :)
  • 0

budo_tedo
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 988 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Zainteresowania:BJJ/MMA

Napisano Ponad rok temu

Re: Międzynarodowe Mistrzostwa Polski Karate Kontaktowego
Dyzia-81 wiesz że nie kłamię!!!! :D :D :D Pozdrawiam!!!!!
  • 0

budo_dyzia-81
  • Użytkownik
  • Pip
  • 11 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:śląsk

Napisano Ponad rok temu

Re: Międzynarodowe Mistrzostwa Polski Karate Kontaktowego
:) :) :)
no Ty tylko takie bluzy nosisz:)
a tak poważnie to jak sie czujesz?? wszystko OK :?: :?:
no i oczywiscie widzimy sie w Kwietniu na podium :)
  • 0

budo_tedo
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 988 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Zainteresowania:BJJ/MMA

Napisano Ponad rok temu

Re: Międzynarodowe Mistrzostwa Polski Karate Kontaktowego
Dyzia-81, mam prośbę-kim Ty jesteś? Nie mam 100% pewności-SYLWIA??? Jeżeli nie to proszę napisz :) Dzięki!!!
Muszę jeszcze dodać coś od siebie i pogratulować Łukaszowi Górskiemu(zawodnikowi który był ze mną), to były jego pierwszę Mistrzostwa i do tego wlaczył z takimi ekspertami jakimi są zawodnicy z KK Warszawa. Wyszedł, walczył i pokazał że mimo małego doświadczenia, potrafi słuchać rad! Starał się jak mógł i to przyniosło wymierny efekt w postaci miejsca na podium!!! OSU!!!!! Oby więcej takich zawodników!!!
  • 0

budo_tedo
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 988 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Zainteresowania:BJJ/MMA

Napisano Ponad rok temu

Re: Międzynarodowe Mistrzostwa Polski Karate Kontaktowego
Dyzia idę do pracy-wyślij mi sms-a 604287764(z odpowiedzią) :)
  • 0

budo_dyzia-81
  • Użytkownik
  • Pip
  • 11 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:śląsk

Napisano Ponad rok temu

Re: Międzynarodowe Mistrzostwa Polski Karate Kontaktowego
Odpowiedz poszła...smsem :)
ale koniec z prywatą..... wkońcu gadamy tu o ZAWODACH....
  • 0

budo_zapas
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 1015 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Zainteresowania:Karate

Napisano Ponad rok temu

Re: Międzynarodowe Mistrzostwa Polski Karate Kontaktowego
Dzieki za mile slowa ,staralem sie a decyzja sedziow no coz to juz przeszlosc.Ale nie ma tego zlego co by na dobre nie wyszlo! mam na mysli ze Nepalczycy wylondowali u mnie w krakowie byli w moim klubie i byc moze w kwietniu przyjada na szkolenie :) naprawde super ludzie .Pozdrawienie dla TEDA ,MANIAKA i DYZI trzynmajcie sie i do zobaczenia na nastepnym turnieju :)
  • 0

budo_wk33
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 132 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: Międzynarodowe Mistrzostwa Polski Karate Kontaktowego
Gratulacje dla wszytskich zawodnikow (dla ciebie tez Tedo :) zeby nie bylo).Jak na zdjeciach widac (dziaj jeszcze reportaz obadaj) sala zostala ladnie zrobiona.Poziom jak slyszlaem byl wysoki.Jeszcze raz gratulacje i na szczescie zaczyna sie cos dziac i imprezy zaczynaja wygdalac jak na zachodzie i przyciagaja ludzi.Jakbym wiedzial z tak bedzie przeszedlym sie pokibicowac :? Jednak nie zmienie zdania na temat shihana (sorki ale to juz moje zdanie i nie chcialem klotni wywolac).
Btw teskt jest do mnie skierowany
"Mysle, ze wielu internetowych krzykaczy wymiekłoby i nie zdecydowało sie walczyc !!"
Kolego nie wiesz kto jest po drugiej stronie wiec zachowaj sobie prosze teksty dla siebie :evil:
jeszcze raz brawo dla wszystich!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!
pozdrawiam
  • 0

budo_raphael
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 315 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Małopolska

