Skocz do zawartości


Zdjęcie

fajtery


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
9 odpowiedzi w tym temacie

budo_guldan
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 1366 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

fajtery
jakie cechy powiniene miec dobry fajter?
jaka dlugosc, jaki ciezar?
ksztalt rekojesci?

moglby mi ktos pomoc, kto trenuje walke nozem, dac swoje uwagi i inne?

mysle ze moze sie kiedys przydac kazdemu z nas, a ja bym chetnie sprobowal sie zmierzyc z tematem noza do walki.

z gory dzieki
  • 0

budo_-simon-
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 420 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Bielsk Podlaski

Napisano Ponad rok temu

Re: fajtery

jakie cechy powiniene miec dobry fajter?
jaka dlugosc, jaki ciezar?
ksztalt rekojesci?

moglby mi ktos pomoc, kto trenuje walke nozem, dac swoje uwagi i inne?

mysle ze moze sie kiedys przydac kazdemu z nas, a ja bym chetnie sprobowal sie zmierzyc z tematem noza do walki.

z gory dzieki


Ja równiez sie dołączam do prośby!!!
z gory dzieki(równiez)
  • 0

budo_seiken
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 2292 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: fajtery
Nie ma idealnych wymiarow fightera , dla jednego jest 7" dla innego 10".
Jak dla mnie to idelaem jest 9 -10 " ( tak Panther i moj sp. Brend #2 )
Drop point z false edge , niekoniecznie recurve ale moze byc. Szlif , szeroki hollow lub flat.
Musi miec choil , co pozwoli na nastrznie calej powierzchni tnacej.
Garda , no minimum polgarda musi byc.Rekojesc niestety nie drzewo , ideal do micarta ( paper ) lub g10 - podobne . nie polerowane , musze czyc teksture.Prosta rekojec rozszerzona na koncu , 1-2 finger grove mile widziane.
Zreszta poaptrz sobie na dziela Brenda, Siski , Hammonda , Herona itd. to dla mnie klasyczny fighter
  • 0

budo_seiken
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 2292 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: fajtery
Oj zapomnialem o najwazniejszym ,wywazenie , noz MUSI chodzic z nadgarstaka , czylie nie urzywaz przedraminia do tego by zadac ciecie i jednoczesnie nie telegrafujesz ruchu do przeciwnika.
JAk to zrobic ?, srodek ciezkosci generalnie preferowany jest e okolicach ricasso, zaraz za garda . oczywiscie sa to indywidualne preferencje.
Zeby tego dokonac, wiercimy otwory w rekojesci lub wslomagamy sie tappered tang w miejszych nozach.
  • 0

budo_guldan
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 1366 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: fajtery
to taka moja skromna proba odpowiedzi na ten temat.
jeszcze nie skonczony.
chcialem cie Seiken o jakies uwagi poprosic jesli mozna (i innych forumowiczow tez).
Dołączona grafika
Dołączona grafika
Dołączona grafika
Dołączona grafika
Dołączona grafika
Dołączona grafika
Dołączona grafika
  • 0

budo_seiken
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 2292 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: fajtery
Uwagi prosze bardzo.....
- chyba troche za bardzo podniosles czubek noz do gory , bedziesz mial problemy z penetracja przy pchnieciach
- belly mogl by byc troche wiekszy , caly "impet ciecia " bedzie przechodzil na ten drugi wiekszy blizej rekojesci co znacznie zmniejszy tobie skutczny zasieg
- mam nieodparte wrazenie ze zrobiles za krotka rekojesc ( material ???)
- szlif moglbyc troche to wydlozyc , masztu praktycznie saber grind , co sprawda sie przy nozach survivalowych ale fighter powinien miec szerszy szlif po mniejszym katem.
Calosc , to naprawde ciekawy ksztal ( mojemu synowi szczegolnie przypadl do gustu) , powiedzmy ze taki egzotyczny figher
  • 0

budo_guldan
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 1366 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: fajtery
>Uwagi prosze bardzo.....
>- chyba troche za bardzo podniosles czubek noz do gory , bedziesz mial >problemy z penetracja przy pchnieciach

teraz ju nie bede tego zmienial, ale w nastepnym postaram sie tego pilnowac.

>- belly mogl by byc troche wiekszy , caly "impet ciecia " bedzie >przechodzil na ten drugi wiekszy blizej rekojesci co znacznie zmniejszy >tobie skutczny zasieg

prawde mowiac nie wiem co to belly. moglbys mnie oswiecic?

>- mam nieodparte wrazenie ze zrobiles za krotka rekojesc ( >material ???)

materialu bylo wystarczajaco duzo, wydalo mi sie ze 10 cm starczy. fakt ze ja nie mam duzej dloni. dla mnie jest w miare dobrze (tak mi sie wydaje).

>- szlif moglbyc troche to wydlozyc , masztu praktycznie saber grind , co sprawda sie przy nozach survivalowych ale fighter powinien miec szerszy szlif po mniejszym katem.

podszlifuje i powinno byc ok.

>Calosc , to naprawde ciekawy ksztal ( mojemu synowi szczegolnie >przypadl do gustu) , powiedzmy ze taki egzotyczny figher

ksztalt glowni wzorowany byl troche na indyjskich bichwach. pewnie stad takie skojarzenie.
  • 0

budo_gkozi
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 910 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: fajtery
belly to po angielsku brzuszek
  • 0

budo_seiken
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 2292 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: fajtery
Tak wlasnie , te belly to to pierwsze wybrzuszenie ostrza , zaraz po czubku.
Co jeszcze , zle trzymasz noz , nie wystawiaj tak mocno kciuka do przodu , przykurcz go( kciuka oczywiscie) i zobaczysz jak bardzo zwiekszysz manewrowosc noza.Moze dodaj na grzbiecie poprzeczne wglebienia ( takie male file works) , jak masz tendencje do takiego uchwytu.

PS
Sorry wilekie , ale detali o nozach uczylem sie na obczyznie i czasami nie bardzo wiem jak to przekazac po polsku .
  • 0

budo_guldan
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 1366 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: fajtery
myslalem o czyms na ksztalt file worka pod kciuk.

nie no spoko, moze sie troche poducze angielskiego nazewnictwa co sie moze kiedys przydac. dobra wiedza nie jest zla.
  • 0


Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych

Ikona FaceBook

10 następnych tematów

Plany treningowe i dietetyczne
 

Forum: 2002 : 2003 : 2004 : 2005 : 2006 : 2007 : 2008 : 2009 : 2010 : 2011 : 2012 : 2013 : 2014 : 2015 : 2016 : 2017 : 2018 : 2019 : 2020 : 2021 : 2022 : 2023 : 2024