Skocz do zawartości


Zdjęcie

Zamówienie na A2


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
83 odpowiedzi w tym temacie

budo_melonmelon
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 841 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:częstochowa

Napisano Ponad rok temu

Re: Zamówienie na A2

No kolego to teraz się trochę zaniepokoiłem bo w zeszłym tygodniu odebrałem z bohlera przesyłkę D2 (bez zadnego atestu)...


ja mam takie śmieszne pytanie TUI

jak kontaktowałeś się z bohlerem (firma) to jaką ci podali cenę za stal??
czy taką samą za jaką sprzedali??
czy powiedzieli "to jest stal bez atestu i kosztuje tyle"
bo jeśli nie to sory ale chyba tak duża firma nie jest taka niepoważna by bez atestu sprzedawać (a choćby 2.1 kolega bohler wie o czym mówię)
przykład (z zycia wzięty)
układ jest taki atest 3.1b - 100% ceny
atest 2.2 80% ceny
atest 2.1 70%ceny
jak kupujesz bez atestu to tak jak na złomowisku DO NICZEGO TO SPRZEDAWCĘ NIE ZOBOWIĄZUJE moze ci sprzedać jakieś gówno i jest na prawie (nie gawrantuje żadnych własności nawet chemicznych)
pozdnadto w stalach narzędziowych żądanie odbiorcy np. o określoną segregację, ziarno, twardość, wyżarzenie sferoidyzujące nie jest niczym nienormalnym TO SĄ PODSTAWOWE WŁASNOŚCI JAKIE SIĘ PISZE NA ZAMÓWIENIU, fakt za miłe rzeczy się płaci ale je trzeba zaoferować (na stronie bohlera tego nie widziołech a dzwonić i se robić jaj - chwilowo nie kupuję od nich - mi się nie kce)

pozdro
  • 0

budo_bohler
  • Użytkownik
  • Pip
  • 40 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: Zamówienie na A2
1 Piertos sprawdz swoją skrzynkę - znajdziesz tam odpowiedz co do stali nierdzewnych (karty materiałowe) etc
2 Melonmelon co do atestów... jak bierzecie jakąś stal ode mnie to decyzja zależy tylko od was, czy chcesz atest czy nie. Tak czy owak każda kosteczka jest sprawdzona i atestowana wg EN 10204.
Ps cena jest ta sama na stal z atestem czy też bez.
3 Co do cen... jak ktoś przyjdzie ze swoim nożykiem i go nam pokaże -daję 3% upustu na stal.
  • 0

budo_szpila
  • Użytkownik
  • PipPip
  • 91 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Warszawa

Napisano Ponad rok temu

Re: Zamówienie na A2
ok bohler, podoba mi sie twoja promocja :D
podaj szczegoly...
rozumiem ze przyjmujesz w lomiankach, przy kolejowej... tak?
o kogo pytac?
potrzebuje kawalek D2 300 mm x 50 mm x 4-6 mm
ile bedzie mnie to kosztowalo?

pozdrawiam
  • 0

budo_bohler
  • Użytkownik
  • Pip
  • 40 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: Zamówienie na A2
Zainteresowaliście mnie tymi nożykami... Postaram się wam coś w niedługim czasie zaoferować, lecz w 100% nie ręczę, że mi się uda.
Ps będę potrzebował jakiś zdjęć
  • 0

budo_navyseal
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 1026 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Szczecin/Motaniec

Napisano Ponad rok temu

Re: Zamówienie na A2
chodzi ci o projekty?
  • 0

budo_fascynat
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 189 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Piaseczno/Warszawa

Napisano Ponad rok temu

Re: Zamówienie na A2
Ja również byłbym bardzo zainteresowany kupnem stali, chętnie pokaże wszelkie projekty jeżeli potrzeba :-) .
  • 0

budo_melonmelon
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 841 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:częstochowa

Napisano Ponad rok temu

Re: Zamówienie na A2

2 Melonmelon co do atestów... jak bierzecie jakąś stal ode mnie to decyzja zależy tylko od was, czy chcesz atest czy nie. Tak czy owak każda kosteczka jest sprawdzona i atestowana wg EN 10204.


cieszę się bohler że macie tak prężną i odważną kontrolę jakości co kontoluje każdą kosteczkę materiału zgodnie z normą PN-EN 10204 o tytule:
WYROBY METALOWE RODZAJE DOKUMENTÓW KONTROLI
jeśli będziesz ją miał kiedyś przed sobą zobacz że ma ona punkty cytowane prze mnie (2.1; 2.2; 3.1b)
ponadto pragnę zwrócić uwagę (człowiek błądzi, mogem się mylić) że nie kontroluje się żadnego cholernego każdego kawałeczka, tylko gotowe wyroby gotowe
przykład:
1. blacha 3x1200x2350 gat. nclv do tego wyrobu wystawia się atest z podaniem tych wymiarów na ateście, a tekże wagi danego wyrobu(świadectwo odbioru 3.1b trzymając się normy) a kawałków wyciętych z tego się nie kontroluje ino trza mieć porządek w magazynie by wiedzieć skąd wziete
2. pret łuszczony fi 55 l=2550mm gat. wcl jak wyżej

