Skocz do zawartości


Zdjęcie

Surefire - statystyka


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
39 odpowiedzi w tym temacie

budo_dark
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 2517 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Surefire - statystyka
Szanowna mlodziezy i starszyzno. Otoz zaintrygowal mnie fakt czemu surefire oficjalnie klamie w osiagach swoich latarek na swojej stronce. Jestem w stanie zrozumiec marketing itd, ale to co tam jest powypisywane toz to przeciz jawne klamstwo, napad na klienta w bialy dzien!

Przyklad?
L1 Lumamax:
Output/Runtime - High beam runtime approx. two hours with 15 lumens maximum output - gowno prawda, na maxa swieci przez jedna godzine do 1,5h jasnosc spada z bazowych powiedzmy 15 lum do 13. Po 1,5 h wykladniczo spada w dol czyli przy 2 godzinach swiecenia w trybie high mamy nieco wyzej niz 4 lumeny!!! Dane biore z dolaczonych wykresow do latarki ale i tak pozostaje niesmak bo strona glowna wprowadza w blad!

Teraz bedzie dobre...

L2 Lumamax:
Output/Runtime - High: 100 lumens max./60 minutes; Low: 15 lumens
max/18 hours total runtime

no k.. zdaje sie ze chyba nie ma fizycznej mozliwosci przy tej technologii tak wykorzystac energie w dwoch litowkach! Faktyczne dane brzmia:

Output/Runtime - High: Maximum 65 lumens/60 minutes; Low: 15 lumens/8 hours

Czyli juz pojechali po calsoci.

Co do reszty to juz mi sie nie chcialo sprawdzac, po prostu nie mam wiecej pytan...
  • 0

budo_mlodyraduh
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 342 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Zainteresowania:FMA

Napisano Ponad rok temu

Re: Surefire - statystyka
To dlatego sprzedajesz Lumamax'a?? :) :twisted: :twisted:



pozdrawiam



mlodyraduh
  • 0

budo_dark
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 2517 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: Surefire - statystyka
Nie widze zwiazku...ty widzisz? Wkurzylem sie bo uwazam ze to manipulacja danymi ale pomijajac ten fakt to uwazam ze surefire to jedne z najlepszych latarek dostepnych na rynku. A dlaczego sprzedaje to juz moj biznes :twisted:
  • 0

budo_piras
  • Użytkownik
  • PipPip
  • 65 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Lubuskie

Napisano Ponad rok temu

Re: Surefire - statystyka
A uważałem, że to taka solidna firma... Po prostu jakość i wzór dla innych...
FEEE... :nie:
Chyba się cieszę, że poprzestałem na INOVIE, i podoba mi się teraz trochę bardziej :P
  • 0

budo_vince
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 4029 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: Surefire - statystyka
Teraz po plajcie Arc to powiedzialbym nawet, ze Surefire wiedzie prym wsrod latarek.
  • 0

budo_mlodyraduh
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 342 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Zainteresowania:FMA

Napisano Ponad rok temu

Re: Surefire - statystyka
Ja żartowałem a ty już się unosisz :) :wink:


A odnośnie manipulacji to się w pełni zgadzam :evil:



pozdrawiam




mlodyraduh
  • 0

budo_dark
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 2517 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: Surefire - statystyka
jasne, sorry dzis chodze wkurzony...
  • 0

budo_kkamill
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 2163 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Praszka

Napisano Ponad rok temu

Re: Surefire - statystyka

Teraz po plajcie Arc to powiedzialbym nawet, ze Surefire wiedzie prym wsrod latarek.


hmm ja bym nie zapomnial o streamlight. Fajny sprzet robia, jedyna wada to moze ciut wieksze rozmiary latarek.
  • 0

budo_melonmelon
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 841 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:częstochowa

Napisano Ponad rok temu

Re: Surefire - statystyka
surefire, .........., ..............., ...............

sory panowie ale tak robi większość firm
coraz częściej płaci się nie za rzeczywistą wartość towaru, ale za voo-doo, za design, nazwę firmy, nazwisko projektanta, akcję marketingową, dziurawy system (bill to do ciebie), tarcze hamulcowe węglowe wpadające w wibrację za kilkanaście tysięcy euro (tyle kosztuje wymiana w bodajrze ferrari)

każdy oszukuje jak może, niestety popatrzcie na ilość absolwentów z uczelni technicznych, nikt nie kce tego się uczyć, każdy czerpie informację z jakichś tam materiałów reklamowych
pieknie brzmiące techniczne nazwy, nigdy po polsku zawsze w innym języku (każdy zna z podstawówki: makaronizmy), a mające swój odpowiednik w języku polskim (ustawa o ochronie języka polskiego)
a że surefire sam się podkłada z wykresami, to dlatego że spec od marketingu i informatyk (opracowywali materiały reklamowe na podstawie danych od inżynierów) się nie zna, on miał tylko przygotować informacje dla osiołków (klijent sie nie musi znać ma kupić)

pozdro
  • 0

budo_misiakus
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 422 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Warszawa

