Skocz do zawartości


Zdjęcie

Surefire - statystyka


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
39 odpowiedzi w tym temacie

budo_cynik
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 5337 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: Surefire - statystyka
Panowie spokojnie... Latarki i zapalniczki to niewatpliwie bardzo fajne tematy sa, tez je lubie ale budo to vortal o sztukach walki. Tak jak nozem walczyc mozna tak zapalniczka ani altarka juz mniej. Chyba, ze by sie upierac, ale wtedy mozna wyjsc z zalozenia, ze tornistrem tez mozna walczyc wiec chcemy forum o tornistrach.. ;)
  • 0

budo_mars
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 425 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: Surefire - statystyka
Jedynymi latarkami często przeze mnie używanymi są czołówki (Petzl Myo 3 i Myo 5 belt). Nie wyobrażam sobie wędrówki nie mówiąc o wspinaczce z latarką w łapsku. Jakoś żadnej czołówki tu nie spotkałem. No to się pytam do czego Wam te latarki skoro tak się ich parametrami przejmujecie. Bo jak ktoś chodzi to używa czołówki a nie ch wie czego z ch wie jakim żarnikiem.

Ps Wojtek22, jest jeszcze jeden przedmiot często w kieszeniach spotykany a jakoś tematu nie widzę :wink:
  • 0

budo_cynik
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 5337 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: Surefire - statystyka
Mars czytales mojego posta? tam masz wyjasnienie zagadnienia dot. przejmowania sie parametrami - to tak jak z nozami - ot kurna, czego nie zrobimy w domu i w pracy 440v? NIewiele ale kurna lubimy dobra stal, nie? :)
  • 0

budo_kkamill
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 2163 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Praszka

Napisano Ponad rok temu

Re: Surefire - statystyka

Jedynymi latarkami często przeze mnie używanymi są czołówki (Petzl Myo 3 i Myo 5 belt). Nie wyobrażam sobie wędrówki nie mówiąc o wspinaczce z latarką w łapsku. Jakoś żadnej czołówki tu nie spotkałem. No to się pytam do czego Wam te latarki skoro tak się ich parametrami przejmujecie. Bo jak ktoś chodzi to używa czołówki a nie ch wie czego z ch wie jakim żarnikiem.


Jak dla mnie faktycznie jak na wypad w gory czy na dluga wedrowke czolowka jest najlepszym rozwiazaniem - nie zajmuje rak.
Ale do codziennego uzytku nie wyobrazam sobie lazic z czolowka. I do codziennego uzytku potrzebuje mocnego swiatla dosyc dobrze skupionego, dlatego wazne sa dla mnie parametry okreslajace moc latarki.
  • 0

budo_mars
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 425 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: Surefire - statystyka

Mars czytales mojego posta? tam masz wyjasnienie zagadnienia dot. przejmowania sie parametrami - to tak jak z nozami - ot kurna, czego nie zrobimy w domu i w pracy 440v? NIewiele ale kurna lubimy dobra stal, nie? :)


Taa, ale nóż jest dla mnie przede wszystkim bronią (narzędziem w kuchni) a ja miłośnik broni w każdej postaci jestem. A latarki - no cóż traktuję typowo użytkowo i w granicach rozsądku walą mnie ich parametry. Jestem w stanie zrozumieć miłość do latarek ale z nożem nic ich nie łączy. Dlatego jestem zdziwiony że temat się tu przewija.
  • 0

budo_pinio
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 258 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: Surefire - statystyka
imho praprzyczyną jest jak zwykle (w większości wypadków :-) ) Piter, który zrobił dziwną stronę o dziwnych przedmiotach nikomu nie potrzebnych vide tytanowe łyżki :lol:
  • 0

budo_yossarian
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 220 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Kraków

Napisano Ponad rok temu

Re: Surefire - statystyka

imho praprzyczyną jest jak zwykle (w większości wypadków :-) ) Piter, który zrobił dziwną stronę o dziwnych przedmiotach nikomu nie potrzebnych vide tytanowe łyżki :lol:


Wlasnie! wybierzmy sie do niego zeby o tym powaznie porozmawiac! Jak myslicie jaki noz bedzie najlepszy na tak dluga wyprawe ? czy stal s30v bedzie odpowiednia na jesienny, wilgotny klimat ? Jeden multitool czy dwa ? Z latarek jak zrozumialem dyskusje nie mozna polegac na surefire, bo klamia, wypuscili juz jakas nowa inove powyzej 125 lumenow? Ma ktos baterie do luminoxa, bo nie wiem czy stare wytrzymaja ? :)
  • 0

budo_mapet
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 475 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: Surefire - statystyka