reasumując ładnie brzmią takie slogany reklamowe one w koncu nic nie kosztują, ludzie na to lecą
a słyszałeś może:
firma (adres firmy podawany na forum) sprzedała innej firmie materiał, stal narzędziową do pracy na zimno; wszystkie papiery w porządku; jest tylkojeden problem: siatka węglików jest tak potężna, że wyrób za n kilo złotych jest zwalony bo nic z tym nie można zrobić
a wyszło to dopiero w firmie od obróbki cieplnej (w nazwie firmy wystepuje słowo azot)
z czego wynika ze firma (producent) nie tylko nie trzyma reżimu technologicznego, ale także ma bardzo prężną i leniwą kontrolę jakości

pozdro
  • 0

budo_szpila
  • Użytkownik
  • PipPip
  • 91 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Warszawa

Napisano Ponad rok temu

Re: Zamówienie na A2
hej bohler nie obrazaj sie na melomana (tu zarcik oczywiscie) i nie zrywaj obietnicy z ta promocja...
byl juz na forum topik o zamowieniu na D2 ale umarl jakos :(
nie rob nam tego! trudno jest dostac maly kawalek konkretnej stali i taki kontakt bylby wielce pomocny.
  • 0

budo_bohler
  • Użytkownik
  • Pip
  • 40 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: Zamówienie na A2
Melonmelon co do kostek cietych z duzych kawalkow to masz rację, że nie są one cechowane czyli nie ma na nich napisu, typy ucięte z płaskownika np.400x100x3000 z wytopu L12378 z dnia... :cry: szkoda może kiedyś będzie. Natomiast każda kosteczka cięta z tego płaskownika zostaje podpisana np materiał K110 wym 26x87x78 i odłozona na palecie na której zbajduje się tylko ten gatunek. :D co jest bardzo ważne.
Jeśli chodzi o jakość stali to nasi klienci się nie skarżą-raczej są zadowoleni.
Ps a ty czym się zajmujesz, czy też "rzeźbisz" nożyki, a może siedzisz w tzw branży.
Do wszytkich: nadal czekam na info z huty adn kawałków
pozdr
  • 0

budo_tui
  • Użytkownik
  • PipPip
  • 88 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: Zamówienie na A2
Dobra jestem u kumpla i napiszę co i jak. Oprocz wymienionego kawalka blachy zamawialem plaskownik 10mm przeciety na pół wzdłóż tak aby powstały 4 kawałki. W sumie dostałem 10 kawałków stali 6+4 (z plaskownika) i wszystko by było ok gdyby nie to ż zamawianego kawalka blachy nie dostalem (jest on nadal chyba u bohlera) tylko 6 krzywo przyciętych kawałków (chyba płaskownika) do paczki dołączony był dokumeny WZ mówiący o tym ze to płaskownik z NC11LV. Dobrze że to chociaz ta stal którą chciałem nie załuje bo będę w poniedziałek maił to wyrównane na szlifierce stołowej (tylko szkoda bo to dodatkowy koszt niewieli ale zawsze jest a nie powinno być). A owe 6 kawałków z jednej strony (tej płaskiej) mialo nie wiem jak to opisać taką porowatą powierzchnię także i tak z tym musiał bym iść na szlifierkę stołową (nawet gdyby 2 strona była by równa) a różnica jest znaczna bo prz kawałku szerokim 60mm jeden bok ma 6,4mm a drugi 7,8mm, itp każdy inaczej.
Myslę meloman ze nie do końca masz rację mowiąc że bez atestu kazdy sprzedawca moze włożyć ci złom i nie ponosi za to odpowiedzialności. Moze przed szefem nie bo sprzedaje3 odpadki czy jakieś resztki z magazynu. Ale traci na tym reputacja firmy bo powinni dbać nawet o tych co im "zawracają głowę" o mały kawałek stali.
ps. Ogólnie nie jest tak żle pod warunkiem że to naprawdę jest ta stal, tylko moja gorycz wychodzi z tego że nie potrzebny był ten dodatkowy koszt za szlifierkę stołową. Acha jeszcze od 2 tyg od odbioru towaru nie dostałem faktury a juz 2 razy dzwonilem i ktoś miał mi ją zaraz wysłać. Myślę bohler ze wiesz o czym pisze dlatego nie odpowiedziałes na mój post nie róbcie tak. Poza tym nie mam do was poważniejszych pretensji.
  • 0

budo_gab3d
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 1572 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Z lasu

Napisano Ponad rok temu

Re: Zamówienie na A2
Pytanie do Bohlera :)
Bylem u was jakis czas temu pogrzebalem w scinkach ale nic nie znalazlem bo:
-cholernie grube byly, a ja akurat potrzebowalem kolo 4mm
-wiekszosc byla, ze tak powiem trojwymiarowo rombowata :) kumasz - prostopadloscian nieforemny :)

Stad moje pytania:
- czy zdazaja sie jakiekoleik scinki z blachy ? [3-6mm]
- czy da sie uciac z plaskownika taki plasterek [3-6mm] u was na magazynie powiedzili mi, ze nie bardzo bo sie zwija