Napisano Ponad rok temu

Re: Surefire - statystyka
Jako poważnie skrzywiony zboczeniec latarkowy muszę powiedzieć, że ideału to jeszcze nie znalazłem. Rzecz ofkors jest mocno subiektywna ale kilka renomowanych firm robiących baterie albo latarki podpadło mi już i od strony sprzętu i serwisu.
Wylało mi kilka kompletów baterii alkalicznych niby poważnej renomowanej firmy. Jakie wytłumaczenie usłyszałem ... ?
No podobno to najczęściej podrabiana firma na świecie i pewnie trafiły mi się jakieś pseudoalkaliki rodem z ukrainy dolnej ;)
Gdzieś je w markecie kupiłem albo w hurtowni ... teraz nie pamiętam. Ale naskrobałem się wtedy latarek a naskrobałem. I dziękowac tylko, że palmtopa wtedy akumulatorkami karmiłem. Inne, świerzutkie, najbardziej wypasione i reklamowane alkaliki robione na nasz rynek zdychały mi szybciej od przeterminowanych made in Japan wyjętych z jakiegoś pilota.
Jak trafiłem na litowe xx123A po ... chyba 5 złoty za sztukę w jakimś sklepie to dostałem niekontrolowanego wyszczerzu i smiechawki i postanowiłem się upić z żalu nad naszym rynkiem baterii :( .
Mama kupiła mi kiedyś w prezencie laarkę a wniej były 4 baterie R20 ... które dawało się ugniatać w dłoniach ...
Nie tak jak plastelinę ale ciekawe walce można było sobie formować w kilka minut ;) To już oczywiście humor z bazarów, bo latarka kosztowała tyle co 2 nowe alkaliczne baterie R20 średniej klasy.

A latarki ... no cóż
Pół roku wydobywałem kiedyś od firmy dane o żywotności żarówek po tym jak mi w dwóch nowiutkich latarkach made in USA padły żarówki. Jedna po 1 komplecie akumulatorków (koło 4h) a reszta nie dożyła 8h świecenia przy niższym napięciu od tego jakie wyciskamy faktycznie z alkalików !!!
No zgroza. Bez kosztów wysyłki kosztowały wtedy koło 35 złotych w hurcie.
Szczęście, że diodówki zaczęli robić, bo konstrukcyjnie robią niezłe latarki.
Oczywiście czasy świecenia to chyba robią na bateriach litowych CUSTOM produkowanych specjalnie dla NASA ;)
Mile natomiast zaskoczyły mnie żarówkowe latarki firmy i tutaj powiem, bo mnie nie zaciągną do sądu ;) - PELI. Ponad 10 kompletów zjechałem akumulatorków w latarce i kilka kompletów alkalików. (Podawali żywotność żarówy 30h) a potem mi się znudziło ... i latarka działa mi bez zmiany żarówki już ponad 1,5 roczku albo dłużej. Jeden komplet aku miesięcznie zmieniam (około 2h zadowalająco jasnego świecenia na komplecie).
Jeden model diodowy - L1, przy dłuższym katowaniu okazał się zrobiony ze średnio wytrzymałego tworzywa a z czasem zaczęły przerywać włączniki (z doświadczeń swoich i kilku znajomych)
Padły mi tylko 2 uszczelki od częstego dłubania i nie mogę się doczekać na odzew od nowego przedstawiciela na Polskę.

Arc kupiłem jedną - AA. Zawiodłem się tylko na kolorze światełka. Niby dioda selekcjonowana i miało być bardziej białe a tak naprawdę to zalatuje błękitem najmocniej spośród kilku innych często o połowę tańszych moich diodówek. Pozatym jest super :) i mam nadzieję, że AAA LE gdzieś się dla mnie uchowa do czasu poprawy mojej sytuacji materialenej :)

Sure-Fire miałem na mękach kilka modeli i do jakości wykonania, ergonomii i solidności konstrukcji nie miałem żadnych zastrzeżeń. Z braku kasy nie przeprowadzałem testów na żywotność żarówki i czasy świecenia. Skupiłem się na walorach użytkowych latarek (jak świeci i jak się z tym buszuje po lesie, dłubie w plecaku itp. czynności EDC)