L1 Lumamax:
Output/Runtime - High beam runtime approx. two hours with 15 lumens maximum output -

L2 Lumamax:
Output/Runtime - High: 100 lumens max./60 minutes; Low: 15 lumens
max/18 hours total runtime


DARK,

Firmie Surefire zdażały się pomyłki w katalogach, które były następnie przez firme sprostowane. IMHO Surefire jest jedna z firm, które bardzo fair podają parametry latarek. Co do przykładów, które podałeś to niestety nie masz racji:

L1 Output/Runtime - High beam runtime approx. two hours with 15 lumens maximum output - znaczy po przetłumaczeniu na polski: daje "na wyższym biegu" maksymalnie 15 lumenów i działa 2 godziny ( na niższym poziomie światła) - tak właśnie jest

L2 Output/Runtime - High: 100 lumens max./60 minutes; Low: 15 lumens
max/18 hours total runtime - sto lumenów maksymalnie itd...

Dla porównania Inova X5- producent pisze ze latarka świeci 20h , tylko nie dodaje że już po 4h output spada o 50%

Co do 100 lumenów- to 2 litowe baterie są w stanie dać to spokojnie, a 5W dioda w L2 może dać nawet 150 lumenów (efektywność 30 lum/Wat).
Dla Twojej ciekawości- żarnik P60 na nowych bateriach daje przez moment właśnie 100 lumenów. 65 lumenów jakie podaje producent w tym przypadku to wartość średnia ( przez cały okres świecenia). A ile lumenów na nowych bateriach daje P61?

Obecnie Surefire źle podaje na stronie parametry L1 albo KL1 (nie pamietam dokładnie). Pisze że tam jest dioda 3W a jest 1W. Głosy chodza, iz nowa wersja ma mieć 3W , ale to nie nie jest fair bo nowej wersji jeszcze nie ma.
  • 0

budo_piterm
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 3170 postów
  • Pomógł: 1
0
Neutralna
  • Lokalizacja:kto to wie...

Napisano Ponad rok temu

Re: Surefire - statystyka
I tak uważam, że L1 jest najlepszą podręczną latarką, taką do kieszeni.
  • 0

budo_kamboras
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 823 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Warszawa

Napisano Ponad rok temu

Re: Surefire - statystyka
Czołówki są świetne gdy potrzebne są wolne ręce do pracy, tu nie ma co dyskutować. Latarki taktyczne są do sytuacji taktycznych. Nie chodzi wtedy tylko o zwykłe oświetlenie. My chcemy widzieć - więc oświetlamy, on ma nie widzieć - więc oślepiamy. Do tego nasze światło nie powinno umożliwiać namierzenia nas. Dlatego latarką trzeba manewrować co do miejsca skąd świeci, kierunku gdzie świeci i czasu jej zaświecenia. No to wyklucza czołówki.
Ja mam PELI L1, PELI M6 LED, PELI M6, Straemlight PolyStinger, Streamligh Scorpion. Po pierwszym zachłystnięciu się błyskadełkami teraz najczęściej używam PolyStingera ( tanio, akumulator ) i L1, bo malutka. A taktycznych sytuacji w moim życiu brak. Aha, starą opaskę na głowę po MagLite Soliterze wykorzystuję razem z L1, i mam "czołówkę".
  • 0

budo_cougar
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 1675 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:TRÓJMIASTO

Napisano Ponad rok temu

Re: Surefire - statystyka

No to się pytam do czego Wam te latarki skoro tak się ich parametrami przejmujecie. :

mi sie przydaje...wolałbym wiedzieć podczas spotkania III stopnia z obcym co on ma w reku a jednoczesnie mógłby na chwuile zaniewidziec gdyby miał np. pistolet i do mnie celował....dlatego dwa razy mocniejsze swiatło zawsze bedzie milej widziane niż dwa razy słabsze...chnocby przez kilka minut...
  • 0

budo_kkamill
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 2163 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Praszka

Napisano Ponad rok temu

Re: Surefire - statystyka
Wiem ze to vortal o sztukach walki, ale skoro forum o batach znalazlo tu swoje miejsce to czemu forum o latarkach mialoby tutaj nie zaistniec??

