Skocz do zawartości


Zdjęcie

Kupno Gazu


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
51 odpowiedzi w tym temacie

budo_baton
  • Użytkownik
  • Pip
  • 25 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Kraków

Napisano Ponad rok temu

Re: Kupno Gazu

Trwale ma uszkodzone spojówki ? Te CS-y, których użyłeś nie powodowały łzawienia ?


ad.1
trwale - nie, to było ze dwa dni temu a wieści mam z wczoraj. Pewnie za dzień, dwa jej przejdzie.

ad.2
powodowały łzawienie, ale przeciwnik był w mojej ocenie bardziej skory do dalszego ataku - tylko się wq...wił i przecierając oczy i klnąc napierał dalej "mnie gazem? gazem? ty ch... zaraz cie zaje...."
a po CN łzawienie rozmyło napastnikowi wizję i stał próbując ją odzyskać, co pozwalało na spokojny kontratak.
  • 0

budo_mr_twinkle
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 655 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Wielkopolska

Napisano Ponad rok temu

Re: Kupno Gazu
Z własnych doświadczeń wiem, że nie jest tak barzdo istotne, czy jest to gaz chemiczny czy pieprzowy. Ważne, żeby był mocno stężony i miał duże ciśnienie. Im drobniej rozpylony, tym lepiej inhalowany do płuc, ale podatniejszy na wiatr. Wspomniana dziewczyna miała dużo szczęścia, bo żelowy TW 1000 pieprz jest stosunkowo słaby. No ale kwestia jest prosta - im droższy, tym z reguły lepszy, bo bardziej stężony roztwór jest droższy w uzyskaniu. A tak w ogóle, to w Polsce ciężko teraz dostać dobry gaz.
  • 0

budo_gosc84
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 482 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Gdańsk

Napisano Ponad rok temu

Re: Kupno Gazu
Zgadza sie cieżko o dobry gaz teraz wysyłkowo zabronili cs tych lepszych cs to nikt niema lipnie jest
  • 0

budo_grimero
  • Użytkownik
  • Pip
  • 18 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: Kupno Gazu
widzialem raz cwiczenia US army gdzie jednemu ochotnikowi psiknieto gazem pieprzowym po oczach. gosc tylko schylił głowe i zaczał trzec oczy.
wygladało tak jakby smiec wpadł mu do oka. stał i nic ale potem musieli go odprowadzic bo nic nie widział. drugi przypadek uzycia gazu pieprzowego to serial "jakas" w mtv. gosc kazał sobie psiknac gazem pieprzowym [najsilniejszym podobno na cywilnym rynku] po oczach to wrzask, łapanie sie za twarz i macanie przed soba by sie nie przewrócic cała geba czerwona. potem jak mu przeszło poraził sie paralizatorem to wrzask, wywrotka na plecy ale po chwili nic mu nie było, wystarczylo zabrac paralizator by gośc był gotowy do walki .

według mnie najlepsze sa gazy jakie uzywa policja bo oni robia sobie testy w onecie był niedawno wywiad z pułkownikiem Polko- były dowódca GROMU [ teraz prowadzi program Nieustraszeni] to stwierdził ze gazy dostepna na cywilnym rynku w polsce sa za słabe ze on nie uzywałby ich do samoobrony
  • 0

budo_gosc84
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 482 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Gdańsk

Napisano Ponad rok temu

Re: Kupno Gazu
Zgadza sie gazy w polsce na rynku cywilnym są zasłabe z wyjątkiem gazu Nato cs czytałem psiknoł klijent i cała skzoął w szpitalu zawroty głowy wymioty . i wszyscy czerwone twarze . To ma kop
  • 0

budo_baton
  • Użytkownik
  • Pip
  • 25 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Kraków

Napisano Ponad rok temu

Re: Kupno Gazu

[...] w onecie był niedawno wywiad z pułkownikiem Polko- były dowódca GROMU [ teraz prowadzi program Nieustraszeni] to stwierdził ze gazy dostepna na cywilnym rynku w polsce sa za słabe ze on nie uzywałby ich do samoobrony


tak się zastanawiałem od wczoraj - dlaczego pisze się na forach że dany gaz nieskuteczny, czy że ktoś nie używałby go do obrony...
ja miałem kontakt z różnymi rodzajami gazu (ostatnio trochę jakby mniej) i zacząłem się zastanawiać kiedy gaz (niezależnie od rodzaju) się sprawdził, a kiedy nie.