Napisano Ponad rok temu

Re: Międzynarodowe Mistrzostwa Polski Karate Kontaktowego
Witam.
Turniej był bardzo fajny. Niestety polityka jest taka jaka jest i kilka ekip nie dostało wiz a szkoda. Duży ukłon poklon dla ekipy z Warszawy z Kyokushin. Macie bardzo fajnych fajterów. Szczególne pozdrowienia dla Chomika, Sensei Ewy, Maniaka, no i sensei Błasiaka i sensei Sapijaszko. Cieszę się, że w tym roku więcej ekip z innych styli z Polski zdecydowało się startować. I oby tak dalej.
  • 0

budo_maniak
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 814 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Warszawa

Napisano Ponad rok temu

Re: Międzynarodowe Mistrzostwa Polski Karate Kontaktowego

Btw teskt jest do mnie skierowany
"Mysle, ze wielu internetowych krzykaczy wymiekłoby i nie zdecydowało sie walczyc !!"
Kolego nie wiesz kto jest po drugiej stronie wiec zachowaj sobie prosze teksty dla siebie


Niestety , ale to akurat nie było do Ciebie skierowane (generalizowałem czytajac w ogole posty na forum - moze troche na wyrost, moja wina), jezeleiby było to bys o tym wiedział...ja sie odniosłem doTwoich uwag dotyczacych sali a nie Twoich umiejetnosci, bo nie wiem jakie sa i nie mi je oceniac.Chociaz moze nastepnym razem bedziemy mieli okazje powalczyc :) pzdr.

W imieniu zawodnikow z Warszawy dziekuje i rowniez pozdrawiam.
  • 0

budo_zapas
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 1015 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Zainteresowania:Karate

Napisano Ponad rok temu

Re: Międzynarodowe Mistrzostwa Polski Karate Kontaktowego
Raphael odpowiadajac na twoje pytanie ,to tak siedzialem z belgami , ale bardziej z nepalczykami pozdrawiam a na imie mam Leszek :)
  • 0

budo_dyzia-81
  • Użytkownik
  • Pip
  • 11 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:śląsk

Napisano Ponad rok temu

Re: Międzynarodowe Mistrzostwa Polski Karate Kontaktowego
witam......szczegółowe wyniki na stronie [link widoczny dla zalogowanych Użytkowników] w dziale aktualnosci..pozdrawiam
  • 0