Teraz zamęczam UWK 4AA eLED i muszę powiedzieć, że jest to obecnie moja ulubiona podręczna latarka. Doskonała EDC ale za słaba już na taktyczną.
Wszystko skłania się do tego, że jeszcze nie wymyślili dla mnie 3 w jednym (Tactical + Mocna EDC + EDC baaaardzo oszczędna)

I dlatego to biegam sobie na codzień z 3-4 latarkami obecnie.
A okoliczne wiewiórki chowają się w popłochu i pukają się w czoła ;)

Pozdrawiam
  • 0

budo_mars
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 425 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: Surefire - statystyka
A ja w dalszym ciągu ni ch... nie wiem co latarki z nożami mają wspólnego. A tak nawiasem ja używam czołówek Petzla - do turystyki nie ma lepszych. Znajomi którzy jakąś tam działalność turystyczną bądź wspinaczkową (od Beskidów po Himalaje) prowadzą też wszyscy w czołówkach jak trzeba zapierdalają. Do czego Wy tych wypasionych latarek używacie? się pytam
  • 0

budo_wojtek22
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 348 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: Surefire - statystyka
Z tymi lumenami, czasami itd to jest niezły meksyk. Mam diodową 32 lumen i ksenon 65 lumen. No i 32>65 :roll: Zamieniłem baterie oczywiście litowe i wynik ten sam
  • 0

budo_vince
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 4029 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: Surefire - statystyka
Mars latarka sie przydaje, ostatnio na wakacjach mialem nieciekawe warunki zycia i w nocy idac za potrzeba trzeba bylo sobie droge przyswiecac ;)

Inna sprawa, kiedy awaria pradu, albu trzeba w bebechach kompa pogrzebac - latarka przydaje sie moze nie tak czesto jak noz (mnie) ale korzystam z niej.

Ale oczywiscie nie mowie tutaj o wypasionym modelu za ..set dolciw, ale o mojej ulubionej Gerber infinity ultra, ktora od kilku miesiecy na jednym i tym samym paluszku katuje :)
  • 0

budo_mars
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 425 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: Surefire - statystyka

Mars latarka sie przydaje, ostatnio na wakacjach mialem nieciekawe warunki zycia i w nocy idac za potrzeba trzeba bylo sobie droge przyswiecac ;)


Vince, o tym że latarka w nocy i po ciemku się przydaje to ja dobrze wiem od dziecka.
Ale co latarki z nożami mają wspólnego?
  • 0

budo_cynik
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 5337 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: Surefire - statystyka
Mars, zadajesz niewygodne pytania ;)

To jest troche tak jak z nozami. Kumpel zapyta - a po cholere ci ten noz?
No ale jak sam w lapy dostanie na jakis czas to nagle odkrywa sto milionow jego zastosowan, ktorych nie widzial wczesniej. Oczywiscie do wiekszosci starczy Native ale on juz mysli o Microtechu.

Czy nie podobni ejest z latarkami?

Tez widze, ze przydala by mi sie czasami... Ale rzadko. Poki co wole si enie zaglebiac w temat z przyczyn finansowych :)

A co maja latarki z nozami wspolnego? Tez nie wiem, zawsze sie zastanawialem, ale widze, ze non stop tu i owdzie sie te dwie dziedziny lynnie przenikaja, ot widno podobna grupa docelowa tego sprzetu i pewnie bardzo czesto jedna osoba jest ofiara obu pasji, czesciej niz to ma miejsce w innych dziedzinach ;)
  • 0

budo_vince
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 4029 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: Surefire - statystyka

Do czego Wy tych wypasionych latarek używacie? się pytam


No to odpowiedzialem ;)

A co maja wspolnego ? Boja wiem, mysle, ze mozna je wrzucic do wspolnego wora "narzedzi przydatnych" tudziez gadzetow w ktorych kolekcjonowaniu (uzywaniu) lubuja sie bywalcy tego forum :)
  • 0

budo_cougar
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 1675 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:TRÓJMIASTO

Napisano Ponad rok temu

Re: Surefire - statystyka

Wszystko skłania się do tego, że jeszcze nie wymyślili dla mnie 3 w jednym (Tactical + Mocna EDC + EDC baaaardzo oszczędna)

I dlatego to biegam sobie na codzień z 3-4 latarkami obecnie.
A okoliczne wiewiórki chowają się w popłochu i pukają się w czoła ;)