doszedłem do takich wniosków:
kiedy gaz służy do OBRONY - tzn. użytkownik gazu uważa, że jego użycie powinno "zakończyć sprawę" to w zasadzie żaden dostępny na rynku gaz się nie sprawdzi (niezależnie czy CS, czy OC, czy PAVA czy co-tam-jeszcze-jest)
kiedy gaz służy do zmiękczenia przeciwnika, odwrócenia na chwilę jego uwagi, zdekoncentrowania go lub też do utrudnienia mu pościgu/podjęcia ponownej walki to większość gazów dostępnych na rynku się sprawdzi, a szczególnie żelowe - bo trzymają się na twarzy i dłużej napastnik jest pod ich wpływem

czyli scenariusz taki:
a) ktoś nas atakuje, my zbijamy cios, walimy z buta, dwa-trzy proste, jak wypracujemy dystans to gazem i... ucieczka
B) widzimy atak i w jego momencie gazem a potem jak rozluźni gardę lejemy :) albo jak uda się go na chwilę zatrzymać rozglądamy się szybko np. za śmietnikiem i... w czambo go :twisted: (np. tym śmietnikiem)

jest jak najbardziej wykonalny, ale taki:
c) ktoś nas atakuje prostymi na facjatę my mu gazem po oczach, on w płacz i na ziemię, a my z tekstem 'no, madafakerze masz co chciałeś' niespiesznie odchodzimy plując przez ramię
już nie 8O , chociaż chyba tego właśnie większość ludzi po gazie oczekuje...
  • 0

budo_gosc84
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 482 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Gdańsk

Napisano Ponad rok temu

Re: Kupno Gazu
z historji forum http://budo.net.pl/v...er=asc&start=90 jak ktos chce wiecej znaleśc niech wpisze na [link widoczny dla zalogowanych Użytkowników] i przeszuka budo skuteczniejsze od tej naszej wyszukiwarki.
  • 0

budo_gosc84
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 482 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Gdańsk

Napisano Ponad rok temu

Re: Kupno Gazu
Przepraszam za błedy miało być z Histori . Jeszce gdzieś na budo opisywałem działanie gazu cs i o tym ze pieprzowy zelowy nie zadziałał wogule i wcale nei zdezorientuje , mocne gazy cs powalają dosłownie o dobrym stężeniu weś np policyjny RMG 75 widziałem na allegro.pl mocny jest też Nato cs gas , zelowe to Force 80 .
  • 0

budo_baton
  • Użytkownik
  • Pip
  • 25 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Kraków

Napisano Ponad rok temu

Re: Kupno Gazu

Przepraszam za błedy miało być z Histori . Jeszce gdzieś na budo opisywałem działanie gazu cs i o tym ze pieprzowy zelowy nie zadziałał wogule i wcale nei zdezorientuje , mocne gazy cs powalają dosłownie o dobrym stężeniu weś np policyjny RMG 75 widziałem na allegro.pl mocny jest też Nato cs gas , zelowe to Force 80 .


no i właśnie o takich (w/g mnie bezsensownych) rozważaniach napisałem powyżej.
  • 0

budo_smoke
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 1960 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Katowice
  • Zainteresowania:Boks

Napisano Ponad rok temu

Re: Kupno Gazu
moim skromnym zdaniem zel lepszy ...
nie znosi go tak jak gazu ...
miałem żel na szczęście nie musiałem go użyć ...
pozegnałem się z nim po długim czasie kiedy to zaliczyłem glebę na schodach i tak szpetnie że łepek odpadł od pojemniczka i żel zaczął mi psikać do kapsy ...
domyślacie się jak wyglądała noga :D ...
nie pamiętam co to był za żel ojciec gdzieś wychwycil z kursy czy z kądś ...
  • 0

budo_smoke
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 1960 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Katowice
  • Zainteresowania:Boks

Napisano Ponad rok temu

Re: Kupno Gazu
jeszce pozwole sobie dodać ...
że żel wycelowany w oczy czy nos raczej na 100% działa tak jak powinien ...
co w przeciwieństwie do gazu czasem moze się obrócić przeciwko nam ...
  • 0

budo_greg(zg)
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 130 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Winny Gród

Napisano Ponad rok temu

Re: Kupno Gazu
Ja kiedys kupilem od jakiegos menela na ulicy gaz NATO SUPER - PARALISANT CS - GAS SILLIARDE (cokolwiek to oznacza :D ). Zaplacilem mu jakies 10 zl, wiec myslalem ze to szajs jakis straszny. Jednak koles mial okazje go przetestowac w "warunkach bojowych" i stwierdzil ze jest to niezla "kosa". Po prostu bronil sie przed dwoma typami, ktorzy po prysnieciu gazem ... wyladowali w szpitalu 8O