budo_oyama666
  • Użytkownik
  • PipPip
  • 61 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: Międzynarodowe Mistrzostwa Polski Karate Kontaktowego
:twisted: witam :twisted:
Zdarzyło się, że też byłem na tych zawodach, tylko pierwsza część eliminacje. To co chciałem skomentować to walkę Zapasa ( :) ) z nepalczykiem, w zasadzie pierwsze dwie minuty były wyrównane z delikatną przewagą Zapasa, sędziowie orzekli remis, oki można sie jeszcze zgodzić. W pierwszej dogrywce Zapas miał przewagę i dlatego też wygrał tą walke. Rzecz tyczy się drugiej dogrywki, która nastąpiła po tym jak już na matę wchodzili następni zawodnicy ( sędzia główny nagle stwierdził, że nie zgadza siż z wynikiem ), tak więc rozpoczęła się druga dogrywka która wedle regulaminu miała trwać jakią 1 minutę, oczywiście trwała 1 min i 45 sekund sam mierzyłem czas. Oczywiście wynik z góry przesądzony Zapas przegrywa, mimo w zasadzie delikatnej jego przewagi na macie. Potem wraz z trenerem Zapasa udaliśmy sie do sędziego głównego owych zawodów "sensei" Kasperka , z pytaniem dlaczego druga dogrywka trwała 1min 45 sek , po czym dostaliśmy odpowiedź że trwała 1 min 30 sek , oki przeboleje , ale ładujemy dalej dlaczego dogrywka trwała tyle a nie jak przewiduje regulamin 1 minutę , " no bo długo odpoczywali" - taka odpowiedź , Kur...... ludzie kiedy orzeka sie dogrywke chyba zaraz po ogłoszeniu wyniku a nie po podaniu osób walczących w następnej walce. Po drugie regulamin jest regulaminem i nawet sędzia główny nie może zwiększyć czasu dogrywki , może podważyć rostrzygnięcie walki orzeczone przez sędziego maty i czterech sędziów bocznych, ale świadczy to już o podważeniu wiarygodności sędziów. Sędzia g(ł)ówny tych zawodów ( nie omieszkam przypomnieć nazwiska - Kasperek ) zadał nam pytanie czy nie zgadzamy się z wynikiem, w zasadzie tak odpowiedzieliśmy , bo po co byśmy przychodzili ? po czym nic nie zostało uczynione w tym kierunku , zostaliśmy "olani" ? Napomnę jeszcze że całą rozmowę słyszał shihan Czapla, wiedział że mamy rację ale też nic sie odezawał :( . Ludzie to już jest polityka , że miał wygrać zawodnik z zagranicy w przeciwnym razie następnym razem by nie przyjechał, przez co zawody nie miały by statusu "Międzynarodowe" . Troszkę jestem zdegustowany sędziowaniem dnia pierwszego , w drugim nie byłem ale słyszałem że się poprawiło z czego niezmiernie się ciesze :D . Sorki chyba sie czepiam , ale wiem że mam rację chociaż częściowo :twisted: bo sam w zasadzie troszke walcze, a tak z innej beczki to nie lubie owej polityki z racji tego, że jak to ujmę "trzeba dać dupy" postępując wbrew swoim przekonaniom. W zasadzie wychodzę z przekonania (tak wracając do tematu sędziowania) że walki należy samemu zakończyć przed czasem, żeby sędziowie nie mieli do powiedzenia zbyt wiele, ponieważ często sędziują ludzie którzy pod względem kumite nie poszli za daleko :) . Mam nadzieje że nikogo nie uraziłem owym postem pominąwszy gównego , pozdrawiam zainteresowanych Osu
  • 0

budo_maniak
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 814 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Warszawa

Napisano Ponad rok temu

Re: Międzynarodowe Mistrzostwa Polski Karate Kontaktowego
oyama666 masz racje .

W zasadzie wychodzę z przekonania (tak wracając do tematu sędziowania) że walki należy samemu zakończyć przed czasem, żeby sędziowie nie mieli do powiedzenia zbyt wiele, ponieważ często sędziują ludzie którzy pod względem kumite nie poszli za daleko .

Z tym to sie nie zgodze. :) Niezawsze zakonczenie walki przed czasem daje 100% pewnosci ze sie wygra.Otoz w zeszłym roku w Andrychowie (impreza Seitedo) mialem przyjemnosc walczyc z reprezentantem Iranu, ktorego trafiłem mawashi geri jodan , tak ,ze poleciał na mate , mial problemy z podniesieniem sie , a jak juz si epodnosł to sedzia musiał go trzymac. Niedosc, ze zaden z sedziow bocznych (2 iranczykow, 2 polakow), sedzia maty(iranczyk), sedzia głowny nie przyznali mi nawet wazari , a powinni ippon (upłyneło ponad 10 sekund zanimy przeciwnik był zdolny do dalszej walki), to przyznali pozniej jemu wazari własciwie za to ze zrobiłem krok do tyłu, gdy on atakował...

Tak wiec nie zawsze mozna byc pewnym tego jak dana syuacja zostanie zinterpretowana przez sedziow :) ale to moze odosobniony przypadek :)

pzdr.
  • 0


Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych

Ikona FaceBook

10 następnych tematów

Plany treningowe i dietetyczne
 

Forum: 2002 : 2003 : 2004 : 2005 : 2006 : 2007 : 2008 : 2009 : 2010 : 2011 : 2012 : 2013 : 2014 : 2015 : 2016 : 2017 : 2018 : 2019 : 2020 : 2021 : 2022 : 2023 : 2024