Nawet w tym temacie niektorzy stwierdzili ze latarka to niezly srodek samoobrony. Mozna nim oslepic przeciwnika, moze sluzyc rowniez jako kubotan (SF robi nawet specjalne nakladki sluzace do tego).
Wiec jeszcze raz zwracam sie z prosba do admina i budowiczow:
Czy chcecie zeby tutaj powstalo (i czy to jest odpowiednie miejsce - to do admina rzecz jasna) forum o latarkach??

Pozdrawiam
KKamiLL
  • 0

budo_gkozi
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 910 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: Surefire - statystyka
tak - ja chcę , może to być ogólnie o rzeczach które nosimy, albo o survivalu
  • 0

budo_cynik
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 5337 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: Surefire - statystyka
No to zrobicie ankiete porzadnie jak przykazalo ;)
  • 0

budo_mapet
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 475 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: Surefire - statystyka
Jestem za forum o latarkach tylko jakoś to trzeba pod MA podczepić... :? :-)
  • 0

budo_mithrandir
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 880 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Łódź

Napisano Ponad rok temu

Re: Surefire - statystyka
Nie bedzie żadnego takiego forum, bo to za ch nic ze sztuka walki nie ma :)
Ja wam to mówię! :)
Tak samo jak nie ma forum o yawarach.
Jak już się chce podzielić informacją, że zaświeciwszy komuś w oczy można mu pierdolnąć, to można na Broń i walka nią.

Pozdrawiam serdecznie
i też lubie pogadać, np o zapalniczkach, moze w knajpie? :-)

Mithr
  • 0

budo_mithrandir
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 880 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Łódź

Napisano Ponad rok temu

Re: Surefire - statystyka
Dobra, musze sprostować, bo glupoty napisalem na skutek myślotoku. Chodziło mi o to że jeśli latarka moze byc używana w walce, podobnie jak yawara, to nie ma chyba sensu się rozdrabniać na osobne podfora.
A jednocześnie myślałem, że jednak latarka ze sztukami walki... No wiecie, marker też może być przydatny i użyty jako y
Uff :oops:

Pozdr
Mithr
  • 0

budo_piras
  • Użytkownik
  • PipPip
  • 65 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Lubuskie

Napisano Ponad rok temu

Re: Surefire - statystyka
TAK - jak najbardziej jestem ZA latarkowym forum.
Latarek ci u mnie więcej jak noży ... :oops:
  • 0

budo_fredi
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 220 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Skierniewice

Napisano Ponad rok temu

Re: Surefire - statystyka
to dobry pomysl, jestem za latarkowym forum, sporo tego i kazdemu sie przyda takie obiektywne spojrzenie na ten sprzet przydatny w roznych "okolicznosciach przyrody".
  • 0

budo_misiakus
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 422 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Warszawa

Napisano Ponad rok temu

Re: Surefire - statystyka
Cougar napisał koło metra wczesniej:
[ i tu się misiakus mylisz...jest już latarka diodowa...ze światłem regulowanym od 2 do 100 lumenów..mała ok.15 cm...i mocna..Wink..nazywa sie : U2 ]

No U2 znam.
I jak wspomniałem wszystko jest subiektywne ;)
Dla mnie latarka na CR123A to zawsze taktical - taka na specjalne okazje.
Nawet gdybym miał, to zużyłbym dla zabawy 1 komplet baterii a potem nosił i używał tylko na największej mocy do przyświecenia w ciemną uliczkę. Ofkors mniejsze "biegi" dawałyby mi dziką satysfakcję, że w kryzysowej sytuacji mogę mieć baaaardzo długo światełko. Miałem kiedyś na dłużej taktyczną i drugi komplet baterii starczył mi na rok używania taktycznego ;) Ale gotować herbatę jak prad wyłączą wolę przy swietle za mniejsze pieniążki. Preferuję tutaj 2-4 bateryjki AA lub akumulatorki AA.
Pozdrawiam
  • 0


Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych

Ikona FaceBook

10 następnych tematów

Plany treningowe i dietetyczne
 

Forum: 2002 : 2003 : 2004 : 2005 : 2006 : 2007 : 2008 : 2009 : 2010 : 2011 : 2012 : 2013 : 2014 : 2015 : 2016 : 2017 : 2018 : 2019 : 2020 : 2021 : 2022 : 2023 : 2024