Pozdrawiam

i tu się misiakus mylisz...jest juz latarka diodowa...ze światłem regulowanym od 2 do 100 lumenów..mała ok.15 cm...i mocna..;)..nazywa sie :

U2 Dołączona grafika

U2
Latarka z diodą LED Luxeon. Jest to jedna z najbardziej zaawansowanych technicznie latarek na świecie. Obudowa wykonana z aluminium lotniczego twardo anodyzowanego na kolor czarny (typ III) według standardów wojskowych na kolor czarny, szyba z tworzywa Pyrex. Latarka zasilana jest z dwóch baterii litowych. W latarce użyto 5 watową białą diodę LED Luxeon o długiej żywotności.
Latarka ma regulowany strumień światła od słabego 2 lumeny do mocnego 100 lumenów - razem sześć pozycji. Obrotowy przełącznik usytuowany tuż za głowicą umożliwia wygodne dobranie mocy strumienia do danego zadania i oczywiście powoduje oszczędności zużycia baterii przy używaniu słabszego strumienia światła. W latarce zastosowano elektroniczny system regulacji - zasilania diody LED.
U2 ma nowy typ wyłącznika, lekkie naciśnięcie to chwilowe włączenie (jak długo jest nacisk), mocniejsze naciśnięcie z charakterystycznym kliknięciem włącza światło na stałe, ponowne mocne naciśnięcie wyłącza. Blokada wyłącznika poprzez odkręcenie zakrętki o około 1,5 obrotu.
U2 jest pierwszą latarką taktyczną LED na świecie, z regulacją mocy strumienia światła.
U2 ma maksymalny strumień światła 100 lumenów. Długość latarki 15,6 cm.



a niedługo będa tańsze latarki diodowe o dużej mocy i ...małej cenie ;) ..bo u2 to cena ok.1.000 zł...


do marsa:
latarka tez może słuzyć jako broń tak jak i nóż..;)...jak nie wierzysz to walnij sobie 120 lum w oczy po ćmoku ;) ...
  • 0

budo_kkamill
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 2163 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Praszka

Napisano Ponad rok temu

Re: Surefire - statystyka
z prywatnych statystyk wychodzi ze Ci ktorzy uzywaja latarek dobrych firm uzywaja tez nozy i odwrotnie. Tak jest bardzo czesto. A gdyby nie mialy nic wspolnego to po co emerson z SF robiliby wspolne kampanie ??

CHociaz teoretycznie nie maja te sprzety ze soba nic wspolnego. Ale jak juz spojrzysz ze strony uzytkownikow to wychodzi ze jak sie jedzie na biwak czy jakis inny survival to warto miec i noz i latarke.
Inna sprawa ze to forum moze o latarkach nie powinno traktowac. Ale w takim razie moze warto by poprosic admina o zalozenie nowego forum??

Kto jest za zalozeniem forum o latarkach ?? rece do gory
.
.
.
ja

KKamiLL

PS. a tak wracajac do tematu to Streamlight robi bardzo dobre latarki. Mam taka jedna i jest bardzo zadowolony
  • 0

budo_wojtek22
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 348 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: Surefire - statystyka
Mars podejrzewam że większość z nas ma i jedno i drugie w kieszeni.
Mi tu jeszcze brakuje tematu o zapalniczkach, ale się wstydzę zacząć :oops:
  • 0

budo_kkamill
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 2163 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Praszka

Napisano Ponad rok temu

Re: Surefire - statystyka
U2 to niezly wynalazek, chociaz nie wiem czy nie wolalbym nieco ulepszonego rozwiazania jakie streamlight stosuje - czyli diody + zarowka.
Jakby zrobili wecej konfiguracji o roznych mocach to mysle ze wybralbym takie rozwiazanie. Bo placic 1000 PLN tylko za to ze z diody sie wyciagnie 100lm to troche duzo, a zywotnosc baterii przy tych 100lm jest tak samo krotka jak na zwyklej zarowce. Plusem jest jedynie zywotnosc zarowki no i kilkustopniowa regulacja mocy.

Chcialbym cos a'la centurion3 z zarnikiem p91 w standardzie + zestawik kilku diod w razie potrzeby mniejszego swiatla. To by byla latara dla mnie :lol:
  • 0


Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych

Ikona FaceBook

10 następnych tematów

Plany treningowe i dietetyczne
 

Forum: 2002 : 2003 : 2004 : 2005 : 2006 : 2007 : 2008 : 2009 : 2010 : 2011 : 2012 : 2013 : 2014 : 2015 : 2016 : 2017 : 2018 : 2019 : 2020 : 2021 : 2022 : 2023 : 2024