BTW.
Nie orientujecie sie czy gaz po okresie waznosci nadaje sie do uzycia, czy traci jakies tam swoje wlasciwosci? Ostatnio zauwazylem ze moj jest lekko przeterminowany, i chociaz jeszcze nie musialem go uzywac (cale szczescie), to jednak nie chcialbym sie kiedys niemilo zdziwic.
  • 0

budo_mr_twinkle
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 655 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Wielkopolska

Napisano Ponad rok temu

Re: Kupno Gazu
Traci właściwości. Każdy gaz. Ja psikałem niedawno tym NATO, który był przeterminowany 16 miesięcy. Nawąchałem się go sporo (wiatr) i tylko lekko miałem podrażnione oczy i drogi oddechowe. Nic poza tym. Po upływie daty ważności, no z lekkim poślizgiem, niotacz trzeba wymienić.
  • 0

budo_dudek800
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 152 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: Kupno Gazu
pozwole sobie wtrącic sytuacje mojego kolegi : Wracał z treningu ok. 21.00 dwóch gości wylecialo mu naprzód i jeden z tyłu... miał w kieszeni gaz pieprzowy dwóm gosciom psiknal gazem trzeciemu zawalil sierpowym i uciekł ... i tak gaz go uratowal :roll:
  • 0

budo_muchol
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 742 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:prawobrzeżna Warszawa

Napisano Ponad rok temu

Re: Kupno Gazu
Dudek800: pisałem ci już, że jesteś moim guru? :wink:
Jesteś lepszy niż dobry kabaret.
  • 0

budo_dudek800
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 152 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: Kupno Gazu
hehe ... kazdy se ze mnie jaj robi :(
  • 0

budo_muchol
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 742 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:prawobrzeżna Warszawa

Napisano Ponad rok temu

Re: Kupno Gazu

hehe ... kazdy se ze mnie jaj robi :(

Nie każdy tylko niektórzy.
I nie jaja robi tylko docenia poczucie humoru (lub mimowolny dar rozśmieszania).

Pozdr.
  • 0

budo_dudek800
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 152 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: Kupno Gazu
hehe fajnie :D
  • 0

budo_mattaleo
  • Użytkownik
  • PipPip
  • 93 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: Kupno Gazu
Witam
Spotkała mnie dziś bardzo ciekawa sytuacja :)
Otóż wybrałem sie do interarku po jakiegoś francuza....od początku jeden z Panów którzy tam pracują (ten niesympatyczny) dzisiaj był wyjątkowo miły...zaczęliśmy rozmowę o francuskich cs-ach ,powiedziałem Panu ze słyszałem opinie że te mixy Arm IV to bardzo słaby produkt....i to byłem w szoku, Pan podszedł do półki sięgnął po puszkę tego specyfiku i mówi chodźmy sprawdzimy, psikniemy i zobaczymy :) myśle pierwszy raz z czymś takim jeszcze sie nie spotkałem kupując Rmg....wyszliśmy, sprzedawca popatrzył w lewo i prawo i walnął sekundową dawkę przed sklepem i podszedł powąchać,odrazu poczuł i sie cofną i po chwili i mi zaczęło wypalac nos ....psiknął jeszcze raz znów podszedł kichnal i sie cofną juz nie wspominając o tym ze ja cofnąłem sie do sklepu bo nie dało sie wystać....i jak Pan stwierdził (w 100% sie z tym zgadzam)ze jego zdaniem jest mega mocny i tu cytuje "widzi pan sam pan poczuł a coowic o tym jak byśmy dostali tym prosto twarz" powiem tak ciśnienie bardzo dobre z puszki poleciała brunatna chmura o bardzo mocno wyczuwalnej substancji....dla mnie osobiście bardzo mocny gaz.
Jeszcze raz brawo dla Pana :)
  • 0

budo_jerz
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 3372 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Warszawa
  • Zainteresowania:Luta Livre

Napisano Ponad rok temu

Re: Kupno Gazu
Chciałbym kupić Żonie gaz do samoobrony, cena nie jest najważniejszym aspektem.
Ma być skuteczny, prosty w użyciu i zmieścić się w torebce.
Jakbyście coś poradzili byłbym zobowiązany.
  • 0


Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych

Ikona FaceBook

10 następnych tematów

Plany treningowe i dietetyczne
 

Forum: 2002 : 2003 : 2004 : 2005 : 2006 : 2007 : 2008 : 2009 : 2010 : 2011 : 2012 : 2013 : 2014 : 2015 : 2016 : 2017 : 2018 : 2019 : 2020 : 2021 : 2022 : 2023 : 2024