Pozdrawiam!

ps. pytaj o blache - byloby super gdyby udalo sie cos zalatwic.
ps2. Sorry Blacha, ze chcialem z ciebie scinki :P
  • 0

budo_bohler
  • Użytkownik
  • Pip
  • 40 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: Zamówienie na A2
Po 1. Każdy wie co zamawia. Czyli odbierając towar akceptujemy dobrze ucięty (zgodnie z zamówieniem), płaskownik bądź też nie. Zamawiając i płacąc musimy też wymagać, a nie brać co popadnie. :!:
Po 2. Co do szarych chropowatych powierzchni... Większość stali jest walcowana-to jest ta szara czasem chropowata, nierównomierna powierzchnia-trudna do przeszlifowania bez właściwych narzędzi ;-)
Po 3. Tui, jeśli nie dostałeś faktury to daj znać, a przefaksujemy ci ją, kasa się zawsze nam przyda.
Po 4. Jeśli ktoś jest zainteresowany zakupem stali to mogę zaoferować blachy z gatunków:
- N678 1000x2000x5,5
- N690 1390x1400x6,6-7,1
pozdr
  • 0

budo_qkiel
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 1732 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: Zamówienie na A2
a cos z h18 by sie znalazlo ? :)
  • 0

budo_kotwic
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 285 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Giżycko

Napisano Ponad rok temu

Re: Zamówienie na A2
Ja również jestem zainteresowany kupnem kawałka stali.
Jednak mi najbardziej odpowiadały by :
-ścinki z blachy lub płaskownik o grubości 3-4mm,
- A2, D2 lub H18.
-długość takich kawałków do 25cm. szer. ok.3,5-4cm

Jeżeli Coś takiego się znajdzie to proszę o kontakt. poklon
pozdr.
  • 0

budo_bohler
  • Użytkownik
  • Pip
  • 40 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: Zamówienie na A2
Niestety takich małych "ścinków" nie mamy. Jedyne co mogę zaproponować to cały arkusz blachy z NC11LV albo coś z materiałów z grupy N ( patrz [link widoczny dla zalogowanych Użytkowników] )
czekam na waszą inicjatywę...
pozdrawiam
  • 0

budo_gab3d
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 1572 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Z lasu

Napisano Ponad rok temu

Re: Zamówienie na A2
Powiedz zatem jaki jest najmniejszy arkusz d2 i jego orientacyjna cena [moze byc na priv :P ]. Grubosc dajmy na to 4mm. A moze daloby sie kupic np. pol :P :) :wink: ?
  • 0

budo_ciulkwens
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 923 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:wawa

Napisano Ponad rok temu

Re: Zamówienie na A2
ja bym sie zalapal na kawalek
  • 0

budo_mrozik
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 690 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Oborniki Śląskie k. wrocław

Napisano Ponad rok temu

Re: Zamówienie na A2
No na 4mm to też bym się skusił. ALE

- Widziałem kilka składeka na różnych forach i nigdy do niczego nie doszło
- Ktoś by musiał kupić taki arkusz a potem go nam odsprzedawać ALE
a) to pewnie w huu... kosztuje
B) trzeba to jeszcze jakoś pociąć
c) część materiału idzie w powietrze przy wycinaniu więc powinniśmy dac temu komuś odpowiednio zarobić (tzn. płacić za kawałek o wymairach przez nas podanych + jakieś myślę 10% na ten właśnie materiał co idzie w powietrze i za tzw. fatygę)
d) komu by się chciało

Pozdrawiam Mrozik
  • 0

budo_gab3d
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 1572 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Z lasu

Napisano Ponad rok temu

Re: Zamówienie na A2
Bodo mial stal i chyba nadal ja ma, ale z nim sie skontaktowac t otrzbe anielskiej cierpliowsci... a mi sie nudzi w domu...
  • 0

budo_melonmelon
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 841 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:częstochowa

Napisano Ponad rok temu

Re: Zamówienie na A2
jak nikt się nie znalazł chętby do poszukania i pomocy funflom na budo

zaczynam się rozglądać za stalą NCLV (A2) i (nie lub) H18 (440C) ale raczej chyba wezmę 440c

spróbuję coś znaleść w grubości raczej 4mm, szerokość 45mm
nic nie obiecuję
ale jak będzie to każdemu wystarczy
chwilowo uzgadniam ze sobą warunki techniczne (normy , twardości te sprawy)

raczej nie będzie mi się kciało robić wykrojów pod konkretny wzór, ale z tym nie ma problemu, jest kupa firm z plazmą

pisać sugestie, zastanawiać się nad ilością
pozdro
  • 0


Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych

Ikona FaceBook

10 następnych tematów

Plany treningowe i dietetyczne
 

Forum: 2002 : 2003 : 2004 : 2005 : 2006 : 2007 : 2008 : 2009 : 2010 : 2011 : 2012 : 2013 : 2014 : 2015 : 2016 : 2017 : 2018 : 2019 : 2020 : 2021 : 2022 : 2023 : 2024